Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. W dieslu są jeszcze pompy progowe, gdzieś na wysokości kierowcy, ale czy siedzi również w 525td to niestety na sto procent nie wiem.
  2. Do póki nie zdemontujesz głowicy, to się nie dowiesz w jakim stanie są gwinty. Jak po wykręceniu śrub okaże się, że gwinty są ok, to można kupić szpilki, zawsze głębiej wejdą niż śruby i mocniej będą siedziały w bloku.
  3. Tak to działa, wszystko z nimi ok.
  4. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Kolego jak masz NCS to ustaw sobie w nim profil jak na początku tego filmu do 50 sekundy. Od 50s do 59s masz pokazane jak odcztać kody zcs i vin dla ews. To samo robisz dla licznika, profilu już nie ustawiasz bo będziesz miał gotowy zapisany. Jeszcze musisz tylko utworzyć pusty plik FSW_PSW.MAN i skopiować go do C/NCSEXPER/WORK i będziesz mógł przekodować tym pustym plikiem LCM i LWR. Plik FSW_PSW.MAN utworzysz w notatniku. Otwierasz notatnik klikasz kilka znaków i zamykasz zapisując pod nazwą FSW_PSW, następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na plik, zmień nazwę i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN , wyskoczy komunikat czy zmienić rozszerzenie pliku, klikasz tak i gotowe. Utwórz profil w NCS i plik MAN to ci opiszę dalej jak to zakodować, to jest dosłownie kilka kliknięć jak masz gotowy NCS.
  5. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    U siebie mam taki, zwykle lampy, bez czujników poziomowania. Nie znam dokładnych oznaczeń tych modułów, ale z opisu wynika że twoj jest bez manualnego poziomowania, czyli z automatycznym, więc powinien być ok.
  6. Ale ceny tam mają 😲
  7. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Dlatego przed zakupem zacząłbym od przekodowania modułów, może ktoś wymieniał i nie przekodował.
  8. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Może warto te moduły przekodować NCS. Najpierw sprawdź czy licznik i ews są zgodne.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Nie sprawdzałaem, a jeśli to faktycznie silniki krokowe to lepiej ich w ten sposób nie podłączaj ,można to zrobić zasilaczem ale z ograniczonym prądem, raz na krótką chwilę napięcię na jedną stronę styków i za chwilę na drugą, i tak będzie powoli się wysuwał albo chował. Przynajmniej drgał. Sprawdź chociaż oporność czy wszystkie pary pinów mają taką samą, i czy jest przejście.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Pin 2 i 3 silniczka to masa a 1 i 4 12V. Jak chcesz zakręcić silniczkiem to na pin 1 12V a na pin 2 masę, żeby zakręcił w drugą stronę pin 3 masa pin 4 12v. Patrząc na ceny LWR 20-30zł to śmiało można kupić na podmianę.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Kolego nie mogę znaleźć innego schematu. Co ci się tam nie zgadza ? Pierwsze cztery przewody modułu lwr (pin 1 2 3 4) biegną prosto do silniczka od strony kierowcy, powinny zgadzać się kolorem.
  12. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Z którego roku auto i jaka wersja silnikowa , na priw możesz podesłać ostanie siedem cyfr vin. Moduł masz pod schowkiem?
  13. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Porównaj u siebie czy się zgadza.
  14. piotr520 odpowiedział(a) na n0xic01 temat w E46
    Wystarczy sam goły słupek, osprzęt jest taki sam. Potem tylko wgrać mapę dla 2,5 i to wszystko. Nie mam pojęcia jakie są koszta robocizny, za przerzucenie słupka.
  15. piotr520 odpowiedział(a) na AndrzejWxx temat w E39
    Na pewno ten przewód nie jest przyczyną falowania.
  16. piotr520 odpowiedział(a) na AndrzejWxx temat w E39
    Przewód olejowy do zasilania vanosów, nr15 https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT11-EUR-09-2000-E39-BMW-520i&diagId=11_7521
  17. piotr520 odpowiedział(a) na Lechu2375 temat w E46
    W b22 inna średnica tłoków, nie da rady.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    I bez LWR
  19. piotr520 odpowiedział(a) na morhu temat w E39
    Kostka 6 pin ? Tam są chyba tylko trzy przewody?
  20. piotr520 odpowiedział(a) na Lechu2375 temat w E46
    Te co wymieniłeś m52tub25, 2,8 i m54b25 3,0 innych nie ma.
  21. piotr520 odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
    Jeżeli faktycznie sama skręca na postoju po dodaniu gazu, to możliwe że z maglownicą jest coś nie tak. Są tam oringi na rozdzielaczu oleju, w tej pionowej części maglownicy, i przy uszkodzeniu któregoś różne cuda mogą się dziać. Ale to mega rzadko się zdarza. Przesmaruj jeszcze łożyska poduszek amortyzatorów, może się po prostu któreś zatarło.
  22. Dwa posty wyżej borsuczek napisał od czego należy zacząć. Weryfikacja świec, ewentualnie wymiana, jak nie wiesz kiedy były zmieniane, albo mają nalatane kilkadziesiąt tysięcy. W jakim stanie fajki cewek oraz same cewki i czy gniazda świec nie są zalane olejem, ewentualnie płynem do spryskiwaczy, bo i takie przypadki się zdarzają. Podmiana cewki, fajki świecy z innego cylindry na piąty i obserwacja czy błąd będzie na innym cylindrze. Na początek masz co robić.
  23. Sonda nr 2 przed katalizatorem słabo pracuje, ale to nie musi oznaczać że jest do wymiany, silnik był rozgrzany na max jak robiłeś filmik?
  24. piotr520 odpowiedział(a) na krjr temat w E46
    Odczytaj błędy sterownika silnika
  25. piotr520 odpowiedział(a) na BaoBao temat w E39
    Raczej dwóch niesprawnych czujników nie trafiłeś. Ja stawiam na problem z ews, ale bez odczytu błędów, to wróżenie. Jeśli to pojedynczy vanos, to na sterowniku ms41, a dla niego chyba nie ma opcji synchronizacji. Zostaje usunięcie ews. Ale najpierw błędy odczytaj

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.