Treść opublikowana przez KucaQ
-
Schemat lewarka - joistica zmiany biegów 8HP - montaż blokady - odcięcia zapłonu
-
e61 i żarówki wstecznego
No tylko po co ma wybierac ręcznie, skoro opcja "Filter by trace file" sama mu znajdzie i wybierze odpowiedni moduł? Nawet na screenie który wrzucasz widac, że modul był wyfiltrowany poprzez plik TRC. Skoro korzysta z Dummy, to niech sobie ułatwia mozliwie jak się da, a nie utrudnia. Sam swego czasu wybierałem moduły ręcznie, ale opcja filtrowania jest po prostu szybsza i bardziej skuteczna.
-
Rozładowujący się akumulator m47
No to akumulator raczej nie jest dobry, skoro go musisz raz w tygodniu doładować.
-
E90 kierownica stoi krzywo po zbieżności
I nadal nie wiemy czy problem dotyczy E90, bo... w E90 nie przestawisz. Jest tylko 1 pozycja w której pasuje.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
@azazan tego nie wiem. Nie wiem tez jak się mają szyby tego samego producenta co oryginał tylko bez logo BMW. Gdzieś kiedyś czytałem, że przy HUD zamienniki rozmazują wyświetlane wartości. Mi akurat zależało na szybie oryginalnej - taki kaprys 🙂 Ale jako ciekawostkę dodam, że jeśli konkretna szyba nie występuje w zamienniku to ubezpieczalnia zobowiązana jest wstawic oryginał - to tez potwierdzam z własnego doświadczenia. W E46 Touring miałem ubezpieczenie na zamienniku i wówczas strzeliła mi szyba w klapie - bardzo niefortunnie, stałem w korku i dostałem kamieniem od auta jadącego w druga stronę. Szyba niewystępująca w ogóle w zamienniku, warsztat wstawił oryginał, ubezpieczalnia pokryła całość.
-
BMW E90 LCI ELEKTRYKA
A jakie błędy pokazuje komputer? Podepnij ISTE to wskaże Ci potencjalne przyczyny problemu. Akumulator po wymianie trzeba zarejestrować. Odpinanie IBS to druciarstwo i w niczym nie pomoże.
-
e61 i żarówki wstecznego
Masz wybrane złe nadwozie lub moduł z którego pik TRC pochodzi. Wybierz plik TRC, a następnie "Filter module by Trace file". NCS Dummy sam wybierze odpowiedni moduł.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zgadza się. Natomiast PZU jest jednym z nielicznych, jesli nie jedynym, ubezpieczycielem, który ma opcję ubezpieczenia na oryginale, jednak wówczas limit jest taki sam. Do E91 opcja na zamienniku w moim przypadku to było 120zł, na oryginale 330zł. W ubiegłym roku miałem OC+AC z opcją szyb w PZU, korzystałem. Jak tylko auto dojechało do warsztatu to upewniłem sie że będą wstawiac oryginał a nie zamiennik. Nie byli zadowoleni, bo tydzień na szybę musieli czekać, a w przypadku zamiennika auto byłoby na drugi dzień gotowe 🙂 Natomiast tak czy siak trzeba uważać, bo ubezpieczyciele zaczynają kombinować i zgłoszoną szkodę z opcji szyby potrafią wrzucić w UFG pod szkodę z AC, nawet jeśli ktoś AC w ogóle nie ma.
-
Zamiennik rozrusznika do F31 z N47N
Nie w F31 i N47 a w E91 i N53 z własnego doświadczenia jak do tej pory mogę śmiało polecić rozrusznik AS-PL z serii Premium Line (oznaczenie PR na końcu numeru cześci). Jest to seria części oryginalnych regenerowanych. Na początku stycznia założyłem ten rozrusznik u siebie i pracuje bez zarzutu.
-
Koszty eksploatacji i serwisowe F20 w 2025
Dokładnie tak, bo koszta eksploatacji jak i awaryjność N13 będą zgoła inne niż dla B38.
-
BMW E90 LCI ELEKTRYKA
Jakie błedy wyskakują? Jakie błędy pokazuje pod komputerem? Nowy akumulator zarejestrowany?
-
BMW e87 116i wypadanie zaplonu
Nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, gdy zorientuje się, że trzeba wyłożyć 10 tysi na nowe wtryski 😉
-
E91 LCI 325xiA Mrowienie kierownicy na postoju przy zmianie biegów
Po ponad roku... Ten delikatny luz wyczuwalny przy szybkich ruchach przerodził się w coraz większy i wyczuwalny przy coraz wolniejszych ruchach kierownicą - na zimówkach było to tym bardziej wyczuwalne, na letnich zdecydowanie mniej. Okazało się, że to maglownica dostała luzu na listwie. Podczas jazdy już musiałem kontrować, a auto podczas jazdy autostradą zachowywało się bardzo niepewnie (zwłaszcza wyjazd spoza ekranów). Wymieniona maglownica z drążkami i końcówkami. Dodatkowo w ASO wykryli mu luz na tylnej prawej tulei pływającej, więc wymieniłem oba wahacze lewa+prawa. Po wymianie wykonana geometria. Auto zaczęło prowadzic sie pewnie, kierownica chodzi lżej, a mrowienie kierownicy na postoju zniknęło.
-
BMW e87 116i wypadanie zaplonu
Masz wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach i objawy typowe dla lejących wtrysków. Wtryski piezo zaczynają przepuszczac na zimnym i dlatego po rozgrzaniu się normuje. Wtryski do wymiany czym prędzej zanim zarżniesz ten wyremontowany silnik. Tylko nie wpadnij na genialny pomysł kupna używek bądź pseudo "regenerowanych". Tylko nowe.
-
e61 i żarówki wstecznego
Poza wgraniem piku TRC musisz też wybrac odpowiedni moduł do którego nalezy plik TRC. Wówczas NCS Dummy zweryfikuje poprawność i wtedy kwadraciki i mozliwość edycji Ci się pojawią.
-
BMW e87 116i wypadanie zaplonu
N43? Wtryski Ci leją.
-
Problem z F30
Tak, podepnij kompa i sprawdź. Komunikat "Naped" na idrive może dotyczyć absolutnie wszystkiego.
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
To ja pewnie za jakieś 2 miesiące się doczekam nowej poduszki 😄 Wg mojego doradcy na wysłane zapytanie do centrali o dostepnośc części 27 października nie dostali nawet odpowiedzi.
-
E90 kierownica stoi krzywo po zbieżności
Na akcesoryjnym powietrzu to w ogóle mało który warsztat jest na tyle ogarnięty w temacie, by podjąć sie geometrii 😉
-
E90 kierownica stoi krzywo po zbieżności
Zakładam, że wypowiedź nawet nie dotyczy E90, bo: A w E90 nie ma pneumatyki. Swoją drogą dobry warsztat, że Odwalają lipe i nawet nie masz prawa wrócić na poprawki. Ja bym i tak tam już więcej nie wrócił, skoro po ich geometrii jest gorzej niż było i nawet nie możesz do nich wrócić na poprawke. Kierownica na pewno ucieka czy może to tylko złudzenie? W wielu BMW ma sie wrażenie że kierownica ucieka w którąś ze stron (choć zazwyczaj w lewo), a w rzeczywistości gdy spojrzy sie na kierownice względem manetek wycieraczek i kierunkowskazów to okazuje sie, że stoi prosto.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Gratulacje i niech auto służy. Ale wyjątek to nie reguła. Tak jak napisał Ponta - te auta to już wiekowe chrupki, z kilkuset tysięcznym przebiegiem. Te auta są już w zdecydowanej większości dojechane, a ich rynkowa cena będąca w zasięgu "osiedlowych sebiksów" sprawia, że te auta są już dawno upodlone. Powtórze - E60 to nie jest dobry pomysł na PIERWSZE AUTO. Na pierwsze kupuje sie auto tanie w utrzymaniu, w którym mozna łatwo i bez wiekszych nakładów pogrzebać. E60 jest juz na tyle zaawansowane, że go młotkiem, śrubokrętem i podstawowym zestawem kluczy nie naprawisz.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
No, no zwłaszcza na pierwsze auto. Co z tego że silnik pancerny, jak cała reszta auta jest droga w utrzymaniu? A potem będzie psioczył jakie to BMW jest do dupy, bo w pierwsze 3 miesiące musiał wpakować kolejne 10-15 tysi. Na start seria 5, zwłaszcza już wiekowa, to nigdy nie jest dobry wybór.
-
Stuki na zakrętach
Taki luz na otworze centrującym generowałby olbrzymie drgania w trakcie jazdy. Masz takie?
-
Stuki na zakrętach
Raczej nie. Półoś musi miec luz na przegubie żeby w czasie pracy zawieszenia półos w razie potrzeby wydłużała się lub skracała. Jesli stuka przy bujaniu to wjedź na kanał, jedna osoba niech buja, a druga szuka od spodu.
-
Jak samodzielnie sprawdzić akcje serwisowe dla Twojego BMW?
A widzisz, to ciekawe od czego zależy szczegółowośc wyniku, bo w moim przypadku dla F30 (rynek USA) pokazuje mi dokładnie to samo - tylko kod akcji i nic więcej: Z kolei dla E91 (rynek EU) pokazuje rzeczywiście już opis czego dotyczy akcja: