Treść opublikowana przez KucaQ
-
Ubytek płynu chłodniczego 330cd
A to w M47 miałem podobnie, jak ściskałem górny wąż to było słychać przelewanie przy pompie wody. Króciec jest o tyle upierdliwy, że jest pod kolektorem dolotowym, ciężko, ale da się podejrzeć go. Latarka, lusterko i sprawdzisz 🙂
-
Gwizd powietrza z okolic przedniej szyby bmw f31
Gratuluję pomysłu 👏 Patent iście januszowski. Teraz czekac aż ten kwasowy silikon zacznie sobie chrupać blachę i przy nastepnej wymianie szyby nie będzie jej do czego przykleić. Jak pióra wycieraczek mogą być problemem skoro ci świszczy u góry, a wycieraczki w stanie spoczynku są na dole? Źle wklejona szyba i zamiennik nie ma tu nic do rzeczy. Bo oryginał też mogliby Ci źle wkleić.
-
Ubytek płynu chłodniczego 330cd
Miałem podobny temat w M47. Zaczeło się od pocenia pod króćcem - wyciekało i odparowywało od razu, więc brak było widocznych wycieków od spodu auta, a tez co jakiś czas musiałem dolewac płyn i to coraz cześciej, aż finalnie króciec strzelił i wywaliło momentalnie cały płyn z układu.
-
Kasowanie Inspekcji i Kontroli pojazdu
Oczywiście, że jest.
-
Nawigacja cic motion zablokowana
Może @Jack79 podpowie?
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
Pewnie dlatego, że w PRL jednak wiekszośc aut była RWD i takie procedury były standardowe. Teraz gdy rynek zdominowały FWD i takie procedury nie są konieczne, to znaczna ilośc serwisów nie roztkliwia sie nad tym, ustawią, wszystko na ekranie wyjdzie na zielono i dziękuje, następny klient. No ale nie odbiegajmy już dalej od tematu 🙂
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
Absolutnie nie liczę na jakiekolwiek przyspieszenie tej sprawy, napisałem do nich raczej z nudów i ciekawości jak oni to będą tłumaczyć. Mam swoje miejsce w kolejce i na pewno właściciel starej E91 nie będzie priorytetowo potraktowany 😉
-
ZF8HP - Problem ze skrzynią po wymianie oleju statycznej
Ale to warsztat wykonał usługę - niepoprawnie. Za części mogą nie brać odpowiedzialności, ale za swoją robote muszą.
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
ASO mnie zbywa, więc skontaktowałem sie z BMW Polska. Dostałem odpowiedź, że jest globalny problem z dostepnością części, natomiast podobno nadali priorytet mojej sprawie i jestem na początku kolejki oczekujących. Więc czekam... akcja trwa a części brak. Zupełnie to samo co z rozrusznikami w B48. Parodia.
-
ZF8HP - Problem ze skrzynią po wymianie oleju statycznej
Jesli warsztat nie będzie chciał załatwić tego po dobroci czy z własnej polisy, to ja bym z nimi walczył. Przecież skrzynia to nie wydatek kilkuset złotych, żeby to im darować. A wina ewidentnie leży po ich stronie, że nie zweryfikowali cześci które montują.
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
Nie powiedziałem, że to wina geometrii, wyjaśniłem tylko specyfikę geometrii w BMW, bo nie każdy o niej wie. Nawet niektóre (jesli nie większość) warsztatów, które rzekomo się w tym specjalizują 😉
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
Pytaj czy dociążają auto do geometrii zgodnie z procedurą BMW. To podstawa poprawnego jej ustawienia.
-
E46 szyba czołowa
Tak. Szyby czołowe pasują zamiennie Sedan/Touring od poczatku do końca produkcji. A tak poza tym założyłes temat w złym dziale.
-
Producent części na pierwszy montaż BMW/Mini?
Najlepiej podpytać u sprawdzonego źródła, tj u Maćka: Ale generalnie poduszki silnika dla BMW robi Lemforder. Podobno czasem w pudełku Corteco można znaleźć Lema, a Corteco potrafi być o połowę tańsze. Jednak bazując na doświadczeniach kolegach z forum - Lemforder OEM, Lemforder OE to nie to samo. W zdecydowanej większości to Lemforder, ale wystepuje także Febi, SWAG, TRW, Bosch, Valeo etc. Nie da sie odpowiedzieć jednoznacznie, wszystko zależy o jakiej części mowa.
-
Niespodzianka od BMW
Ostatnio na facebooku wyskoczył mi post z jakiejś grupy Vaga, że w Niemczech wyświetlają im sie reklamy promocji w sklepach w pobliżu. Tak więc... przyszłośc jest tu i teraz 🤣
-
Klimatyzacja, ogrzewanie
Nawet jesli tak jest (bo tego nie weryfikowałem) to nie zawsze pierwszy montaż = aftermarket.
-
które opony na tył
Nie ma to znaczenia. Natomiast zgodnie z zasadą lepsze (tj z wyższym bieznikiem) na tył.
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
Raz testowo w mojej E91 wyjąłem bezpiecznik od xdrive to miałem choinkę od błędów. Natomiast po przejażdżce od tamtego czasu mocno rozkminiam xDelete, bo auto zupełnie inaczej sie prowadziło. E9x jeździłem tylko xdrive i przyznam szczerze nie sądziłem, że jest aż taka różnica w prowadzeniu rwd vs xdrive 😉
-
Żaluzje wlotu powietrza do chłodnicy BMW E61 LCI 525xiA
Z Twoich powyższych postów czy opisu auta w profilu nie wynika, że masz automat 😉
-
Żaluzje wlotu powietrza do chłodnicy BMW E61 LCI 525xiA
To zjeżdżasz na luzie, zamiast na biegu?
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
Ale geometria geometrii nierówna. BMW powinno sie dociążąć w trakcie ustawienia geometrii a nie każdy warsztat to wie. Stąd pytanie przedmówcy czy geometrie robiłeś w warsztacie, który ogarnia geometrie w BMW.
-
Koszt doposażenia w lampy adaptycyjne
Ale z drugiej strony ciekawe czy nie da się programowo zmienić tych wymagających warunków 🙂 FLA w E9x teoretycznie ruchamia sie dopiero po przekroczeniu 50km/h, a wyłącza poniżej 20km/h, ale da się to zmienić grzebiąc w kodach hex i programując inne wartości, więc może w G2x/G3x da się to obejść i zmienić 🙂
-
ZF8HP - Problem ze skrzynią po wymianie oleju statycznej
I podobno To dodatkowo dziwne, że jeśli róznice w miskach są aż tak diamteralne, to że i Ty tego nie wyłapałeś. Chyba że byłeś obecny dopiero w momencie jak uzupełniali już olej. Natomiast nie ulega wątpliwości, że to warsztat jako ten od którego wymaga sie wiedzy i doświadczenia powinien wyłapać różnice. Dla mnie to normalne że weryfikuję częsci wizualnie zanim zaczne cokolwiek rozbierać.
-
e90 N43 szarpie na wolnych obrotach
Nie wiem co w tej chwili insynuujesz, ale daruj sobie. Prawda jest taka, że robisz wszystko na oślep, męczysz sie z autem już od co najmniej 2 tygodni, zamiast od samego początku napisać do łukaszewskiego, który pomógłby Ci w 15 minut. Ma te silniki w małym palcu i nawet Kaspars przy nim wymięka - i to nie tylko moja opinia. Mi również pomógł, nawet gdy rady z bimmerprofs już nie pomagały, a on zdiagnozował problemy z moim silnikiem w ciągu kilku minut. A też walczyłem z moim silnikiem dłuższy czas, z tą różnicą, że zanim coś naklikałem, to wcześniej sprawdzałem jakie niesie konsekwencje. Dlatego uważam, że takie osoby trzeba polecać szerszemu gronu, a zwłaszcza takim zagubionym w swojej niedoli jak Ty. Ale Twój wybór, rób jak uważasz, klikaj w ISTA co popadnie bez pomyślunku, ale potem sie nie dziw, że nic nie działa jak powinno. Wrzucisz worek pieniędzy a potem "łolaboga, jakie to N43 drogie w utrzymaniu!".
-
Klimatyzacja, ogrzewanie
Myśle że problem leży dokładnie tu. SKV to badziewny chinol. Nic dziwnego że nie działa.