Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Trzymam kciuki żeby to zagrało 😎. Kierownica po ściągnięciu starej skóry pewnie sporo straciła na średnicy. Jakby taką matę pod grzanie fotela podłączył?
  2. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Dziurkowana faktycznie słabo wygląda, albo gładka jak ori, albo jak u mnie tłoczona. Jaką masz kierownicę, bo sporo jest różnych akcji na allegro.
  3. I zapalają się światła, chyba drogowe z tego co pamiętam.
  4. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    To jest cena za skórę z obszyciem?
  5. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Myślę że bez problemu dasz radę, a zawsze coś w kieszeni zostanie😎.
  6. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    W tamtym roku obszywałem kierownicę, wrzuciłem nawet fotki w temat. Jak dla mnie wyszło super, choć musiałem zrobić poprawkę, bo się trochę marszczyła skóra w jednym miejscu, ale to wynikało że zbyt szerokiej skóry a nie mojego błędu. Nie mam pojęcia ile wołają za obszycie.
  7. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Możliwe że taśmy wychodzą jednakowe, tylko grzana kierownica musi mieć cztery wtyczki w wiązce. https://allegro.pl/oferta/kierownica-podgrzewana-bmw-e39-e38-x5-e53-skora-13099269313 Ostatnia fota.
  8. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Oberwał w miarę delikatnie i tyle.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Jeżeli chodzi o przyciski multifunkcji, to szukaj takich gdzie dla tempomatu jest oznaczenie 0/I , te przyciski nie potrzebują osobnego modułu MFL, jest już wbudowany w przyciskach. Co do grzania, to przerabiałem temat w e34, tam do grzania kierownicy ścieżki nie znajdowały się w zwijaku, lecz kierownica posiadała dwa pierścienie miedziane i dwa miedziane bolce które przekazywały prąd na pierścienie. Bardzo możliwe że w e39 dali grubsze ścieżki w zwijaku do grzania, bo tam trochę większy prąd potrzebny. Więc raczej jest różnica w taśmach, najlepiej sprawdzić na realoem.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na wojownik160 temat w E39
    Wydaje mi się że nie powinno być żadnego problemu, skoro skrzynia ta sama i dodatkowo z tej samej pojemności. Możliwe że było po drodze jakieś upgrade skrzyni i wymagała po prostu nowszego sterownika.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na chiss temat w E34
    Możliwe że licznik zmieniony i nie pasuje pod pojemność baku, albo problem w potencjometrze pływaka. Cały czas źle pokazuje?
  12. Nie pali bo trzeba zrobić synchronizację ews, tak z pamięci na szybko, to wybierasz swój silnik m54, klikasz ok, i w głównym oknie które wyskoczy masz wszystkie funkcje. Tak na szybko z głowy, to po prawej drugą funkcja shift i chyba f6 synchronizacja ews. Wchodzisz , klikasz F1 , za chwilę F2 , cofasz zapłon na 30sek i synchronizacja wykonana. Musi odpalić na oryginalnym sterowniku jeżeli jest oryginalny ews. W głównym oknie po lewo pod F5 masz zakładkę status i po kliknięciu, masz wszystkie parametry. Interesuje nas F2 , tam są temperatury, zapłon, przepływka. Adaptacje są albo pod F5 albo F6.
  13. Nie widziałem jeszcze emulatora na sondzie przed katalizatorem. Warto podejrzeć w inpie adaptacje, też dużo powiedzą, co się dzieje z mieszanką.
  14. Po kodzie błędu niby tylne sondy. Masz w ogóle któreś podłączone? Bo po wyłączeniu sond w sterowniku, trzeba fizycznie odłączyć sondy, inaczej sterownik przejdź w tryb włączonych sond.
  15. To błędy tylnych sond lambda, więc nie powinny mieć większego wpływu na moc silnika, co nie zmienia faktu, że nie powinno ich być skoro sondy wyłączone. Tak myślę, że przy zatkanych katalizatorach, nie miałby mocy ani na zimnym ani na gorącym. Skoro jak piszesz dusi go nawet na wolnych, to w ogóle by się nie wkręcał na obroty. Może po prostu skasowałeś adaptację i trzeba trochę pojeździć żeby wrócił do normy, bo coś jest mocno rozjechane. Podejrzyj w inpie temperaturę silnika jak jest gorący, może zaniża odczyt. Bardziej bym stawiał na problem z zapłonem, czujnik wału, któraś cewka.
  16. Na modzonym sterowniku masz błędy sondy?
  17. Kolega szumrak rozgrył ten program i wykonał interfejs, jak masz pytania to wal do niego, a najlepiej to pisz w temacie.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Jedyne co przychodzi mi do głowy to zapytać na forum elektroda w dziale mechanika. Osobiście na nowym fagumicie puściłbym z dymem e34, wąż się zrobił jak galareta od benzyny i pękł. Nie wiem w czym tkwi problem, w materiałach z jakich są wykonane te węże, czy dodatkach do benzyny, bo i taką opinię słyszałem od pana co handluje x lat łożyskami. Nagle okazuje się że, jest problem z łożyskami z koronkami wykonanymi nie z metalu lecz tworzywa, potrafią się rozpuścić od benzyny co jak twierdzi nigdy wcześniej się nie zdarzało.
  19. A problem jest taki, że można je odczytać, ale nie da się wgrać nowych. Z opisu procesora lcm wynika, że ta część pamięci jest programowana na etapie produkcji procesora. Mając licznik z małym wyświetlaczem oprócz braku komunikatów resztą będzie działać normalnie, czyli światła i lusterka. Światła można też konfigurować jak się komu podoba, ale to już może opiszę dokładnie kolega szumrak. Może ktoś przetestuje na lcm2, bo pewności nie mamy że nie będzie działać.
  20. Program jest wzorowany na programie który miał podmieniać ramki z kierownicy do nieoryginalnego radia, niestety tu nie chciał działać i jest napisany od początku, jedynie korzysta z gotowej biblioteki Ibutrx. My też zaczęliśmy od licznika, a co się okazało w liczniku nie ma żadnych komunikatów🤨, gość musiał podobne urządzenie chować w liczniku.
  21. Ja to tak bardziej na przylepkę, taki tester 😂, czarną robotę wykonał kolega szumrak, i jemu podziękujcie za kupę czasu który w to włożył 🤗. Ogólnie bardzo fajna sprawa, komunikaty można po swojemu wpisać, składanie lusterek testowałem na swoim aucie i działa elegancko.
  22. Przy obecnych cenach tunerów tv, szkoda kombinować, tylko kupić taki jak potrzeba.
  23. Po uśpieniu auta i ponownym uruchomieniu nadal masz za mały obraz? Może warto odłączyć klemy na półgodziny, czasami jaja się dzieją z tymi tunerami. Ostatnio wysłałem komunikat navcoderem, że mam dsp, opcja wyświetliła się na ekranie, radio przestało reagować na pokrętło głośności, nawet jak auto zamknąłem i przeszło w stan uśpienia. Dopiero odpięcie klem pomogło. A tu dsp w aucie bez dsp 🤪
  24. Jaki tam masz silnik, pojedynczy czy podwójny vanos?
  25. piotr520 odpowiedział(a) na kosoo temat w E39
    Wysmarować porządnie i co najważniejsze używać składania.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.