Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. Ma sens, przy każdym przebiegu. Zestaw do 8HP (miskofiltr+olej) to ok 800-900zł. Koszt wymiany w nieautoryzowanym warsztacie nie powinien być wyższy niż 500zł w przypadku wymiany statycznej (zalecanej przez producenta skrzyni).
  2. Ale dlaczego? Sam mam B46 i aktywną akcję serwisową na przewód powrotny zbiorniczka wyrównawczego - akcja która była przeprowadzana tylko w USA, ale bez problemu do zrealizowania w PL. Analogicznie do rozrusznika. Nie ma znaczenia na który rynek jest auto. F30 na EU i USA były produkowane w Niemczech, rozruszniki w EU i USA podejrzewam, że są identyczne. Bardziej niz o start stop, martwiłbym się na Twoim miejscu o utracenie konwersji na EU, zwłaszcza, jesli była zrobiona nie do końca prawidłowo. Ostatnio rozmawiałem z doradcą w BMW Premium Arena w Łodzi, powiedzieli mi, że aut z USA nie chętnie się tykają, bo mieli już sytuacje, gdzie auto z USA, po aktualizacji sterowników się wykrzaczyło. Ja póki co z powyższą akcją dot. przewodu zbiorniczka sie wstrzymuję, bo nie chciałbym z kolei stracić Carplaya, a nie wiem czy od tak go później przywrócę. Ale jeśli wskoczy mi akcja na rozrusznik, to już sie wahać nie będę. Wstawiam auto i niech robią. Poza rozrusznikiem podobno można nawet liczyć na nowy akumulator 😉 Akcja dopiero parę dni temu została ogłoszona, więc raczej wątpie. Który masz rok?
  3. Klucze i cięcie z KEYYOU polecam mocno. Zamawiałem klucz z cięciem (a raczej frezowaniem) najpierw do E46, potem do F30. Oba pasują perfekt.
  4. Ja bym mimo wszystko co jakis czas weryfikował. Moja E91 gdy zaczęła sie akcja serwisowa na poduszkę kierowcy na początku też niby nie była objęta, brak było aktywnych akcji serwisowych. A ostatnio sprawdziłem z ciekawości i już akcja była aktywna.
  5. Łączniki stabilizatora do zweryfikowania w pierwszej kolejności. Dają objaw stukania własnie podczas jazdy po bruku bądź niewielkich nierównościach. Podnieś cały przód, aby stabilizator oraz łączniki sie rozprężyły i ręką sprawdź czy masz wyczuwalny luz na którymś z łączników. Raz miałem taką sytuację, że pomimo braku wyczuwalnego luzu, po wymianie łączników stuki zniknęły.
  6. KucaQ odpowiedział(a) na PAVKO temat w F40
    Z tego co ja widze, to za oryginał BMW cenę pomnóż x2 😉 80-90 to kosztuje MANN (który jest filtrem na pierwszy montaż).
  7. @Jack79 pisał w innym temacie że już prawdopodobnie nie będzie już nowszych map.
  8. KucaQ odpowiedział(a) na Ignacy1 temat w E46
    Zamów pierwszy lepszy z dobrymi opiniami i oklej go PPF. Zamiennikowe emblematy mają tę wadę, że szybko blakną. PPF je przed tym uchroni. Przejeździłem 2 lata z emblematem z aliexpress za 8zł oklejonym PPF i wciąż wyglądał jak nowy. Auto stoi pod chmurką.
  9. Ja właśnie to miałem na myśli, źle to być może sprecyzowałem. Jeśli zmienisz FA na Europę, a następnie przekodujesz ACSM wg nowego FA, to Ci sie powykrzacza, bo ECE a US ma inną pirotechnikę - inne kurtyny, kolanówki w USA, pasy pirotechniczne w USA, inna ilośc nabojów etc. Po prostu po konwersji na ECE, nie należy kodować ACSM do stanu fabrycznego po zmianie FA. I tyle. I ja też tak uważam. Kodowanie po zmianie FA jest szybsze, łatwiejsze i bardziej skuteczne. A o poradnikach wspomniałem, bo sam dopiero niedawno zacząłęm swoją przygodę z ESYS i jeszcze sie owymi poradnikami posiłkuję. Dotychczas tylko NCS w serii E, w którym to robię już z zamkniętymi oczami, ale mając także F pora poszerzyć swoje doświadczenie 😉
  10. Po VIN wychodzi mi tylko 1 nr klocków:
  11. Tak samo. Technologie lakiernicze są takie same dla wielu modeli.
  12. Kiedyś nawet na kursach na PJ tego uczyli, by ruszac dopiero gdy silnik zejdzie ze ssania. Sam zawsze czekam aż wskazówka obrotomierza zjedzie na nominalne obroty jałowe i dopiero ruszam.
  13. Nie, po prostu robiąc "Code FDL" zapisałeś zmiany, a potem klikając "Coding" przywróciłeś moduł do stanu fabrycznego, czyli Twoje zmiany poszły w... siną dal. Poza tym masa poradników do kodowania esysem mówi, by modułu ACSM nie kodować do stanu fabrycznego. W przypadku auta z USA takich modułów jak DME, ACSM i DSC (a także HU_NBT w przypadku EVO) nie powinno sie kodować poprzez "Coding", a tylko "Code FDL", bo właśnie mogą albo wyskoczyć takie kwiatki, albo możesz uwalić moduły.
  14. Powiem Ci, że mam w F30 klocki OE i jestem w szoku jak mało one pylą w stosunku do klocków ATE, które mam w E91. Też lubię czystą felgę i w E91 doprowadza mnie do szału, że po 150km w trasie felgi potrafią już być czarne, gdzie w F30 po 500km po mieście felgi są zdecydowanie mniej zapylone. I tak jak od początku sam myslałem o klockach ceramicznych do E91, tak teraz naprawdę mocno się zastanawiam nad klockami OE.
  15. Lusterka podgrzewane są cały czas. Nie tylko podczas niskich temperatur i nie po to by "odszronić" szkła, ale także by osuszać lusterka w czasie deszczu etc. Regulowana jest jedynie siła grzania, ale grzeje zawsze. Zrzut z newTIS:
  16. Przepisu nie znajdziesz, bo takiego nie ma. Kiedyś, co prawda nie reklamacja, a szkoda - rozwaliłem jedną oponę na łódzkich drogach. Walczyłem z ubezpieczalnią by wówczas zapłacili za dwie (E46 RWD), nawet oficjalne stanowisko PZPO czy ADAC było niewystarczające. Za 2 opony zapłacili mi tylko w innej sytuacji, gdy opony, które miałem na aucie nie były już produkowane ani dostępne, więc zapłacili za 2 opony na oś. Choć wiadomo, że TU a producent to 2 inne światy, ale podejście zapewne mają podobne - "Nie ma przepisu więc nic nam nie zrobisz.". Choć rzeczywiście, podobnie jak i Ciebie dziwi mnie, że produkują opony homologowane dla BMW i mają takie podejście...
  17. Tak. Bimmercode wszechmocny nie jest i są rzeczy których on nie zrobi i potrzeba esysa.
  18. KucaQ odpowiedział(a) na SebG temat w Oleje
    Tylko po co oszczędzać na Febi, skoro oryginał ZF wyjdzie jakieś 40zł drożej? Ceny ze sklepu Maćka: Zestaw ZF - 800zł Miska Febi 276zł + Olej Febi 7x70zł=490zł - wychodzi 766zł
  19. Adaptacje nie są trudne, na początku tylko takie skomplikowane się wydają, ale w rzeczywistości to banał 🙂 Ale jak powyżej - @lukaszewski z pewnością Ci pomoże.
  20. Raczej nie w B48 😉
  21. Od razu planuję stage 3. Troche poczytałem i sam doszedłem do wniosku, że szkoda zachodu na s1 czy s2 😉 A że się nie pobawię - jeśli program jest tak dobrze zrobiony, że nie wymaga poprawek to nawet lepiej. To tym lepiej, dobrze usłyszeć opinię od kogoś bardziej doświadczonego. Tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że warto dopłacić te kilka stówek.
  22. Tak, zapewne chodzi o te bariery, ale myśle też, że odległość w jakiej znajduje się przeciwległa jezdnia też robi swoje. Wszak jadąc prawy pasem, mamy jeszcze jeden pas, potem równowartość 2 pasów jezdni - pas zieleni i dopiero jezdnia przeciwległa. Kamera może świrować.
  23. To zajrzyjcie Panowie to instrukcji obsługi, w której macie informację, że na autostracie funkcjonalność asystenta jest ograniczona 😉
  24. Wykupie licencję z mapami OTS i sam będę wgrywał z podtrzymaniem. Czekam, może na Black Friday wpadnie promka, tak jak było w poprzednich 2 latach. Jak nie to wiosną wymieniam olej w skrzyni i po wymianie oleju wykupie xhp. Niekoniecznie. Sprawdzałem u lokalnego tunera - 1000zł, xhp po aktualnym kursie niecałe 1400zł. 400zł różnicy, ale ja akurat lubię niezależność. Coś mi nie będzie odpowiadało, to w parę minut sobie zmienię. U tunera darmowe 2 poprawki, a i tak na każdą trzeba sie umówić, dojechac do niego etc. xhp u tunera cenowo podobnie co licencja, więc tym bardziej nie widzę sensu xhp u tunera.
  25. Nie zamierzam 🙂 W najbliższej przyszłości planuje tylko xhp, ale motor zostawiam fabryka.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.