Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. I wszystko jasne. A rzeczywiście robiłem po tym nową adaptacje przepustnicy. Dlatego uważam, że lepszego speca od Ciebie do tych silników nie ma 😉
  2. KucaQ odpowiedział(a) na kamerdyner temat w E60, E61
    Po prostu odepnij całkowicie wiązke od Androida. Na te kilka testowych dni jak pojeździsz bez ekranu to sie nic nie stanie.
  3. @lukaszewski a no widzisz. Ja u siebie adaptacje robiłem 3 razy - raz po montażu NOXEM, drugi raz po wymianie pierwszych 3 wtrysków i drugi raz po wymianie kolejnych 3-ech i w sumie za każdym razem od razu po resecie adaptacji silnik kulał (ja nie miałem akurat check engine, ale przy jednej z tych 3 adaptacji wpadł błąd awarii silnika na idrive). Aczkolwiek fakt faktem wystarczyło kilka/kilkanaście metrów przejechał i już się stabilizowało.
  4. KucaQ odpowiedział(a) na kamerdyner temat w E60, E61
    W idrive masz mozliwośc sterowania dystrybucją wentylacji. A Android jest wpięty w fabryczną wiązkę. Więc może to byc pewien trop. Odłącz go testowo i sprawdź. Elektronika może zepsuć sie w każdej chwili i to, że masz Androida od 3 lat, nie oznacza że w sierpniu coś w nim nawaliło. xAutomotive w przypadku flashowania skrzyni też zaleca odłączenie Androida na czas flashu, bo może zakłócić proces. A android do skrzyni ma mniej niż do ogrzewania 😉
  5. Masz zrobić nowe adaptacje. Wrzuciłem Ci link do instrukcji. Prościej wytłumaczyć sie nie da. Wyjedź gdzies na trase, skasuj je INPĄ jeszcze raz i rób od nowa. Check engine, wypadanie zapłonów i kulawa praca to normalny objaw po skasowaniu adaptacji. W końcu silnik pracuje bez jakichkolwiek wyuczonych korekt paliwowych. Tak się kończy robienie na oślep czegokolwiek w N43/N53...
  6. KucaQ odpowiedział(a) na saleta1991 temat w F10, F11
    Nie ma lepszego speca od N53 niż @lukaszewski
  7. Normalne zachowanie po zresetowaniu adaptacji. Trzeba teraz zrobić nowe nowe adaptacje. Instrukcja robienia nowych adaptacji na bimmerprofs - https://bimmerprofs.com/how-i-perform-n53-adaptations/ Ogólnie to tak, bo adaptacje powinieneś resetować w INPA. W ISTA też mozna, ale INPA jest do tego lepsza. Zasada jest prosta - w ISTA kodujesz tylko nowe wtryski, NOX etc. Całą resztę robisz INPA.
  8. Jak wyżej - Ctek mxs 5.0. To to samo co BMW sprzedaje pod swoim brandem.
  9. To i ja sie podpisze pod powyższymi radami, że warto by najpierw go porzadnie naładować ładowarką do akumulatorów AGM. W F30 z 2018 mam jeszcze oryginalny akumulator, który przeżył głębokie rozładowanie do 6V, wskrzesiłem go Ctekiem i od 1,5 roku dalej jeździ 🙂
  10. KucaQ odpowiedział(a) na MirJan temat w F20, F21
    No nie identyczna bo 225/40 jest o 1,5mm większe na średnicy od 255/35 🙂 Mam te rozmiary w E91 xdrive (Uniroyal Rainsport 5, więc bez homologacji). Nie mierzyłem obwodów, ale miałem epizod, że mi nagle xdrive zaczął szarpać - totalnie z dnia na dzień, uzupełniłem ciśnienie zgodnie z naklejką na słupku (przód 2,4b, tył 2,7b) i ustało.
  11. Ja miałem Mikode GT (w zestawie z klockami TRW) w 2 autach (w tym E46, były poprzednikiem Textarów) i nigdy więcej. Wytrzymały 15kkm i zaczęły bić a w dodatku zaczęły pekać przy nawiertach.
  12. W E46 miałem klocki Jurid z tarczami Textar Pro+. Hamowało to rewelacyjnie, nie piszczało i nie pyliło za bardzo, ale nie wiem czy klocki nie lubiły się z tarczą czy jak, ale po postoju dłuższym niż 2-3 dni klocek sklejał się z tarczą i pierwsze ruszenie to zawsze było solidne "łup" w momencie odklejenia klocków od tarcz. A jak zostawiłem auto na parkingu pod lotniskiem na 2 tygodnie, to po tych 2 tygodniach hamowanie przez pierwsze 50km to było niemiłosierne buczenie i hałas. I wtedy, po tej sytuacji na tarczach zostały ślady po klockach, które nawet po długiej trasie pełnej hamowań nie starły się, tak jakby wżarł sie pył w tarczę. Cieżko powiedzieć który podzespół był winowajcą - klocek czy tarcza.
  13. KucaQ odpowiedział(a) na MirJan temat w F20, F21
    Oczywiście, że szanse są i to ogromne 🙂 Często gęsto nawet 225 Pirelli będzie miało inną szerokość niż 225 Michelin 😉 U siebie miałem taką sytuację - 225 Pirelli na 7,5 cala było baloniaste, felga była schowana wgłąb opony, a gdy załozyłem na te same felgi Dunlopy w tym samym rozmiarze, to te ułożyły się na zero i felga zrównała się z profilem opony. Tym sposobem, również i wysokość profilu może być inna. Opona oponie nie równa i ten sam rozmiar nigdy nie oznacza dokładnie tych samych parametrów.
  14. KucaQ odpowiedział(a) na MirJan temat w F20, F21
    W teorii tak, w praktyce... zależy od głębokości bieżnika. Wszak przykładowe 225/45/18 z bieżnikiem 8mm nie będzie miało tego samego obwodu co 225/45/18 z bieżnikiem 3mm. A kalkulatory liczą średnicę nie biorąc pod uwagę głębokości bieżnika. A dla xDrive obwód jest wartością nadrzędną.
  15. KucaQ odpowiedział(a) na damko temat w E90, E91, E92, E93
    NBT w E90 robi szał z pewnością, ale patrząc nawet zdrowo-rozsądkowo nikt za to nie dopłaci przy późniejszej odsprzedaży auta. Jak dla Ciebie, który ma pojęcie, graty i cheć pobawienia się z tym to jak najbardziej, ale dla szarego Kowalskiego uważam, że temat totalnie nieopłacalny. Na to z tego co widzę też mają rozwiązanie. Nawet z dodatkowym rabatem przy zakupie zestawu 😉 Ale to nadal nie zmienia faktu, że prawie 1,5kPLN za emulator, do tego 1,3kPLN za adapter ATM to już spora kwota dla przeciętnego posiadacza E9x, a gdzie tu reszta gratów. To już trzeba mieć zajawke, bo za cenę samego emulatora można mieć już bardzo przyzwoitego Androida 8/256, a za połowę tej ceny Linuxa bądź boxa Carplay/AndroidAuto.
  16. KucaQ odpowiedział(a) na damko temat w E90, E91, E92, E93
    Emulator do którego wrzuciłem link podobno EVO obsługuje.
  17. KucaQ odpowiedział(a) na damko temat w E90, E91, E92, E93
    Montaż NBT w E9x to kupa roboty i jeszcze więcej pieniędzy. Sam sie swego czasu interesowałem tematem, potrzebny emulator NBT do serii E, cały zestaw jednostki NBT (i to najlepiej EVO, bo szkoda zachodu na coś niżej) to trzeba liczyć 4-5k. Ok 3k sama jednostka z ekranem i drive, emulator w okolicy 1,5k. Czy warto? Może i tak, mam NBT EVO ID6 w F30 i jest świetnym systemem. Czy sie opłaca? To już w zależności od zasobności portfela. Skoro nie chcesz "chińskiego wynalazku", które w tych czasach są już wysokiej jakości (sam mam Linuxa z Junsuna i korzystam z Carplay) to możesz pomyśleć o boxie carplay do CCC.
  18. Masz możliwość podmienic panel od jakiegoś znajomego? Bo wygląda to trochę na uszkodzony panel.
  19. Nie, ISTA wyświetla w rzeczywistej kolejności.
  20. Moze lukaszewski mnie poprawi jeśli mówię błędnie, ale INPA nie zakodujesz wtrysków prawidłowo. ISTA przy kodowaniu zmienia cyfry kontrolne losowo, nie tylko obniża o 1. MSD jest wspólne dla N43 i N53. Zatem Ciebie po prostu nie interesuje cylinder 5 i 6, czyli pozycja 2 i 4 w INPA, bo jak sam słusznie zauważyłeś:
  21. KucaQ odpowiedział(a) na BMWHamburg temat w F10, F11
    Sprawdź w ustawieniach idrive. Wyświetlacz -> Zestaw wskaźników i zobacz czy masz odklikane opcje.
  22. Także masz FRM1, mało prawdopodobne że choćby FRM2 (NFRM). Ale bimmerlink komunikuje się z modułem? Spróbuj odpiąć kleme minusową na 15 minut. Bezpieczniki oczywiście sprawdziłeś? Dla szyb jest ich kilka. Sprecyzuj jeszcze to: Dobrze rozumiem, że nie działa Ci otwieranie szyb z panelu kierowcy, ale z przycisków w pozostałych 3 drzwiach możesz je otwierać?
  23. Ale lukaszewski napisał prosto, prościej się nie da. Gdy kodujesz wtrysk to DME zmienia cyfrę kontrolną i tak dla wtrysku o kodzie np. 556 882, zmieni cyfry kontrolne i tak będziesz miał przykładowo 552 889. Niby podobnie, ale nie masz gwarancji, że to ten konkretny wtrysk i jest zakodowany poprawnie. Jedyną gwarancję da ponowne zakodowanie wtrysków i adaptacje od nowa. Kolejność w INPA to - 1/5/3/6/2/4
  24. Przy braku zasilania wysypuje sie FRM3 i aktualizowanie go nic nie pomoże. Wtedy trzeba go naprawiać lub wymieniac na inny, sprawny. A brak obsługi szyb to jeden z pierwszych objawów uwalonego FRM3. Dodatkowe to np niemożnośc wyłączenia świateł mijania, czy inne dyskoteki świetlne (np wrzucasz kierunkowskaz, zapala sie pmg). Przede wszystkim trzeba zacząć od diagnostyki. Który masz rok? FRM3 były w poliftach, ale nie wszystkich.
  25. A po wejściu do auta i zobaczeniu, że poduszka jest stara wróciłeś i to zgłosiłeś? Na moje coś tu śmierdzi. Poduszka jest 1 całością. "Wkład" i obudowa nie występują jako osobne elementy. W E46 jak mi wymieniali to oczywiście całość, pamiętam, bo stara była już blyszcząca i miałem rysę obok emblematu (w E91 też mam ryse i to nawet w podobnym miejscu :D), a nowa była matowa. W F30 w kierownicach mpakiet tez wymieniają jako komplet. Możesz jeszcze dla pewności zdemontować poduszkę i sprawdzić jej datę produkcji, ale na moje to oni Ci wcale poduszki nie zrobili tylko tę wiązkę wentylatora, skoro to własnie ta akcja Ci zniknęła. Co było wpisane na protokole z wizyty serwisowej, który przy odbiorze auta podpisywałeś? Bo zapewnienia doradcy to jedno, ale to co podpisane na papierze to drugie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.