Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. Ja bym podstawił pod VTG. Czemu miały nie utrzymać jesli to w niej znajduje się poduszka skrzyni a więc i na niej opiera się ciężar skrzyni? 🙂 Bardziej bym się zastanawiał czy podstawienie pod VTG nie będzie ograniczać miejsca przy pracy.
  2. W RWD są 2 poduszki przykręcane i ich wymiana to 15 minut. W xDrive jest "trochę" więcej roboty z wymianą poduszki. Jest tylko 1 poduszka wprasowana w VTG. Potrzebny dobry ściągacz. Z zamiennika to Corteco - oryginał bez logo BMW.
  3. Ja tylko dodam - możesz wyciągnąć strzykawką trochę płynu, sprawdzić jaki kolor i zalać ten sam. Większośc płynow chłodniczych na rynków jest ze sobą mieszalnych. Do tak starego konstrukcyjnie silnika to wystarczy. I to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Koszt niewielki a przynajmniej nie będziesz się martwił że w najmniej oczekiwanym momencie Ci się zagotuje lub zimą zamarznie i rozsadzi w najlepszym przypadku węże 😉 Przecież widac 2 kulki. Na tym zdjęciu:
  4. Dla potomnych - wystarczyło zmienić bajty w ustawieniach portu COM z 1024 na 4096 i programy ruszyły z E84.
  5. Prawdopodobnie jedyne czego tu brakuje to śrubokręt, na lewo od uchwytu holowniczego.
  6. Możesz dostać uderzenie z każdej strony auta żeby klema wystrzeliła 😉 Nie musi być to wcale przód. W każdym razie bez kompa nic nie wskórasz.
  7. Auto powypadkowe? Bo objaw podobny do wystrzelonej klemy piro. Ale bez kompa to wróżenie z fusów niestety.
  8. Skoro obecnie masz różne rozmiary opon, to wnioskuję, że masz różne szerokości felg. Prosta zasada: Różne szerokości felg = mieszane opony 4 takie same felgi = 4 takie same opony
  9. Układ odpowietrzony prawidłowo?
  10. 11 23 Vibration Damper Tightening Torques Type Thread Tightening specification Torque 1AZ Vibration damper to crankshaft hub. N55 M8 x 16 screw 10.9 35 Nm
  11. Type Thread Tightening specification Torque Cylinder head bolts N40 / N42 / N45 / N46 M8 / M10 Tightening specifications for M8 and M10 screws are identical: Replace, wash and oil screws Jointing torque 30 Nm Torque angle 90 ° Torque angle 90 ° Kolektor dolotowy - 15Nm Kolektor wydechowy - 20Nm Stopki wałków rozrządu - 8Nm
  12. No czyli się zgadza. 6HP19Z to fizycznie 6HP21. @mmw wyjaśniał to w innym temacie
  13. Wg VIN masz 6HP19 czy 6HP19Z? Bo 6HP19Z to w rzeczywistości 6HP21.
  14. Jeździłeś kiedykolwiek automatem?
  15. Na naklejce masz podane ciśnienie dla przedniej i dla tylnej osi. Z Twojej naklejki wynika że każdy z tych rozmiarów opon możesz załozyć na obie osie. Gdybyś mógł załozyć dany rozmiar tylko na daną oś, to informacja o ciśnieniu byłaby tylko przy danej osi, a przy drugiej osi okienko byłoby puste. Tu naklejka z F30, ale tak to wygląda w praktyce 😉 Natomiast przy różnych szerokościach felg i tak musisz zastosować różne szerokosci opon.
  16. Tak, to normalne. Osłona ma za zadanie wygłuszać. Wtryskiwacze w silnikach z wtryskiem bezpośrednim niestety tak hałasują.
  17. Kluczyk przywiązany dużą trytytką do kolumny kierowniczej - to musi być USA 🙂 Poza tym widac na skali temperatury oleju, że temperatura jest w °F, więc to amerykaniec. Angol miałby °C.
  18. Meyle różni się jakością od Meyle HD. Aczkolwiek nawet Meyle HD ma swój pik jakościowy już za sobą.
  19. Sprawdzałes działanie paska w panelu od klimy jak go zdemontowałeś? Ambient działa tylko przy włączonych światłach i daje delikatną poświatę. W ciągu dnia nie będzie tego widać, nawet przy jasności na maxa.
  20. Tak jak przedmówca napisał, dla tego silnika oryginał to BOSCH ZR5TPP33S, nr OE 12120037582. https://realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=FU71-EUR-07_2010_F10_BMW_535iX&diagId=12_1417#12120037582 Nie kombinuj z innymi. Kup takie jakie podaje katalog BMW.
  21. Poważnie? Komunikat jasno wskazuje z czym jest problem.
  22. Zalezy jak poprzedni właściciel dbał. Najwieksza wada silnika jest jego zaniedbanie. 28i to to samo N20 co 20i.
  23. Wygląda więc że uwalił FRM. Tam nic nie trzeba wlutowywać żeby LEDy "chodziły". Wystarczy zrobić konwersje na LED, wykodować zimne i ciepłe sprawdzanie i po temacie. Wszystko kodowaniem po OBD, bez żadnego lutowania.
  24. To niezły paprok 🙂 Wystarczy wrzucić pusty MAN do modułu FRM i wszystkie fabryczne ustawienia zostaną przywrócone. Choć pytanie co konkretnie zrobił "wgrywając nowy soft".
  25. KucaQ odpowiedział(a) na Marciniaczek2015 temat w E90, E91, E92, E93
    Żeby nie zakładać nowego tematu - podłączę się. N53 xdrive. Podczas ostatniej wymiany oleju i inspekcji auta od spodu zauważyłem, że w misce olejowej z boku jest czarny korek/zaślepka. Wygląda na plastikowy z łbem sześciokątnym. Zaintrygowało mnie to i poszukałem zdjęć miski w necie i rzeczywiście, wygląda to trochę jak miejsce na bagnet (zaznaczyłem na czerwono). Czy rzeczywiście to może być miejsce na bagnet? Jeśli tak, to z jakiego silnika można by było go zastosować? Żaden z benzynowych silników serii N go nie miał, więc może od jakiegoś z serii M?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.