Treść opublikowana przez piotr520
-
E39 - kierownica ogrzewana - doposażenie
Trzymam kciuki żeby to zagrało 😎. Kierownica po ściągnięciu starej skóry pewnie sporo straciła na średnicy. Jakby taką matę pod grzanie fotela podłączył?
-
e39 99 i grzana kierownica
Dziurkowana faktycznie słabo wygląda, albo gładka jak ori, albo jak u mnie tłoczona. Jaką masz kierownicę, bo sporo jest różnych akcji na allegro.
-
E39 Polskie komunikaty na liczniku High OBC, składanie lusterek z pilota i efekty świetlne
I zapalają się światła, chyba drogowe z tego co pamiętam.
-
e39 99 i grzana kierownica
To jest cena za skórę z obszyciem?
-
e39 99 i grzana kierownica
Myślę że bez problemu dasz radę, a zawsze coś w kieszeni zostanie😎.
-
e39 99 i grzana kierownica
W tamtym roku obszywałem kierownicę, wrzuciłem nawet fotki w temat. Jak dla mnie wyszło super, choć musiałem zrobić poprawkę, bo się trochę marszczyła skóra w jednym miejscu, ale to wynikało że zbyt szerokiej skóry a nie mojego błędu. Nie mam pojęcia ile wołają za obszycie.
-
e39 99 i grzana kierownica
Możliwe że taśmy wychodzą jednakowe, tylko grzana kierownica musi mieć cztery wtyczki w wiązce. https://allegro.pl/oferta/kierownica-podgrzewana-bmw-e39-e38-x5-e53-skora-13099269313 Ostatnia fota.
-
e39 99 i błotnik
Oberwał w miarę delikatnie i tyle.
-
e39 99 i grzana kierownica
Jeżeli chodzi o przyciski multifunkcji, to szukaj takich gdzie dla tempomatu jest oznaczenie 0/I , te przyciski nie potrzebują osobnego modułu MFL, jest już wbudowany w przyciskach. Co do grzania, to przerabiałem temat w e34, tam do grzania kierownicy ścieżki nie znajdowały się w zwijaku, lecz kierownica posiadała dwa pierścienie miedziane i dwa miedziane bolce które przekazywały prąd na pierścienie. Bardzo możliwe że w e39 dali grubsze ścieżki w zwijaku do grzania, bo tam trochę większy prąd potrzebny. Więc raczej jest różnica w taśmach, najlepiej sprawdzić na realoem.
-
E39 skrzynia 5hp24
Wydaje mi się że nie powinno być żadnego problemu, skoro skrzynia ta sama i dodatkowo z tej samej pojemności. Możliwe że było po drodze jakieś upgrade skrzyni i wymagała po prostu nowszego sterownika.
-
e34 535i problem wskazowki paliwa
Możliwe że licznik zmieniony i nie pasuje pod pojemność baku, albo problem w potencjometrze pływaka. Cały czas źle pokazuje?
-
E46 330Ci - Brak mocy, przerywanie
Nie pali bo trzeba zrobić synchronizację ews, tak z pamięci na szybko, to wybierasz swój silnik m54, klikasz ok, i w głównym oknie które wyskoczy masz wszystkie funkcje. Tak na szybko z głowy, to po prawej drugą funkcja shift i chyba f6 synchronizacja ews. Wchodzisz , klikasz F1 , za chwilę F2 , cofasz zapłon na 30sek i synchronizacja wykonana. Musi odpalić na oryginalnym sterowniku jeżeli jest oryginalny ews. W głównym oknie po lewo pod F5 masz zakładkę status i po kliknięciu, masz wszystkie parametry. Interesuje nas F2 , tam są temperatury, zapłon, przepływka. Adaptacje są albo pod F5 albo F6.
-
E46 330Ci - Brak mocy, przerywanie
Nie widziałem jeszcze emulatora na sondzie przed katalizatorem. Warto podejrzeć w inpie adaptacje, też dużo powiedzą, co się dzieje z mieszanką.
-
E46 330Ci - Brak mocy, przerywanie
Po kodzie błędu niby tylne sondy. Masz w ogóle któreś podłączone? Bo po wyłączeniu sond w sterowniku, trzeba fizycznie odłączyć sondy, inaczej sterownik przejdź w tryb włączonych sond.
-
E46 330Ci - Brak mocy, przerywanie
To błędy tylnych sond lambda, więc nie powinny mieć większego wpływu na moc silnika, co nie zmienia faktu, że nie powinno ich być skoro sondy wyłączone. Tak myślę, że przy zatkanych katalizatorach, nie miałby mocy ani na zimnym ani na gorącym. Skoro jak piszesz dusi go nawet na wolnych, to w ogóle by się nie wkręcał na obroty. Może po prostu skasowałeś adaptację i trzeba trochę pojeździć żeby wrócił do normy, bo coś jest mocno rozjechane. Podejrzyj w inpie temperaturę silnika jak jest gorący, może zaniża odczyt. Bardziej bym stawiał na problem z zapłonem, czujnik wału, któraś cewka.
-
E46 330Ci - Brak mocy, przerywanie
Na modzonym sterowniku masz błędy sondy?
-
E39 Polskie komunikaty na liczniku High OBC, składanie lusterek z pilota i efekty świetlne
Kolega szumrak rozgrył ten program i wykonał interfejs, jak masz pytania to wal do niego, a najlepiej to pisz w temacie.
-
gumowe węże paliwowe
Jedyne co przychodzi mi do głowy to zapytać na forum elektroda w dziale mechanika. Osobiście na nowym fagumicie puściłbym z dymem e34, wąż się zrobił jak galareta od benzyny i pękł. Nie wiem w czym tkwi problem, w materiałach z jakich są wykonane te węże, czy dodatkach do benzyny, bo i taką opinię słyszałem od pana co handluje x lat łożyskami. Nagle okazuje się że, jest problem z łożyskami z koronkami wykonanymi nie z metalu lecz tworzywa, potrafią się rozpuścić od benzyny co jak twierdzi nigdy wcześniej się nie zdarzało.
-
E39 Polskie komunikaty na liczniku High OBC, składanie lusterek z pilota i efekty świetlne
A problem jest taki, że można je odczytać, ale nie da się wgrać nowych. Z opisu procesora lcm wynika, że ta część pamięci jest programowana na etapie produkcji procesora. Mając licznik z małym wyświetlaczem oprócz braku komunikatów resztą będzie działać normalnie, czyli światła i lusterka. Światła można też konfigurować jak się komu podoba, ale to już może opiszę dokładnie kolega szumrak. Może ktoś przetestuje na lcm2, bo pewności nie mamy że nie będzie działać.
-
E39 Polskie komunikaty na liczniku High OBC, składanie lusterek z pilota i efekty świetlne
Program jest wzorowany na programie który miał podmieniać ramki z kierownicy do nieoryginalnego radia, niestety tu nie chciał działać i jest napisany od początku, jedynie korzysta z gotowej biblioteki Ibutrx. My też zaczęliśmy od licznika, a co się okazało w liczniku nie ma żadnych komunikatów🤨, gość musiał podobne urządzenie chować w liczniku.
-
E39 Polskie komunikaty na liczniku High OBC, składanie lusterek z pilota i efekty świetlne
Ja to tak bardziej na przylepkę, taki tester 😂, czarną robotę wykonał kolega szumrak, i jemu podziękujcie za kupę czasu który w to włożył 🤗. Ogólnie bardzo fajna sprawa, komunikaty można po swojemu wpisać, składanie lusterek testowałem na swoim aucie i działa elegancko.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Przy obecnych cenach tunerów tv, szkoda kombinować, tylko kupić taki jak potrzeba.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Po uśpieniu auta i ponownym uruchomieniu nadal masz za mały obraz? Może warto odłączyć klemy na półgodziny, czasami jaja się dzieją z tymi tunerami. Ostatnio wysłałem komunikat navcoderem, że mam dsp, opcja wyświetliła się na ekranie, radio przestało reagować na pokrętło głośności, nawet jak auto zamknąłem i przeszło w stan uśpienia. Dopiero odpięcie klem pomogło. A tu dsp w aucie bez dsp 🤪
-
Robił ktoś kiedyś swapa M50 zamiast M52 w E38?
Jaki tam masz silnik, pojedynczy czy podwójny vanos?
-
Lusterka fotochrom el. skąłdane
Wysmarować porządnie i co najważniejsze używać składania.