Treść opublikowana przez KucaQ
-
Wkładka zamka e46 320i 1999r
Mozna, ale laik sobie z tym nie poradzi 😉
-
Instalacja gazowa czy to ma sens
Przy moim tym bardziej 😄 Jak sobie wyliczyłem okres zwrotu, to instalacja zwróciła by mi się dopiero po 7 latach. Poza tym B48 na trasie pali na tyle mało, że rozważanie LPG nie ma nawet sensu 😉
-
Instalacja gazowa czy to ma sens
Są firmy które to robią, ale sama instalacja z montażem dla B48 to wydatek rzędu 6-7 tysięcy PLN. Przy sporych rocznych przebiegach może się to opłacać, ale przy sporych przebiegach to sie raczej w diesla idzie, a nie benzynę. Sam się kiedyś orientowałem w tym temacie, Abart Auto Gaz z Wrocławia montują takie instalacje z butlą pod podłogą bagażnika i wyceniają na ok 9-10 tysięcy PLN. Weź przede wszystkim pod uwage koszt instalacji z montażem, dotrysk 1,5-2l benzyny i swoje roczne przebiegi. Wówczas uzyskasz dane które pozwolą Ci ocenic czy warto czy nie. Tu akurat ich filmik z F30 z N20.
-
Wymiana oleju zf6hp21
Pewnie że dasz radę. Sam to robiłem w 6HP21 w E91 w garażowym kanale strzykawką do oleju za 20zł 😉 Tu masz oficjalną procedurę wymiany: https://aftermarket.zf.com/app/controller/ti/download/Binary/dbb3935b-c80e-11ed-a2f4-00505690da53.pdf Nie. Adaptacje resetujesz tylko po naprawie/wymianie skrzyni na nową. Przy wymianie oleju nic nie robisz. Na spokojnie zarezerwuj 2-3h jako, że robisz to pierwszy raz. Po zrzuceniu miski daj chociaż 30min do 1h żeby zleciało ze skrzyni co ma zlecieć.
-
Wkładka zamka e46 320i 1999r
No nie do końca, bo jeśli ma pestkę immo lutowaną do płytki to owszem, pilota zakoduje do auta, ale kluczyk dla immo nadal będzie obcy i silnika nie odpali. Takie rozwiązanie ma sens tylko przy pestce poza płytką.
-
Bmw f31 330ix świece zapłonowe
Do B46 i N53 kupowałem świece w motostacji.
-
Jak odróżnić RUN FLAT od opony wzmocnionej?
Na oponeo te opony są dostepne wyłącznie jako runflat https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-er300a-205-60-r16-96-w-run-on-flat-xl-#598195304 Bez runflat, z samym XL jest model ER300 (bez A na końcu): https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-er300-205-60-r16-96-w-xl-ao#598195600
-
Bmw f31 330ix świece zapłonowe
Nie. Na 53 opinie 4 negatywne to kiepskie opinie? Zawsze może trafić sie feler. Ostatnio wymieniałem świece w N53 (też NGK) i akurat trafiła mi się jedna trefna. Czar mechanizacji... 😉
-
(pękająca)Rurka powrotu płynu chlodniczego
Po 10-15km olej i płyn ma porównywalną temperaturę. Moje b46 trzyma ok 105-110 stopni.
-
Bmw f31 330ix świece zapłonowe
NGK 94201 - świece na pierwszy montaż w B46/B48. Wymieniałem fabryczne po 50kkm i były dokladnie takie same tylko z napisem BMW 😉 Musisz rozebrać plastiki podszybia żeby dojść do czwartej świecy. No i potrzebujesz długiej nasadki 14mm 12-kątnej.
-
Wymiana xenon bmw x3 e83
Pare ładnych lat temu do E83 włożyłem D2S z Vision, potem do E70 wkładałem D1S też z Vision. I byłem zadowolony :) Z kolei od ponad roku w E91 jeżdżę na LED z Bullvision i jestem jeszcze bardziej zadowolony ;)
-
Jak odróżnić RUN FLAT od opony wzmocnionej?
Jak wyżej - przeszukanie profilów opony za oznaczeniami.
-
Wymiana xenon bmw x3 e83
A no to było wspomnieć że chodzi o E83 LCI 😉 Polift ma D1S.
-
Zestaw do konwersji z dwumasy na sztywne koło E46 320d 150km
Z tego co się orientuję 136km oraz 3.0d mają inne dwumasy. Ale zweryfikuj jeszcze po numerach na realoem.
-
Jakie tuleje do tylnego wózka zwykłe czy poli?
Ja poszedłem w poli tylko ze względu na łatwość montażu. Nie mam prasy, a potrzebowałem zrobić to w jedno popołudnie 😉 Tradycyjne gumy do normalnej jazdy będą jak najbardziej ok.
-
Wymiana xenon bmw x3 e83
Na pewno nie masz D1S, bo w E83 nigdy D1S nie było. Tylko D2S. Poza tym klosze w E83 są uniwersalne dla reflektorów halogenowych jak i xenonowych, więc i oznaczenia będą też uniwersalne.
-
Jakie tuleje do tylnego wózka zwykłe czy poli?
W M47N miałem wózek na czerwonym Strongflexie, 9'tka żółta z Olkusza, reszta zawieszenia na tradycyjnych tulejach Lemforder/Meyle HD i było ok 😉
-
Pojedynczy stuk w tylnym lewym kole
Jakiej firmy klocki? Zdarza sie, że zamiennikowe klocki są minimalnie mniejsze przez co pracują w jarzmie.
-
Zestaw do konwersji z dwumasy na sztywne koło E46 320d 150km
Dokładnie tak. Wały w M47 pekają od zbyt długiej jazdy z uszkodzoną dwumasa, albo od takich genialnych wynalazków jak "jednomas". Poza tym jazda na takim jednomasie to dramat, zwłaszcza na jałowych. Wiecej wad niż zalet.
-
Mocowanie lusterka , trzpień - pomocy !
Rozbierałem już kilka lusterek w BMW i widziałem. Lusterko jest na zapadkach, ale to sprężyna trzyma lusterko w tych zapadkach. Powiem Ci to samo - rozbierz, zobacz. Złóż lusterko bez spreżyny na trzpieniu a przekonasz sie, że lusterko będzie luźne i nic go nie będzie blokowało na tych zapadkach.
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Moim osobistym zdaniem to zdjęcie udowadnia brak uzasadnienia dla wymiany dynamicznej. Olej ledwo się zabarwił, nawet nie wygląda na przepracowany. Statyczna wymiana w zupełności by tu wystarczyła.
-
520i Nierówna praca silnika.
Ok, ale ja odpowiadałem na posta autora 😉 Gdyby odnosił sie do Twojego, to bym Cię zacytował 🙂
-
520i Nierówna praca silnika.
Miałem E46 M47N, mam E91 N53 i F30 B46. We wszystkich 3 przy przegazówce na postoju w tej "początkowej fazie" zabuja budą 🙂
-
Zamiana lamp przód z USA na EU
Wszystkie moduły, poza modułem kierunkowskazu (ten musi być USA jesli lampa USA oraz EU jesli lampa EU) pasują zamiennie między USA/EU.
-
Rozpoznanie błędów
Przecież lukaszewski dał Ci podpowiedź - zaprasza do siebie na diagnostykę. Innej sensownej podpowiedzi nie dostaniesz. Bez dobrej diagnostyki naprawa nie ma sensu, szczególnie w N53.