Treść opublikowana przez piotr520
-
Brak iskry
Dobrze że czytasz, ale jeszcze błędy odczytaj.
-
Brak iskry
A błędy w module ews sprawdzone?
-
E39 520i 170KM po jakim czasie silnik powinien osiągnąć temperaturę roboczą
Przy przewodzie u góry masz termostat, a pod termostatem jest pompa płynu, dodatkową pompka płynu jest na samym dole chłodnicy. Bo nie bardzo rozumiem z twojego opisu co wymieniłeś. Po około 10 km temperatura powinna być w pionie, jak wskazówka temperatury jest pod końcem niebieskiego pola, to już powinno ładnie dmuchać ciepłe powietrze z nawiewów.
-
E39 530D stukanie z podłogi
Ktoś kto wymieniał skrzynię raczej widział w jakim stanie jest łącznik wału i skrzynki, zostaje sprawdzić podporę i poduszki skrzyni.
-
E46 320ci auto nie kręci nie odpala Błąd ews - incorrect random code
Z innymi modułami łączy się normalnie? Może odciąłeś jakieś zasilanie na sterownik silnika.
-
E39 530D stukanie z podłogi
Sprawdź czy konwerter jest porządnie dokręcony, choć raczej sam z siebie się nie odkręcił, no chyba że ktoś tam niedawno grzebał.
-
E39 wymiana szczotek dmuchawy
U mnie 300 z hakiem i wszystko było ok, do póki nie chciałem szybko osuszyć szyby i pogoniłem go na max obrotach przez kilka minut. Od tamtej pory się zaczęło, buczy jak odrzutowiec 🫤
-
E39 wymiana szczotek dmuchawy
Mnie też czeka wymiana wentylatora, jest co raz głośniejszy, stosował ktoś z was nowy zamiennik? Nie uśmiecha mi się za jakiś czas zaglądać tam ponownie, jak się coś zadzieje
-
E61 M54 - gaśnie na zimnym silniku
A jak odpalił? Jedyne do czego się można przyczepić, to zbyt wysoka temperatura powietrza. O ile sama różnica w odczycie temperatury nie jest jakoś bardzo istotna, bo nie jest mocno rozjechana, ale ms45 ma czujnik zintegrowany z przepływomierzem powietrza i już z nim może być coś nie tak. Proponuję na próbę rano odpalić auto bez przepływomierza. Na gorącym silniku po wykasowaniu błędów, nadal wyrzuca błąd sumy kontrolnej?
-
E61 M54 - gaśnie na zimnym silniku
Przed porannym rozruchem podłącz się inpą i sprawdź temperaturę powietrza i silnika. Wykasuj błędy, cofnij kluczyk w pozycję zero, poczekaj kilka sekund i przed rozruchem sprawdź czy już wyrzuci jakieś błędy. Błędy sumy kontrolnej mogą oznaczać że ktoś grzebał w sterowniku silnika, lub uszkodzenie sterownika. Przy błędzie przepustnicy warto skasować wszystkie warianty adaptacji.
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Pracy jest przy tym naprawdę sporo i to takiej precyzyjnej. Zawsze jest spore ryzyko przy ściąganiu wskazówek i ponownym montażu żeby to wszystko grało jak fabryka przykazała. Ale efekt myślę że jest, tu test licznika zrobionego na zamówienie.
-
Nowo nabyte E39 V8
Jeżeli już to w przednim prawym słupku, moduł lcm. Kostka stacyjki też potrafi nabroić. Progi masz zdrowe? Pod fotelem pasażera są bezpieczniki i przy dziurawym progu albo podłodze potrafią zardzewieć na amen. Odczytaj błędy z licznika i lcm.
-
e39 2.0 i vanos
Czego drugi koniec? Przewód idzie od pokrywy zaworów do tyłu kolektora ssącego i to wszystko.
-
e39 2.0 i vanos
Osobiście jeżdżę na oleju 5w40, ma większą lepkość przy wysokich temperaturach niż 5w30. Zimy mamy łagodne a lata coraz gorętsze i osobiście uważam że to lepszy wybór niż 5w30. Co do usunięcia odmy, to jest sporo o tym w sieci, albo wpinasz się w podciśnienie z tyłu kolektora tam gdzie zatyczka, albo zakładasz oil catch tank. Trzeciej metody czyli przeciągnięcie przewodu z pokrywy zaworów bezpośrednio do obudowy filtra powietrza nie polecam. Co do samej obudowy vanosów, to ta część gdzie pracuje tłok jest czasami wyślizgana, ale nie spotkałem żeby tam wyczuć próg czy jakiś wżer. Więc nowe uszczelniacze załatwią sprawę. To już musi być jakiś ekstremalny przypadek żeby tam wytarło próg i obudowa nie nadawała się do regeneracji. Na tej niemieckiej stronie jest, to tak opisane że tylko u nich kupisz prawidłowo zregenerowany vanos i nigdzie indziej 😀.
-
e39 2.0 i vanos
Opisałem jak to powinno wyglądać żeby działało, tak jak to fabryka wypuścił, a ty zrobisz jak uważasz.
-
e39 2.0 i vanos
Jeżeli tylko podmieniasz vanosy, to nie musisz blokować wałków, ściągasz stary i zakładasz nowy (zregenerowany). Co nie zmienia faktu, że powinno się przy podmianie vanosów skorygować rozrząd , czyli fabrycznie ustawić wałki i wał , dlatego że uszczelki vanosa siadają przy około 200tys, i tak samo przy takim przebiegu zużywają się (wyciągają) łańcuchy rozrządu. Dlatego jeśli to ma być na perfekt, to ustawiasz rozrząd od nowa i wtedy montujesz nowe vanosy. A żeby było idealnie powinno się przynajmniej wymienić górny łańcuszek rozrządu i sprawdzić czy te tzw dzwonki nie mają luzu we frezach i w razie potrzeby wymienić. Tylko że nikt praktycznie tak nie robi, zakłada nowe vanosy i to przeważnie kończy temat.
-
Bmw e39 m52b28 97r błąd wałka rozrządu,walu,vanosa i sondy nr2
Na biegu jałowym vanos nie zmienia pozycji, czyli u ciebie albo jest źle ustawiony rozrząd i sterownik próbuje ustawić wałek ssący, albo uszczelniacze na vanosie nie trzymaja. W każdym razie masz przyczynę. Jak pisałem wcześniej, rozrząd do ustawienia i vanos do weryfikacji.
- 6 odpowiedzi
-
- Bmw e39
- m52b28
- bledyvanos
- muli
-
Oznaczone tagami:
-
Bmw e39 m52b28 97r błąd wałka rozrządu,walu,vanosa i sondy nr2
Sprawdź w inpię pozycję wałka, na wolnych obrotach powinno być około 22 stopnie. Przy takim przebiegu, o ile nikt nie wymienił uszczelniaczy vanosa, to są do wymiany. I tak musisz sprawdzić ustawienie rozrządu, to przy okazji wymienisz uszczelniacze na vanosie. Koszt z tego co widzę od 50 do 150zł.
- 6 odpowiedzi
-
- Bmw e39
- m52b28
- bledyvanos
- muli
-
Oznaczone tagami:
-
Bmw e39 m52b28 97r błąd wałka rozrządu,walu,vanosa i sondy nr2
Błąd 212 wszystko tłumaczy, ustawienie rozrządu i vanos do sprawdzenia.
- 6 odpowiedzi
-
- Bmw e39
- m52b28
- bledyvanos
- muli
-
Oznaczone tagami:
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Albo soft w sterowniku, sprawdź najstarszy 037 i najnowszy 069. Osobiście uważam że te silniki najlepiej sprawują się na najstarszym sofcie, czyli 037.
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Ciężko mi powiedzieć, nie miałem nigdy okazji przetestować takiej opcji na automacie.
-
Modyfikacja licznika E39 High na wersję M5 cluster diy
Z rozpiski pinów sterownika silnik dla m62 wynika, że dopiero m62tub na sterowniku ME7, posiada termiczny czujnik poziomu i temperatury oleju w misce olejowej. Wcześniejsze wersję niby nie, a jeśli tak, to nie podpięte do sterownika silnika, bo nie ma takich pinów w rozpisce. http://www.fekzen.se/StandAlone/
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Te dużą wtykę przy pompie ABS.
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Odłącz na próbę wtyczke od pompy ABS, tak jak piszesz, wilgoć robi gdzieś balagan.
-
MOTORNOTPROGRAMM M54B25 błąd krokowca cewka 6
Całe lato było ok i teraz się to zaczęło?