Treść opublikowana przez piotr520
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Każdy ms42 i ms43 posiada czujnik temperatury oleju ,zamontowany w podstawie filtra oleju. Temperatura jest potrzebna do sterowania zmiennymi fazami rozrządu. Dla m62 też się to da zrobić, wgrywając odpowiedni soft, i aktualizację do softu. Nie zgłębiałem tematu dla tego silnika, ale wszystko masz opisane tutaj https://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2155153-State-of-the-mod-M5-cluster-gt-540-(yes-I-ve-read-the-old-threads) Dla ms42 i ms43 trzeba wgrać wsad z ms43 wiki. I też niekoniecznie, jeżeli mamy wersję wsadu 066 lub 069. Polecam jednak zaktualizować sterownik do wersji 069, ponieważ jest to najnowszy i ostatni wypust wsadu do e39. Pod niego na ms43 wiki, jest aktualizowana wersja Patchlist, czyli lista poprawek dla sterownika. Ta poprawka umożliwia uruchomienie diod led w liczniku, ponieważ to sterownik silnika wysyła dane o temperaturze do licznika. Strona ms43 wiki, prawie na samym dole macie opcję M Cluster LED Control https://www.ms4x.net/index.php?title=Siemens_MS43 A tutaj najnowszy Patchlist dla ms43, z opisem funkcji jakie możemy dodać do sterownika https://www.ms4x.net/index.php?title=Siemens_MS43 Jak się zabrać za aktualizację sterownika, wgranie nowego wsadu, co to patchlist i jak tego używać macie opisane tutaj https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=166530&start=0 Wiem że wiele rzeczy może być na początek niezrozumiałych, ale będziemy starć się z kolegą szumrak wszystko dokładnie opisać. Tu ustawienia mojego sterownika pod diody
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Potwierdzam 😎, da się to zrobić. Pracy przy tym sporo, ale dostępność i koszt oryginalnego licznika z e39 m5 , sprawia że dla wielu jest nieosiągalny. Tu mamy identycznie działający licznik, kwestia tarczy, ja zamawiałem na allegro ( sprzedający venom64), taką jak mi pasowała,ilość diod i działanie to już indywidualna kwestia. Taka mała foto relacja z budowy, przymiarek, testów. Zdjęcia robocze, często robione w pośpiechu i na kolanie, wymiana doświadczeń z kolegą szumrak, także nie wybrzydzać 😀
-
E39 M62 - pomiar cisnienia oleju
Bo tam się przeważnie mierzy i tam się montuje trójnik pod dodatkowy zegar.
-
Nowo nabyte E39 V8
Próbowałeś odpiąć multifunkcję ?
-
Nowo nabyte E39 V8
Z błędów wynika że masz linię Ibus zwartą do masy dlatego to wszystko tak się zachowuje, dodatkowo błędy pamieci licznika i pamięci modułu lcm. Być może ktoś tam nieumiejetnie grzebał. Skoro masz Inpe, to powinieneś mieć i Ncs, odczytaj Zcs z licznika i ews a jesli są jednakowe to przekoduj pustym plikiem Man moduł Lcm. Na tę chwilę tyle można zrobić. Jeszcze pozostaje poprawienie, sprawdzenie wtyczek licznika. Po odlaczeniu modułu Lcm też nie ma poprawy? Mam tu na myśli radio. Taśma kierownicy jak najbardziej, multifunkcja też działa po Ibus. Zerwana zwarta tasma narobi balaganu. Odłącz wtyczki pod kierownicą, tylko nie pomyl z wtyczka poduszki.
-
E39 , liczniki i LCM
Szukaj od sw 13 hw14 w górę.
-
E39 , liczniki i LCM
Licznik kup o podobnym hw i sw jak miałeś, z lcm podobnie, podjrzewam że miałeś lcm3. Swoją drogą to co ten koleś mial ci regenerować? Trzeba skopiować klucze z modułu ews do licznika pasoftem jesli masz, albo wpisać programem Ncs, a moduł lcm przekodowac pustym plikiem Man i wszystko będzie działać.
-
E46 wymiana radia oraz doposażenie w zmieniarkę
Rozumiem że podłączyłeś radio i wszystko jest ok? Pin 3 Kbus idzie do 7 pinu radia, do kostki 17pin
-
E46 wymiana radia oraz doposażenie w zmieniarkę
Miałeś oryginalne radio , więc masz kostkę radia, jakie ma piny okrągłe czy płaskie? Nowe radio nie podchodzi? Pin nr3 to magistrala Kbus, jest w kostce radia.
-
E39 , liczniki i LCM
Będzie działać, tylko przebieg musisz zrobić w liczniku, żeby nie narobić sobie problemów.
-
Nowo nabyte E39 V8
Kup interfejs, zainstaluj Inpę i odczytaj błędy to coś rozjaśni w temacie. Moduł komfortu nie ma nic wspólnego ze światłami czy radiem. Oczywiście działa on na linii Ibus i jeśli on powoduje zwarcie tej linii to będą takie objawy. Na razie to nie wiemy czy idziemy w dobrym kierunku. Wystarczy odłączyć moduł komfortu i jeśli to jego wina, to wrócą kierunki, kontrolki i zacznie działać radio. Tak można zrobić z każdym urządzeniem odpinając po kolei: radio, multifunkcja, moduł pdc (czujników cofania), moduł komfortu i jak trafisz to wszystko wróci do normy.
-
Szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
Ogólnie jak się zsumuje kilka luzów to może występować taki efekt. Przegub elastyczny wału, jak pisałeś, tuleje dyfra, tuleje wózka.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
W zależności jaki masz tuner bm24 czy bm54
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Zgadza się, tylny lewy slupek, sprawdź połączenie wtyczek, te wzmacniacze rzadko się psuja.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Drugi blad tlumaczy problem, wzmacniacz jest "budzony" sygnalem z wzmacniacza anteny. Albo wzmacniacz anteny jest uszkodzony, albo traci zasilanie.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
No niestety TCU też wyswietla numery telefonów zamiast nazw, na ekranie w książce szukamy po nazwach a na liczniku po numerach i jeszcze w jakiejś dziwnej kolejności. Co do zaniku dźwięku to ciężko powiedzieć co jest przyczyną, masz tam wzmacniacz?
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Możemy przetestować dwie opcje
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
A jaki konkretnie masz telefon, możemy przetestować inną opcje, pod konkretny model.
-
Nowo nabyte E39 V8
Do inpy potrzebujesz interfejsu za około 120zl. Co do wyswietlacza to mid ma śrubkę, ty masz Iris i po prawej stronie otworu masz blaszkę, na godzinie 3, którą dajesz w prawo i wyświetlacz ciagniesz do siebie.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Też myślę że jako telefon opcja 0629 GM i VN bez zmian SA 0001080008900564
-
Nowo nabyte E39 V8
Może miałeś lewy kierunek włączony skoro świeciła tylko lewa strona? Jeżeli LCM nie nosi śladów zalania, to dałbym mu spokój. Odczytaj błędy z licznika i lcm, interesuje nas błąd magistrali Ibus, jeśli widnieje to któreś urządzenie robi zwarcie na linii. Jeśli masz moduł nawigacji lub zmieniarkę CD to odłącz, to one najczęściej powodują problem. Pozostaje kwestia słabej masy lamp i kostki stacyjki. Ogólnie bez programu Inpa to szukanie po omacku.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Na stówkę komunikat czujnika w chlodnicy ktorego 2,0 nie posiada. Można też wyjście lcm dać do masy, ja tak przynajmniej zrobiłem, bo czujnik do dziś nie założony 😁
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Zostaw auto aż się uśpi , możliwe że navi zaskoczy , ale wątpię powinna od razu działać.
-
Nowo nabyte E39 V8
Pisałem do punktu ad1, jeżeli chodzi o światła wsteczne, to najprędzej wtyczka przy skrzyni, albo sam czujnik. Nawet nie zakładam że autor pyta o światła wsteczne, a nie sprawdził żarówek .
-
BMW E39 - co autor miał na myśli?
Na oko widać po wtyczce i pokrywie zaworów że było jakieś zwarcie i mały pożar. Najlepiej dokupić taką wtyczkę z kawałkiem wiązki, polutować i porządnie zaizolować, bo te połączenia przewodów to zgroza. Sprawdź połączenia pod izolacją i też trzeba to porządnie zrobić.