Treść opublikowana przez KucaQ
-
Regulacja świateł drogowych Bi-ksenon
Nie ustawisz, bo w bixenonie drogowe i mijania masz na jednej soczewce, a więc jeśli mijania masz ustawione prawidłowo, to drogowe też są.
-
Mocowanie lusterka , trzpień - pomocy !
Nie inżynierownie z BMW, bo inne marki też tak mają skonstruowane lusterka. A po drugie ta "potężna sprężyna" ma za zadanie utrzymać lusterko w pozycji. Gdyby była słabsza to przy 140km/h i większym podmuchu wiatru lusterko mogłoby Ci się złożyć. A wtedy byś psioczył, że dali g*wno a nie spręzynę... 😉
-
BMW Z CIC unikalne ?
Z tego co znalazłem na bimmerpost S6VA to podobno combox, ale przy navi Professional tylko do rozmów, bez streamingu muzyki. Sądze, że raczej ktoś przed Tobą zrobił retrofit na CIC - strzelam, że padł mu CCC i zamiast naprawiać to kupił komplet CICa i wrzucił go do auta. Sam bym tak zrobił 😄 Wyświetlaczem radia jest ekran na desce 🙂
-
BMW Z CIC unikalne ?
Masz ekran 6.5 czy 8.8 cala? Bo wg bimmer.work masz navi Business a nie Professional (jak podaje mdecoder). Ale google wie i chętnie pomoże 😉 Wrzuc zdjęcie swojego menu, będzie wiadomo co masz.
-
BMW Z CIC unikalne ?
CIC zostało zaprezentowane dopiero w 2008, więc nie ma technicznie możliwości, żebyś fabrycznie miał CIC w aucie z 2005 roku. Poza tym - różnice między CCC a CIC widać gołym okiem - jak to możliwe, że zorientowałeś sie dopiero przy zmianie "panelu" (cokolwiek to znaczy)? Jak wyzej - podaj VIN do weryfikacji.
-
E87 złącze obd brak połączenia
Masz kabel z przełącznikiem? Brak połączenia bez wzgledu na położenie przełącznika?
-
Wymiana wtryskiwaczy n13b16
ISTA przy kodowaniu wtrysków prowadzi za rękę, nie potrzeba dodatkowego wytłumaczenia. Tu masz pokazane co i jak. Na przykładzie N43 ale w N13 zapewne będzie podobnie.
-
Bmw F30 328i n26
Na chłopski rozum to cos się zepsuło. Mógła też mieć wpływ faza księżyca i aktualny pływ w zatoce meksykańskiej. Podepnij kompa i sprawdź, a nie oczekujesz wróżenia z fusów. To nie polonez, że dane zachowanie objawia się konkretną usterką. Odłączenie napędu może powodować pierdyliard różnych przyczyn.
-
Rozpoznanie błędów
Cieżko pomóc nie mając tak podstawowych danych jak chociażby silnik...
- E-SYS zawiesza się przy aktywacji 'FA', próba wyłączenia start/stop w f36
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Uważam dokładnie tak samo. Producent skrzyni wie najlepiej jaka metoda jest najlepsza. VTG co 60kkm czyli praktycznie razem ze skrzynią, a dyfry to 80-100kkm jest wystarczające. Dyfer co 60kkm to trochę nadgorliwość, ale biorąc pod uwagę, że litr Ravenola kosztuje 60-70zł to w sumie można byc nadgorliwym 😉
-
Serwis olejowy
A ja bym powiedział, że zależy od użytkowania samochodu 🙂 Dużo gruntowych dróg, to wymieniać raz w roku (10-15kkm). Same autostrady, to co 2 lata (25-30kkm).
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Dokładnie. I wówczas statyczna jest be, a i tacy spece najchętniej w manualu też by dynamicznie zrobili 🤣
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
To dlaczego dynamiczna jest tańsza, skoro zużywa wiecej oleju i dochodzi koszt miski? Ty chyba pomieszałeś w swoim poście dynamiczną ze statyczną. Zazwyczaj to dynamiczna jest droższa, bo warsztatom muszą sie zwrócić kosmicznie drogie maszyny...
-
Brak grafiki w nagłówku strony?
KucaQ odpowiedział(a) na komoornik temat w Praca forum, inicjatywy organizacyjne dot. forum, zgłoszenia awarii
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Nadal są 🙂 https://aftermarket.zf.com/pl/portal-aftermarket/co-nowego/expert-blog/wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf/ I instrukcja w PDF: https://aftermarket.zf.com/app/controller/ti/download/Binary/1950d683-c951-11ed-a2f4-00505690da53.pdf @maciej_cie statyczna droższa od dynamicznej? Chyba na głowe upadli 😄
-
Czy run flat jest konieczny?
Piękne by to było, gdyby te chatowe pierdolety były automatycznie wychwycane i natychmiast usuwane 🙂 Bo, jak to gdzieś przeczytałem, inteligencja może i sztuczna, ale głupota prawdziwa.
-
Wymiana radia z business CD na profesional
Edytowanie postów jest możliwe tylko przez 30 minut od napisania posta.
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Może faktycznie źle to sprecyzowałem. Jednak nie miałem na mysli, że spalinówki zniknęły, a elektryki "wyszły z nory", a to, że spalinowe auta zostały ograniczone do pozostałej ilości paliwa w zbiornikach, a elektryk wracał do garażu i tam był ładowany z własnej energii, wszak słońca Hiszpanom nie brakuje. Ale mając źródło własnej energii w domu (i w wiekszości przypadków są to PV) nie produkujesz prądu tylko do biezącego użytku, ale jego nadmiar przechowujesz w magazynach energii - właśnie między innymi na okazje zaniku energii w sieci czy na dni w których konsumpcja jest wyższa niż produkcja. I nie musisz korzystac z prądu z auta. Pracuje w branży logistycznej, blackout na półwyspie dotknął i mnie, ale... dzieki częściowej flocie elektrycznej na obszarach dystrybucyjnych transport nie został sparaliżowany całkowicie, bo auta były doładowywane w centrach dystrybucyjnych czy na bazach z własnych źródeł energii. Taka bateryjkowa ciężarówka potrafi ogarnąć całą zaplanowaną dystrybucję, wszak najwiekszy zasięg elektryka jest własnie w mieście. A dalekobieżne dieslowe cieżarówki utknęły na parkingach, bo (jak sam słusznie zaznaczyłeś) po uruchomieniu systemów awaryjnych na stacjach, mozliwości tankowania i tak były obwarowane limitami. Ale kto każe? Bo ja jestem takim samym dymiarzem jak Ty i mnie nikt do przesiadki na elektryka nie zmusza.
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Dlatego nie mając doświadczenia z tego typu autami postanowiłeś wejśc w dyskusję posiłkując się niejednokrotnie clickbaitowymi artykułami? To zdanie mnie bardzo zaintrygowało, bo co ma mozliwość dotankowania spaliniaka, do zasilania domu z elektryka? Właściciel elektryka ma PV i w czasie blackoutu nadal miał zasilanie w domu z własnego źródła. A właściciel spaliniaka musiał siedzieć przy latarce na (o zgrozo) baterie. Zapytam z ciekawości - byłeś tam w tym czasie i widziałeś to na własne oczy? Ja mam trochę inne informacje, że to spalinówki zostały uziemione, a po ulicach jeździło więcej elektryków, których właściciele mogli je nadal ładować w swoich domach. Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy, że zdecydowana większość właścicieli EV ładuje je właśnie domu, z własnych źródeł energii, głównie PV. A zatankujesz spaliniaka w domu? Nie wydaje mi sie, że masz zbiornik pod domem i dystrybutor w garażu. Ja nie mam "auta na bateryjki", nie jestem ich ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem, ba, nawet nie jestem ich zażartym obrońcą, jednak takich bzdur jakie Ty wypisujesz nie da się czytać. Za to od Twoich wypowiedzi bije ewidentna wrogość do elektryków. To jak to w końcu jest? Każdy robi jak uważa, ale tylko jeśli uważa tak samo jak Ty? Moje prywatne zdanie jest takie, że spaliniak jako główne auto, przede wszystkim na trasy czy inne pozamiejskie wypady i do tego elektryk jako auto do kręcenia się po mieście, na zakupy, zawieźć dziecko do szkoły czy załatwic sprawy w urzędzie - uważam to za idealne połączenie. Jednak nie dla mnie. Ja mieszkam w bloku z wielkiej płyty więc zadowalam się samymi spaliniakami 😉
-
Nowocześniejsze radio do e61 CCC
Ale to tylko moduł Carplay/AndroidAuto, więc po co jakas pamięć i procesor? To ma tylko odebrać dane z telefonu i przekazac je do ekranu 🙂 Taki moduł jest analogiczny do radia na Linuxie - to ma goły system z obsługa CP/AA i nie potrzebuje pamięci ROM ani RAM. https://pl.aliexpress.com/item/1005008819272413.html
-
Nowocześniejsze radio do e61 CCC
Na to info nie ma co patrzeć. Kiedyś z ciekawości patrzyłem na flapsy do zderzaka do E90 LCI i w tym miejscu też była notka "Not compatible with...". No to ciekawe z czym kompatybilne, skoro to były flapsy dedykowane pod ten konkretny zderzak 🫠 Na aliexpress trzeba bazowac wyłącznie na opisie produktu, a nie jego parametrach. A jeśli nadal brak pewności, co do kompatybilności, to trzeba pisać do majfrenda - oni nie gryzą 😉 I nie wiem jak Ty, ale ja widze, że opis jest dużo dłuższy, tyle że w formie obrazów. Majfrend ręcznie dopisał tylko z jakimi modelami jest dany moduł kompatybilny, a reszta jest zapewne uniwersalna dla różnych pojazdów.
-
Wymiana radia z business CD na profesional
Jesli mam byc szczery to gra nie warta świeczki. Ilość roboty będzie niewspółmierna do efektów. Miałem fabrycznie 16:9 MK4 w mojej exE46 i szału to nie robiło, system jest archaiczny, ekrany sie wylewają (mój już sie zaczął wylewać), przy BM54 mozliwa kosztowna usterka (u mnie padły tylko koncówki mocy, ale płyta główna tez już była upalona). Myslałem nad zmianą na Androida ale mając fabryczne navi, jest równie duzo roboty co w Twoim przypadku. Ja bym odpuścił i zainwestował w Androida. I tak musisz kupic dolną ramke panelu klimy od wersji z Navi a przynajmniej radio będziesz miał p&p, będziesz mógł sobie streamowac muzykę po Bluetooth no i ogólnie interfejs będzie już świeższy. Montowanie fabrycznego MK4 w 2025 nie ma sensu. To tak jakbyś chciał uruchomic komputer z Windowsem 98 i go używac na co dzień 🙂
-
Wymiana radia z business CD na profesional
Żeby działało samo radio to bez znaczenia. BM54 ma parę więcej funkcji niż BM24 jak np AUX, wyświetlanie nazw utworów MP3 etc. Awaryjnością nie grzeszą obydwa z nich, a zapewne te tańsze tunery podziałają chwile lub już nie działają. Standardowa usterka to upalone końcówki mocy, w BM54 często pada też płyta główna. W czytnikach navi lubią też robić się zimne luty - przelutowanie pomaga ale nie na długo.
-
Wymiana radia z business CD na profesional
Niee, Ty kupiłeś tylko ekran navi 🙂 Popełniłeś klasyczny błąd (albo sprzedający wystawiając ekran jako radio). Bez kompletnej wiązki, tunera (bm24 lub bm54) i czytnika navi Ci to nie ruszy. Nie ma żadnych adapterów.