Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Podnieś przednie koło na lewarku i zakręć, ma wydawać jednostajny dźwięk stykających się klocków z tarczą, jak słychać takie przerywane ocieranie to tarcza jest krzywa. Oczywiście można pomierzyć bicie czujnikiem zegarowym, ale nie każdy posiada, a sposobem który podałem też łatwo wychwycić krzywą tarczę.
  2. Na starym liczniku nie było problemu z kontrolką poduszki? Inpa z innymi modułami się łączy?
  3. piotr520 odpowiedział(a) na eclipse10 temat w E39
    Jest to wyjście na wzmacniacz anteny, nowe radio też powinno mieć takie wyjście, trzeba to podłączyć.
  4. Sprawdź czy moduł poduszek ma zasilanie, bo to nie problem w liczniku że poduszki nie działają. Z innymi modułami Inpa się łączy? Skopiuj ZCS z modułu ews do licznika pasoftem i po sprawie, jak nie ma opcji dla tego licznika w pasoft to trzeba ręcznie wpisać NCS.
  5. Dokładałem u siebie ori nawigację. Roboty kupa, bo trzeba wyjąć wszystkie siedzenia i matę podłogi ponieważ cała wiązka idzie spodem, dodatkowo wpiąć się w pompę abs albo sterownik, zależy od rocznika. Dokładałem też licznik z dużym obc, trzeba dorobić przejściówkę z dwóch wtyczek na trzy, albo dokupić ori gotową. Doprowadzić przewód I-bus do skrzynki bezpieczników i rozdzielić sekcję I-bus od K-bus (przeciąć kabel). Takie rzeczy robi się po prostu dla własnej satysfakcji, żeby cieszyło oko 😀. Co do ogarnięcia licznika mogę pomóc, jeśli masz pasoft, ncs i nie boisz się lutować 😎.
  6. piotr520 odpowiedział(a) na AndrzejWxx temat w E39
    U mnie wadzenie zakończyło się wymianą skrzyni, nie pomogła wymiana sprzęgła, wysprzęglika ani kasowanie luzu na lewarku.
  7. Podstawa to odczyt błędów sterownika, może być czujnik wału albo cewka.
  8. Moduł znajduje się przy fotelu kierowcy, jest zespolony z przyciskami fotela, na początku sprawdź wtyczkę.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
    Pozycja wałka się zmienia czyli działa, tylko z tego co pamiętam to najmniejsza wartość dla pozycji walka w inpie to 21-22 stopnie a u ciebie jest 16 stopni. Przejrzyj sobie podobne filmiki jakie tam ludzie mają ustawienia.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na TomaszM temat w E39
    Jest tak jak powinno być. Włącza się samo jak wrzucisz wsteczny, a jak chcesz przodem dojechać to musisz włączyć manualnie. Wyłącza się samo po przekroczeniu 20km/h.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na spvvk temat w E46
    Przynajmniej u mnie jest w położeniu skrajnie w prawo, ale to nie wyznacznik. Skoro się połączyłeś i odczytałeś błąd z silnika to znaczy że działa, spróbuj się połączyć z modułem ews i odczytaj błędy.
  12. piotr520 odpowiedział(a) na Mario123456789 temat w E34
    Skoro wyświetla PPPP to znaczy że nie ma połączenia z licznikiem.
  13. piotr520 odpowiedział(a) na TomaszM temat w E39
    A skąd ci przyszło do głowy że ma być odwrotnie ? Jest ok.
  14. Nie, wężyk numer 7 jednym końcem idzie do elektrozaworu nr 5, a drugi koniec jest podłączony do kolektora ssącego, w tym miejscu jak to jest narysowane i powinieneś mieć jeszcze drugie wyjście zaślepione zatyczką nr 9. Dostęp mizerny, więc wsadź tam rękę żeby to znaleźć.
  15. Przewód nr 7 wchodzi tak, jak jest narysowany, wsadź rękę a wyczujesz dwa króćce, jeden grubszy na który jest założona zaślepka nr 9, drugi cieńszy na który wchodzi wężyk numer 7. Podłącz tak jak na rysunku.
  16. Kolego pisałem Ci na forum elektroda, ogarnij błąd zaworu odpowietrzenia zbiornika, on się z powietrza nie bierze.
  17. To że silnik reaguje na odpięcie i podpięcie wtyczki przepływomierza oznacza tylko że żyje, a co on pokazuje to inna sprawa.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na Ve3no temat w E39
    Trzeba wyciągnąć licznik i sprawdzić obwody pływaków na niebieskim wtyku. Piny 7 i 12 to obwód pierwszego pływaka, piny 16 i 23 to drugi pływak. Nie chce mi się wierzyć że oba są niesprawne, stawiałbym na uszkodzony licznik.
  19. piotr520 odpowiedział(a) na Ve3no temat w E39
    Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić ciągłość przewodu od baku do licznika.
  20. piotr520 odpowiedział(a) na Ve3no temat w E39
    A co ze wskazówką ?
  21. Unieś na lewarku przód tak żeby zakręcić kołem i od razu będziesz słyszał, prosta tarcza= jednostajny dźwięk klocek ociera cały czas jednakowo o tarczę, krzywa tarcza= niejednostajny dźwięk raz ociera mocniej raz słabiej.
  22. Można odłączyć na próbę wtyczkę od pompy abs, czasem uszkodzony przepływomierz potrafi nabroić.
  23. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    W zależności od rocznika bezpieczniki radia znajdują się w bagażniku nad akumulatorem. Warto przejrzeć.
  24. Z jakich sterowników te błędy.
  25. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    No bo nie mogłem zajarzyć o co chodzi. Tylko nadal źle opisujesz piny, pin 5 to kabel fioletowo biały plus po stacyjce i tu pewnie wina bezpiecznika. Przewód biały (a raczej szary) z czerwonym paskiem to pin nr 13 , jest to podświetlenie przycisków radia. Pin numer siedem to Ibus. Popatrz sobie na rozpiskę, jak wyglądają piny. https://xoutpost.com/electronics/navigation-system/74165-bm54-does-not-act-like-bm54-unit.html Znajdź bezpiecznik od radia i sprawdź , bo tylko tu jest problem. Bezpiecznik numer 25 w schowku pasażera 7,5A Sprawdź jeszcze numer 43 , 5A.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.