Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, to są kwestie czysto poza "nami". Co sobie dealer chachmęci to już nie wiemy. Z prawnego punktu widzenia masz gwarancję i tyle. Jeżeli miałoby dojść do złamania jej warunków przez dealera, to wówczas on będzie odpowiedzialny za szkody z tego wynikłe w stosunku do klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Najprostszym i najczęściej spotykanym problemem z jakim należy się liczyć to konflikt na poziomie klient - importer w sporach gwarancyjnych. A to najmniejszy problem...

 

Jakieś straszne bajki z tymi problemami gwarancyjnymi, jesteś pierwszą osobą która takie coś pisze w dodatku bez żadnych przykładów ani dowodów :shock: Brzmi trochę jak płacz dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę w tym jeden problem: robienie klienta w ch... bo kupując takie auto od dealera nikt nie mówi że jeżdziło w wypożyczalni.

Dla Kowalskiego wygląda to niby dobrze: roczne-dwuletnie beemki, pakiet M i przeważnie nic więcej, podstawowe kolory, niska cena - ale nie dowiesz się że auto miało innych 3 kierowców każdego tygodnia a pracownicy katowali te auta bo musiały być dostarczone na wczoraj z jednej lokalizacji na drugą.

W Krakowie coś takiego się odbywa od dawna, ba, to idzie nawet w ramach premium selection :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale tu chyba nie chodzi o samochody używane ale o nowe. Tylko "zachachmęcone" przy zakupie, że niby kupuje wypożyczalnia czy jakiś flotowy klient.

Wg mnie klient końcowy nie ma się czego obawiać. Bardziej dealer.


Można łatwo znaleźć filmik "Afera w Salonie BMW NIE chcieli wydać auta", w którym autor krytykuje salon BMW a podejrzewam, że to raczej on grał nie do końca fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, to są kwestie czysto poza "nami". Co sobie dealer chachmęci to już nie wiemy. Z prawnego punktu widzenia masz gwarancję i tyle. Jeżeli miałoby dojść do złamania jej warunków przez dealera, to wówczas on będzie odpowiedzialny za szkody z tego wynikłe w stosunku do klienta.

Właśnie nie dealer, bo on sprzedał samochód firmie X na rabacie flotowym, a klient kupił go od firmy X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poza tym, to są kwestie czysto poza "nami". Co sobie dealer chachmęci to już nie wiemy. Z prawnego punktu widzenia masz gwarancję i tyle. Jeżeli miałoby dojść do złamania jej warunków przez dealera, to wówczas on będzie odpowiedzialny za szkody z tego wynikłe w stosunku do klienta.

Właśnie nie dealer, bo on sprzedał samochód firmie X na rabacie flotowym, a klient kupił go od firmy X.

Nie mieszaj niepotrzebnie!

Punkt 11 gwarancji:

"Zmiana właściciela pojazdu pozostaje bez wpływu na zobowiązania z tytułu gwarancji"


Jedyne co się komplikuje to możliwość odstąpienia od umowy tytułem rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już nic nie piszę w tej kwestii bo wyjdę na tego złego, róbcie jak chcecie :) to był jedynie luźny przekaz moich wniosków i wiedzy oraz informacji z pewnych źródeł (między innymi dealer, kancelaria prawna, bmw polska), ponieważ zgłębiłem bardzo mocno ten temat przy okazji swojego zakupu. I nie chodzi tutaj o 11 pkt. gwarancji, bo jego można bardzo łatwo podważyć. Tak czy siak, nie ma co. Cieszmy się samochodami i tyle :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To raczej powinno brzmiec tak. Nie pasuja komus kombinacje dealera to niech bierze 3% rabatu zamiast 20% i za drobne 70-100kpln ma pelny spokoj. Jednak osobiscie nigdy nie słyszalem żeby klient miał jakis problem bo dealer zaoferował mu zbyt wysoki rabat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety mylisz się. Bardzo dobrze sprzedają się marki premium . Chodzę oglądam i pytam o rabaty. Nie chcą dawać bo jest sporo kupujących a fabryki stały i nie ma aut . Trzeba czekać. A fakt tez , ze większość sprzedawców łaskę robi aby podejść i zaproponować ofertę, nigdy tego nie zrozumiem - chyba maja za duże benefity czy się stoi czy leży kasa się należy . Ja akurat znam jednego handlowca i dostałem 13% plus gratis jeden to max .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mylisz się. Bardzo dobrze sprzedają się marki premium . Chodzę oglądam i pytam o rabaty. Nie chcą dawać bo jest sporo kupujących a fabryki stały i nie ma aut . Trzeba czekać. A fakt tez , ze większość sprzedawców łaskę robi aby podejść i zaproponować ofertę, nigdy tego nie zrozumiem - chyba maja za duże benefity czy się stoi czy leży kasa się należy . Ja akurat znam jednego handlowca i dostałem 13% plus gratis jeden to max .

 

nie wiem jak to skomentować, ale finał jest taki że ja nie znam handlowca ale dostałem 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mylisz się. Bardzo dobrze sprzedają się marki premium . Chodzę oglądam i pytam o rabaty. Nie chcą dawać bo jest sporo kupujących a fabryki stały i nie ma aut . Trzeba czekać. A fakt tez , ze większość sprzedawców łaskę robi aby podejść i zaproponować ofertę, nigdy tego nie zrozumiem - chyba maja za duże benefity czy się stoi czy leży kasa się należy . Ja akurat znam jednego handlowca i dostałem 13% plus gratis jeden to max .

 

nie wiem jak to skomentować, ale finał jest taki że ja nie znam handlowca ale dostałem 21%

 

A możesz podać więcej szczegółów na jakie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ja zamawiałem to zaczeło sie od "o panie nowy model, nie ma wsparcia centrali tylko 3-4% max", drugi dealer 10% max, a nastepni zaczelo sie od 14% na śląsku a skończyło na 17% w Warszawie. Na tamten czas (Grudzien 2018) to byla dobra cena. Teraz tez pewnie nie podpisałbym zamowienia bez rabatu z 2-ką z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem z własnego doświadczenia, bardzo aktualna sytuacja, niektóre salony "łgają" prosto w twarz twierdząc, iż 17% to jest maks co można dostać. Ja znalazłem salon, który za model x30d konfiguracja na niecałe 450tys dał rabat 21%, więc jest to jak najbardziej możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem z własnego doświadczenia, bardzo aktualna sytuacja, niektóre salony "łgają" prosto w twarz twierdząc, iż 17% to jest maks co można dostać. Ja znalazłem salon, który za model x30d konfiguracja na niecałe 450tys dał rabat 21%, więc jest to jak najbardziej możliwe.

Jakie finansowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.