Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. KucaQ odpowiedział(a) na Ajam4 temat w E46
    Mozna, ale laik sobie z tym nie poradzi 😉
  2. Przy moim tym bardziej 😄 Jak sobie wyliczyłem okres zwrotu, to instalacja zwróciła by mi się dopiero po 7 latach. Poza tym B48 na trasie pali na tyle mało, że rozważanie LPG nie ma nawet sensu 😉
  3. Są firmy które to robią, ale sama instalacja z montażem dla B48 to wydatek rzędu 6-7 tysięcy PLN. Przy sporych rocznych przebiegach może się to opłacać, ale przy sporych przebiegach to sie raczej w diesla idzie, a nie benzynę. Sam się kiedyś orientowałem w tym temacie, Abart Auto Gaz z Wrocławia montują takie instalacje z butlą pod podłogą bagażnika i wyceniają na ok 9-10 tysięcy PLN. Weź przede wszystkim pod uwage koszt instalacji z montażem, dotrysk 1,5-2l benzyny i swoje roczne przebiegi. Wówczas uzyskasz dane które pozwolą Ci ocenic czy warto czy nie. Tu akurat ich filmik z F30 z N20.
  4. KucaQ odpowiedział(a) na Ptysiek1971 temat w E60, E61
    Pewnie że dasz radę. Sam to robiłem w 6HP21 w E91 w garażowym kanale strzykawką do oleju za 20zł 😉 Tu masz oficjalną procedurę wymiany: https://aftermarket.zf.com/app/controller/ti/download/Binary/dbb3935b-c80e-11ed-a2f4-00505690da53.pdf Nie. Adaptacje resetujesz tylko po naprawie/wymianie skrzyni na nową. Przy wymianie oleju nic nie robisz. Na spokojnie zarezerwuj 2-3h jako, że robisz to pierwszy raz. Po zrzuceniu miski daj chociaż 30min do 1h żeby zleciało ze skrzyni co ma zlecieć.
  5. KucaQ odpowiedział(a) na Ajam4 temat w E46
    No nie do końca, bo jeśli ma pestkę immo lutowaną do płytki to owszem, pilota zakoduje do auta, ale kluczyk dla immo nadal będzie obcy i silnika nie odpali. Takie rozwiązanie ma sens tylko przy pestce poza płytką.
  6. Do B46 i N53 kupowałem świece w motostacji.
  7. Na oponeo te opony są dostepne wyłącznie jako runflat https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-er300a-205-60-r16-96-w-run-on-flat-xl-#598195304 Bez runflat, z samym XL jest model ER300 (bez A na końcu): https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-er300-205-60-r16-96-w-xl-ao#598195600
  8. Nie. Na 53 opinie 4 negatywne to kiepskie opinie? Zawsze może trafić sie feler. Ostatnio wymieniałem świece w N53 (też NGK) i akurat trafiła mi się jedna trefna. Czar mechanizacji... 😉
  9. Po 10-15km olej i płyn ma porównywalną temperaturę. Moje b46 trzyma ok 105-110 stopni.
  10. NGK 94201 - świece na pierwszy montaż w B46/B48. Wymieniałem fabryczne po 50kkm i były dokladnie takie same tylko z napisem BMW 😉 Musisz rozebrać plastiki podszybia żeby dojść do czwartej świecy. No i potrzebujesz długiej nasadki 14mm 12-kątnej.
  11. KucaQ odpowiedział(a) na Risif temat w X3 (E83)
    Pare ładnych lat temu do E83 włożyłem D2S z Vision, potem do E70 wkładałem D1S też z Vision. I byłem zadowolony :) Z kolei od ponad roku w E91 jeżdżę na LED z Bullvision i jestem jeszcze bardziej zadowolony ;)
  12. Jak wyżej - przeszukanie profilów opony za oznaczeniami.
  13. KucaQ odpowiedział(a) na Risif temat w X3 (E83)
    A no to było wspomnieć że chodzi o E83 LCI 😉 Polift ma D1S.
  14. Z tego co się orientuję 136km oraz 3.0d mają inne dwumasy. Ale zweryfikuj jeszcze po numerach na realoem.
  15. Ja poszedłem w poli tylko ze względu na łatwość montażu. Nie mam prasy, a potrzebowałem zrobić to w jedno popołudnie 😉 Tradycyjne gumy do normalnej jazdy będą jak najbardziej ok.
  16. KucaQ odpowiedział(a) na Risif temat w X3 (E83)
    Na pewno nie masz D1S, bo w E83 nigdy D1S nie było. Tylko D2S. Poza tym klosze w E83 są uniwersalne dla reflektorów halogenowych jak i xenonowych, więc i oznaczenia będą też uniwersalne.
  17. W M47N miałem wózek na czerwonym Strongflexie, 9'tka żółta z Olkusza, reszta zawieszenia na tradycyjnych tulejach Lemforder/Meyle HD i było ok 😉
  18. KucaQ odpowiedział(a) na areqq temat w E46
    Jakiej firmy klocki? Zdarza sie, że zamiennikowe klocki są minimalnie mniejsze przez co pracują w jarzmie.
  19. Dokładnie tak. Wały w M47 pekają od zbyt długiej jazdy z uszkodzoną dwumasa, albo od takich genialnych wynalazków jak "jednomas". Poza tym jazda na takim jednomasie to dramat, zwłaszcza na jałowych. Wiecej wad niż zalet.
  20. Rozbierałem już kilka lusterek w BMW i widziałem. Lusterko jest na zapadkach, ale to sprężyna trzyma lusterko w tych zapadkach. Powiem Ci to samo - rozbierz, zobacz. Złóż lusterko bez spreżyny na trzpieniu a przekonasz sie, że lusterko będzie luźne i nic go nie będzie blokowało na tych zapadkach.
  21. Moim osobistym zdaniem to zdjęcie udowadnia brak uzasadnienia dla wymiany dynamicznej. Olej ledwo się zabarwił, nawet nie wygląda na przepracowany. Statyczna wymiana w zupełności by tu wystarczyła.
  22. Ok, ale ja odpowiadałem na posta autora 😉 Gdyby odnosił sie do Twojego, to bym Cię zacytował 🙂
  23. Miałem E46 M47N, mam E91 N53 i F30 B46. We wszystkich 3 przy przegazówce na postoju w tej "początkowej fazie" zabuja budą 🙂
  24. Wszystkie moduły, poza modułem kierunkowskazu (ten musi być USA jesli lampa USA oraz EU jesli lampa EU) pasują zamiennie między USA/EU.
  25. Przecież lukaszewski dał Ci podpowiedź - zaprasza do siebie na diagnostykę. Innej sensownej podpowiedzi nie dostaniesz. Bez dobrej diagnostyki naprawa nie ma sensu, szczególnie w N53.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.