Skocz do zawartości

madseason

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez madseason

  1. Akurat rynek mieszkaniowy z dobrą lokalizacją, który generalnie tylko zyskuje na warotści - conajmniej inflacyjnie (mimo, że mieszkanie jest stale używane) to nie za dobre porównanie do rynku moto, który poza kilkoma wyjątkami unikatów trzymanych pod kocem - tylko traci na wartości z każdym dniem i kilometrem. W parzypadku mieszkania się zastanawiasz ile zyskasz za x lat na wartości mieszkania, w przypadku "przeciętnego" samochodu nawet premium, pytanie jest - ile "stracisz" - w cudzysłów, bo wydaje mi się że to nie strata, a raczej koszt podróżowania w warukach premium.
  2. Był taki koleś na na forum kiedyś polecany, naprawiał mi restartujące się radio w e61 - typowa przypadłość, procesor przelutować i jakieś tam rzeczy podnmienić chyba trzeba, dodatkowo wgrał aktualizację w dobrej kasie - 6 czy 8 stów, nie pamiętam już - wszystko wysyłkowo poszło i ogarnął w kilka dni, na allegro teraz nie mogę go znaleźć. Ale tu ma działalność https://www.owg.pl/ceidg/maciej_jelinski_9,74,847155,8471552909 Masz też innych co robią w temacie. Bo szczerze to wolałbym zapłacić za zrobenie swojego niż na chybił traił kupować. https://allegro.pl/ogloszenie/naprawa-regeneracja-nawigacji-radia-bmw-ccc-cic-e60-e87-e90-x5-x6-menu-pl-16772109697
  3. madseason odpowiedział(a) na cder temat w E60, E61
    Miałem takiego z jeszcze większym ekranem, 8 core qualcomm itp, niby najlepszy rok temu, ale nie pasowało mi to, drugi raz bym nie zmieniał. Wolno wstaje po odpaleniu, bo nie idzie "spać" tylko się wyłącza całkiem, miał problemy z połaczeniem android auto przez wifi, może jakiś słaby moduł. Po zatrzymaniu na stacji i zgazeniu trzeba było odpalać od nowa nawigacje. Nie jest to fabryczne rozwiązanie i nie działa idealnie. Pod audio były trzask i szumyi i słabo grało, musiałem tam bnagrzebać w ustawieniach, w kabel poszedł wzmacniacz i reduktor szumów i dopiero było ok. Wyszło, że i tak puszczem muzę i nawigację z telefonu. Chyba, że przez kabel to chcesz podłączyć pod android auto - może wtedy dobrze zadziała. Jedyne co mi w nim pasowało to kamera cofania.
  4. madseason odpowiedział(a) na cder temat w E60, E61
    Pod AUX możesz podłączyć moduł na wejście śłuchawkowe, zasilany z USB. Coś tego typu nawet https://allegro.pl/oferta/modul-bluetooth-blow-do-radia-usb-16773298370 Albo w wiązkę radia https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-do-bmw-e60-e61-bezinwazyjny-17515332205
  5. Taki mechanior jutubowy RonnieRen czy jakoś tam twierdzi, że w n47 wtryski na 200 tysi starczają, u Ciebie 285 więc patrząc po jego doświadczeniu to i tak sporo. Dodatkowo masz mapę, o czym nie wspominałeś w pierwszym wpisie, może nie do konca dobrze zrobiona, albo dobrze na przebieg jaki miał wtedy. A sprawdzałeś już korekty na wtryskach jak wyglądają? Używałeś jakiegoś szuwaksu jak LM do czyszczenia wtrysków może? W M57 jak tego 3 puchy przemieliłem na próbę kiedyś to mi korekty mocno spadły - z 0.8 do 0.4 czy jakoś tak.
  6. Ja czytałem, że DPFy są dożywotnie, nawet prane. To co pada i prowadzi do zapchania DPFa i innych problemów to zawsze inne komponenty, z tym że jedyne co widać to zapchany DPF, a lejące wtryski, turbo, itp - zazwyaczj nawet nie są brane pod uwagę. Sam prałem DPFa w moim M57 przy 280 tysi i dociągnął do 400. A prany był dlatego, że termostaty i przepustnica były do wymiany przy zakupie i nie wypalał się od dłuższego czasu, po wymianie i kulku normalnych wypalaniach padła decyzja o praniu i wszystko wróciło do normy, do czasu aż turbina zaczęła lać w dolot i znowu zaczął się zapychać, po regeneracji turbo znowu był spokój. W N57 miałem jeden czujnik niesprawny od ciśnienia, chwilę po wymianie wyskoczył mi błąd drugiego czujnika. Mogę się mylić, ale wymiana DPFa to kasa w błoto, jak będzie się nadal zapychał to co wtedy? Zacząłbym od szukania przyczyny - wtryski, turbo, kompresja, świece żarowe ze sterownikiem (nie wiem czy w BMW też, ale w VAG dpf się nie wypali jak świece żarowe są nie sprawne).
  7. Możliwe, że przez wymianę tych elementów wybrałeś na nich luz i teraz kolejny najsłabszy element trzeba zdiagnozować. No i bez dystansów warto sprawdzić czy to nie ich wina.
  8. Czy po wciśnięciu "start" dmuchawy zwalniją, słychać klik pod maską? Czy podczas poprzednich odpalaniń zanim padł słychać było że dłużej kręci, jakby aku padał? Jesli wszystko na tak to 100% rozrusznik. Ja spróbowałem tradycyjnie, jak to się w maluchu robiło - z kija w rozrusznik przypier... xD - jak po takim zabiegu ruszy to też wiadomo, że rozrusznik padł. A co do samej wymiany, jak masz zestaw kluczy płaskich z grzechotką wbudowaną, to spokojnie to zrobisz od góry (pamiętaj, że aku trzeba odłaczyć, a po podłaczeniu po akcji, pewnie immo zsynchronizować). Mi wymiana zajęła chyba godzinę, z czego większość czasu próbowałem wygrzebać śrubkę, która spadła na osłonę silnika, a nawet lewarka nie miałem, żeby podnieść trochę i ją odkręcić.
  9. Który warsztat zostawi Ci samochód na noc, żeby sobie pociekło, co najwyżej po znajomości albo jak sam zrobisz 😅
  10. Nie chce mi się do garażu iść, ale zobacz co tutaj na przedniej krawędzi siedzi - taka uszczelka zamyka szczelinę między elementami - co do skuteczności - to nie mam pojęcia, ale skoro wrzucili to pewnie coś daje:
  11. Jak upgrade to wzmak z DPS pierwszy w kolejce jak głośniki sa w miarę ok, tak jak w przypadku B&W. Może już na fabrycznych subach dawać radę. https://www.youtube.com/@ProAudioTychy/videos Mają dużo video z poprawek audio w przeróżnych wersjach.
  12. Wydaje mi się, że wyciszenie utrzymują na tym samym "przyzwoitym" poziomie. Modząc tak jak Ty - maty, pianki itp - mogę się założyć, że masz dużo lepiej niż w czymkolwiek fabrycznym 😉 W Twoim modelu też są dodatkowe uszczelki na całej długości między drzwiami i nadkolami? Ostatnio w moim się przyjrzałem z myślą o dołożeniu takiego rozwiązania (jak się naoglądałem filmików z wygłuszeniami) ale o dziwo w 5GT są w standardzie.
  13. W e61 chyba jakoś przy 280 założyłem same tarcze z klockami ATE i porzywiły się po 5 tysiach. Chciałem reklamować, ale pomiary przed reklamacją trzeba było zrobić i wyszło, że piasty mają minimalnie powyżej normy. Założyłem Zimmerman Sport w zestawie z klockami niskopylnymi, łożyska FAG i pięknie to grało przez koleje ponad 100 tysiaków
  14. Wszystko prosto z ASO, bo miałem tylko 1,5 dnia na serwis.
  15. Z tego co wiem to według TIS lecieli, wiec mam nadzieje ze porządnie.
  16. Jak wszystko inne zawodzi to może warto też na wał zerknąć. W e39, e61 - nigdy nie miałem problemów z wałem, guibo, poduchami, a naloty miałem kilkukrotnie większe. Więc bardzo się zdziwiłem kiedy śruby za xDrive mi się ukręciły. Poniżej zdjęcie aluminiowego guibo - które chyba montowali przez krótki okres czasu w fabryce i szybko zostało zastąpione normalnym gumowym, a śruby ASO dostały klej na gwinty - przednie i tyle teraz mają ten sam numer. Według mechanika śruby trzymające są jednorazowego użytku (chyba w TIS tak wyczytał). Pierwszy mechanik na szybko skręcił stare guibo na nowe śruby i pojechałem w trasę - wibracje były przez kilka miesięcy, ale zakładałem, że to wina kończących się opon zimowych - bo to się zeszło w czasie. Porządny mechanik zabrał się za wymianę wszystkich elementów i o dziwo samochód nagle zaczął jeździć idealnie. Następnym razem jeszcze sugeruje wyważenie wału dla pewności. Finalnie wyszło, że uszczelniacz z flanszą też się wyrobił i był do wymiany bo podciekał. Szukając trafiłem na taką stronkę: https://autocardan.pl/regeneracja-walu-napedowego-bmw/ Sporo ciekawostek opisują. A z innych źródeł też pojawiają się informacje o przednich wałach które wyskakują z przedniego dyfra i robią tam zamieszanie łącznie z wybijaniem dziur w bloku - ale to chyba głównie w serii X. Może przy kolejnej wizycie w PL tam podjadę na sprawdzenie profilaktycznie jeśli jest opcja, żeby w ciągu kilku godzin to opędzili. A to co u mnie ostatnio poszło na wymianę i zniwelowało wibracje (wiadomo - inna seria, ale może coś uda się naprowadzić):
  17. Kostka stacyjki padla. Do czyszczenia albo wymiany.
  18. W turingu to idzie sprysk do tylnej szyby.
  19. Ale to chyba nie problem na forum a do mechanika u kórego robiłeś regenerację DPFa. Wróć do niego zgłoś problem i niech zdiagnozuje co nawaliło i jak to naprawić. Może po prostu nie dokręcił jakiejś opaski albo nie chciało mu się zakupić nowej uszczelki. W akcji regenracja DPFa nie powinno być opcji zmniejszenia przepływu, o to w tym chodzi, żeby udrożnić go. Jak ja oddawałem to mechanik wysłał do firmy specjalizującej się w temacie, która dołączyła raport z pomiaru ciśnień przed i po regenracji. Dodatkowo mechanik obfotografował mi środek przed wysyłką i po odbiorze, żeby pokazać różnicę. Ale to już od dobrej woli mechanika zależy - mój oczywiście załaczył FV na wszystko, pisemną gwarncję na DPFa (wraz z raportem z pomiaru ciśniń) i swoją robotę - bo wystawia kwity.
  20. I tak bym wziął coś markowego, kiedyś wymieniałem termostat z grzałką, ale to była część fabryczna która kilkanaście lat wytrzymała. OE powinno też być w miarę trwałe. Jak dają grzałkę wykręcaną to pierwsze co mi na myśl przychodzi, to że spodziewają się, że to nie będzie trwałe, a druga sprawa - kolejne połączenie, które może puszczać.
  21. Ten przód to chyba nie do końca im się udało spasować, zderzak też w trochę innym odcieniu mi wygląda.
  22. Kolejna rzecz na liście - kodowanie - pewnie użyję bimmercodde. Opcje jakie znalazłem online to: Jak ktoś się zna, wie co najlepiej pokodować pod zewnętrznego ampa z DSP to prosze o info.
  23. Podsumowując audio - jest lepiej, dźwięk jest pełniejszy, ale to nie to. Na plus: - Twitery i centralny - Pudła basowe wytłumione, blacha pod siedzeniami tak samo - Jakość audio można powiedzieć, że wzrosła z 20% na 50% - Satysfakcja z wykonanej roboty Na minus: - Środkowy pierdzi przy większym basie - Efekt dobry, gra dość czysto, ale przy większej głośności basy zdychają całkowicie - nie ma się co dziwić, cały przód jest na "jednym kablu" To co trzeba finalnie zrobić i co jest w planach - Wzmak z DSP i pewnie wymiana głośników na jakieś nowe, te Hi-Fi niestety wyglądają jakby leżały dłużej w słabych warunkach, stąd może byc pierdzenie. Ciąg dalszy pewnie w wakacje. Muszę jeszcze winyla dokończyć i tylne drzwi 😅
  24. Pierwszy sub wybebeszony i zamieniony na prawilny w nieklejonej obudowie. Stara wtyczka ma 4 piny nowa 2 - wystarczy zmostkować plusy i minusy.
  25. W sumie dobrze, że kupiłem cały zestaw z Subami, a nie tylko wstawki w drzwi, okazuje się, że basic jest na prawdę biedny i suby są klejonymi pierdziawkami. EDIT: etyczki do hifi są inne, ale wystarczy zmostkować kable.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.