Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Niestety nie wiem jak fachowo nazywa się to drugie zakończenie.
  2. Widocznie kiedyś miałeś tuner bm24 bo złącze anteny jest pod niego, potem ktoś dołożył bm54 i musiał dać przejściówkę. To złącze nazywa się fakra , a tam gdzie pokazujesz strzałką na ostatniej focie jest gniazdo tunera. Tam siedzi właśnie ten cieniutenki bolczyk. Sprawdź multimetrem przewody antenowe na ciągłość. Co do samego przewodu antenowego to kupiłbym żeńską złączkę fakra, obciął te starą pod bm24 i zamontował tę nową.
  3. Do czego ta przejściówka? Kabel oznaczony jako B pasuje bez przejściówki do bm54. Z resztą widać że kabel jest wyciągnięty z tej wtyczki i tu może też być przyczyna. Ten pręcik o którym piszesz jest w gnieździe antenowym tunera.
  4. Błędy w module ews odczytaj.
  5. piotr520 odpowiedział(a) na danielxc717 temat w E39
    On inaczej nie wejdzie, jest symetryczny.
  6. piotr520 odpowiedział(a) na danielxc717 temat w E39
    Co ci tam nie pasuje? Klocka jakby nie wsadzić to będzie dobrze, a te plastiki raczej intuicyjnie.
  7. piotr520 odpowiedział(a) na danielxc717 temat w E39
    Tak, mam na myśli te podłużne, u siebie nałożyłem na nie grubo smaru i zamontowałem. To samo klocki pod lewarek, gruba warstwą smaru żeby bokami wyszło. Próg od środka zabezpieczyłem preparatem ze zdjęcia, tylko musiałem dokupić dyszę rozpylajacą bo nie było w zestawie. Wstrzykiwałem przez otwory po demontażu tych dolnych plastikowych listew. Dodatkowo ściągnąłem listwy wewnątrz, te które trzymają uszczelkę drzwi i podawałem przez otwory mocujące listwy. W tylnym nadkolu, po demontażu plastikowego nadkola masz otwór z zaślepką, żeby dodatkowo wstrzyknąć na tylne mocowanie lewarka. Ogólnie kupa roboty. Przednie plastikowe nadkola też ściągałem żeby dostać się z tyłu progu. Wyszło mi puszka na jedną stronę, myślę że będzie ok.
  8. piotr520 odpowiedział(a) na danielxc717 temat w E39
    Zabezpieczalem u siebie progi i ściągałem te plastiki od spodu. Gdyby nie te otwory, to pewnie nie zakładał bym ich z powrotem. Tam zalega ziemia i bród które ciągle trzyma wilgoć. Przemyśl sprawę za nim powiercisz otwory.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na Paluch2512 temat w E39
    To nie tak, jeżeli powiedzmy kuleje piąty cylinder a ty miałeś włączoną sondę dla cylindrów 1-3, to będzie lepiej.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na Paluch2512 temat w E39
    Wgraj od nowa cały poprawny wsad i po sprawie.
  11. W pierwszej kolejności to termostat do wymiany, żeby mieć pewność że jest sprawny, stary ma pewnie x lat. Brak ciepłego powietrza z nawiewu oznacza zapowietrzony układ. Wykręć pompę wody i sprawdź czy wirnik dobrze siedzi. Ogólnie tematów jest w bród.
  12. Musisz podpiąć się programem navcoder i ustawić w czytniku odpowiedni model tunera radia.
  13. piotr520 odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Teraz mam taki "łorginalny" z diesla 😎
  14. Te 83 stopnie to całkowicie poza zakresem. Rozrząd wypada sprawdzić bo nie ma z tym dużo roboty. Jak z nim wszystko ok, to wtedy wymiana czujnika, dla ms41 tylko oryginalny czujnik.
  15. Nie mam pojęcia jak oni to zrobili. Jeżeli chodzi o mnie, to jeździć i nie ruszać, będzie się martwił jak coś się zacznie dziać że skrzynią.
  16. Pod gumką sprawdź dla czujnika wału i walka bo w tych silnikach wyszły słabe wiązki, w żadnych innych tego problemu nie ma. Po prostu rozlatuje się izolacja.
  17. Czyli pojedynczy vanos, zostaniesz się do wtyczek bez ściągania kolektora.
  18. Jak masz czujnik z przodu to z góry bez ściągania kolektora, jak czujnik w bloku to od spodu.
  19. Zerknij izolację czujnika wału przy wtyczce, często się rozpatrywała i był problem.
  20. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    To naprawdę dobre auto, trzeba tylko dbać, największą jego bolączką jest przeważnie wcześniejszy właściciel 😬
  21. piotr520 odpowiedział(a) na Rzulff temat w E39
    Żeliwny blok to chyba tylko w m57, co do tuleii, w silnikach m52tu , m54 tuleje są albo żeliwne albo stalowe, w każdy razie nie tak jak w m52 powlekane nikasilem. Blok żeliwny miało m50 ale, nie był stosowany w E39.
  22. W 5hp19 czujnik temperatury jest tu
  23. Nie wymienisz tarcz w skrzyni bez jej demontażu i kompletnej rozbiórki. To nie muszą być tarcze, jest wiele przyczyn, niesprawny elektrozawór, pęknięty kosz, w co akurat wątpię dla czwartego biegu, pęknięty uszczelniacz kosza. Tu raczej bez rozbiórki się nie obejdzie, a przynajmniej miska i sprawdzenie elektrozaworow.
  24. A my się głowimy co może jej być 🙃.Czujnik temperatury oleju leży na mechatronice, w takiej koszulce. Może tarczki spalone dla 4 biegu. Ręcznie przerzuca wyżej?
  25. Masz na środku kolektora ssącego, takie czarne pudełko 8x12cm 😎. Może tam latać klapka, choć na moje ucho to przepustnica albo zawór wolnych obrotów, tylko że na pracującym silniku praktycznie ich nie słychać, tylko na zapłonie są słyszalne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.