Treść opublikowana przez KucaQ
-
Jak samodzielnie sprawdzić akcje serwisowe dla Twojego BMW?
A tu wystarczy sam nr VIN 🙂 https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Słaby ten mechanik, skoro nie słyszał o czymś takim jak zabezpieczenie przepięciowe 😉
-
Head up
- Akcja przywolawcza - rozrusznik
Pytałem w swoim ASO to mówili, że jeśli dochodziło już do mikrozwarć w rozruszniku to mogło to wpłynąć na żywotnośc akumulatora. I niektórym podobno faktycznie wymieniają pakiet rozrusznik + akumulator.- Stuki na zakrętach
Zdejmij tarcze i sprawdź czy szczęki od ręcznego lub ich mocowanie Ci sie nie rozleciało.- BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Ja nie jestem zażartym obrońcą elektryków, podchodze do nich neutralnie, ale błagam. Takich bzdur to ja dawno nie czytałem. Nowoczesne elektryki od 0 do 80% ładuja sie w kilkadziesiąt minut. Kilka/kilkanaście godzin ładowania dotyczy głównie ładowania z gniazdka, a nie z wallboxa. Poza tym gdy po pracy wracasz do domu i kolejny raz autem wyjeżdżasz z niego dopiero rano to po co Ci szybsze ładowanie? Korzystniej dla baterii, bezpieczniej dla instalacji w domu. Na trasie doładowujesz sie szybka ładowarką i jedziesz dalej, ładowanie zajmuje tyle co tankowanie spaliniaka, zjedzenie hot doga i wypicie kawy. A elektryki to ile są w stanie przejechać? Kilkadziesiąt? Uwielbiam ten argument twardych przeciwników elektryków, ale pytanie jest wówczas proste - ile razy w roku robicie tę sławną "Chorwację na strzała", że te 2000km zasięgu jest tak bardzo Wam potrzebne? Nie znam konkretnych danych, ale na pewno się nie pomyle, gdy stwierdzę, że trasę powyżej 500km statystyczny Polak robi raz do roku jadąc zamoczyc jajka w lodowatym bałtyku. A przez te 500km i tak zrobi ze 2-3 postoje po 15-20 minut. A w spaliniaku nie? Zimą spalanie też wzrasta, załóżmy że o jakieś 20%. Elektryk jest stworzony do jazdy po mieście z uwagi na rekuperację, stąd po miescie zasięg jest wyższy. A wiesz, że baterie mozna naprawiać za ułamek tej ceny? Jest coraz wiecej firm na rynku specjalizujących sie w tym i często wymiana kilku pojedynczych ogniw wystarczy by przywrócić baterie do pełnej sprawności. A spaliniak ma silnik spalinowy, który w upływem lat (i przebiegu) również sie zużywa i wymaga wymiany bądź remontu. Tu po cześci zgoda. Ale gdy to spalinówki wypierały pojazdy elektryczne (tak, to elektryki były pierwsze) to też nie od razu w każdym zakątku świata była stacja benzynowa. Niezgodnie z prawem. A jakas tabliczka wywieszona przed wjazdem na ów teren nie może byc ponad obowiązującym prawem.- xHP Flashtool ZF 8HP opinie
Black Friday już w najbliższy piątek, a na xAutomotive dziś wskoczyła promka -15% na xhp. Promocja trwa do 1 grudnia. Nie zrobili zagrywki z podwyżką cen przed Black Friday. Od jakiegoś czasu obserwowałem ceny, bo po cichu liczyłem na właśnie tę promkę. Ja już skorzystałem i kupiłem swoje xhp. Pora na Was 😉- Wymiana uszczelki pod miska olejowa BMW E90 n52b25
Zgodnie z TIS trzeba opuścić sanki. Aczkolwiek być może w RWD da się to zrobić podnosząc tylko silnik, przy xdrive bez opuszczenia sanek nie do zrobienia. Próbuj w takim razie 😉- E87 n43 2.0 116i pomoc w diagnostyce komputerowej
Pewniak jest taki, żebyś napierw skontaktowała się z @lukaszewski zanim wydasz worek siana na te inne "pewniaki" po których silnik i tak nie będzie dobrze pracował.- kabel optyczny
Wygląda na to, że ktoś zdemontował zmieniarkę. Może jak stała na placu w USA to ktoś sobie wyjął. Czy niedziałający AUX i USB może być skutkiem tego niepodpiętego kabla - nie wiem, ale może być. Brak jakiegokolwiek modułu na pętli MOST może się przyczyniac do nieprawidłowości działania innych komponentów. Pętla światłowodowa powinna wystarczyć.- Wymiana uszczelki pod miska olejowa BMW E90 n52b25
Trzeba podwiesić silnik i opuścić sanki. Jesli xdrive to dodatkowo trzeba rozpiąc zawieszenie, zdemontowac półosie i przedni dyfer.- kabel optyczny
Światłowód od zmieniarki.- Climatronic BMW E90
Widze, że w profilu masz rocznik 2006 - czy temat dotyczy własnie jej czy może modelu LCI? Bo w LCI masz na panelu opcję ALL, która aktywowana umozliwia regulację temperatury obu stref pokrętłem kierowcy, natomiast pokrętło pasażera reguluje tylko stronę pasażera, bez względu na uruchomioną bądź nie opcję ALL. Aczkolwiek gdy ruszysz pokrętło pasażera przy uruchomionej opcji ALL, to wówczas opcja ALL się dezaktywuje i wtedy pokrętło kierowcy powinno regulowac tylko stronę kierowcy do momentu ponownego aktywowania ALL.- Jaki CarPlay do F30?
Linux to goła "jednostka". Android jest systemem postawionym na Linuxie. Android aby był przyszłosciowy i się nie zacinał musi miec co najmniej 6/128GB Jesli potrzebujesz wyłącznie carplay to bierz Linuxa - tu płynnośc działania w głównej mierze zalezy od podłączonego telefonu. Mam Linuxa w E91, przez poprzedni rok korzystałem Android Auto ze starym Xiaomi Redmi Note 9 Pro i niemiłosiernie się zacinał (dopóki działał było dobrze, ale wpisanie adresu w navi czy zmiana piosenki na Spotify to było zacięcie na 5 sekund z każdym kliknięciem), aktualnie przeszedłem na Apple i korzystam z Carplay z ip13 i jest przepaść względem szybkości działania. Zacięcia są nieznaczne i porównywalne z fabrycznym Carplay który mam w F30. Ale Xiaomi sam w sobie w codziennej obsłudze łapał spore zamuły, a iPhone przy tej samej obsłudze jeszcze ani razu mi sie nie zaciął - stąd też różnica w płynności działania AA/CP.- Olej do dyfra f11 520d
Ravenol MTF 75W85 https://czescidobmw.pl/olej-przekladniowy-do-skrzyni-biegow-ravenol-1221107-001-01-999--mtf,175w85,1dgl,11l,2rav- Kilka pytań od świeżaka
Cały ekran (Android lub Linux) albo box. Na fabrycznym systemie AA jest nie do zrobienia. Zarówno ekran jak i box mają swoje wady i zalety. Jak masz duży fabryczny ekran, to ja bym poszedł w boxa, a jak masz mały, to zmieniłbym cały ekran na chińską jednostkę. Seria F nie ma już fizycznej stacyjki. Keyless jest osobna opcją. Nie da się tego łatwo ani tanio dołożyć - dołożenie wiązek, anten, wymiana klamek, kodowanie no i CAS do wymiany, bo są inne dla CA i bez CA. Osobiście mam wykupioną opcje ubezpieczenia opon do OC. Przy RWD możesz pomyslec o dojazdówce, ale najlepiej sie spisze zestaw naprawczy pod kątem ilości zajmowanego miejsca w bagazniku. Ja w automacie zawsze N->ręczny->puszczenie hamulca nożnego->P, ale każdy ma swoją szkołę. Na płaskim terenie mozna na samym P zostawić. Mozna zakodować jako domyslnie wyłączony lub pamięc guzika. Zrobisz to chociażby bimmercode.- E90- błędy spalonych żarówek jednak wszystkie działają
Nie no FRM II nie jest aż tak podatny na uwalenie jak FRM III, jednak oczywiście zawsze warto kodowac z podtrzymaniem.- X3 E83 - dobór opon do felg
F30 zrobiłem 8 tysięcy km na różnicy średnicy między przodem a tyłem 8mm przy tym samym rozmiarze (4mm różnica wysokości bieznika, przód 8mm, tył 4mm) i nic złego się xdrive'wowi nie stało. E91 jeżdżę na oponach mieszanych bez homologacji, zrobiłem jak narazie 15 tysięcy km (nie wiem ile wcześniej tak jeździła, a mam już niespełna 240kkm przebiegu) i równiez nic się xdrive'owi nie dzieje. Ale według niektórych oba moje xdrive'y powinny już dawno się wysypać, bo nie mam homologacji (w przypadku E91) ani zachowanych obwodów (w przypadku F30). Homologacja owszem, zagwarantuje identyczne, mieszczące się w tolerancjach obwody, ale nie popadajmy tez w paranoje, że bez homologacji nie mozna jeździć. Opony w odpowiednich rozmiarach, ciśnienie zgodne z naklejką i będzie dobrze.- E90- błędy spalonych żarówek jednak wszystkie działają
Nie kodowałeś przypadkiem czegoś w NFRM i kodowanie sie nie wysypało? Miałem podobny przypadek u siebie w LCI, ale też w FRM II. Po kodowaniu (niby udanym) wywaliło błędy od kierunkowskazów, których wcześniej nie było a oczywiście wciąż działały. Finalnie okazało sie, że kodowanie sie wykrzaczyło i stąd te cyrki. Zacznij od przekodowania NFRM pustym MANem do przywrócenia go do fabryki.- Serwis olejowy
Przeciez w innym temacie już Ci odpowiedziałem. Po co zadajesz drugi raz to samo pytanie w innym temacie?- ZF8HP - Problem ze skrzynią po wymianie oleju statycznej
Nie robiłem żadnej skrzyni, ale na mnie bardzo dobre wrażenie pod względem wiedzy nt. tych skrzyń zrobił Krupatronic spod Siedlec.- BMW e46 compact 316Ti FrontSwap
W E46 (i wielu innych BMW) bixenon działa na takie zasadzie, że mrugając mrugasz tylko H7, a włączając długie odpala sie przesłona + H7 - oczywiście w domyślnym kodowaniu, bo można tez zakodować mruganie z przesłoną, nie da sie z kolei zakodowac długich tylko na przesłonie 😉 Miałem fabrycznie w E46 reflektory halogenowe H7 + H7 i robiłem retrofit, wkładałem soczewkę bixenonową. Wystarczy pociągnąć przewody (po 1 na reflektor) z LCM do obsługi bixenonu i aktywować bixenon. Każdy poliftowy LCM w E46 obsługuje bixenon, nawet ten od reflektorów halogenowych. Różnica jest tylko taka, że moduł pod xenon ma dodatkowy układ od samopoziomowania, a w module od halogenów go brakuje.- BMW e46 compact 316Ti FrontSwap
W poliftach był praktycznie tylko bixenon. Przypadki xenonu w polifcie są jednostkowe, ale nie zagłębiałem się od czego uzależnione, być może producenta lamp albo jeszcze czegoś innego. Wszak w zdecydowanej większości poliftowe reflektory były produkcji ZKW. Może tak być, że AL wychodził ze zwykłym xenonem.- E90 LCI 2009 318i N43B20 - mocne stukanie z tyłu pojazdu przy 80-100km/h
Do sprawdzenia układ napędowy - począwszy od wału, jego podpory i gumowych łączników na półosiach kończąc. Któryś z elementów musi mieć luz.- Gwizd powietrza z okolic przedniej szyby bmw f31
Przesadzam? To nie ja uszczelniam szybę silikonem sanitarnym. Takie pomysły odbiją Ci się czkawką w przyszłości. Wystarczyło podjechać do pierwszego lepszego warsztatu zajmującego się wymianą szyb żeby sprawdzili (chociażby test dymem, czy gdzieś nie ma właśnie jakiejś szczeliny) i zapewne by Ci doradzili co może być nie tak, a jesli ponowne wklejenie szyby byłoby konieczne to nie kosztuje to nie wiadomo ile pieniędzy, podejrzewam że w 200-300zł byś sie zmieścił. Ale na logikę, skoro przestaje świszczeć w górnym położeniu wycieraczek, to nie ma szczeliny a raczej szyba w trakcie wklejania została za słabo dociśnięta do nadwozia przez co może byc delikatnie wyżej niż linia dachu i tworzą się zawirowania generujące świszczenie, które z kolei zanikają poprzez wycieraczki, które zmieniają aerodynamikę tego obszaru. - Akcja przywolawcza - rozrusznik
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.