Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. Android bądź Linux nie naprawi Ci jednostki. Skoro nie gra prawa strona, to po montażu aftermarketowej jednostki nadal prawa strona nie będzie grac. CCC/CIC to nie tylko radio. Nie ma żadnych zamienników. Android bądź Linux to tylko dodatek do fabrycznej jednostki (wpinasz go między fabryczną wiązkę a jednostkę).
  2. Całe to E84 od początku nie chce ze mną współpracować. Najpierw miałem problem, żeby połączyć się INPĄ/ISTĄ, a jak to sie w końcu udało to teraz mapy... 😉 Jeszcze z żadnym BMW nie miałem takich problemów 😄 Popróbuje z innymi pendrive'ami i FSC wyciągne ENETem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Te mapy to i tak w ramach zabawy, jak sie nie uda to trudno.
  3. Teoretycznie nie są. Mozna je zdemontowac. Ale przeguby jako osobny element są niedostepne, nikt ich nie produkuje. Musisz wymienic półoś w całości.
  4. Raczej w schowku nie ma żadnych innych gniazd USB (a gdy navi nie wykryła aktualizacji, to uwierz, szukałem innych gniazd w których mógłbym spróbować), więc to niemozliwe, że wkładam pendrive w złe gniazdo, zresztą użyłem dokładnie tego, które wskazał w filmiku. Przy najbliższej okazji spróbuje z innym pendrive. Czy CIC-MID ogarnie aktualizacje z pendrive wiekszego niż 32GB? Mam pendrive 64GB którym corocznie aktualizuje mapy w EVO ID6, ale czytałem gdzieś na grupie na FB, że CIC podobno max 32GB odczyta. Dzieki za filmik. Spróbuje wyciągnąc 1b ze sposobu podanego w jego opisie - https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1154524
  5. Samych przegubów nie kupisz, bo są niewymienne. Tylko cała półoś.
  6. Pięta Achillesowa tego silnika to rozrząd. Niestety nawet jego wymiana nie gwarantuje, że silnik posłuży. Jak zwykle najwięcej zależy od właściciela/użytkownika, ale jesli jestes pewny jego historii (a może masz go od nowości), to zrób kompletny rozrząd i śmigaj 😉 Na N20 też psiocza, a ludzie jeżdżą i chwalą.
  7. Cześć, Pacjent X1 E84, produkcja 06/2012, CIC-MID, mapy MOTION Nie generuje pliku 1b.hex do wyciągnięcia kodu FSC. Ani z USB z schowku, ani z USB przy zapalniczce. Dodatkowo jak na próbę włożyłem pendrive z mapami do USB, to navi jakby w ogóle nie wykryła pendrive, nie wyskoczył żaden komunikat o dostepnej aktualizacji, ani nic. W tym roczniku chyba powinnien bez problemu pójść update po USB?
  8. Najważniejsze, że to taka błahostka. Zmniejszona oporność tradycyjnej żarówki u kresu życia potrafi często napsuć krwi, bo wciąż działa, a jednak pokazuje błąd 😉
  9. @kkx5 / @lukaszewski dziekuję! O to mi chodziło. Olej wymieniony, adaptacje skasowane, kalibracja przeprowadzona. Stary olej był w kolorze kawy rozpuszczalnej bez mleka, wlany oryginał DTF-1. Jak będe wymieniał olej w skrzyni za jakieś 6-7kkm to wymienię go jeszcze raz, teraz niech się skrzynka wypłucze 😉
  10. Pewnie działa na Ciebie marketing i efekt placebo. Też mam N53 i parę razy zdarzyło mi się zatankować Verve 98 i jakoś ani razu nie odczułem różnicy w reakcji na gaz czy "płynności". Spalanie też pewnie o 2 litry niższe miałeś? 😉 Pokaż ten katalog, skoro danymi z niego się posiłkujesz. 😄
  11. Z lampą prawą nie, ale z wiązką jak najbardziej. Może gdzieś jeszcze robić zwarcie i będą cyrki. Błąd masz typowo od żarówki światła stopu. Dla pewności wymień wszystkie na nowe, to że świecą, nie oznacza że są w pełni sprawne, mogą być już u kresu żywota. W preLCI masz praktycznie 4 żarówki stopu (ale przy zwyczajnym użytkowaniu świecą tylko 2 zewnętrzne, wewnętrzne zapalają sie przy gwałtownym hamowaniu z aktywowanym ABS). Może te wewnętrzne masz spalone?
  12. Wygląda to jak problem z modułem FRM. Podepnij kompa by sprawdzić od któej żarówki daje błąd (ewentualnie wyklikaj kod CC-ID).
  13. Jesli masz DPF to VST nie jest odpowiedni, bo to Mid SAPS. Do silnika z DPF szukaj czegoś Low SAPS - VMO na przykład jesli chcesz 5W40.
  14. Tylko po co? W N53 nie ma to kompletnie sensu. A przez dodatki uszlachetniające z różnych stacji w dłuższej perspektywie może być wręcz szkodliwe dla hpfp czy wtrysków.
  15. @yeti19 tylko że ja nie pytam o ASB, tylko o VTG (xdrive) 😉 W skrzyni biegów sprawa jest jasna - adaptacje resetuje się po wymianie skrzyni bądź jej remoncie, tam reset po samej wymianie oleju może tylko zaszkodzić. Ale budowa skrzyni biegów a skrzyni rozdzielczej jest nieco inna więc stąd pytanie czy w VTG jest to zalecane, czy nie. Ze 2-3 razy spotkałem gdzies na grupach na FB posty że ludzie takie błędy mieli. Ten sam TIS w F30 każe demontować vtg do wymiany oleju. Nie polegałbym na nim w 100% 😉 I tak chyba zrobię 😉 bimmertool pozwala tylko na całkowity reset adaptacji, ale może być tak, że ISTA pozwala na więcej. Tego jeszcze nie sprawdzałem.
  16. Zacznij od założenia prawidłowych świec. Jedyne prawidłowe do tego silnika to NGK ZKBR7A-HTU, a nie jakieś wynalazki.
  17. A widzisz. Znajdowałem informacje, nawet na stronach serwisów zajmujących się regeneracją VTG, że nawet po samej wymianie oleju trzeba zresetować adaptacje, bo w skrzynce jest czujnik jakości oleju - domyslam sie, że to dzięki niemu możliwe są błędy dot. zużycia oleju w VTG. Co prawda nie mam żadnych błędów ani niepokojących objawów, olej wymieniam profilaktycznie, a na 235kkm przebiegu raczej nie był jeszcze wymieniany, stąd pytanie czy nawet po tak długim przebiegu jak VTG dostanie świeży olej to czy nie byłoby warto tych adaptacji i tak zresetować?
  18. Cześć, Na dniach będe wymieniał olej w VTG. Po wymianie resetować adaptacje ISTA? Po wymianie oleju w skrzyni biegów resetu sie nie robi, ale jak to jest w VTG? Trzeba? Nie trzeba? Sprzeczne informacje znajduję. Jaka jest ewentualna dalsza procedura adaptacji po ich ewentualnym resecie? Dzięki!
  19. W jaki sposób chciałbyś wlać olej korkiem spustowym? Chyba niedokładnie czytałeś instrukcje w TIS. Dla porównania instrukcja z TIS dla ATC300 (VTG z serii E9x): Skoro ASO robiło Ci to spuszczając olej przez korek wlewowy, to zrobili to w takim niezgodnie z procedurą. Ale oczywiście to nie oznacza, że nieprawidłowo 😉
  20. Nie wiem jak w F36, ale w F30 jest taka "materiałowa" osłona silnika i w niej jest otwór w której widać śrubę spustową. Klucz 17mm.
  21. Tak jak pisałem Ci w innym temacie - markerów nigdy nie testowałem, więc nie będe się wypowiadał które sa dobre, a które nie. Musisz poczekac na opinię osób, które miały lub powołac sie na opinie produktu w aukcji 🙂
  22. Tak, przedlift xenon i polift halogen ma te same żarówki w ringach.
  23. KucaQ odpowiedział(a) na 520i temat w X5 (E53)
    Zazwyczaj obok nazwy modelu lub rozmiaru jest gwiazdka: Hankook teoretycznie nie jest premium (rózne źródła róznie podają, ale to taki sufit klasy średniej, o krok od premium) a homologację BMW ma 🙂
  24. A to ciekawe, bo w mojej F30 czujnik działa bardzo sprawnie. Wcześnie rano gdy słońce dopiero wychyla się zza horyzontu juz przełącza na dzienne, a po zmierzchu potrafi jeszcze trochę potrzymać na dziennych zanim przełączy na mijania. Po wyjeździe z tunelu 5 do 10 sekund i spowrotem przełącza na dzienne. Bez względu na prędkośc - szybkość reakcji jest taka sama przy wyjeździe z tunelu w mieście jak i na autostradzie. Ze zbyt niską czułością czujnika miałem za to problem w E91, pomimo ustawienia czułości na minimum i kilkukrotnej kalibracji w różnych konfiguracjach (ustawianie auta czujnikiem pod słońce, w cieniu, tyłem do słońca etc) czujnik potrafił włączyć światła mijania gdy tylko słońce schowało się za chmurami i potem przez dłuuuugi czas nie przełączyć spowrotem na dzienne. Okazało się (albo i nie, może zbieg okoliczności), że miałem nieprawidłową szybe czołową, fabrycznie była szyba solarna (Klimakomfort), a okazało sie, że ktoś kiedyś wymienił szybę na oryginał, ale zwykłą zieloną. Po wymianie szyby na właściwą i ponownej kalibracji czujnika czujnik w końcu zaczął działać tak sprawnie jak tego oczekiwałem.
  25. Tu interwencja jest konieczna natychmiast. Te kable wyglądają tragicznie i lepiej zrobić to czym prędzej zanim dojdzie do zwarcia i dojdzie do samozapłonu. Zresztą nawet po izolacji na pierwszym zdjęciu widać, że już wcześniej musiało się coś tam dziac, bo trochę czarnego jest.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.