Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. KucaQ odpowiedział(a) na areqq temat w E46
    A to w M47 miałem podobnie, jak ściskałem górny wąż to było słychać przelewanie przy pompie wody. Króciec jest o tyle upierdliwy, że jest pod kolektorem dolotowym, ciężko, ale da się podejrzeć go. Latarka, lusterko i sprawdzisz 🙂
  2. Gratuluję pomysłu 👏 Patent iście januszowski. Teraz czekac aż ten kwasowy silikon zacznie sobie chrupać blachę i przy nastepnej wymianie szyby nie będzie jej do czego przykleić. Jak pióra wycieraczek mogą być problemem skoro ci świszczy u góry, a wycieraczki w stanie spoczynku są na dole? Źle wklejona szyba i zamiennik nie ma tu nic do rzeczy. Bo oryginał też mogliby Ci źle wkleić.
  3. KucaQ odpowiedział(a) na areqq temat w E46
    Miałem podobny temat w M47. Zaczeło się od pocenia pod króćcem - wyciekało i odparowywało od razu, więc brak było widocznych wycieków od spodu auta, a tez co jakiś czas musiałem dolewac płyn i to coraz cześciej, aż finalnie króciec strzelił i wywaliło momentalnie cały płyn z układu.
  4. Oczywiście, że jest.
  5. Może @Jack79 podpowie?
  6. Pewnie dlatego, że w PRL jednak wiekszośc aut była RWD i takie procedury były standardowe. Teraz gdy rynek zdominowały FWD i takie procedury nie są konieczne, to znaczna ilośc serwisów nie roztkliwia sie nad tym, ustawią, wszystko na ekranie wyjdzie na zielono i dziękuje, następny klient. No ale nie odbiegajmy już dalej od tematu 🙂
  7. Absolutnie nie liczę na jakiekolwiek przyspieszenie tej sprawy, napisałem do nich raczej z nudów i ciekawości jak oni to będą tłumaczyć. Mam swoje miejsce w kolejce i na pewno właściciel starej E91 nie będzie priorytetowo potraktowany 😉
  8. Ale to warsztat wykonał usługę - niepoprawnie. Za części mogą nie brać odpowiedzialności, ale za swoją robote muszą.
  9. ASO mnie zbywa, więc skontaktowałem sie z BMW Polska. Dostałem odpowiedź, że jest globalny problem z dostepnością części, natomiast podobno nadali priorytet mojej sprawie i jestem na początku kolejki oczekujących. Więc czekam... akcja trwa a części brak. Zupełnie to samo co z rozrusznikami w B48. Parodia.
  10. Jesli warsztat nie będzie chciał załatwić tego po dobroci czy z własnej polisy, to ja bym z nimi walczył. Przecież skrzynia to nie wydatek kilkuset złotych, żeby to im darować. A wina ewidentnie leży po ich stronie, że nie zweryfikowali cześci które montują.
  11. Nie powiedziałem, że to wina geometrii, wyjaśniłem tylko specyfikę geometrii w BMW, bo nie każdy o niej wie. Nawet niektóre (jesli nie większość) warsztatów, które rzekomo się w tym specjalizują 😉
  12. Pytaj czy dociążają auto do geometrii zgodnie z procedurą BMW. To podstawa poprawnego jej ustawienia.
  13. KucaQ odpowiedział(a) na lasica0013 temat w E46
    Tak. Szyby czołowe pasują zamiennie Sedan/Touring od poczatku do końca produkcji. A tak poza tym założyłes temat w złym dziale.
  14. Najlepiej podpytać u sprawdzonego źródła, tj u Maćka: Ale generalnie poduszki silnika dla BMW robi Lemforder. Podobno czasem w pudełku Corteco można znaleźć Lema, a Corteco potrafi być o połowę tańsze. Jednak bazując na doświadczeniach kolegach z forum - Lemforder OEM, Lemforder OE to nie to samo. W zdecydowanej większości to Lemforder, ale wystepuje także Febi, SWAG, TRW, Bosch, Valeo etc. Nie da sie odpowiedzieć jednoznacznie, wszystko zależy o jakiej części mowa.
  15. KucaQ odpowiedział(a) na s0nar temat w G30, G31, F90
    Ostatnio na facebooku wyskoczył mi post z jakiejś grupy Vaga, że w Niemczech wyświetlają im sie reklamy promocji w sklepach w pobliżu. Tak więc... przyszłośc jest tu i teraz 🤣
  16. KucaQ odpowiedział(a) na kamerdyner temat w E60, E61
    Nawet jesli tak jest (bo tego nie weryfikowałem) to nie zawsze pierwszy montaż = aftermarket.
  17. KucaQ odpowiedział(a) na uookie temat w F20, F21
    Nie ma to znaczenia. Natomiast zgodnie z zasadą lepsze (tj z wyższym bieznikiem) na tył.
  18. Raz testowo w mojej E91 wyjąłem bezpiecznik od xdrive to miałem choinkę od błędów. Natomiast po przejażdżce od tamtego czasu mocno rozkminiam xDelete, bo auto zupełnie inaczej sie prowadziło. E9x jeździłem tylko xdrive i przyznam szczerze nie sądziłem, że jest aż taka różnica w prowadzeniu rwd vs xdrive 😉
  19. Z Twoich powyższych postów czy opisu auta w profilu nie wynika, że masz automat 😉
  20. To zjeżdżasz na luzie, zamiast na biegu?
  21. Ale geometria geometrii nierówna. BMW powinno sie dociążąć w trakcie ustawienia geometrii a nie każdy warsztat to wie. Stąd pytanie przedmówcy czy geometrie robiłeś w warsztacie, który ogarnia geometrie w BMW.
  22. Ale z drugiej strony ciekawe czy nie da się programowo zmienić tych wymagających warunków 🙂 FLA w E9x teoretycznie ruchamia sie dopiero po przekroczeniu 50km/h, a wyłącza poniżej 20km/h, ale da się to zmienić grzebiąc w kodach hex i programując inne wartości, więc może w G2x/G3x da się to obejść i zmienić 🙂
  23. I podobno To dodatkowo dziwne, że jeśli róznice w miskach są aż tak diamteralne, to że i Ty tego nie wyłapałeś. Chyba że byłeś obecny dopiero w momencie jak uzupełniali już olej. Natomiast nie ulega wątpliwości, że to warsztat jako ten od którego wymaga sie wiedzy i doświadczenia powinien wyłapać różnice. Dla mnie to normalne że weryfikuję częsci wizualnie zanim zaczne cokolwiek rozbierać.
  24. Nie wiem co w tej chwili insynuujesz, ale daruj sobie. Prawda jest taka, że robisz wszystko na oślep, męczysz sie z autem już od co najmniej 2 tygodni, zamiast od samego początku napisać do łukaszewskiego, który pomógłby Ci w 15 minut. Ma te silniki w małym palcu i nawet Kaspars przy nim wymięka - i to nie tylko moja opinia. Mi również pomógł, nawet gdy rady z bimmerprofs już nie pomagały, a on zdiagnozował problemy z moim silnikiem w ciągu kilku minut. A też walczyłem z moim silnikiem dłuższy czas, z tą różnicą, że zanim coś naklikałem, to wcześniej sprawdzałem jakie niesie konsekwencje. Dlatego uważam, że takie osoby trzeba polecać szerszemu gronu, a zwłaszcza takim zagubionym w swojej niedoli jak Ty. Ale Twój wybór, rób jak uważasz, klikaj w ISTA co popadnie bez pomyślunku, ale potem sie nie dziw, że nic nie działa jak powinno. Wrzucisz worek pieniędzy a potem "łolaboga, jakie to N43 drogie w utrzymaniu!".
  25. KucaQ odpowiedział(a) na kamerdyner temat w E60, E61
    Myśle że problem leży dokładnie tu. SKV to badziewny chinol. Nic dziwnego że nie działa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.