Treść opublikowana przez piotr520
-
Pompa paliwa w baku - Gdzie pompuje paliwo
W dieslu są jeszcze pompy progowe, gdzieś na wysokości kierowcy, ale czy siedzi również w 525td to niestety na sto procent nie wiem.
-
M54B30 uszczelka pod głowicą.
Do póki nie zdemontujesz głowicy, to się nie dowiesz w jakim stanie są gwinty. Jak po wykręceniu śrub okaże się, że gwinty są ok, to można kupić szpilki, zawsze głębiej wejdą niż śruby i mocniej będą siedziały w bloku.
-
Bmw e39 520i temperatura pracy silnika
Tak to działa, wszystko z nimi ok.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Kolego jak masz NCS to ustaw sobie w nim profil jak na początku tego filmu do 50 sekundy. Od 50s do 59s masz pokazane jak odcztać kody zcs i vin dla ews. To samo robisz dla licznika, profilu już nie ustawiasz bo będziesz miał gotowy zapisany. Jeszcze musisz tylko utworzyć pusty plik FSW_PSW.MAN i skopiować go do C/NCSEXPER/WORK i będziesz mógł przekodować tym pustym plikiem LCM i LWR. Plik FSW_PSW.MAN utworzysz w notatniku. Otwierasz notatnik klikasz kilka znaków i zamykasz zapisując pod nazwą FSW_PSW, następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na plik, zmień nazwę i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN , wyskoczy komunikat czy zmienić rozszerzenie pliku, klikasz tak i gotowe. Utwórz profil w NCS i plik MAN to ci opiszę dalej jak to zakodować, to jest dosłownie kilka kliknięć jak masz gotowy NCS.
-
Schemat wtyczki nivo e39
U siebie mam taki, zwykle lampy, bez czujników poziomowania. Nie znam dokładnych oznaczeń tych modułów, ale z opisu wynika że twoj jest bez manualnego poziomowania, czyli z automatycznym, więc powinien być ok.
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Ale ceny tam mają 😲
-
Schemat wtyczki nivo e39
Dlatego przed zakupem zacząłbym od przekodowania modułów, może ktoś wymieniał i nie przekodował.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Może warto te moduły przekodować NCS. Najpierw sprawdź czy licznik i ews są zgodne.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Nie sprawdzałaem, a jeśli to faktycznie silniki krokowe to lepiej ich w ten sposób nie podłączaj ,można to zrobić zasilaczem ale z ograniczonym prądem, raz na krótką chwilę napięcię na jedną stronę styków i za chwilę na drugą, i tak będzie powoli się wysuwał albo chował. Przynajmniej drgał. Sprawdź chociaż oporność czy wszystkie pary pinów mają taką samą, i czy jest przejście.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Pin 2 i 3 silniczka to masa a 1 i 4 12V. Jak chcesz zakręcić silniczkiem to na pin 1 12V a na pin 2 masę, żeby zakręcił w drugą stronę pin 3 masa pin 4 12v. Patrząc na ceny LWR 20-30zł to śmiało można kupić na podmianę.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Kolego nie mogę znaleźć innego schematu. Co ci się tam nie zgadza ? Pierwsze cztery przewody modułu lwr (pin 1 2 3 4) biegną prosto do silniczka od strony kierowcy, powinny zgadzać się kolorem.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Z którego roku auto i jaka wersja silnikowa , na priw możesz podesłać ostanie siedem cyfr vin. Moduł masz pod schowkiem?
-
Schemat wtyczki nivo e39
Porównaj u siebie czy się zgadza.
-
Swap 2.2 na 2.5 m54
Wystarczy sam goły słupek, osprzęt jest taki sam. Potem tylko wgrać mapę dla 2,5 i to wszystko. Nie mam pojęcia jakie są koszta robocizny, za przerzucenie słupka.
-
Wyciek - Co to za element ?
Na pewno ten przewód nie jest przyczyną falowania.
-
Wyciek - Co to za element ?
Przewód olejowy do zasilania vanosów, nr15 https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT11-EUR-09-2000-E39-BMW-520i&diagId=11_7521
-
Blok m52TU a M54
W b22 inna średnica tłoków, nie da rady.
- Schemat wtyczki nivo e39
-
Schemat wtyczki nivo e39
Kostka 6 pin ? Tam są chyba tylko trzy przewody?
-
Blok m52TU a M54
Te co wymieniłeś m52tub25, 2,8 i m54b25 3,0 innych nie ma.
-
Ściąga lewo po dodaniu gazu
Jeżeli faktycznie sama skręca na postoju po dodaniu gazu, to możliwe że z maglownicą jest coś nie tak. Są tam oringi na rozdzielaczu oleju, w tej pionowej części maglownicy, i przy uszkodzeniu któregoś różne cuda mogą się dziać. Ale to mega rzadko się zdarza. Przesmaruj jeszcze łożyska poduszek amortyzatorów, może się po prostu któreś zatarło.
-
prosze o pomoc, która sonda lambda jest do wymiany
Dwa posty wyżej borsuczek napisał od czego należy zacząć. Weryfikacja świec, ewentualnie wymiana, jak nie wiesz kiedy były zmieniane, albo mają nalatane kilkadziesiąt tysięcy. W jakim stanie fajki cewek oraz same cewki i czy gniazda świec nie są zalane olejem, ewentualnie płynem do spryskiwaczy, bo i takie przypadki się zdarzają. Podmiana cewki, fajki świecy z innego cylindry na piąty i obserwacja czy błąd będzie na innym cylindrze. Na początek masz co robić.
-
prosze o pomoc, która sonda lambda jest do wymiany
Sonda nr 2 przed katalizatorem słabo pracuje, ale to nie musi oznaczać że jest do wymiany, silnik był rozgrzany na max jak robiłeś filmik?
-
Bmw e46 po swapie na m52b20TU
Odczytaj błędy sterownika silnika
-
Brak iskry
Raczej dwóch niesprawnych czujników nie trafiłeś. Ja stawiam na problem z ews, ale bez odczytu błędów, to wróżenie. Jeśli to pojedynczy vanos, to na sterowniku ms41, a dla niego chyba nie ma opcji synchronizacji. Zostaje usunięcie ews. Ale najpierw błędy odczytaj