Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy im w ogole cos zostanie na koniec roku... Teraz jest wiecej chetnych na zakup x5, x6, x7 niż samochodów dostepnych. Znajomy chce x5 i mu daja 15%. Bmw wie co robi ograniczajac liczbe samochodow do produkcji/opoznienia zwiazane z Covid. Z placu zostały głownie wersje ktorych nikt nie chce. Dla przykładu: obecnie najtansza x6 na otomoto jest o prawie 100 tys droższa niz w marcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem zmiany auta w tym momencie ale rabaty o których piszcie są zachęcające - 20 % -30% . Jak już inni pisali to niema co sprawdzać otomoto, tylko trzeba zadzwonić i pogadać. I tutaj moje pytanie polecacie jakiś konkretny salon w Krakowie lub w okolicy? Albo nawet konkretnego sprzedawcę?

Jureq ja też jestem na kupnie X5, narazie co mogę powiedzieć to że w M-Cars dają mega słabą ofertę ze zniżką rzędu 12-13% na samochody do produkcji - nie wiem jak od dzisiaj (trzeci kwartał) czy coś się zmieniło, bo dopiero będę pytał. Ale mam zamiar jechać do kilku innych miast i dealerów. Z Warszawy dostałem 15% po samej rozmowie telefonicznej.

Jakbyś coś się dowiedział daj proszę znać. Rabaty rzędu 25-30% to tylko na modele wyprzedażowe, ubiegłoroczne. I w przypadku G05 to raczej 23-25%. Powyżej to już na inne modele.


Jaki silnik bierzesz ?

 

Ja jedynie się zdecyduje jak będzie naprawdę dobry rabat. A celuje między dwie opcje 1. 25d plus m pakiet lub 30 d ale już bez m pakietu. Niestety nie mogę wziać leasingu bo niemam własnej działalności więc będę musiał szukać innego finansowania lub gotówką ale to musiał by być super rabat. Dużo osób pisało o tych dużych rabatach może ktoś się podzieli gdzie to ? Można też poczekać do końca roku, jak im dużo na stanie zostanie to pewnie będą jeszcze większe rabaty.

 

Jeżeli nie będziesz kupował samochodu na firmę to od razu ładnych kilka % rabatu Ci odpada niestety. W takim wypadku myślę że max na co możesz liczyć to 10-12% i to po mocnych negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy im w ogole cos zostanie na koniec roku... Teraz jest wiecej chetnych na zakup x5, x6, x7 niż samochodów dostepnych. Znajomy chce x5 i mu daja 15%. Bmw wie co robi ograniczajac liczbe samochodow do produkcji/opoznienia zwiazane z Covid. Z placu zostały głownie wersje ktorych nikt nie chce. Dla przykładu: obecnie najtansza x6 na otomoto jest o prawie 100 tys droższa niz w marcu.

 

W maju BMW X5 wskoczyło na pierwsze miejsce sprzedanych samochodów premium w PL, detronizując wieloletniego lidera xc60. Liczba rejestracji to chyba 225 szt. w samym Maju.

Więc chyba, aż tak mocno nie ograniczają. Chyba, że teraz spływają samochody zamówione jeszcze przed Covidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy im w ogole cos zostanie na koniec roku... Teraz jest wiecej chetnych na zakup x5, x6, x7 niż samochodów dostepnych. Znajomy chce x5 i mu daja 15%. Bmw wie co robi ograniczajac liczbe samochodow do produkcji/opoznienia zwiazane z Covid. Z placu zostały głownie wersje ktorych nikt nie chce. Dla przykładu: obecnie najtansza x6 na otomoto jest o prawie 100 tys droższa niz w marcu.

 

W maju BMW X5 wskoczyło na pierwsze miejsce sprzedanych samochodów premium w PL, detronizując wieloletniego lidera xc60. Liczba rejestracji to chyba 225 szt. w samym Maju.

Więc chyba, aż tak mocno nie ograniczają. Chyba, że teraz spływają samochody zamówione jeszcze przed Covidem.

 

Też sie zaliczam do tych rejestracji w maju. Samochód brałem z placu w kwietniu. Na zamowione x5 z poczatku marca miałem czekać poczatkowo do czerwca, a przez covid dostałem informację, że najwczesniej październik. W maju było tyle rejestracji, bo bmw zrobiło w kwietniu promocje 25% na auta z placu. Był wielki ruch i wyprzedali większość aut. Teraz jest bardzo mało ofert. Dotatkowo urzędy rejestrujące auta w kwietniu były zamknięte w wielu miastach i to sie okropnie przeciągało na maj. Ludzie zmieniali zamówione auta do produkcji na samochody z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy ktoś ostatnio zamawiał X5? Jestem na etapie zbierania ofert dealerów i w dwóch salonach w Rzeszowie zaproponowali mi rabaty 16-17% na auto do produkcji. Biorąc pod uwagę, że produkcja będzie listopad/grudzień a rejestracja już 2021 to po prostu ich wyśmiałem, tym bardziej że kwota z konfiguratora to jakieś 450tys.

Może ktoś ostatnio zamawiał i może polecić jakiegoś dealera bo wygląda na to, że będę musiał sobie wycieczce po Polsce zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ostatnio zamawiał X5? Jestem na etapie zbierania ofert dealerów i w dwóch salonach w Rzeszowie zaproponowali mi rabaty 16-17% na auto do produkcji. Biorąc pod uwagę, że produkcja będzie listopad/grudzień a rejestracja już 2021 to po prostu ich wyśmiałem, tym bardziej że kwota z konfiguratora to jakieś 450tys.

Może ktoś ostatnio zamawiał i może polecić jakiegoś dealera bo wygląda na to, że będę musiał sobie wycieczce po Polsce zrobić.

 

Niestety ale Cię zmartwię. Prawdopodobnie BMW nie będzie już walczyło o klientów wysokimi rabatami. Jest to ostania chwila żeby wyrwać gdzieś dobry rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ostatnio zamawiał X5? Jestem na etapie zbierania ofert dealerów i w dwóch salonach w Rzeszowie zaproponowali mi rabaty 16-17% na auto do produkcji. Biorąc pod uwagę, że produkcja będzie listopad/grudzień a rejestracja już 2021 to po prostu ich wyśmiałem, tym bardziej że kwota z konfiguratora to jakieś 450tys.

Może ktoś ostatnio zamawiał i może polecić jakiegoś dealera bo wygląda na to, że będę musiał sobie wycieczce po Polsce zrobić.

 

Niestety ale Cię zmartwię. Prawdopodobnie BMW nie będzie już walczyło o klientów wysokimi rabatami. Jest to ostania chwila żeby wyrwać gdzieś dobry rabat

 

Wyuczona gadka handlowców, każdej marki zresztą, a potem jesienią okazuje się że jest jednak inaczej ;)

Dla przykładu na Q7 w Autorud już jest 29%, a też na początku zapierali się max 17-18%. Im bliżej końca roku z datą produkcji tym powinno być łatwiej z rabatami.

W tym roku przerwa covidowa trochę zamieszała ale liczę, że uda się 20-25% uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ostatnio zamawiał X5? Jestem na etapie zbierania ofert dealerów i w dwóch salonach w Rzeszowie zaproponowali mi rabaty 16-17% na auto do produkcji. Biorąc pod uwagę, że produkcja będzie listopad/grudzień a rejestracja już 2021 to po prostu ich wyśmiałem, tym bardziej że kwota z konfiguratora to jakieś 450tys.

Może ktoś ostatnio zamawiał i może polecić jakiegoś dealera bo wygląda na to, że będę musiał sobie wycieczce po Polsce zrobić.

 

Niestety ale Cię zmartwię. Prawdopodobnie BMW nie będzie już walczyło o klientów wysokimi rabatami. Jest to ostania chwila żeby wyrwać gdzieś dobry rabat

 

Wyuczona gadka handlowców, każdej marki zresztą, a potem jesienią okazuje się że jest jednak inaczej ;)

Dla przykładu na Q7 w Autorud już jest 29%, a też na początku zapierali się max 17-18%. Im bliżej końca roku z datą produkcji tym powinno być łatwiej z rabatami.

W tym roku przerwa covidowa trochę zamieszała ale liczę, że uda się 20-25% uzyskać.

 

Kolego miałem podobne myślenie na początku "poszukiwań" tej najlepszej oferty, natomiast od razu wyprowadzę Cię z błędu.

Co innego rabat na samochód ze stoku a co innego do produkcji. A poza tym sam rabat o niczym nie świadczy, bo może być ultra wysoki ale inne koszty spowodują że sumarycznie zapłacisz więcej aniżeli kupując z potencjalnie mniejszą zniżką.

Na stockowe X5 z poprzedniego rocznika(!), jesteś w stanie uzyskać rabat w okolicy 20-23%, na aktualnie stockowe 16-18% zależnie jak mocno będziesz nudził dealera. Być może końcówką roku dorzucą jakiś punkt procentowy, żeby im nie zalegały.


Jeżeli natomiast chodzi o konfig do produkcji szyty na miarę (nie ważne przy produkcja teraz czy po nowym roku), 16-17% to absolutny max i musisz mieć pośrednie lub bezpośrednie dojście do kierownika sprzedaży / dyrektora.


Dwa tygodnie temu zamówiłem X5 M50d, konfiguracja 600 tyś, z rabatem 16,5% + gratisy + promo leasing, który przebił jeszcze bank z którym współpracujemy.

Informacje i oferty zbierałem od kwietnia, praktycznie z całej polski.


W Rzeszowie uważaj na auto premium - nie mają autoryzacji BMW i zamawiają samochody przez innych dealerów.


Druga strona medalu to brokerzy - możesz dostać rabat rzędu 19, czy nawet 21% na konfig do produkcji, do tego mega drogi leasing rzędu 107-108% na którym też zarabiają. Oczywiście zbijesz go sobie spokojnie do 103-104% w swoim banku lub u innego brokera od leasingów (chyba że broker od samochodu zastrzega sobie że musisz wziąć u niego leasing). Broker działa na 23-25% rabacie flotowym zamawiając setki samochodów rocznie. Wszystko super i można skorzystać ale w systemie BMW, u dealera przez którego będzie zamawiany samochód, Ty ani Twoja firma nie będziecie istnieć, tylko broker. Jeżeli nie będzie problemów z samochodem do momentu odsprzedaży to super, jeżeli natomiast pojawi się poważniejsza awaria to bmw może odmówić naprawy gwarancyjnej lub wystąpią inne problemy. Nowy właściciel również może sceptycznie patrzeć na historię zakupu pojazdu. Na temat działań brokerów można pisać dłużej, generalnie nie są to do końca zgodne z prawem poczynania.


- pochodzenie pojazdu z rabatu flotowego innej firmy

- dokumenty, protokoły leasingu, zamówienia często są podrabiane

- podwójna księgowość

- samochód zamówiony na inną firmę i zaraportowany jako sprzedany również na nią

i kilka innych bardziej drastycznych :)


Poza tym - darekas wyżej dobrze napisał. Przez COVID-19 rabaty zostały zmniejszone i nie jest ani nie będzie tak kolorowo jak w poprzednich latach.


Jeżeli zamierzasz brać leasing to pamiętaj że 19% rabatu brokera minus leasing 108% dają 11% rabatu, a rabat u dealera 16% i leasing 101% (36 miesięcy, max wpłata, wykup 1%) daje 15% rabatu ostatecznie :wink:


Q7 z rabatem 29% to chyba 2019 rok przed FL :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potwierdzam powyższe głosy.

Jeżeli nie masz "dobrej historii" zakupów w danym ASO to szansa na rabat 20-25% jest znikoma. Co innego jak kupujesz "któreś tam BMW z rzędu" i masz "oswojonego" handlowca.

Jednak przekroczenie bariery 20% na samochód do konfiguracji uważam za mało możliwe.


Pomagałem w ostatnich miesiącach w zakupie 3 BMW dla znajomych. Udało się dostać 25% ale na samochód z rocznika 2019. Kolejny dostał lekko ponad 20% na konfigurację ale tylko dlatego, że mieli auto do modyfikacji na bardzo bliski termin produkcji i mogli albo je sprzedać klientowi z małym zyskiem albo kupić "na stok". Trzeci przypadek skończył się na 17% i nikt w Polsce nie chciał tego przebić.


Dla ścisłości nie były to G05 ale z tym modelem jest raczej jeszcze trudniej bo bardzo dobrze się sprzedaje.


EDIT:

I jeszcze jedno (co właściwie już było poruszone). Nie ma co się bić o sam rabat. Chyba, że to zakup za gotówkę. W innym przypadku trzeba patrzeć na całkowite koszty i wysokość raty.

W jednym przypadku z tych wymienionych, znajomy miał lepszą o 10kzł cenę samochou od innego dealera ale kupił "drożej" bo koszty wynajmu na 3 lata okazały się sumarycznie niższe niż "tańsza oferta"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe głosy.


Dla ścisłości nie były to G05 ale z tym modelem jest raczej jeszcze trudniej bo bardzo dobrze się sprzedaje.


EDIT:

I jeszcze jedno (co właściwie już było poruszone). Nie ma co się bić o sam rabat. Chyba, że to zakup za gotówkę. W innym przypadku trzeba patrzeć na całkowite koszty i wysokość raty.

W jednym przypadku z tych wymienionych, znajomy miał lepszą o 10kzł cenę samochou od innego dealera ale kupił "drożej" bo koszty wynajmu na 3 lata okazały się sumarycznie niższe niż "tańsza oferta"!

 

Dokładnie tak. Na serię 5 są wyższe rabaty i tam do konfiguracji można uzyskać okolice 20%, podobnie G03.

Duże suvy jak X5 mocno się sprzedają i też najwięcej tracą na wartości bo jest ich coraz więcej :)

Sporo czynników wpływa na rabat, to też kwestia indywidualna, bo na słabiutkie X5 25d dostaniesz znacznie wyższy rabat (bo statystycznie bardzo mało ludzi je zamawia), aniżeli na najbardziej popularne 30d czy już teraz 40d. Ja zamawiając M50d miałem świadomość że to bardzo pożądany na rynku silnik + dodatkowy fakt, że w tym miesiącu kończy się całkowicie jego produkcja i aktualnie już nawet nie da się zamówić do produkcji bo wszystkie kwoty i statusy są zablokowane, spowodował że dealerzy w ogóle nie chcieli dawać większego rabatu, wiedząc że każda sztuka sprzeda się błyskawicznie - i tak też się działo / dzieje. G05 M50d jak pojawią się na salonie to stoją 1-3 tygodni max i już wyjeżdża nimi nowy właściciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego wszystkiego jest nowy dyrektor BMW na naszą część Europy który podobno ma odmienną wizję sprzedaży.

Zgadza się. Generalnie BMW ma w planach delikatnie uciec Audi i MB, idąc w kierunku marek luksusowych, co za tym idzie obniżać poziom rabatowania i utrzymywać wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie to BMW musi gonić MB jak i Audi.

Nie dalej ja w piątek wstąpiłem do AUTO FUS ....Na pytanie z marszu , 16/18% do produkcji na 40d

 

Tak jest potwierdzam. Ale za to w Inchcape 12%


Ale chodzi o to czy uda się wywalczyć rabat powyżej 20% na auto do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Rabaty na g05

przez wilqkrk » 06 Wrz 2020 19:16


energo napisał:

Technologicznie to BMW musi gonić MB jak i Audi.

Nie dalej ja w piątek wstąpiłem do AUTO FUS ....Na pytanie z marszu , 16/18% do produkcji na 40d


Na 40d są delikatnie większe rabaty. Do tego finansowanie promo czy bez ?

 

Pytanie było szybkie ..ile upustu na 40d. Myślę że na 20d będzie jeszcze więcej .....Nie pytałem o finansowanie , ponieważ to ostatnie BMW jakie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Konfiguruje sobie x5 na osobę prywatną. Udało się załapać na pewną grupę rabatową i jest około 13% rabatu. Jednak leasing konsumencki 116% zjada cały rabat ;) Czy ma ktoś doświadczenie z tego typu leasingiem ? Jest możliwość zejścia do akceptowalnego poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego wszystkiego jest nowy dyrektor BMW na naszą część Europy który podobno ma odmienną wizję sprzedaży.

 

A to dobre, życze mu powodzenia bo po latach traktowania cennika jako luźnej wskazówki ceny transakcyjnej i zalewania rynku samochodami przez deale z wypożyczalniami chyba ciężko będzie przejść na jedno cyfrowe rabaty. Kiedyś smiano się z Citroena że cennik to u nich bzdura a każde auto idzie 20% taniej a w BMW ta praktyka trwa od lat i pozwoliła im zdobyć dużą część rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego wszystkiego jest nowy dyrektor BMW na naszą część Europy który podobno ma odmienną wizję sprzedaży.

 

A to dobre, życze mu powodzenia bo po latach traktowania cennika jako luźnej wskazówki ceny transakcyjnej i zalewania rynku samochodami przez deale z wypożyczalniami chyba ciężko będzie przejść na jedno cyfrowe rabaty. Kiedyś smiano się z Citroena że cennik to u nich bzdura a każde auto idzie 20% taniej a w BMW ta praktyka trwa od lat i pozwoliła im zdobyć dużą część rynku.

 

Tylko że 95% deali z wypożyczalniami i innymi firmami jest niezgodna z prawem i nie jeden dyrektor / kierownik salonu w PL już za to poleciał.

Kupując w ten sposób samochód nigdy nie wiadomo czy nie pojawi się gruby problem z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku.

Nie zawsze jest tak kolorowo że kupisz, zapłacisz i tyle - to jedno, a historia transakcji, protokoły leasingu, podwójna księgowość, zaraportowanie pojazdu na inną firmę, itp. o których nic nie wiesz podczas zakupu -to drugie :wink:


Najprostszym i najczęściej spotykanym problemem z jakim należy się liczyć to konflikt na poziomie klient - importer w sporach gwarancyjnych. A to najmniejszy problem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.