Skocz do zawartości

KucaQ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KucaQ

  1. KucaQ odpowiedział(a) na 520i temat w E60, E61
    No tylko po co ma wybierac ręcznie, skoro opcja "Filter by trace file" sama mu znajdzie i wybierze odpowiedni moduł? Nawet na screenie który wrzucasz widac, że modul był wyfiltrowany poprzez plik TRC. Skoro korzysta z Dummy, to niech sobie ułatwia mozliwie jak się da, a nie utrudnia. Sam swego czasu wybierałem moduły ręcznie, ale opcja filtrowania jest po prostu szybsza i bardziej skuteczna.
  2. No to akumulator raczej nie jest dobry, skoro go musisz raz w tygodniu doładować.
  3. I nadal nie wiemy czy problem dotyczy E90, bo... w E90 nie przestawisz. Jest tylko 1 pozycja w której pasuje.
  4. @azazan tego nie wiem. Nie wiem tez jak się mają szyby tego samego producenta co oryginał tylko bez logo BMW. Gdzieś kiedyś czytałem, że przy HUD zamienniki rozmazują wyświetlane wartości. Mi akurat zależało na szybie oryginalnej - taki kaprys 🙂 Ale jako ciekawostkę dodam, że jeśli konkretna szyba nie występuje w zamienniku to ubezpieczalnia zobowiązana jest wstawic oryginał - to tez potwierdzam z własnego doświadczenia. W E46 Touring miałem ubezpieczenie na zamienniku i wówczas strzeliła mi szyba w klapie - bardzo niefortunnie, stałem w korku i dostałem kamieniem od auta jadącego w druga stronę. Szyba niewystępująca w ogóle w zamienniku, warsztat wstawił oryginał, ubezpieczalnia pokryła całość.
  5. A jakie błędy pokazuje komputer? Podepnij ISTE to wskaże Ci potencjalne przyczyny problemu. Akumulator po wymianie trzeba zarejestrować. Odpinanie IBS to druciarstwo i w niczym nie pomoże.
  6. KucaQ odpowiedział(a) na 520i temat w E60, E61
    Masz wybrane złe nadwozie lub moduł z którego pik TRC pochodzi. Wybierz plik TRC, a następnie "Filter module by Trace file". NCS Dummy sam wybierze odpowiedni moduł.
  7. Zgadza się. Natomiast PZU jest jednym z nielicznych, jesli nie jedynym, ubezpieczycielem, który ma opcję ubezpieczenia na oryginale, jednak wówczas limit jest taki sam. Do E91 opcja na zamienniku w moim przypadku to było 120zł, na oryginale 330zł. W ubiegłym roku miałem OC+AC z opcją szyb w PZU, korzystałem. Jak tylko auto dojechało do warsztatu to upewniłem sie że będą wstawiac oryginał a nie zamiennik. Nie byli zadowoleni, bo tydzień na szybę musieli czekać, a w przypadku zamiennika auto byłoby na drugi dzień gotowe 🙂 Natomiast tak czy siak trzeba uważać, bo ubezpieczyciele zaczynają kombinować i zgłoszoną szkodę z opcji szyby potrafią wrzucić w UFG pod szkodę z AC, nawet jeśli ktoś AC w ogóle nie ma.
  8. Nie w F31 i N47 a w E91 i N53 z własnego doświadczenia jak do tej pory mogę śmiało polecić rozrusznik AS-PL z serii Premium Line (oznaczenie PR na końcu numeru cześci). Jest to seria części oryginalnych regenerowanych. Na początku stycznia założyłem ten rozrusznik u siebie i pracuje bez zarzutu.
  9. Dokładnie tak, bo koszta eksploatacji jak i awaryjność N13 będą zgoła inne niż dla B38.
  10. Jakie błedy wyskakują? Jakie błędy pokazuje pod komputerem? Nowy akumulator zarejestrowany?
  11. Nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, gdy zorientuje się, że trzeba wyłożyć 10 tysi na nowe wtryski 😉
  12. Po ponad roku... Ten delikatny luz wyczuwalny przy szybkich ruchach przerodził się w coraz większy i wyczuwalny przy coraz wolniejszych ruchach kierownicą - na zimówkach było to tym bardziej wyczuwalne, na letnich zdecydowanie mniej. Okazało się, że to maglownica dostała luzu na listwie. Podczas jazdy już musiałem kontrować, a auto podczas jazdy autostradą zachowywało się bardzo niepewnie (zwłaszcza wyjazd spoza ekranów). Wymieniona maglownica z drążkami i końcówkami. Dodatkowo w ASO wykryli mu luz na tylnej prawej tulei pływającej, więc wymieniłem oba wahacze lewa+prawa. Po wymianie wykonana geometria. Auto zaczęło prowadzic sie pewnie, kierownica chodzi lżej, a mrowienie kierownicy na postoju zniknęło.
  13. Masz wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach i objawy typowe dla lejących wtrysków. Wtryski piezo zaczynają przepuszczac na zimnym i dlatego po rozgrzaniu się normuje. Wtryski do wymiany czym prędzej zanim zarżniesz ten wyremontowany silnik. Tylko nie wpadnij na genialny pomysł kupna używek bądź pseudo "regenerowanych". Tylko nowe.
  14. KucaQ odpowiedział(a) na 520i temat w E60, E61
    Poza wgraniem piku TRC musisz też wybrac odpowiedni moduł do którego nalezy plik TRC. Wówczas NCS Dummy zweryfikuje poprawność i wtedy kwadraciki i mozliwość edycji Ci się pojawią.
  15. N43? Wtryski Ci leją.
  16. KucaQ odpowiedział(a) na Kamkoc temat w F30, F31, F34, F80
    Tak, podepnij kompa i sprawdź. Komunikat "Naped" na idrive może dotyczyć absolutnie wszystkiego.
  17. To ja pewnie za jakieś 2 miesiące się doczekam nowej poduszki 😄 Wg mojego doradcy na wysłane zapytanie do centrali o dostepnośc części 27 października nie dostali nawet odpowiedzi.
  18. Na akcesoryjnym powietrzu to w ogóle mało który warsztat jest na tyle ogarnięty w temacie, by podjąć sie geometrii 😉
  19. Zakładam, że wypowiedź nawet nie dotyczy E90, bo: A w E90 nie ma pneumatyki. Swoją drogą dobry warsztat, że Odwalają lipe i nawet nie masz prawa wrócić na poprawki. Ja bym i tak tam już więcej nie wrócił, skoro po ich geometrii jest gorzej niż było i nawet nie możesz do nich wrócić na poprawke. Kierownica na pewno ucieka czy może to tylko złudzenie? W wielu BMW ma sie wrażenie że kierownica ucieka w którąś ze stron (choć zazwyczaj w lewo), a w rzeczywistości gdy spojrzy sie na kierownice względem manetek wycieraczek i kierunkowskazów to okazuje sie, że stoi prosto.
  20. Gratulacje i niech auto służy. Ale wyjątek to nie reguła. Tak jak napisał Ponta - te auta to już wiekowe chrupki, z kilkuset tysięcznym przebiegiem. Te auta są już w zdecydowanej większości dojechane, a ich rynkowa cena będąca w zasięgu "osiedlowych sebiksów" sprawia, że te auta są już dawno upodlone. Powtórze - E60 to nie jest dobry pomysł na PIERWSZE AUTO. Na pierwsze kupuje sie auto tanie w utrzymaniu, w którym mozna łatwo i bez wiekszych nakładów pogrzebać. E60 jest juz na tyle zaawansowane, że go młotkiem, śrubokrętem i podstawowym zestawem kluczy nie naprawisz.
  21. No, no zwłaszcza na pierwsze auto. Co z tego że silnik pancerny, jak cała reszta auta jest droga w utrzymaniu? A potem będzie psioczył jakie to BMW jest do dupy, bo w pierwsze 3 miesiące musiał wpakować kolejne 10-15 tysi. Na start seria 5, zwłaszcza już wiekowa, to nigdy nie jest dobry wybór.
  22. KucaQ odpowiedział(a) na areqq temat w E46
    Taki luz na otworze centrującym generowałby olbrzymie drgania w trakcie jazdy. Masz takie?
  23. KucaQ odpowiedział(a) na areqq temat w E46
    Raczej nie. Półoś musi miec luz na przegubie żeby w czasie pracy zawieszenia półos w razie potrzeby wydłużała się lub skracała. Jesli stuka przy bujaniu to wjedź na kanał, jedna osoba niech buja, a druga szuka od spodu.
  24. A widzisz, to ciekawe od czego zależy szczegółowośc wyniku, bo w moim przypadku dla F30 (rynek USA) pokazuje mi dokładnie to samo - tylko kod akcji i nic więcej: Z kolei dla E91 (rynek EU) pokazuje rzeczywiście już opis czego dotyczy akcja:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.