Treść opublikowana przez madseason
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
Pochrzaniło mi się. Już wiem co to było - nie bezpiecznik, a odlłaczenie wału napędowego na przód. Na YT M539 z x5 zrobił tak, kiedy czekał na ulepszony wał.
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
Podobno w e60 gdzieś tu na forum chyba czytałem.
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
Ciekawe czy proste wywalenie bezpiecznika od xDrive jest skutecznie bez rzucania błedami jak w starszych modelach.
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
U mnie coś podobnego działo się w f07. Zaczęło się od delikatnych wibracji podczas przyspieszania, i zwiększały się z czasem. Mechanik sprawdzał i nic nie znalazł. Finalnie wyszło, że elastyczny łącznik wału (który nie był elastyczny do końca a aluminiowy - limitowana edycja, obecnie już jest zastąpiona w katalogu zwykłym gumowym) i z czasem wywalił śruby. To co u siebie zmieniłem to oba łączniki - przedni i tylny i nowe śruby (podobno są jednorazowego dociągu i po zdjęciu śmietnik, bo się rozciągają). W tym samym podejściu wymiana poduszek silnika - wszystkie części z ASO. Z uwagi na wibrację cała flansza do skrzynki xDrive też musiała być wymieniona bo by się posypała. Później jeszcze dla pewności dałem wał do wywarzenia i sprawdzenia połączony ze zmianą podpory wału i sprawdzeniu wału na przód. Po tym zabiegu już żadnej różnicy na plus nie było (robiłem to bardziej zapobiegawczo, bo wszystkie problemu ustały przy pierwszym podejściu) ale Ci od wału wymienili mi jakieś łożyska igiełkowe w wale na tył i coś tam delikatnie poprawiali w wale przednim. To co mi powiedzieli przy okazji, jak usłyszeli, że mam swoje części - że na inne niż ASO nie podmieniają, bo się szybko posypią. Tak czy inaczej, wibracje tylko podczas przyspieszania wskazują na coś z układem napędowym, ale chyba więcej niż wymieniłeś wymienić się nie da 😅 No chyba, że Lemforder się posypał na jakości i jakiś nowy element z ich zestawu szwankuje, czy to łączniki elastyczne, czypodpora wału. Sprawdzałeś korekty na wtryskach czy masz jakieś rozjazdy? Masz tam xDrive, czy tylko na tył?
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
xDelete, 2 minuty i po robocie, 10 miesięcy w roku mam RWD 🙂
-
E61 535d 2005 - Audio - Przestała grać prawa strona
Nie jest tak do końca. Osobiście uznałem, że wyjście AUX z tyłu na kanapę to totalna porażka, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mój namłodszy uwielbiał siedzieć na środku w foteliku i zawsze tam kopał wszystko - kratki, AUXa, ładowarki - nic nie miało tam prawa siedzieć. Kupiłem sobie kabelek, poprowadziłem go bezpośrednio z tyłu radia do schowka tam miałem podłączony najpierw telefon bezpośrenio, później dodałem moduł BT, a finalnie dorzuciłem jeszcze wzmaczniacz słuchawkowy zasilany na USB (można sobie tam wyjąć zasilanie w ładowarki latarki, nawet jak latarki nei ma to pod zaślepką są kable pod 12v). I dopiero po wzmacniaczu była głośność porownywalna z tym co jest na radio i CD.
-
530XD GT madBMW-5
-
G30 FL vs A6
Co nie tak? To chyba łatwiej napisać co jest ok... - jedzie, z trudem, ale jedzie - jest bardzo pojemny No i chyba tyle, jak rozmawiałem z kumplem co tym jeździ już 5 lat też nie potrafił wymienić więcej zalet, poza jeszcze jedną - częśći są tanie bo prawie wszystko z golfa pasuje, łącznie z lampami 😅 Dlaczego 3 ISOfixy potrzebujesz? Trojaczki Ci się urodziły? Pamiętam lata temu kupiłem pierwszego ISOfixa najlepszego w testach itp, rozwojowy, bo można go było zwiększać z wiekiem. Finalnie po pół roku zrezygnowałem z tego całkowicie, bo to był taki kloc że ciężko było go do e39 zmieścić i przeszedłem na jakieś najzwyklejsza kompaktowe, gdzie mieściły się 2 dla młodziaków, wtedy w środku już nie trzeba fotelika dla najstarszego w środku.
-
G30 FL vs A6
Jak dostałem zastępczego Turana to rodzinnie po kilku godzinach spędzonych w tym cudzie techniki nadaliśmy mu imię : Kaka wagen 😅
-
Problem ogrzewania 530d
Trochę dziwne, że jest to związane z obrotami silnika. Wyklucza to raczej zawory sterujące. A co z kołem pasowym i pompą wody albo paskiem? Wszystko tam sprawne?
-
E60 z silnikiem M54 - Dyskusja i pytania
Gaz lepiej na ile się da sprawdzić przed, dokumenty, kiedy zainstalowany, jak instalacja wygląda, kiedy serwisowana i czy są na to FV. Spytać jak jest ustawiony, no podstawowe rzeczy. Jak ktoś odpowie "nie wiem" to nie decydowałbym się pewnie. Źle ustawiony gaz to wypalone zawory i silnik na śmietnik, tym bardziej w połaczeniu dużym nalotem i poborem oleju. W dizlu, szczególnie M57 ciężko coś schrzanić, turbo może być do regeneracji, odma do wymiany itp. Problemów z braniem oleju jak wszystko sprawne nie powinno być. Koszt utrzymania to co dla Ciebie? Ilość paliwa czy gazu? Jak jedziesz po mieście albo autostradzie około 160 to gazu sporo pójdzie, 18 to norma jak się ma ciężką nogę. W dizlu około 10. A porównanie jazdy 90 do 150 to nie jest tak jak w gazie x2, a plus 1 czy 2 litry. Utzymanie to też zawias, opony, hamulce itp - tu raczej różnicy nie będzie. Jak chcesz coś na codzienne dojazdy po kilka czy kilkanaście km, to zdecydowanie kupić coś innego typu honda czy toyota. Jak latasz po autostradzie często to pewnie dizel, gaz trzeba tankować co 300km, dizla co 700. W Warszawie żona miała honde jazz, ja e39, to po mieście wolałem jazzem latać, bo lekkie zwrotne i zero problemów z parkowaniem, natomiast w trasę to się zupełnie nie nadaje. 6 rzędowa benzyna na pewno lepiej brzmi jak się odpali i na jałowych obrotach i fajniej się wkręca, ale jak już się jedzie, to czy benzyna czy dizel znaczenia nie ma praktycznie. Gaz dla mnei w tym momencie to zbędna rzecz, bo za dużo z tym zachodu, trzeba serwisować, kalibrować i co chwila tankować. Dizel pod tym względem wygoda. No i w dizlu nie ma ograniczenia z miejscem w bagażniku. Wszystko ma plusy i minusy.
-
530XD GT madBMW-5
Udało mi się dorwać fajny zestaw zimowy na 19' felgach w moim guście. Do tego odpowiednie wyposażenie garażowe i pit-stop poszedł jak po maśle. Ale, żeby nie było za różowo - muszę jeszcze kiedyś wymienić czujniki ciśnienia.
-
Problem ogrzewania 530d
Może być, że dodatkowa pompka. U mnie pamiętam załączał webasto po odpaleniu na zimnym zawsze jak temperatury niskie. Te temp około 90 to masz przy wyższych prędkościach też? Żadnych innych błedów nie ma? Pompkę możesz podmienić na VAGową z tego co pamiętam, chyba pierbourg robi, dużo tańsze niż ori BMW/Webasto, a różnią się tylko wtyczką, tylko zwróć uwagę na kąty rurek wejścia wyjścia, muszą być zachowane (w jednej płaszczyźnie, inne są z wejściem od góry, wyjściem z boku - te chyba nie pasują), do tego kup wtyczkę odpowiednią i wystarczy kable przelutować pod nową, zabezpiecz gobrze termokurczką, bo warunki w nadkolu .
-
[BMW F10 535ix / ZF8HP] Szarpie przy wrzuceniu D
Dynamiczna raczej powinna poprawić, ale Twoja skrzynia Twoje ryzyko. xHP nic nie zmienia. Jak kiedyś miałem ten objaw to wróciłem na szybko do ustawień fabrycznych ze stage2 i nie było poprawy.
-
E60 z silnikiem M54 - Dyskusja i pytania
Miałem 2x e39 z tymi silnikami. M54 b30 - żarł 1l oleju na tysiąc - po roku się go pozbyłem M54 b25 - nie brał nic, może trochę mniej mocy, ale brak obaw o ten olej Co do gazu - zależy kto, jak zamontował i jak skalibrował. Swoją 3 litrówkę oddałem po zakupie do mojego gaziarza to za głowę się złapał, ale poprawił wszystkie połączenia, skrócił wężyki dolotowe, wymienił filtry (które były całkiem zawalone) skalibrował od nowa - to zaczeło to chodzić. Ale samo to już wskazywało, że ktoś miał w d... serwisy. e61 kupiłem z M57b30, bo nie chciało mi się pałować z gazem, potencjalny problemami z olejem, czy już w nowszych wersjach z szeregiem innych problemów. Ile trzeba włożyć po zakupie - zależy w jakim stanie kupisz - może nic, może trochę, a może i kilka razy więcej niż cena zakupu, dlatego sprawdzenie przed zakupem konkretnego modelu najlepiej jak to możliwe i oszacowanie kosztów to podstawa.
-
BMW E60 - przed lift - problem z bluetooth, radiem
Nie ma znaczenia ile zapłacisz. Chyba, że ktoś sprzedaje faktycznie po regeneracji. To są 20-letnie konstrukcje i prędzej czy później to paść po prostu musi, z tego co wiem to już wtedy cyny bezołowiowej używali, a ta poddaje się pod wibracjami i cyklami nagrzewania, to że wytrzymało AŻ 20 lat to naprawdę podziwiam, bo miałem na przestrzeni lat kilka porządnych domowych wzmacniaczy audio, które po 3 czy 5 latach już padały z powodu zimnych lutów. W mojej jak mi BT zaczął świrować to odłączyłem ten moduł w bagażniku i używałem do muzyki BT wpiętego po AUX. A jak navi zaczęło świrować to standardowo z restartami - zimne luty na płycie - za 600pln profesjonalnie przelutowane i działało bez problemu.
-
Nowa 5 G60/G61
Z zewnątrz Skodo-Peugeot, a w środku nieślubne dziecko Citroena, Renault i Tesli 🤣
-
Asystent jazdy w korku
Pojeździłem wtym roku trochę nowymi VAGami z wypożyczalni, te systemy odbierają całkowiecie radość z jazdy, każdy z nich na swój sposób. Począwszy od adaptacyjnych świateł, po aktywny tempomat z trzymaniem pasa, pod systemy krzyczące żeby zjechać bo twierdzą, że jesteś zmęczony - od tego w prawie zawału dostałem 😅
-
BMW E60 - problem z zawieszeniem?
Stacje diagnostyczne... jeszcze nigdy mi tam nic nie wykryli poza zużytymi amortyzatorami (które były nowe od sachsa, ale w połączeniu z nivo zawsze wychodzą fałszywe wyniki), bo oni mają zupełnie inną toleracje - dla nich żeby tuleja była niesprawna musi być zerwana. W BMW jak masz pęknięcia na gumie tulei to już się kwalifikuje do wymiany, ale to dopiero widać jak lata kiedy się wahacz wyjmie. Może być też, że maglownica ma luzy i trzaska. Najlepiej to podjechać do warsztatu który się specjalizuje w BMW i potrafi to zdiagnozować poprawnie, bo w jakimś niewyspecjalizowanym to może być, że Ci całe zawieszenie wymienią a trzaskać będzie dalej i tylko rozłożą ręce.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów ZF - cena ASO
Sam sobie wymyślam tematy do roboty, dyskutujemy czy ma sens i robi co trzeba, a znamy się od podstawówki. A co do naciągania, to tak kilka firm niemieckich "naciągnął", że całe swoje floty tylko u niego robią - mimo, że sprzęt targają kilkaset km do niego, bo robi raz, a porządnie (zamiast wymieniać tylko to co urwane jak większość mechaników - polskich i niemieckich z resztą też) to wymienia wszystko co tego wymaga, żeby dojechać do kolejnego planowanego serwisu, w efekcie praktycznie wyeliminował im nieprzewidywalne awarie poza interwałami serwisowymi. Ja niestety też jestem z tych co woli zrobić raz a porządnie i nie martwić się czy druciarstwo wytrzyma. Zaznacze tylko, że w moim przypadku mówimy o f07, czyli o 14-letnim oleju mielonym głównie wokół komina.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów ZF - cena ASO
Za około 2000 w tym roku dynamicznie robiłem u mojego mechanika, przepłukał chyba 15 litrów zanim wyszedł odpowiedni kolor. (miskę kupiłem samodzielnie ponad to, on kupił odpowiednią ilość oleju, płukanka + robocina) Komentarz mechanika - mówi, że nie spodziewał się takiej ilości syfu po zeszłorocznym płukaniu. (155k km pierwsze statyczne, 180k km drugie - dynamiczne). No, ale od razu mówił, żeby dynamicznie robić, więc moja wina 😅
-
F07 535d xd 2013 niepokojący dźwięk
Półoś jeśli ma luzy - terkocze kiedy koła są skręcone i przy obciążeniu, kiedy xDrive się mocnie załącza na przód. Popróbuj na jakimś placu na mokrej lub sypkiej nawierzchni energicznie ruszyć na skręconych kołach. Albo jak masz samochód podniesiony złap za półoś przy kole, później przy silniku poruszając kołem przód/tył w małym zakresie.
-
Regulacja wysokości ksenonów - problem
Najłatwiej sprawdzić jak zdejmiesz klapkę do wymiany żarówki, złapiesz za wtyczkę i poruszasz góra/dół - jak lata luźno to 100% regulatory. U mnie połamały się przy wymianie żarówek właśnie, mają swoje lata i są kruche.
-
Regulacja wysokości ksenonów - problem
Regulatory do wymiany. Znajdziesz na allegro, a wymienisz bez rozklejania jak masz sprawne palce, z tym, że lampy trzeba wyjąć z samochodu i na pokojnie na stole to robić.
-
F11, problem z zawieszeniem pneumatycznym
Może tryb transportowy masz włączony? Mieszałeś coś w kompie albo w bimmertool?