Treść opublikowana przez piotr520
-
nie działa licznik zegarów e46 motometer
Kup licznik z tym samym hw i sw, przelutuj pamięć i to wszystko, nie musisz nawet kodować.
-
Szarpanie przy zmianach biegów i dodawaniu /ujmowaniu gazu
To normalne zachowanie skrzyni na wyłączonym silniku że w ten sposób wchodzą biegi. Tu wszystko jest ok. Zrozumiałem że z jedynką jest dość mocny problem na światłach, bo jeżeli tylko z jednym biegiem to wtedy skrzynia jest problemem. Jak dla mnie to nie da się uniknąć powtórnego zdjęcia skrzyni. Zrobić reset docisku i wymienić ten trzpień. Wiem że łatwo pisać bo to koszta,ja akurat robiłem to sam, ale innego rozwiązania nie widzę. Nic tu więcej mądrego nie wymyślę. Mogę tylko dodać, że olej spuszczony ze starej skrzyni był dosłownie czarny i walił spalenizną.
-
Szarpanie przy zmianach biegów i dodawaniu /ujmowaniu gazu
Pierwsze co wymieniłem, to komplet naprawczy lewarka, koszyk nr 3 , tuleja lewarka nr 14 i podkładki nr 5, nic się nie zmieniło. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT11-EUR-09-2000-E39-BMW-520i&diagId=25_0009 Następnie komplet sprzęgła a na końcu skrzynia. Łożysko oporowe też zmieniłeś? Pewnie jak zmieniałeś sprzęgło, nie podmieniłeś tego dinksa nr 6 https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT11-EUR-09-2000-E39-BMW-520i&diagId=21_0140 O ile przy pewnych długościach milimetr nie ma znaczenia 😂, to tu akurat ma, a wielu o tym elemencie zapomina. Żeby zaoszczędzić roboty i kosztów , to poszedłbym w używany wysprzęglik.
-
E39 528i regulacja hamulca ręcznego
Niestety u mnie ręczny działa podobnie, czyli jakby go nie było.
-
Włączona klima - dziwne zachowanie przepustnicy
To nie musi być przepustnica, ta sama reakcja ekonomizera wystąpi gdy zawór wolnych obrotów wykonuje duże ruchy. Jeśli jeździsz na lpg to proponuję sprawdzić czy to samo jest na benzynie.
-
Szarpanie przy zmianach biegów i dodawaniu /ujmowaniu gazu
Dwa lata temu zmieniałem skrzynię w e46 córki. Objaw to problem z wrzuceniem jedynki po odpaleniu silnika. Niestety zacząłem podobnie jak ty, od wymiany sprzęgła, co było nietrafione. Też mi się wydawało, że jakby sprzęgło trzymało przy wbijaniu pierwszego biegu, pomagało wrzucenie najpierw trójki, a potem nie puszczając sprzęgła dopiero jedynkę. Uczucie takie jakby haczyła, jakby skrzynia nie do końca była wysprzęglona. Jeżeli reszta biegów na luzie wchodzi bez problemu, a problem występuje tylko na jedynce, to masz problem ze skrzynią. Co do montażu nowego sprzęgła, to docisk raczej był wyposażony w blokadę, a jeżeli nie to trzeba go wstępnie napiąć i cofnąć samoregulatory.
-
układ chłodzenia e39 ,523i
Wygląda że masz niesprawne wisco tak jak u mnie i wspomaga się wentylatorem. Ewentualnie czujnik temperatury do wymiany.
-
Motornotprogramm e39 525i m54
Przy tym błędzie, to bardziej bym się zajął przepustnicą, pedałem gazu i ich wiązką. Podejrzyj w inpie czy wartości dla przepustnicy i pedału gazu zmieniają się płynnie.
-
E39 - kierownica ogrzewana - doposażenie
Jak dla mnie baja 😎👍, za tę kasę warto się trochę pomęczyć, efekt jest i satysfakcja.
-
układ chłodzenia e39 ,523i
Fuser naprawdę nie ma się czego obawiać, jeśli chodzi o wsad licznika. Jak odczytasz pasoftem i zachowasz oryginalny wsad, to jak pójdzie coś nie tak, to wracasz do oryginału. Możesz pozmieniać i wgrywać za jakiś czas nawet jak inny przebieg, bo vinu i przebiegu i tak pasoft nie zmieni jak zapisany, więc nie ma się czego obawiać.
-
E39 - kierownica ogrzewana - doposażenie
Czy li skóry mają taki rozmiar jak im się akurat uda. Ważne że za mała nie jest. Teraz trochę cierpliwości przy szyciu.
-
BMW e39 530i Automat
Tak szczerze mówiąc , to nie wiem jaka kontrolka się świeci i kiedy i na jakim paliwie występuje problem. I z czym jest problem, czy faktycznie z silnikiem czy dsc go muli przy ruszaniu. Opisz tak konkretnie od zimnego silnika co i jak.
-
układ chłodzenia e39 ,523i
To u mnie pewnie wisco uwalone, bo załącza się wiatrak klimy w korku podczas upałów, a sprzegnietej wiskozy tak prawdę mówiąc nie słyszałem. Tylko że wskazówka temperatury zawsze w pionie, chociaż ona i przy 115 też w pionie stoi. Auto 09,2000r. https://www.bimmerfest.com/threads/temp-gauge-observations.854029/ Tu jest fajny temat,w trójce zmieniałem ustawienie zegara temperatury.
-
Wymiana silnika N42B20A z manuala do automata - problem z napędem
Jak skręcileś to skrzynia ma napęd, zresztą można podejrzeć w inpie. Jeszcze z takich mechanicznych rzeczy, to linka od lewarka do selektora biegów, jest przykręcony do skrzyni.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Kolego to jest pompa ABS, ale czy jest zintegrowana że sterownikiem silnika tego nie wiem, wygląda że to stary typ bez sterownika. Sprawdź w skrzynce tam gdzie sterownik silnika, a jak nie ma to za schowkiem pasażera. Ma mieć wtyk 88 pin jak napisał szumrak.
-
Dym z nawiewu i brak mocy na niskich obrotach
Te 550 obrotów to też za mało. Silnik wywala jakieś błędy?
-
Wymiana silnika N42B20A z manuala do automata - problem z napędem
Skręcileś konwerter skrzyni z kołem zębatym silnika?
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
ABS w ogóle działa skoro masz ten błąd? W skrzynce sterownika silnika masz osobny sterownik abs asc?
-
Ciągłe grzanie z nawiewów pomimo sprawnego elektrozaworu
Sprawny zawór bez zasilania pozostaje w pozycji otwartej, czyli max grzanie. Pewnie panel klimy szwankuje.
-
Dym z nawiewu i brak mocy na niskich obrotach
Może uszczelki vanosa do wymiany, stąd klekot i spadek ciśnienia oleju oraz brak mocy w dolnych partiach obrotów. Druga sprawa to 500 obrotów na wolnych to za mało, ciśnienie oleju leci mocno w dół. Zajmij się tym w pierwszej kolejności bo silnik szybko zakończy karierę. Co do dymu to jak pisze szumrak, pewnie olej kapie na wydech z pod uszczelki pokrywy zaworów.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
U siebie wpinałem się właśnie w przedni lewy czujnik pompy abs. Z tego co pamiętam, to w starszych modelach gdzie jest osobny sterownik abs, to tam się wpinamy. W nowszych gdzie wszystko siedzi w pompie abs, wpinamy się w złącze pompy. Ostatnia fota którą wstawiłeś, ma pozycję wheel sensor, i musi się zmieniać w czasie jazdy. Nie jestem przekonany na sto procent, że to jest przyczyna, ale od czegoś trzeba zacząć szukanie. Antenę gps masz podłączoną do czytnika? Tu jest retrofit navi http://www.e38.org/e38_nav_retrofit.pdf
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Powinna płynnie działać jak zwykła nawigacja. Czytnik jest podłączony do sterownika ABS?
-
E39 - kierownica ogrzewana - doposażenie
Czyli działa jak powinno 😎👍. Rezystor znajduje się po środku dolej części kierowcy? Jeszcze co do taśmy, to podchodzi też numer 8375404.
-
Sedan ,wyjęty akumulator, zamknięty bagażnik.
Plus pod autem masz przy rozruszniku, gruby kabel, masa gdzieś na budę. Bagażnik próbowałeś otworzyć? Jeśli masz hak i gniazdo 13 pin to można plus podać przez gniazdo. Na pinie nr9 masz stały plus.
-
E39 - kierownica ogrzewana - doposażenie
W aukcji skóry którą zakładałem u siebie, był akurat opis, że bez ściągania starej skóry. Niby obwód kierownicy delikatnie się zwiększył, ale jak dla mnie na plus, taką bardziej do ręki bym powiedział.Z resztą i tak musisz przymierzyć na kierownicę, żeby nie poprawiać tak ja, bo było za luźno. Udało ci się dostać całą gładką?