Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód zamówiłem 17 stycznia 2020r. a odebrałem 15 marca 2020r. 2.5d.

Otrzymałem rabat 19%.

Cena wyjściowa 349 tyś. w tym pakiety repair inclusive oraz service inclusive / 5 lat

OC/AC/GAP 9 tyś. zł. osobno kupiony u Dealera.

Leasing u Dealera / 100,48 %

Jestem zadowolony.


Pozdrawiam

 

OC/AC/GAP 9 tyś zł - rozumiem, że GAP w racie rocznej na kilka lat ?

 

GAP fakturowy, indeksowany czy inny.


GAP od kwoty netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.


Mam pytanie, czy ktoś coś słyszał o wyprzedażach? Dzwoniłem do kilku salonów i podobna rozmowa, 25d brak i jedynie nowy. Na nowy dostałem jedynie rabat na grupę zawodowa od 11do 13 %. Po drugie zmienia się normą z 6d temp na 6d i też z tego powodu miałem nadzieję na dodatkowy rabat. Czy ktoś może polecieć jakiś salon który prowadzi wyprzedaż albo łączy rabaty tj. Grupa zawodowa plus wyprzedaż, zmiana normy lub coś w tym stylu? Będę wdzięczny za info tutaj albo priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.


Mam pytanie, czy ktoś coś słyszał o wyprzedażach? Dzwoniłem do kilku salonów i podobna rozmowa, 25d brak i jedynie nowy. Na nowy dostałem jedynie rabat na grupę zawodowa od 11do 13 %. Po drugie zmienia się normą z 6d temp na 6d i też z tego powodu miałem nadzieję na dodatkowy rabat. Czy ktoś może polecieć jakiś salon który prowadzi wyprzedaż albo łączy rabaty tj. Grupa zawodowa plus wyprzedaż, zmiana normy lub coś w tym stylu? Będę wdzięczny za info tutaj albo priv.

 

Wszystkie nowe BMW już nie mają 6d temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rabaty zależą od tak wielu czynników, że nie da się tego ująć w prostych zasadach. Czasem np. do zrealizowania celu sprzedażowego, za który jest określony bonus brakuje np. 2 samochodów i liczy się sztuka a nie cena. Wtedy nawet klient z ulicy dostanie duży rabat.

Jak ktoś jest stałym klientem salonu a do tego np. przysyła swojemu handlowcowi klientów to może też liczyć na lepsze traktowanie.

Do tego klienci flotowi, itp.

Ostatni rabat "załatwiony" dla znajomego to 21% na konfig pod zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....z racji przeglądu byłem w salonie i z nudów poprosiłem miłą panią o ofertę na x5 40D.

specka wyszła na kwotę 516K , rabat jaki pani udzieliła na szybko wynosił 19% ...Oczywiście auto do produkcji..Wspomniała również o promocyjnym leasingu

100% (wsparcie BMW).Czyli przy mocniejszym nacisku myślę , iż 2-ka z przodu wydaje się naturalna.

Do kolegów szukających M50d które tak szybko sprzedają się , widziałem po raz kolejny dwie sztuki ładnie doposażone (z głową), które nadal stoją w salonie. .

 

Gdzie ten salon :)?

 

Dokładnie. Dwójka z przodu i do tego leasing 100%? Gdzie ten salon.

Mam już auto zamówione z rabatem z dwójką z przodu w Premium Arena ale o leasingu promo nie było mowy.


W kwestii leasingu to jest temat rzeka. Nie tak dawno jeden z kolegów chwalił się dobrą ofertą z towarzystwa WARTA. Pakiet z GAP. Szukałem tego rozwiązania i owszem WARTA ma pseudo GAP na maks 3 lata ale tylko do wartości 300.000 zł. Ponadto pod warunkiem zawierania przez 3 lata polisy AC na wartość fakturową. Czyli nie płacę co roku coraz mniej w związku z niższą wyceną pojazdu. De facto tyle ten GAP kosztuje ile wynosi różnica między polisą od wartości fakturowej przez 3 lata i wartości rzeczywistej z dnia ubezpieczenia w kolejnych okresach.


W Santanderze oferują z kolei GAP z dziwnym zapisem. Cyt. Par. 7 ust. 7 p.pkt. b) OWU AXA GAP dla Santander

7. Jeśli suma ubezpieczenia z polisy pierwotnej AC jest niższa od wartość fakturowej pojazdu, wówczas wypłata odszkodowania Straty finansowej będzie wyliczana zgodnie z poniższymi zasadami:
a) w przypadku, gdy różnica pomiędzy wartością fakturową pojazdu, a sumą ubezpieczenia z polisy pierwotnej AC jest mniejsza lub równa 10%, odszkodowanie zostanie wypłacone od wartości fakturowej pojazdu;
b) w przypadku, gdy różnica pomiędzy wartością fakturową pojazdu, a sumą ubezpieczenia z polisy pierwotnej AC jest większa niż 10%, odszkodowanie zostanie wypłacone od wartości z polisy pierwotnej AC.

Wynikałoby z tego, że w przypadku różnicy większej niż 10% wartości z polisy do wartości z faktury ubezpieczyciel płaci GAP ale już nie fakturowy tylko Casco.

Ja mam obecnie leasing na 5 lat przy założeniu stałej stopy z wpłatą 30% i wykupem 1% na 105,6% uważam, że jest dobry ale nie obraziłbym się gdybym dostał lepszą ofertę. W porównaniu z ponad 20% rabatem do jest dobra moim zdaniem oferta.

Pakiet ubezpieczeń wezmę chyba u dealera, bo z doświadczenia wiem, że do 3 roku dealer najczęściej jest w stanie utrzymać stawki a obecnie wychodzi mi za pakiet 2,325% w Allianz, pod pojęciem pakiet rozumiem OC, AC, NW, Assistance w wysokim wariancie Exclusive (prawie najwyższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pakiet ubezpieczeń wezmę chyba u dealera, bo z doświadczenia wiem, że do 3 roku dealer najczęściej jest w stanie utrzymać stawki a obecnie wychodzi mi za pakiet 2,325% w Allianz, pod pojęciem pakiet rozumiem OC, AC, NW, Assistance w wysokim wariancie Exclusive (prawie najwyższy).

 


Zamówiłeś x5 z takim rabatem?

Leasing gdzie w końcu?

Ja mam w santander 4 lata wpłata 40% wykup 15%

Stała rata bez różnicy na wibor i wychodzi 105%,

Ubezpieczenie 2%rowne

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z silnikiem 40d. Leasing wezmę w PKO. Mam jeszcze opcję w Santander i bardzo dobra ofertę z Millenium. Oferta z Millenium na 104,1 % przy czym nie wiem czy na pewno jest na stałej stopie liczona.W ofercie jest podana stopa IRS2Y. Jednak Millenium ma za drogi GAP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować GAP przy zakupie samochodu z rabatem powyżej 20% ? Przecież to nie ma uzasadnienia. Przykład mojego X5 z 2019 roku. Cena auta katalog 485, cena po rabacie do najmu w BMW 360, ubezpieczenie w 1 roku wg wartości fakturowej czyli od 360, ubezpieczenie w 2 roku wg wartości z wyceny eurotax 327 utrzymane w stałej wartości w całym trwania 2 roku ubezpieczenia. Utrata wartości to 33 tysiące złotych. Przez cały 1 rok najmu więcej spłaciłem najmu niż auto straciło na wartości. Gdzie jest logika płacenia za GAP w przypadku najmu/leasingu auta z rabatem powyżej 20% ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo zrozumiałem o czym ty piszesz? Przy umowie najmu GAP Cie nie interesuje bo w przypadku szkody całkowitej Twoja umowa nie będzie rozliczana do końca. Dla dwuletniego leasingu może faktycznie nie wchodziłbym w GAP ale przy 5 letnim to juz inna historia. W ostatnim roku auto traci sporo na wartości. Wiadomo że obowiązuje limit kosztów uzyskania przychodów i sporą cześć auta spłacasz z własnego budżetu. Myślę, że dlatego warto. Ponadto przy ubezpieczeniu GAP nie trzeba niekiedy brać polisy AC ze stałą sumą. Można zaoszczędzić na polisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rok polisa zazwyczaj w cenie ma utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia i wypłatę do wartości fakturowej.

Co do ofert leasingu, ja wziąłem 5 letni, wpłata 33% (max możliwy do odliczenia wg aktualnych przepisów), wykup 15%, całość wyszła 103,2% :)

To mocno naciągnięty promo BMW Leasing przy takich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rok polisa zazwyczaj w cenie ma utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia i wypłatę do wartości fakturowej.

Co do ofert leasingu, ja wziąłem 5 letni, wpłata 33% (max możliwy do odliczenia wg aktualnych przepisów), wykup 15%, całość wyszła 103,2% :)

To mocno naciągnięty promo BMW Leasing przy takich parametrach.

Dostałeś promo leasing BMW przy tych parametrach? Moi zdaniem niezła oferta.

Powiedz dlaczego robisz wykup 15% a nie 1%. Będziesz amortyzował pojazd po wykupie? Ja planuję po pół roku od wykupu sprzedać bez przychodowego ale księgowi nie są jednoznaczni w tej kwestii.


Limit odliczenia owszem jest liczony proporcjonalnie ale może jest też limit wpłaty własnej, który możesz zaliczyć do KUP. Leasingodawca jest związany przepisami odnośnie amortyzacji i leasingobiorca pośrednio również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pierwszy rok polisa zazwyczaj w cenie ma utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia i wypłatę do wartości fakturowej.

Co do ofert leasingu, ja wziąłem 5 letni, wpłata 33% (max możliwy do odliczenia wg aktualnych przepisów), wykup 15%, całość wyszła 103,2% :)

To mocno naciągnięty promo BMW Leasing przy takich parametrach.

Dostałeś promo leasing BMW przy tych parametrach? Moi zdaniem niezła oferta.

Powiedz dlaczego robisz wykup 15% a nie 1%. Będziesz amortyzował pojazd po wykupie? Ja planuję po pół roku od wykupu sprzedać bez przychodowego ale księgowi nie są jednoznaczni w tej kwestii.


Limit odliczenia owszem jest liczony proporcjonalnie ale może jest też limit wpłaty własnej, który możesz zaliczyć do KUP. Leasingodawca jest związany przepisami odnośnie amortyzacji i leasingobiorca pośrednio również.

 

Odnośnie sprzedaży bez podatku po odczekaniu 6 miesiecy od wykupu, bez wprowadzenia do ewidencji, nie ma już żadnych wątpliwości - można tak robić. Potwierdzone wieloma interpretacjami i wyrokami sądów.

Limit pierwszej wpłaty do leasingu 45%.

Limit odliczenia liczony oczywiście proporcjonalnie do wartości samochodu więc żadne pierwsze wysokie wpłaty nic tu nie zmieniaja. Jedynie wysoki wykup a pózniej amortyzacja pozwala w pewnym stopniu polepszyć sytuację przy drogim samochodzie.

W przypadku DG wiadomo że nic nie opłaca sie amortyzować po leasingu tylko dla uzyskania najlepszych podatkowych korzyści należy sprzedać po 6 miesiącach od zakończenia umowy leasingu.

W przypadku leasingu na Sp. z o.o. jest ryzyko, wydaje mi się, zapłacenia wiekszej kwoty podatkow przy sprzedaży samochodu niż sie odliczyło podczas trwania umowy leasingowej!

Tak czy inaczej należy teraz dobrze przemyśleć zakup w kwestii podatków bo sama wysokość raty leasingowej i parametrów leasingu już nie wystarczy do oceny kosztów zakupu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1% wykup ??? Tiaaa ... powodzenia w sprzedawaniu drogiego auta, bez faktury :duh:

Ja od stycznia do sierpnia na umowę KS sprzedawałem GLE 250d rocznik 2016, przebieg ok 90 tys, wychuchany. Zaczynałem od kwoty 170 tys, a oddałem za 115 tys :mad2:

Kolega sprzedawał X5 F15 i też mu zajęła sprzedaż 7 miesięcy, nie wspominając jakie śmieszne pieniądze dostał za nie... płakał jak sprzedawał :duh:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1% wykup ??? Tiaaa ... powodzenia w sprzedawaniu drogiego auta, bez faktury :duh:

Ja od stycznia do sierpnia na umowę KS sprzedawałem GLE 250d rocznik 2016, przebieg ok 90 tys, wychuchany. Zaczynałem od kwoty 170 tys, a oddałem za 115 tys :mad2:

Czasy akurat były/są słabe na takie transakcje.

Nie wiem jaką masz formę opodatkowania, ale ja w tej konkretnej sytuacji byłbym jeszcze 3 tyś do przodu, albo i więcej, 170 tyś było pewnie do negocjacji :)

Sprzedaż samochodu wartego powyżej 100 tyś na umowę KS jest problematyczne, a na FV niestety stawia pod znakiem zapytania osiągnięte wcześniej korzyści podatkowe. Oczywiście przy sprzedaży krótko po zakończeniu leasingu - świeży rocznik auta i jeszcze wysoka wartość rezydualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja od stycznia do sierpnia na umowę KS sprzedawałem GLE 250d rocznik 2016, przebieg ok 90 tys, wychuchany. Zaczynałem od kwoty 170 tys, a oddałem za 115 tys :mad2:

:

Sprzedajac za 170 tys na fvat. Po podatkach zostaloby ci 112 tys. zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak się nie obrócisz "pupa" z tyłu.

Ja akurat jestem na zwolnieniu i nie odliczam VAT. Także faktura ode mnie nie wiele by wniosła dla nabywcy.

Kolega wcześniej pisał, że wystawił za 170 tys. Rozumiem, że mówisz o oczekiwanej kwocie brutto. Zakładając, że to była rynkowa wycena. Samochód byłby do sprzedania na umowę kupna sprzedaży za 170.000 / (1 + 23%*50%) * 0,81 = 124.778 zł przy założeniu podatku liniowego i odliczeniu 50% VAT, druga połowa VAT w KUP. Więc upust był rzędu 7-8% względem ceny oczekiwanej. Na fakturę byłoby do odprowadzenia VAT-u na 31.788 VAT-u i 26.260 dochodowego.


Gdyby jednak ten samochód był w ewidencji ŚT i wykup byłby oscylował w okolicach wartości rezydualnej. Dajmy na to 150.000 zł brutto to faktycznie na VAT i dochodowym nie byłbyś tak bardzo w plecy. Prawie cały VAT by się skompensował a dochodowego byłoby mniej. Tylko przy takim rozwiązaniu znacznie mniejsza kwota została zaliczona w koszty podczas spłaty leasingu. Bo dla auta o wartości początkowej 300.000 zł netto przy wykupie 121.951 netto w kup zostało zaliczone 89.024 zł.


Z tym VAT przy wykupie to jest jeszcze takie rozwiązanie z zadeklarowaniem na cele handlowe. Wtedy VAT w 100% do odliczenia z faktury wykupowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie. Jak się nie obrócisz "pupa" z tyłu.

. Samochód byłby do sprzedania na umowę kupna sprzedaży za 170.000 / (1 + 23%*50%) * 0,81 = 124.778 zł przy założeniu podatku liniowego i odliczeniu 50% VAT, druga połowa VAT w KUP. Więc upust był rzędu 7-8% względem ceny oczekiwanej. Na fakturę byłoby do odprowadzenia VAT-u na 31.788 VAT-u i 26.260 dochodowego.

 

Przy sprzedazy cały VAT oddajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie słabo to wygląda gdy przekracza sie granicę 150-200tys w zakupie przy obecnych warunkach podatkowych. Przy finansowych realiach/ kwotach zakupu X5 trzeba niestety przyjąć do wiadomości, że korzyści podatkowe z takiego zakupu będą minimalne w stosunku do utraty wartości samochodu. Sam mam na X5 jeszcze umowę leasingu na starych warunkach, obecnie gdy przeliczylem jakby to wygladało podatkowo "po nowemu" to nie zdecydowalbym się już na tak drogą wersję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzedazy cały VAT oddajemy.

Brałem pod uwagę punkt widzenia nabywcy. Nabywca odliczyłby 50% VAT. Stąd nieco wyższa akceptowalna przez niego cena kupna na umowę. Aczkolwiek jeszcze 2% podatku od umowy należałoby dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.