Treść opublikowana przez piotr520
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
U mnie było to samo 😀 golas , przez 4 lata troszkę się zmieniło -doszła navi , okazało się że komunikaty działają tylko z licznikiem high więc -doszedł licznik high, następnie - elektryczne siedzenia z pamięcią, kupiłem najtańsze w skórze bo przeważnie w takiej wersji wychodziły, a że skóra mi nie podchodzi, to rozbiórka siedzeń, i na stelaże foteli skórzanych trafiły moje podgrzewane welury -potem elektryczna kolumna kierownicy z pamięcią -na końcu moduł TCU Jedyne czego brakuje to 2,8 -3,0 pod maską 😎
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Tak powinna wyglądać wiązka do której idzie wtyczka nr5
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Powinno być wszystko w tej czarnej kostce, zasilanie i komunikacja Ibus, no chyba że to idzie u ciebie kostką nr5 która jest nie wpięta. Kostka numer 5 jest wpinana w taki rozgałęźnik na tylnym lewym blotniku tak jak kostka navi. Jeżeli nie masz tam gniazda to właśnie z kostki navi musisz wziąć wszystko. Co do wtyczek antenowych to mają różne wycięcia i pasują tylko w swoje miejsce. Bez kodowania musi się wyświetlić opcja na monitorze. Poszukam numeru opcji ulf i możemy zakodować.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Masz tu temat specjalisty , kolegi szumrak, mnie też pomagał przy montażu TCU, bo moduł bluetooth z e46 średnio działa. https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/198583-e39-przed-lift-tcu-retrofit-potrzebna-pomoc-techniczna/#p2875495
-
Nowo nabyte E39 V8
Problem ze swiatlami i radiem raczej leży w module lcm. Zajrzyj czy nie jest zalany, przeczysc wtyczki.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Żeby przeprogramować tuner to musi się zgadzać jego budowa, porównaj sobie fotki ze swoim. https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/209959-tuner-bm54-aktualizacja-softu-aktywacja-aux-tagi-mp3/#comment-2297211
-
Kontrolka pasów ?
Zapala się na chwilę i gaśnie. Matę pasażera chyba najłatwiej załatwić kolanem jak się odkurza auto, przynajmniej u mnie tak padła🥴
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Nie spotkałem jeszcze bm54 na starej kostce, a już na pewno nie z 2004r. On powinien mieć już aktywną funkcje aux, wystarczy dokupić kabel z rezystorami.
-
Kontrolka pasów ?
Wymieniałem u siebie 98r napinacz pasa i nie było przewodów do zamka pasa.
-
Kontrolka pasów ?
To chyba byla opcja usa, tylko żeby to dzialalo to musi być jakiś stycznik w zamku pasa.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Jeżeli o mnie chodzi to wszystko jest ok, fajnie że jeszcze komuś się przy tych wiekowych statkach chce jeszcze jakiegoś moda zrobić 👍😎. Co do ekonomizera to byłem pewny że on w czasie jazdy nie pracuje, a tu się okazuje że nawet nie ruszyłeś z miejsca😁
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Właśnie patrzę na schemat wtyczek, wszystko się zgadza, tak jak pisał kolega szumrak, niebieska wtyczka x10114 pin 13 to ekonomizer. Samo z siebie, to tam się nic nie uszkodziło, musiałeś strzelić jakieś zwarcie.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Podlaczenie jest ok, nie wiem czy w programie navcoder są jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia dla modułu tv ale raczej nie, może coś nie tak z tunerem.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Nawigacja będzie działać bez tych sygnałów, one są potrzebne tylko wtedy gdy czytnik zgubi sygnal gps, wtedy drogę liczy z obrotu koła. Sygnał koła ze sterownika abs, sygnał świateł wstecznych z lcm.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Faktycznie, źle spojrzałem na schemat, na telefonie to tak średnio, więc pozostaje sprawdzenie przejscia między 9 pinem stetownika a 7 wtyczki. Jutro zerknę na chemat wtyczek licznika z plecakiem bo dziś nie mam jak. Co do fioletowej wtyczki czytnika mk3 to pewnie masz przewody na pinie 1 jest to sygnał świateł cofania, i pin 10 sygnał prędkości przedniego lewego koła. Tak na dobrą sprawę to do niczego nie jest ci potrzebne, bo nie będzie jeździł na oryginalnej nawigacji. Ostatnia mapa do mk3 wyszła w 2019r, więc była uaktualniona o dane z 2018r. Mk3 na dzień dzisiejszy jest potrzena tylko do tego żeby mieć obraz na monitorze.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Zgadza się, pytanie co jest na pinie 25 niebieskiej wtyczki i co poszlo na sterownik silnika pin 9. Możliwe że na sterownik poszła masa jak ten pin jest nieuzywany
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Pierwsze podpięcie bylo nie w ten pin co trzeba i jak dla mnie uszkodzony został stetownik silnika
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Masz sterownik silnika na podmianę? I podłączyć wtedy stary licznik.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Sprawdź jaki kolor przewodu jest na pinie nr 9 sterownika silnika, i taki sam kolor ma iść na pin licznika opisany jako ekonomizer. I druga sprawa, to że ekonomizer działa w teście licznika nie musi oznaczać że licznik jest sprawny.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Pin 49 to niby terminal 15
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Sprawdź jaki ma kolor przewód przy sterowniku silnika na pinie nr 9 Dziwi mnie trochę że tam nie ma linii can , bo ms41 posiada te linie na pinie 85 i 86, z skrzynią musi mieć połączenie i z licznikiem tez powinien.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Sterownik silnika ms41 ma wyjscie sygnalu na ekonomizer z pinu nr 9 i przewód tego koloru musi być we wtyczka starego licznika. Może w pasofcie w zakladce recoding jest coś nie tak odznaczone, np zaznaczony can, a wszystko jest podpięte ok.
-
BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo
Co do tej czarnej wtyczki to musisz sprawdzić do czego biegną te przewody, do jakiej wtyczki wchodzą.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Siemka. Również poproszę o rozkodowanie WBABN31050JW21106 Dzięki.
-
[E39] Engine failsafe prog - nastawnik przepustnicy
Skasuj adaptację przepustnicy, robisz to na zgaszonym silniku, przekręć kluczyk w pozycję 2, wciśnij pedał gazu do końca i trzymaj 10 sekund. Odpuść pedał i wyłącz zapłon na 30 sekund, zrobione. Powinno pomóc.