Treść opublikowana przez piotr520
-
e39 520i polift 2001 radio bardzo słabo odbiera szumy trzaski sygnał zanika
Niestety nie wiem jak fachowo nazywa się to drugie zakończenie.
-
e39 520i polift 2001 radio bardzo słabo odbiera szumy trzaski sygnał zanika
Widocznie kiedyś miałeś tuner bm24 bo złącze anteny jest pod niego, potem ktoś dołożył bm54 i musiał dać przejściówkę. To złącze nazywa się fakra , a tam gdzie pokazujesz strzałką na ostatniej focie jest gniazdo tunera. Tam siedzi właśnie ten cieniutenki bolczyk. Sprawdź multimetrem przewody antenowe na ciągłość. Co do samego przewodu antenowego to kupiłbym żeńską złączkę fakra, obciął te starą pod bm24 i zamontował tę nową.
-
e39 520i polift 2001 radio bardzo słabo odbiera szumy trzaski sygnał zanika
Do czego ta przejściówka? Kabel oznaczony jako B pasuje bez przejściówki do bm54. Z resztą widać że kabel jest wyciągnięty z tej wtyczki i tu może też być przyczyna. Ten pręcik o którym piszesz jest w gnieździe antenowym tunera.
-
E39 M62B44 Kręci, nie odpala...
Błędy w module ews odczytaj.
-
E39 wymiana progow
On inaczej nie wejdzie, jest symetryczny.
-
E39 wymiana progow
Co ci tam nie pasuje? Klocka jakby nie wsadzić to będzie dobrze, a te plastiki raczej intuicyjnie.
-
E39 wymiana progow
Tak, mam na myśli te podłużne, u siebie nałożyłem na nie grubo smaru i zamontowałem. To samo klocki pod lewarek, gruba warstwą smaru żeby bokami wyszło. Próg od środka zabezpieczyłem preparatem ze zdjęcia, tylko musiałem dokupić dyszę rozpylajacą bo nie było w zestawie. Wstrzykiwałem przez otwory po demontażu tych dolnych plastikowych listew. Dodatkowo ściągnąłem listwy wewnątrz, te które trzymają uszczelkę drzwi i podawałem przez otwory mocujące listwy. W tylnym nadkolu, po demontażu plastikowego nadkola masz otwór z zaślepką, żeby dodatkowo wstrzyknąć na tylne mocowanie lewarka. Ogólnie kupa roboty. Przednie plastikowe nadkola też ściągałem żeby dostać się z tyłu progu. Wyszło mi puszka na jedną stronę, myślę że będzie ok.
-
E39 wymiana progow
Zabezpieczalem u siebie progi i ściągałem te plastiki od spodu. Gdyby nie te otwory, to pewnie nie zakładał bym ich z powrotem. Tam zalega ziemia i bród które ciągle trzyma wilgoć. Przemyśl sprawę za nim powiercisz otwory.
-
Włączenie korekt ms42
To nie tak, jeżeli powiedzmy kuleje piąty cylinder a ty miałeś włączoną sondę dla cylindrów 1-3, to będzie lepiej.
-
Włączenie korekt ms42
Wgraj od nowa cały poprawny wsad i po sprawie.
-
BMW e39 523i 1997r. Problem z temperaturą
W pierwszej kolejności to termostat do wymiany, żeby mieć pewność że jest sprawny, stary ma pewnie x lat. Brak ciepłego powietrza z nawiewu oznacza zapowietrzony układ. Wykręć pompę wody i sprawdź czy wirnik dobrze siedzi. Ogólnie tematów jest w bród.
-
E39 Navi Professional - brak wyboru stacji oraz niedziałające przyciski "INFO, SELCT"
Musisz podpiąć się programem navcoder i ustawić w czytniku odpowiedni model tunera radia.
-
E39 Tuner TV DVB-T2 HEVC
-
Bmw e39 520i m52 błąd 65 camshafts sensor
Te 83 stopnie to całkowicie poza zakresem. Rozrząd wypada sprawdzić bo nie ma z tym dużo roboty. Jak z nim wszystko ok, to wtedy wymiana czujnika, dla ms41 tylko oryginalny czujnik.
-
E46 320 M54 automat pęknięta skrzynia biegów
Nie mam pojęcia jak oni to zrobili. Jeżeli chodzi o mnie, to jeździć i nie ruszać, będzie się martwił jak coś się zacznie dziać że skrzynią.
-
E39 528i Brak mocy, dziwne cykanie, błąd czujnika wału
Pod gumką sprawdź dla czujnika wału i walka bo w tych silnikach wyszły słabe wiązki, w żadnych innych tego problemu nie ma. Po prostu rozlatuje się izolacja.
-
E39 528i Brak mocy, dziwne cykanie, błąd czujnika wału
Czyli pojedynczy vanos, zostaniesz się do wtyczek bez ściągania kolektora.
-
E39 528i Brak mocy, dziwne cykanie, błąd czujnika wału
Jak masz czujnik z przodu to z góry bez ściągania kolektora, jak czujnik w bloku to od spodu.
-
E39 528i Brak mocy, dziwne cykanie, błąd czujnika wału
Zerknij izolację czujnika wału przy wtyczce, często się rozpatrywała i był problem.
-
e39 520i 3000 km
To naprawdę dobre auto, trzeba tylko dbać, największą jego bolączką jest przeważnie wcześniejszy właściciel 😬
-
E39 i żeliwny blok?
Żeliwny blok to chyba tylko w m57, co do tuleii, w silnikach m52tu , m54 tuleje są albo żeliwne albo stalowe, w każdy razie nie tak jak w m52 powlekane nikasilem. Blok żeliwny miało m50 ale, nie był stosowany w E39.
-
E39 diagnostyka- kody błędów
-
E39 diagnostyka- kody błędów
Nie wymienisz tarcz w skrzyni bez jej demontażu i kompletnej rozbiórki. To nie muszą być tarcze, jest wiele przyczyn, niesprawny elektrozawór, pęknięty kosz, w co akurat wątpię dla czwartego biegu, pęknięty uszczelniacz kosza. Tu raczej bez rozbiórki się nie obejdzie, a przynajmniej miska i sprawdzenie elektrozaworow.
-
E39 diagnostyka- kody błędów
A my się głowimy co może jej być 🙃.Czujnik temperatury oleju leży na mechatronice, w takiej koszulce. Może tarczki spalone dla 4 biegu. Ręcznie przerzuca wyżej?
-
Dźwięk z okolic przepustnicy.
Masz na środku kolektora ssącego, takie czarne pudełko 8x12cm 😎. Może tam latać klapka, choć na moje ucho to przepustnica albo zawór wolnych obrotów, tylko że na pracującym silniku praktycznie ich nie słychać, tylko na zapłonie są słyszalne.