Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. @fpopek może w serii G masz korek spustowy i dlatego tak "tanio" 🙂 W serii F siedzi ATC35L, która nie ma korka spustowego i TIS jako pierwszy punkt procedury wymiany oleju podaje demontaż skrzynki.
  2. Przy obecnym poziomie zaawansowania technologicznego (a głównie elektronicznego) aut bardziej bym sie obawiał autoryzowanych serwisów, niż warsztatów specjalizujących się w danej marce 🙂 ASO musi pracowac zgodnie z procedurami. Dla przykładu wymiana oleju w VTG to 2800 brutto wzwyż, bo zgodnie z procedurą trzeba wyjąć VTG do spuszczenia oleju, a nieautoryzowane warsztaty zrobią to za 150-200zł odsysając stary olej przez korek wlewowy. Prawda jest taka, że statyczna nie powinna kosztowac więcej jak 1500zł. Zestaw oleju z miską to 800-900zł, a sama wymiana jest banalnie łatwa.
  3. W warsztatach które wrzucą Ci wymiane do historii zapłacisz pewnie połowe mniej. Nie ma sensu tego robić w ASO.
  4. Dzisiejsze LEDy sa już tak zaawansowane, że nawet w zwykłym odbłysniku masz odcięcie jak przy tradycyjnej żarówce 🙂 Niemniej jednak ja też bym nie wkładał ich do zwykłego odbłysnika, pierwsza lepsza kontrola czy przegląd i DR leci, bo od razu widać LED w lampie. Mając halogenowe reflektory cudów nie zdziałasz.
  5. Dlatego napisałem "chyba". Mnie boxy nigdy nie interesowały, ale jakiś czas temu z tego co kojarze tylko do CIC były dostępne 🙂
  6. Carplay boxa nie podłączysz (chyba) do CCC. Jest jeszcze trzecia opcja - ekran z Linuxem, który ma AndroidAuto/Carplay. Opcja tańsza niż ekran na Androidzie, którego żeby jakoś działal, to musisz kupić minimum 6GB RAM i 128GB ROM, a to już cenowo od 1500 wzwyż. Linux kupisz za 700-800. Osobiście w E91 mam Linuxa i korzystam z Android Auto oraz Carplay. Zalezy czego oczekujesz. Jeśli nie chcesz podłączać telefonu to radio na Androidzie będzie lepszym wyjściem, wkładasz SIM i korzystasz z wbudowanych apek.
  7. Markery są tylko do ringów i one jazdy nocnej Ci nie poprawia, jedynie wygląd 😉 Nie stosowałem nigdy markerów więc nie będe nic polecał w ciemno.
  8. W E90 piętą achillesa jest przelotka we wnęce akumulatora. Kable gniją za nadkolem i prowadzi to do braku ładowania aku, pomimo, że alternator jest sprawny. Do zdjęcia prawe tylne nadkole i weryfikacja kabli.
  9. Najbielsze z dostepnych na rynku żarówek to żarówki Galaxy 4car, mają nawet homologację i kosztują grosze - komplet za 30-40zł. Ich wada - dramat w nocnym deszczu, nic nie widać. Zaraz za nimi są Philips Diamond Vision, te są sporo jaśniejsze od Galaxy, lepiej dają rade w nocnym deszczu, jednak są już bez homologacji. Komplet ok 80-90zł. Na ostatnim miejscu Osram Cool Blue Hyper (obecnie Boost). Również niestety bez homologacji. Komplet ok 40-50zł. Wszystko inne jest "white" lub "xenon white" tylko z nazwy, a w rzeczywistości świecą szczochem. Gdy miałem E46 to przerobiłem tego sporo, bo nie cierpię barwy klasycznej żarówki 😉
  10. No ja zanim wymieniłem rozrusznik, to najpierw wszelkie styki, czy to plusowe, czy masowe poczyściłem. Pamiętam, że wtedy nawet puściłem dodatkowa masę bezpośrednio z aku na rozrusznik. W zdrowym aku nie powinno spaść poniżej 12,3V. Nie po tak krótkim czasie. Po 2-3 tygodniach postoju to ok, ale nie po 3 dniach. Tak jak zasugerował @yeti19, podłacz tester sprawności aku, jeśli nie masz, to podjedź do sklepu gdzie handlują akusami, za kilkanaście zł podepną i sprawdzą 🙂
  11. No ale to jest oczywiste - ciężej napędzić 4 kola.
  12. Przednia ma nr 67127302589. Podejrzewam, że pompka może być taka sama, a tylko wtyczki są inne. Ja bym wziął VDO, to chyba nawet producent na pierwszy montaż. Miałem kiedyś Febi w E83 to po kilku spryśnięciach oś się obrobiła i pompka pracowała, ale nie pompowała płynu. Meyle nie testowałem, więc się nie wypowiem.
  13. Tak, masz 2 pompki, jedna dla przedniego spryskiwacza, jedna dla tylnego. Numer OE pompki tylnego spryskiwacza - 67127302588
  14. Tu na pierwszy montaż MANN - C 15 143/1. Generalnie wszelkie filtry z tej trójki (MANN, MAHLE, KNECHT) będą filtrami wysokiej jakości. To dostawcy filtrów OE.
  15. Kiedyś w Oplu 3 razy wymieniałem uszczelkę pokrywy (za każdym razem Victor Reinz) i zawsze ciekło na łączeniu głowicy z obudową rozrzadu. Dopiero za 4'tym razem jak to łączenie posmarowałem niewielką ilością Dirko to zaczęło być sucho. Pomimo, że TIS też wskazywał na składanie na sucho 😉
  16. W czasie gaszenia nie masz ikonki akumulatora na zegarach? Do sprawdzenia na pewno akumulator - jego stan w spoczynku i ładowanie, ale dodatkowo zweryfikowałbym stan rozrusznika. Miałem sytuacje, że tulejki w rozruszniku były mocno zużyte - puchły w wyniku temperatury, przez co na ciepłym silniku rozrusznik albo nie kręcił wcale, było tylko słychac cykanie elektromagnesu, albo bardzo ospale, w trakcie próby rozruchu napiecie akumulatora drastycznie spadało, nawet do 9V. Po podpięciu dodatkowego pradu, czy to z innego auta czy z boostera, kręcił od ręki.
  17. Mój komentarz miał charakter humorystyczny 😉 No widzisz, to jesteśmy dwoma "skrajnościami". Ty robisz ~60kkm rocznie i dziwisz sie jak mozna jeździć mniej, a ja obydowma moimi BMW nie przekraczam łącznie 15kkm i zastanawiam sie jak da się robić tak duże przebiegi 🙂 Grunt że zawsze do celu 💪
  18. Na pierwszy montaż (OE 11427788460) szedł Mahle/Knecht - OX177/3. Opcjonalnie MANN FILTER HU 721/4 X. Filtr powietrza w zależności w jakich warunkach jeździsz, czy użytkujesz auto na drogach szutrowych etc. Ja bym zalecał interwał nie dłuższy niż 15kkm.
  19. ASO ani diagnosty nie brałbym za wyznacznik 🙂 Pomimo że brzmi niewiarygodnie to ja jestem w stanie w to uwierzyć. Tylne już wymieniałeś, a skoro jeździsz głównie autostradami to wnioskuję że czesto korzystasz z tempomatu? BMW na tempomacie używa głównie tylnego hamulca stąd zapewne szybsze zużycie tylnych klocków (+ dodatkowo Auto Hold się też temu przyczynia). A co do przednich - mój teść pierwsze tarcze wymieniał po 320kkm, a pierwsze klocki robił po niespełna 200. Sam nie wiem jak to możliwe, ale jednak 🙂 Mówili, że B38 to awaryjnie zapalniczki, a Twój przykład pokazuje że jednak nie tak bardzo 😉 Świetny wynik w tak krótkim czasie, gratuluję. Silnik ma szanse wystygnąć? 😄
  20. Ori ZF. W skrzyni wymienia sie olej na tyle rzadko, że nie ma sensu oszczędzać na oleju, zwłaszcza że na całym zabiegu łączna oszczędnośc będzie rzędu 100-150zł. + to co napisał kolega wyżej:
  21. Tu masz zestaw vitonowych oringów do zbiorniczka: https://allegro.pl/oferta/oring-38x4-15x3-22x3-5-zestaw-fpm-fkm-200-c-oringi-wysokotemperaturowe-12621441811
  22. Przecież 330i to dwulitrowe R4. Jakie 6 cylindrów? 😄 Do układu chłodzenia silnika na sucho wchodzi do 9,5l. Do układu chłodzenia intercoolera ok 3,5l.
  23. KucaQ odpowiedział(a) na darek559 temat w E90, E91, E92, E93
    NOXEM nie ma wad, same zalety 😉 Również mam i polecam.
  24. 38x4 22x3.5 Nie kupuj zwykłych tylko viton.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.