Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już różne wzloty i upadki gospodarki,......

Tego co się będzie działo w gospodarce światowej to jeszcze nikt nie widział, bo nie miało to jeszcze miejsca.

Zaczynam odnosić wrażenie, że finalnie na tej pandemii to skorzystają tylko.....Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dużo chętnych i duzo do nadrobienia więc myślę, że póki nie nadgonią to rabatów nie będzie w zasadzie żadnych..

 

A ja uwazam dokladnie odwrotnie - beda bardzo duze rabaty i malo chetnych. W obecnej sytuacji wiekszosc osob przesunie moim zdaniem zakup na przyszly rok, bo nikt nie wie czy a) epidemia wroci, b)jaki ostatecznie bedzie miala wplyw na gospodarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam doklłdnie odwrotnie - beda bardzo duze rabaty i malo chetnych. W obecnej sytuacji wiekszosc osob przesunie moim zdaniem zakup na przyszly rok, bo nikt nie wie czy a) epidemia wroci, b)jaki ostatecznie bedzie miala wplyw na gospodarke.

 

Też jestem tego zdania tak na szybko: hotelarstwo turystyka zwłaszcza na wybrzeżu tu będzie armagedon jakiego nikt nie pamięta w tym roku a branża jest bardzo mocno zlewarowana. Właściciele sklepów w Galeriach to samo. Następnie wszelkie firmy obsługujące ww hurtownie dostawcy sprzętu etc. I tak można by mnożyć uważam że branża samochodowa strasznie dostanie po głowie zwłaszcza segment premium. Dobrze się będą miewać zapewne sprzedawcy aut gdzie cena zaczyna się od 1mln gdyż marek naprawdę luksusowych kryzys zazwyczaj się nie ima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrzac nawet po samym sobie - dzisiaj nie zamowiłbym samochodu premium za kilkaset tysiecy złotych nawet z wyjątkowo wysokim rabatem! Przez najblizszy rok jak nie dłuzej bede miał inne problemy na głowie niz znaczek na masce lub rok produkcji samochodu którym się poruszam. Ciesze sie, ze koncza mi sie w tym roku 2 leasingi na samochody premium i nowych nie planuje dopoki sytuacja nie wroci do normy. Będę użytkował dotychczasowe samochody dalej, dłużej. Śmiem twierdzić, że wiekszość potencjalnych klientów salonów samochodowych będzie się zachowywało podobnie do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja odwieczny hurraoptymista jakos w kolorowych barwach nie widze ( przynajmniej ) tego roku ...

Na poprawe nastroju do M5 wpada w poniedzialek sportowy wydech ze sportowym katem od MG Motorsport i program w Dynosoft , moze jakos to bedzie :mrgreen:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet ja odwieczny hurraoptymista jakos w kolorowych barwach nie widze ( przynajmniej ) tego roku ...

Na poprawe nastroju do M5 wpada w poniedzialek sportowy wydech ze sportowym katem od MG Motorsport i program w Dynosoft , moze jakos to bedzie :mrgreen:

 

Faktycznie u Ciebie jakos to bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak właśnie myślę. Wiekoszc potencjalnych klientów raczej na dłuższą metęsie nie utopi. A na początek będzie wiele miesięcy do nadrobienia tego co już było zamówione.

Jasne trochę zamówień potencjalnych wyparuje.

Widziałem już różne wzloty i upadki gospodarki, ale ilość dobrych samochodów jakimś cudem cały czas rosła na ulicach naszego kraju :)

Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma.

 

Mamy wyniki sprzedazy za Marzec. Włochy -85%, Francja -82% Polska ok -43% bo pozniej sie u nas zaczeło.

Mysle, ze faktycznie producenci maja miejsce na podniesienie cen :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Wracając do tematu mojego samochodu.

Samochód zamówiłem zgodnie z wyborem - koloru, wyposażenia i silnika (25d), 17.01.2020r. a odebrałem 23.03.2020r.

Nieprawdopodobny zbieg okoliczności umożliwił mi odbiór samochodu w tak krótkim czasie, biorąc pod uwagę długie oczekiwania innych forumowiczów i to co się aktualnie dzieje na świecie z koronawirusem.

Leasing 2-letni - 100,52% z wykupem 19%. To są całkowite koszty samochodu.

Samochód prowadzi się kapitalnie. Należy bardzo zwracać uwagę na zmianę pasa albowiem bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu zdecydowanie kierownica kontruje i wraca na wcześniejszy pas ruchu. Taka niespodziewana reakcja kierownicy może powodować niezamierzoną reakcję kierowcy i być przyczyną kolizji lub wręcz wypadku.

Stop & go sprawuje się nienagannie. Pierwsze spalanie to 7,5 litra średnio. Ale nie wpadam w zachwyt albowiem spodziewam, że w mieście na pewno połknie co najmniej 12-15 litrów.

Dobrze funkcjonują fotele. Są niezwykle komfortowe. Zgodnie z pakietem Business Class.

Zresztą pakiet Innowacji i Business Class są bardzo bogate w w swoich zakresach i doskonale się sprawdzają.

Bardzo dobra jest nawigacja. Super czytelna i wskazuje nawet przesieki leśne. Pozwala nabrać w miarę szybko zaufania do niej.

Cała elektronika samochodu jak narazie jest niezawodna. Wprawdzie ja nie miałem nigdy wcześniej BMW ale z idrive sobie radzę. W dniu odbioru myślałem, że to jest chyba nie do opanowania ale myliłem się. Wszystkiego oczywiście jeszcze nie rozpoznałem ale już wiem, że nie jest to trudne.

W mojej ocenie Head UP jest bajką Rzut na szybę - fantastyczne rozwiazanie. Bardzo dobrze się jeździ a zakres wyświetlonych pomocy i kolorystyka nie rozpraszają i nie męczą wzroku.

Co do oświetlenia pełny professional (nie kupowałem laserów) sprawdzają się. Każda próba porównywania jest nie do przyjęcia. Adaptacyjne kontrolują i oświetlają te obszary drogi, które nie są zajęte przez inny pojazd. To ogromna zaleta.

Nie sprawdzałem jeszcze jak funkcjonuje ładowanie telefonu. Pisząc ten tekst przypomniałem sobie, że posiadam taką opcję, ale sprawdziłem też funkcjonowanie concierge. Na razie bez zastrzeżeń.

Rozczarowany jestem szyberdachem. Mało subtelnie otwierany. Wrażenie podczas pracy otwierania jak by to były ciężkie wrota od stodoły. Bardzo głośne urządzenie. Wiem co mówię bo przesiadłem się z nowej Hondy CR-V. Tam szyber dach to świetnie pracujące urządzenie.

Początkowo miałem nie co wątpliwości co do wyboru kół 18. Wątpliwości dotyczyły 18/masa samochodu. Okazało się jednak, że to był dobry wybór.

Opona dobrze amortyzuje nierówności nawierzchni. Oczywiście nie jest to lux komfort jazdy. Ale mam przecież do dyspozycji jeszcze trzy inne możliwe opcje pod ręką na konsoli.

Jedna rzecz nie udała dealerowi. Zamiast listwy w kolorze mocnego jednolitego brązu zamówił brąz ze słojami. Czym mnie wkurzył.

Początkowo chciałem reklamować ale pomyślałem, że oni nie będą w stanie wymienić tych listew i złożyć kokpit i wszystkie drzwi itd do jakości w wersji fabrycznej. Stąd odpuściłem i będę żądał jakiegoś grantu za rezygnację z reklamacji.

Aktualnie jestem w fazie docierania silnika stąd nie sprawdzałem jego pełnych możliwości jezdnych. Mam zamiar po przejechaniu ok. 3 tys. km zmienić olej i filtr. I potem sprawdzić jego mocne i słabe strony. Zapewne nie znajdę się w fazie wciskania w fotel ale chciałbym ocenić przyjemność z przyspieszenia. Jeżeli ten silnik umożliwi takie doznania.

Kupiłem też pakiet 5 lat repair inclusive oraz 5 letni inclusive wymiany płynów itd.( ten jeszcze w tej tańszej wersji).

Przyciemniane szyby separują mnie od widzów z zewnątrz.

Zabezpieczyłem samochód przed kradzieżą.

Teraz nie rozglądam za dobrej jakości wideorejestratorem. Ale to melodia najbliższej przyszłości.

Pozdrawiam

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport pracuje więc nie powinno być jakoś źle, nie wiem gdzie idą kontenery pewnie Roterdam bynajmniej tam trafiają moje wysyłane z okolic Newark. Dalej może iść pociągiem może tirem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.


Rozmyślam nad G05 40d i skoro to nowo wprowadzona wersja, pytanie - czy ktoś miał już przyjemność ją przetestować ?


W jaki sposób najlepiej negocjować z dealerem ? Macie sprawdzone techniki / argumentacje ?

Dodam, że jestem z Krakowa i narazie wysłałem maila z prośbą o ofertę w M-Cars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.


Rozmyślam nad G05 40d i skoro to nowo wprowadzona wersja, pytanie - czy ktoś miał już przyjemność ją przetestować ?


W jaki sposób najlepiej negocjować z dealerem ? Macie sprawdzone techniki / argumentacje ?

Dodam, że jestem z Krakowa i narazie wysłałem maila z prośbą o ofertę w M-Cars.

 

Produkcja miała ruszyć w maju, ale nie ruszy, więc będą opóźnienia. Jeszcze nie wiadomo jak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie.


Rozmyślam nad G05 40d i skoro to nowo wprowadzona wersja, pytanie - czy ktoś miał już przyjemność ją przetestować ?


W jaki sposób najlepiej negocjować z dealerem ? Macie sprawdzone techniki / argumentacje ?

Dodam, że jestem z Krakowa i narazie wysłałem maila z prośbą o ofertę w M-Cars.

 

Z obecnym poziomem sprzedazy to pewnie sami dealerzy beda sie przerzucac rabatami. Narazie jednak nic sie nie produkuje wiec nie wiadomo jaka sytuacja bedzie po tej całej "zamieci". "W życiu nie sztuka jest przetrwać burze tylko nauczyć się tańczyć w deszczu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.


Rozmyślam nad G05 40d i skoro to nowo wprowadzona wersja, pytanie - czy ktoś miał już przyjemność ją przetestować ?


W jaki sposób najlepiej negocjować z dealerem ? Macie sprawdzone techniki / argumentacje ?

Dodam, że jestem z Krakowa i narazie wysłałem maila z prośbą o ofertę w M-Cars.

 

Z obecnym poziomem sprzedazy to pewnie sami dealerzy beda sie przerzucac rabatami. Narazie jednak nic sie nie produkuje wiec nie wiadomo jaka sytuacja bedzie po tej całej "zamieci". "W życiu nie sztuka jest przetrwać burze tylko nauczyć się tańczyć w deszczu".

 

Właśnie na to liczę :) Mam już gotowy konfig samochodu tylko zastanawiam się jak z tymi pakietami serwisowymi / naprawczymi, które są najbardziej sensowne i jakie przypuszczalnie będą koszty eksploatacji X5 40d w przypadku 15-20k rocznie i leasingu 5 letniego - później sprzedaż samochodu i kolejny leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.