Treść opublikowana przez KucaQ
-
Nowocześniejsze radio do e61 CCC
Android bądź Linux nie naprawi Ci jednostki. Skoro nie gra prawa strona, to po montażu aftermarketowej jednostki nadal prawa strona nie będzie grac. CCC/CIC to nie tylko radio. Nie ma żadnych zamienników. Android bądź Linux to tylko dodatek do fabrycznej jednostki (wpinasz go między fabryczną wiązkę a jednostkę).
-
Navi Prof CIC aktualizacja via USB - pytania
Całe to E84 od początku nie chce ze mną współpracować. Najpierw miałem problem, żeby połączyć się INPĄ/ISTĄ, a jak to sie w końcu udało to teraz mapy... 😉 Jeszcze z żadnym BMW nie miałem takich problemów 😄 Popróbuje z innymi pendrive'ami i FSC wyciągne ENETem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Te mapy to i tak w ramach zabawy, jak sie nie uda to trudno.
-
Przeguby wewnętrzne 520i manual
Teoretycznie nie są. Mozna je zdemontowac. Ale przeguby jako osobny element są niedostepne, nikt ich nie produkuje. Musisz wymienic półoś w całości.
-
Navi Prof CIC aktualizacja via USB - pytania
Raczej w schowku nie ma żadnych innych gniazd USB (a gdy navi nie wykryła aktualizacji, to uwierz, szukałem innych gniazd w których mógłbym spróbować), więc to niemozliwe, że wkładam pendrive w złe gniazdo, zresztą użyłem dokładnie tego, które wskazał w filmiku. Przy najbliższej okazji spróbuje z innym pendrive. Czy CIC-MID ogarnie aktualizacje z pendrive wiekszego niż 32GB? Mam pendrive 64GB którym corocznie aktualizuje mapy w EVO ID6, ale czytałem gdzieś na grupie na FB, że CIC podobno max 32GB odczyta. Dzieki za filmik. Spróbuje wyciągnąc 1b ze sposobu podanego w jego opisie - https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1154524
-
Przeguby wewnętrzne 520i manual
Samych przegubów nie kupisz, bo są niewymienne. Tylko cała półoś.
-
żywotność silnika 114i N13B16A 102 kM
Pięta Achillesowa tego silnika to rozrząd. Niestety nawet jego wymiana nie gwarantuje, że silnik posłuży. Jak zwykle najwięcej zależy od właściciela/użytkownika, ale jesli jestes pewny jego historii (a może masz go od nowości), to zrób kompletny rozrząd i śmigaj 😉 Na N20 też psiocza, a ludzie jeżdżą i chwalą.
-
Navi Prof CIC aktualizacja via USB - pytania
Cześć, Pacjent X1 E84, produkcja 06/2012, CIC-MID, mapy MOTION Nie generuje pliku 1b.hex do wyciągnięcia kodu FSC. Ani z USB z schowku, ani z USB przy zapalniczce. Dodatkowo jak na próbę włożyłem pendrive z mapami do USB, to navi jakby w ogóle nie wykryła pendrive, nie wyskoczył żaden komunikat o dostepnej aktualizacji, ani nic. W tym roczniku chyba powinnien bez problemu pójść update po USB?
-
Problem z tylnymi światłami
Najważniejsze, że to taka błahostka. Zmniejszona oporność tradycyjnej żarówki u kresu życia potrafi często napsuć krwi, bo wciąż działa, a jednak pokazuje błąd 😉
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
@kkx5 / @lukaszewski dziekuję! O to mi chodziło. Olej wymieniony, adaptacje skasowane, kalibracja przeprowadzona. Stary olej był w kolorze kawy rozpuszczalnej bez mleka, wlany oryginał DTF-1. Jak będe wymieniał olej w skrzyni za jakieś 6-7kkm to wymienię go jeszcze raz, teraz niech się skrzynka wypłucze 😉
-
E90 325i podniesienie mocy
Pewnie działa na Ciebie marketing i efekt placebo. Też mam N53 i parę razy zdarzyło mi się zatankować Verve 98 i jakoś ani razu nie odczułem różnicy w reakcji na gaz czy "płynności". Spalanie też pewnie o 2 litry niższe miałeś? 😉 Pokaż ten katalog, skoro danymi z niego się posiłkujesz. 😄
-
Problem z tylnymi światłami
Z lampą prawą nie, ale z wiązką jak najbardziej. Może gdzieś jeszcze robić zwarcie i będą cyrki. Błąd masz typowo od żarówki światła stopu. Dla pewności wymień wszystkie na nowe, to że świecą, nie oznacza że są w pełni sprawne, mogą być już u kresu żywota. W preLCI masz praktycznie 4 żarówki stopu (ale przy zwyczajnym użytkowaniu świecą tylko 2 zewnętrzne, wewnętrzne zapalają sie przy gwałtownym hamowaniu z aktywowanym ABS). Może te wewnętrzne masz spalone?
-
Problem z tylnymi światłami
Wygląda to jak problem z modułem FRM. Podepnij kompa by sprawdzić od któej żarówki daje błąd (ewentualnie wyklikaj kod CC-ID).
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Jesli masz DPF to VST nie jest odpowiedni, bo to Mid SAPS. Do silnika z DPF szukaj czegoś Low SAPS - VMO na przykład jesli chcesz 5W40.
-
E90 325i podniesienie mocy
Tylko po co? W N53 nie ma to kompletnie sensu. A przez dodatki uszlachetniające z różnych stacji w dłuższej perspektywie może być wręcz szkodliwe dla hpfp czy wtrysków.
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
@yeti19 tylko że ja nie pytam o ASB, tylko o VTG (xdrive) 😉 W skrzyni biegów sprawa jest jasna - adaptacje resetuje się po wymianie skrzyni bądź jej remoncie, tam reset po samej wymianie oleju może tylko zaszkodzić. Ale budowa skrzyni biegów a skrzyni rozdzielczej jest nieco inna więc stąd pytanie czy w VTG jest to zalecane, czy nie. Ze 2-3 razy spotkałem gdzies na grupach na FB posty że ludzie takie błędy mieli. Ten sam TIS w F30 każe demontować vtg do wymiany oleju. Nie polegałbym na nim w 100% 😉 I tak chyba zrobię 😉 bimmertool pozwala tylko na całkowity reset adaptacji, ale może być tak, że ISTA pozwala na więcej. Tego jeszcze nie sprawdzałem.
-
Problemy z mocą BMW e91
Zacznij od założenia prawidłowych świec. Jedyne prawidłowe do tego silnika to NGK ZKBR7A-HTU, a nie jakieś wynalazki.
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
A widzisz. Znajdowałem informacje, nawet na stronach serwisów zajmujących się regeneracją VTG, że nawet po samej wymianie oleju trzeba zresetować adaptacje, bo w skrzynce jest czujnik jakości oleju - domyslam sie, że to dzięki niemu możliwe są błędy dot. zużycia oleju w VTG. Co prawda nie mam żadnych błędów ani niepokojących objawów, olej wymieniam profilaktycznie, a na 235kkm przebiegu raczej nie był jeszcze wymieniany, stąd pytanie czy nawet po tak długim przebiegu jak VTG dostanie świeży olej to czy nie byłoby warto tych adaptacji i tak zresetować?
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
Cześć, Na dniach będe wymieniał olej w VTG. Po wymianie resetować adaptacje ISTA? Po wymianie oleju w skrzyni biegów resetu sie nie robi, ale jak to jest w VTG? Trzeba? Nie trzeba? Sprzeczne informacje znajduję. Jaka jest ewentualna dalsza procedura adaptacji po ich ewentualnym resecie? Dzięki!
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów ZF - cena ASO
W jaki sposób chciałbyś wlać olej korkiem spustowym? Chyba niedokładnie czytałeś instrukcje w TIS. Dla porównania instrukcja z TIS dla ATC300 (VTG z serii E9x): Skoro ASO robiło Ci to spuszczając olej przez korek wlewowy, to zrobili to w takim niezgodnie z procedurą. Ale oczywiście to nie oznacza, że nieprawidłowo 😉
-
Śruba spustowa oleju silnikowego f36 428i
Nie wiem jak w F36, ale w F30 jest taka "materiałowa" osłona silnika i w niej jest otwór w której widać śrubę spustową. Klucz 17mm.
- Jakie Markery LED H10W?
- Jakie Markery LED H10W?
-
x5 e53 i felgi z x3
Zazwyczaj obok nazwy modelu lub rozmiaru jest gwiazdka: Hankook teoretycznie nie jest premium (rózne źródła róznie podają, ale to taki sufit klasy średniej, o krok od premium) a homologację BMW ma 🙂
-
Czujnik Zmierzchu
A to ciekawe, bo w mojej F30 czujnik działa bardzo sprawnie. Wcześnie rano gdy słońce dopiero wychyla się zza horyzontu juz przełącza na dzienne, a po zmierzchu potrafi jeszcze trochę potrzymać na dziennych zanim przełączy na mijania. Po wyjeździe z tunelu 5 do 10 sekund i spowrotem przełącza na dzienne. Bez względu na prędkośc - szybkość reakcji jest taka sama przy wyjeździe z tunelu w mieście jak i na autostradzie. Ze zbyt niską czułością czujnika miałem za to problem w E91, pomimo ustawienia czułości na minimum i kilkukrotnej kalibracji w różnych konfiguracjach (ustawianie auta czujnikiem pod słońce, w cieniu, tyłem do słońca etc) czujnik potrafił włączyć światła mijania gdy tylko słońce schowało się za chmurami i potem przez dłuuuugi czas nie przełączyć spowrotem na dzienne. Okazało się (albo i nie, może zbieg okoliczności), że miałem nieprawidłową szybe czołową, fabrycznie była szyba solarna (Klimakomfort), a okazało sie, że ktoś kiedyś wymienił szybę na oryginał, ale zwykłą zieloną. Po wymianie szyby na właściwą i ponownej kalibracji czujnika czujnik w końcu zaczął działać tak sprawnie jak tego oczekiwałem.
-
Brak ładowania akumulatora BMW E90 2009
Tu interwencja jest konieczna natychmiast. Te kable wyglądają tragicznie i lepiej zrobić to czym prędzej zanim dojdzie do zwarcia i dojdzie do samozapłonu. Zresztą nawet po izolacji na pierwszym zdjęciu widać, że już wcześniej musiało się coś tam dziac, bo trochę czarnego jest.