Treść opublikowana przez KucaQ
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Normy eko 😉 Wyższa temp robocza, to i niższe emisje.
-
e61 centralny
A co to zmienia czy masz stacyjke czy slot? Zapłon to zapłon. W F30 to ani slotu ani stacyjki nie ma, a jakoś zapłon można włączyć i silnik odpalić 🙃 Skoro akumulatorki w pilotach sprawne to albo wiązka, albo diversity. Innej opcji już nie ma.
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
-
e61 centralny
W F30 tez jak zamkne auto pilotem, a otworze grotem to alarm zaczyna wyć. Zamek w drzwiach nie steruje alarmem i dlatego. Zrzut z instrukcji obsługi E60/E61:
-
Poduszka BMW E91
Od lania wody z tyłu nie wywala błędu od poduszki pasażera. Zwyczajny zbieg okoliczności.
-
Jakie żarówki do E90 LCI Halogen?
Brakuje spisu dla polifta.
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
W mojej sytuacji chyba wychodzi na to, że nie byli świadomi braku dostępności cześci... Z rozrusznikami w B48 widzę taka sama sytuacja, akcja ogłoszona a części brak. @Kajetan w E46 gdy byłem na akcji na poduszki, to aktualizowali mi tylko sterownik poduszek powietrznych, nic poza tym. Jak będzie w E91 tego nie wiem. Natomiast w F30 juz mnie uprzedzali (i na grupach to w sumie potwierdzali), że gdy auto podepną online i będa dostepne nowsze aktualizacje, to te będą robić. Wówczas ewentualne mapy silnika, EGR off'y, DPF off'y moga przepaść. Podobno można zastrzec sobie podczas oddawania auta, żeby go nie aktualizowali, ale czy to działa - tego nie wiem.
-
Koła zimowe
I przy mieszanych też ciężko o znalezienie zimowych z homologacją.
-
e90 N43 szarpie na wolnych obrotach
Bo w ASO Delphi są tymi "poprawionymi". Dla tego silnika jedyne właściwe to Bosch 0 221 504 471. Tak samo świece jedyne poprawne to NGK ZKBR7A-HTU.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nr OE - 83222413511 https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=83222413511 Na przyszłość możesz sprawdzić sam na realoem po VIN 😉 https://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp?id=SP81-EUR-07-2011-F07-BMW-535dX
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
Premium Arenę mam po sąsiedzku, Tłokińskiego praktycznie po drugiej stronie miasta i mi totalnie nie po drodze. Aktualnie akurat mało jeżdzę więc mi się nie pali, mogę czekać, aczkolwiek sądziłem, że we wrześniu temat zamknę...
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
Ja miałem ciekawą sytuację z tą poduszką. Gdy w lipcu akcja wystartowała (bądź też nabrała rozgłosu) sprawdzałem VIN na stronie i nie zgłaszało żadnych akcji, ale sprawdziłem początkiem września i tadam. Mam akcje na poduszkę. W czwartek umówiłem termin na poniedziałek. Bezproblemowo. 15 września byłem w Premium Arenie w Łodzi na Rokicińskiej, sprawdzili i zakwalifikowali moje auto do wymiany poduszki, "zamówimy części i w ciągu 2-3 dni zadzwonimy do Pana umówić termin na wymiane, to będzie góra 30 minut na wymianę i jest Pan wolny". No ok, więc zaczekałem do kolejnego poniedziałku i dzwonie "nie mamy jeszcze wszystkich cześci do przeprowadzenia wymiany (a co tam jeszcze poza poduszką wymieniają, że jeszcze coś potrzebują?), prosze cierpliwie czekac na kontakt Pana doradcy serwisowego". Cały czas cisza, dzwoniłem wczoraj i co? "Wciaż nie mamy wszystkich części, prosimy czekać". No i tak czekam już prawie miesiąc...
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Z tego co kojarze to w latach 2000 w VAGach było to w zestawie kluczy. Tylko tam były plastikowe, jak sie nie trafiło otworem na śrubę w feldze to można było łatwo to połamać - zdarzyło mi się 😄
-
Silnik B48 bierze olej i probmem z temp. oleju
Ja przy każdej wymianie zalewam równo 5,3l i wg czujnika poziom zawsze wychodzi na MAX.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Jedynym zadaniem tej śrubki jest to, żeby trzymało tarczę na piaście jak zdejmiesz koło. Po przykręceniu koła śrubka jest bezużyteczna, więc jeśli ją ukręciłeś, ale poskładałeś wszystko - to ja bym sobie darował pakowanie sie w koszta i jakiekolwiek naprawy czy wymiany piast. Z tego co sie orientuję to niektórzy producenci tarcz hamulcowych wręcz zalecają zrezygnowanie z tej śrubki i ustawienie tarczy w takim położeniu na piaście, by bicie było jak najmniejsze (bicie piasty zniwelowane biciem tarczy).
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@M4R10 gdybym zajrzał wieczorem na forum, to bym w tej cenie teściowi na święta kupił 😄 @Shudder rzeczywiście. Ja akurat m.in. elektronikę wole kupować z oficjalnego sklepu producenta, aniżeli od "pokątnych" sprzedawców, od których łatwo niejednokrotnie trafić na podróbę 😉
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
I jest to bardzo dobra ładowarka. Wskrzesiła AGM rozładowanego do 5,6V. Ładowanie z regeneracją trwało 34h, ale akumulator po regeneracji żyje już ponad 1,5 roku 🙂 I wg odczytu bimmertool SOH jest na poziomie 98%. W oficjalnym sklepie CTEK na alle... za 379zł https://allegro.pl/oferta/ctek-mxs-5-0-12v-ladowarka-56-998-14365438844
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów ZF - cena ASO
Coś musiał powiedzieć, żeby klienta na dynamiczną naciągnąć 😄
-
G31 lci obrotomierz w trybie comfort
Nie wiem czy to kwestia xdrive czy nie, ale na pewno tylne klocki zużywają sie szybciej jeśli duzo jeździsz na tempomacie. Tempomat w głównej mierze używa tylnego hamulca do redukcji predkości.
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
Nie zrobisz tego bimmercode. Tylko NCS expert.
-
Zestaw do konwersji z dwumasy na sztywne koło E46 320d 150km
Ładny wynik 🙂 Dużo zależy od stylu jazdy i rodzaju przebiegu. Mój dwumas rozpadł się przy 315kkm. Pierwsze 240kkm to były przebiegi typowo autostradowe, potem jazda mieszana z przewagą jazdy miejskiej.
-
Akcja serwisowa B48 rozrusznik
Czemu miałaby nie objąć? Wrzucają VIN do generalnej bazy, bez względu na to czy auto jest USA czy ECE. Jeden użytkownik ma F30 z USA i napisał, że ma akcje na rozrusznik.
-
Akcja serwisowa B48 rozrusznik
Jak spłonie Twoje auto, to jest to poważna sytuacja, a jak spłonie auto sąsiada... to wtedy jest marginalna 😉
-
F12 640i dwa akumulatory
Są obok siebie.
-
Akcja serwisowa na rozrusznik
Tak jak w profilu - 2018, produkcja marzec. Bo w USA rok pierwszej rejestracji jest traktowany jako rok produkcji. I to czasami bywa problemem przy rejestracji w PL, słyszałem pare historii, że polskie WK robiły problemy przy autach z USA, gdzie rok faktycznej produkcji był wcześniejszy niż rok pierwszej rejestracji. Tego nie wiem. Dopytaj w swoim lokalnym ASO. Mi jedna osoba doradziła oddanie auta na akcję z zastrzeżeniem, że nie życze sobie aktualizacji oprogramowania. Czy to rzeczywiście jest możliwe i ASO podejmie się wykonania akcji bez ingerencji systemowej? Nie mam pojęcia. Ja póki co czekam na części do wymiany poduszki w E91. Jak pojade, to podrążę temat akcji serwisowej w F30.