Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. U mnie było to samo 😀 golas , przez 4 lata troszkę się zmieniło -doszła navi , okazało się że komunikaty działają tylko z licznikiem high więc -doszedł licznik high, następnie - elektryczne siedzenia z pamięcią, kupiłem najtańsze w skórze bo przeważnie w takiej wersji wychodziły, a że skóra mi nie podchodzi, to rozbiórka siedzeń, i na stelaże foteli skórzanych trafiły moje podgrzewane welury -potem elektryczna kolumna kierownicy z pamięcią -na końcu moduł TCU Jedyne czego brakuje to 2,8 -3,0 pod maską 😎
  2. Tak powinna wyglądać wiązka do której idzie wtyczka nr5
  3. Powinno być wszystko w tej czarnej kostce, zasilanie i komunikacja Ibus, no chyba że to idzie u ciebie kostką nr5 która jest nie wpięta. Kostka numer 5 jest wpinana w taki rozgałęźnik na tylnym lewym blotniku tak jak kostka navi. Jeżeli nie masz tam gniazda to właśnie z kostki navi musisz wziąć wszystko. Co do wtyczek antenowych to mają różne wycięcia i pasują tylko w swoje miejsce. Bez kodowania musi się wyświetlić opcja na monitorze. Poszukam numeru opcji ulf i możemy zakodować.
  4. Masz tu temat specjalisty , kolegi szumrak, mnie też pomagał przy montażu TCU, bo moduł bluetooth z e46 średnio działa. https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/198583-e39-przed-lift-tcu-retrofit-potrzebna-pomoc-techniczna/#p2875495
  5. piotr520 odpowiedział(a) na stasiukot temat w E39
    Problem ze swiatlami i radiem raczej leży w module lcm. Zajrzyj czy nie jest zalany, przeczysc wtyczki.
  6. Żeby przeprogramować tuner to musi się zgadzać jego budowa, porównaj sobie fotki ze swoim. https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/209959-tuner-bm54-aktualizacja-softu-aktywacja-aux-tagi-mp3/#comment-2297211
  7. piotr520 odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Zapala się na chwilę i gaśnie. Matę pasażera chyba najłatwiej załatwić kolanem jak się odkurza auto, przynajmniej u mnie tak padła🥴
  8. Nie spotkałem jeszcze bm54 na starej kostce, a już na pewno nie z 2004r. On powinien mieć już aktywną funkcje aux, wystarczy dokupić kabel z rezystorami.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Wymieniałem u siebie 98r napinacz pasa i nie było przewodów do zamka pasa.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    To chyba byla opcja usa, tylko żeby to dzialalo to musi być jakiś stycznik w zamku pasa.
  11. Jeżeli o mnie chodzi to wszystko jest ok, fajnie że jeszcze komuś się przy tych wiekowych statkach chce jeszcze jakiegoś moda zrobić 👍😎. Co do ekonomizera to byłem pewny że on w czasie jazdy nie pracuje, a tu się okazuje że nawet nie ruszyłeś z miejsca😁
  12. Właśnie patrzę na schemat wtyczek, wszystko się zgadza, tak jak pisał kolega szumrak, niebieska wtyczka x10114 pin 13 to ekonomizer. Samo z siebie, to tam się nic nie uszkodziło, musiałeś strzelić jakieś zwarcie.
  13. Podlaczenie jest ok, nie wiem czy w programie navcoder są jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia dla modułu tv ale raczej nie, może coś nie tak z tunerem.
  14. Nawigacja będzie działać bez tych sygnałów, one są potrzebne tylko wtedy gdy czytnik zgubi sygnal gps, wtedy drogę liczy z obrotu koła. Sygnał koła ze sterownika abs, sygnał świateł wstecznych z lcm.
  15. Faktycznie, źle spojrzałem na schemat, na telefonie to tak średnio, więc pozostaje sprawdzenie przejscia między 9 pinem stetownika a 7 wtyczki. Jutro zerknę na chemat wtyczek licznika z plecakiem bo dziś nie mam jak. Co do fioletowej wtyczki czytnika mk3 to pewnie masz przewody na pinie 1 jest to sygnał świateł cofania, i pin 10 sygnał prędkości przedniego lewego koła. Tak na dobrą sprawę to do niczego nie jest ci potrzebne, bo nie będzie jeździł na oryginalnej nawigacji. Ostatnia mapa do mk3 wyszła w 2019r, więc była uaktualniona o dane z 2018r. Mk3 na dzień dzisiejszy jest potrzena tylko do tego żeby mieć obraz na monitorze.
  16. Zgadza się, pytanie co jest na pinie 25 niebieskiej wtyczki i co poszlo na sterownik silnika pin 9. Możliwe że na sterownik poszła masa jak ten pin jest nieuzywany
  17. Pierwsze podpięcie bylo nie w ten pin co trzeba i jak dla mnie uszkodzony został stetownik silnika
  18. Masz sterownik silnika na podmianę? I podłączyć wtedy stary licznik.
  19. Sprawdź jaki kolor przewodu jest na pinie nr 9 sterownika silnika, i taki sam kolor ma iść na pin licznika opisany jako ekonomizer. I druga sprawa, to że ekonomizer działa w teście licznika nie musi oznaczać że licznik jest sprawny.
  20. Sprawdź jaki ma kolor przewód przy sterowniku silnika na pinie nr 9 Dziwi mnie trochę że tam nie ma linii can , bo ms41 posiada te linie na pinie 85 i 86, z skrzynią musi mieć połączenie i z licznikiem tez powinien.
  21. Sterownik silnika ms41 ma wyjscie sygnalu na ekonomizer z pinu nr 9 i przewód tego koloru musi być we wtyczka starego licznika. Może w pasofcie w zakladce recoding jest coś nie tak odznaczone, np zaznaczony can, a wszystko jest podpięte ok.
  22. Co do tej czarnej wtyczki to musisz sprawdzić do czego biegną te przewody, do jakiej wtyczki wchodzą.
  23. Siemka. Również poproszę o rozkodowanie WBABN31050JW21106 Dzięki.
  24. Skasuj adaptację przepustnicy, robisz to na zgaszonym silniku, przekręć kluczyk w pozycję 2, wciśnij pedał gazu do końca i trzymaj 10 sekund. Odpuść pedał i wyłącz zapłon na 30 sekund, zrobione. Powinno pomóc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.