Treść opublikowana przez KucaQ
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Po pierwsze - to było ze 4 lata temu, ceny były niższe. Poza tym to był zakup w sklepie stacjonarnym (nie market, a lokalny sklep z artykułami metalowymi), a tam wówczas zakup jest na wagę, nie na sztuki i to tez wtedy inaczej ceny sie prezentują. Po drugie - śruba o której pisałem, to najzwyklejsza śruba M12x1,5x55mm o klasie twardości 10.9. A wrzuciłem jej numer OE 🙂 Wrzuce też link. Maciek u siebie w ofercie tez je ma, ale akurat bez zdjęcia produktu, więc wrzucam z auto voll, to sobie możesz zobaczyć. https://auto-voll.pl/pozostale/4794-sruba-z-podkladka-bmw-e46-e38-z4-316-318-320-323-325-328-725-728-730-735-740-750-m3-31306779487.html Nie porównuj do śruby koła, bo czegoś takiego w zwykłym sklepie metalowym raczej próżno szukać.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dokładnie. Chociażby nowe śruby, nakrętki, podkładki które w ASO kosztują kilka razy tyle co ich odpowiedniki w sklepie z artykułami metalowymi 😄 W E46 jak robiłem zawieszenie i chciałem wymienić także śruby, to w ASO śruba zwrotnicy 31306779487 ok 20zł bez rabatów. W metalowym za dokładnie taką samą śrubę zapłaciłem zawrotne 1,20zł 🫠
-
Po wyprogramowaniu sprawdzania świateł dziwne rzeczy
Przywróc kodowanie do stanu fabrycznego i wykoduj jeszcze raz. Jakie opcje zmieniałeś? Nie miałes za niskiego napięcia akumulatora podczas kodowania?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Koszt rbh w ASO robi swoje. Fakt faktem, do wymiany trzeba zwalać przednie zawieszenie, a po wymianie jeszcze ustawić geometrię, więc trochę czasu na całość zejdzie. Niemniej jednak w nieautoryzowanym warsztacie koszt będzie zdecydowanie niższy
-
[E91] Pomoc w doborze modułu, steronika PDC
Czy diagnostyka jasno wskazuje na awarię modułu i koniecznośc jego wymiany, czy wymieniasz na ślepo? Generalnie zasada jest prosta - kupujesz moduł pod ten sam tym wyposazenia (czyli u Ciebie PDC tylko tył, a więc moduł na 2 wtyczki) o HW nie niższym niż Twoje. Pamiętaj że po wymianie moduł wypadałoby zakodować pod Twoje auto. Bez kodowania może działać, ale niekoniecznie prawidłowo. Wg realoem masz kilka numerów zamiennych:
-
Sprzedam BMW serii 1 bardzo bogato wyposażona
Od ogłoszeń sprzedaży jest osobny dział. https://www.bmwklubpolska.pl/forum/forum/4-samochody-motocykle/
-
Komunikat na wyswietlaczu
Wszystko. Podepnij kompa i odczytaj błędy - od tego trzeba zacząć.
-
Wspornik Reflektora BMW F34
Temat już był poruszany. Częsć ta nie wystepuje osobno, tylko w komplecie z reflektorem. Z F30/F31 nie pasuje, bo maja inne reflektory.
-
E91 Brak oświetlenia wnętrza podsufitka
Wiem, że zapytam o banał, ale - żarówki sprawdziłeś? Mało prawdopodobne, że padły wszystkie naraz, ale nie niemożliwe. Poza tym wydaje mi sie, że FZD powinien zgłaszać wówczas błąd spalonej żarówki - pamiętam u mnie jak padła tylna lewa do czytania, to w FZD zapisał sie błąd. Generalnie oświetlenie wnętrza dzieli się na 3 grupy: 1. sterowane JBE - oświetlenie bagażnika + oświetlenie schowka 2. sterowane FRM - oświetlenie nad nogami + w drzwiach (lampki pod boczkami + podświetlenie klamek) 3. sterowane FZD - lampki w podsufitce
-
Funkcja start stop
Ciekawe jak ten GPT chciałby zakodować cokolwiek programami do diagnostyki 🤨 W F30 LCI mam zakodowane tak jak u Ciebie - off by default na active i memory na active i s/s jest dezaktywowany. A w każdej chwili moge go sobie włączyc guzikiem. Ale jak włącze, zgasze auto i odpale, to znów jest nieaktywny. Hmm... z zasady tankuje jak mam minimum 1/4 zbiornika, ale raz w trasie się zdarzyło, że doszedłem do głębiokiej rezerwy, chyba 20km zasięgu miałem, ale s/s się mimo to nie aktywował. Ale oczywiście może to być róznica F30 vs F10.
-
Jakie tanie amortyzatory na tył do e60.
Jesli 600zł za amortyzatory dobrej firmy Cie przerasta to może to dobry moment by odpuścić sobie BMW, a już tym bardziej serię 5. BMW nie lubi półśrodków. Kupisz śmietniki po 100zł za sztukę, a za pół roku znów będziesz jechał na wymianę bo się wyleją, albo od nowości będą stukać. I zamiast przyoszczędzić, to wpakujesz sie na minę i wymiana amortyzatorów zamiast kosztować 1500zł, będzie Cię kosztowała 3000, a potem będziesz wszem i wobec ogłaszał, jakie to BMW jest do dupy.
-
BMW F30 nowa mapa
Nadal nieodpowiedni olej. 5W30 dla tego silnika, opcjonanie 5W40. Ale rozrząd i pompa oleju to słabe punkty tego silnika. To powinien być nr 1 na liście do zrobienia przy pierwszym serwisie po zakupie.
-
BMW F30 nowa mapa
320i czy 328i? Tyle rzeczy wymienionych, a gdzie podstawa dla tego sinika czyli rozrząd z pompą oleju? O losie, a po co taki olej? Nie wiem, nie znam sie, zarobiony jestem, ale może to właśnie przez ten olej... 😉 Kto leje 10w60 do n20?
-
Jakie tanie amortyzatory na tył do e60.
Wiesz, że tanie amortyzatory moga Cię finalnie kosztować więcej niż te droższe? KYB wcale nie jest taki drogi, a ujdzie. Marki tańsze które podałeś to chiński badziew tylko pakowany przez te firmy.
-
Praca silnika 330i
Wszystko jest ok. To cykanie to wtryski - taki ich urok. Bez osłony silnika zawsze będzie głośno. Jeśli nie ma problemów z odpalaniem, falowaniem obrotów, nie ma błędów pod komputerem to nie szukać dziury w całym i jeździć.
-
Praca silnika 330i
Łatwiej byłoby ocenić, gdybyś trzymał telefon w jednym miejscu a nie biegał z nim pod maską. Ja nic niepokojącego nie słyszę - typowa praca benzyny na bezpośrednim wtrysku. Może ewentualnie troche nierówno pracuje, ale biorąc po uwage powyższe, ciężko to jednoznacznie określić czy to na pewno nierówna praca czy może różny poziom dźwieku zbierany przez mikrofon.
-
Akcji przywoławcza 0032730300 na poduszkę powietrzną z dnia 11.07.2025r
Dziś dostałem telefon z ASO - poduszka dziś dotarła, umówiłem się 18 grudnia na wymianę 😉
-
e61 i żarówki wstecznego
Tak, tak jak napisałem 🙂
-
e61 i żarówki wstecznego
Jesli zrobisz jak napisałem F2 zmienisz na CODIERATEN_LESEN, a następnie F3 Execute Job, to po chwili powinienes miec w zaznaczonym miejscu napis "Coding ended" co oznacza, że plik TRC został prawidłowo wygenerowany. Czasem (przynajmniej ja tak miewam) wywali Coding faulty, ale daję jeszcze raz F3 i zazwyczaj za drugim razem już jest ok. Wielkośc pliku nic nikomu nie powie, bo u każdego ten plik będzie miał inną wagę. Potem oczywiście standardowo zmiany kodowań w Dummy, generujesz plik MAN, w NCS Expert F2 zmieniasz na SG_CODIEREN i znów F3 Execute Job.
-
Otwory pod zaślepką głowicy n46b20b
Tam idzie zaślepka - 11537583666
-
e61 i żarówki wstecznego
A generujesz w ogóle plik TRC? Bo wg screena Ty tylko wybrałes moduł który chcesz modyfikować. Kliknij F2 Change Job, zmień na CODIERATEN_LESEN i nastepnie F3 Execute Job. Wtedy wygenerujesz plik TRC.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Albo spadła z lawety w drodze do salonu i klepali na szybko przed odbiorem 😄 żart oczywiście 😉 Ja w E46 miałem jeszcze oryginalną szybe przy przebiegu 300kkm. Nie było źle dopóki nie jechało sie pod słońce. Wrażenie jakby patrzyło się przez kalejdoskop 🤨
-
Problem ze skrzynia
Zgrzyta, bo pewnie zmieliło zębatkę nastawnika w xdrive. Miałem podobnie w E83 - w końcu to samo ATC tam siedzi. Nowa zębatka, nowy olej + adaptacja vtg i pacjent będzie żył.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Możesz rumakować dalej, wszak od ponad 3 lat naklejki w systemie prawnym już nie istnieją 😉
-
Bmw 1 f40 120i korek zbiornika płynu chłodniczego
W obu moich BMW mam tak samo. Po pierwszym 1-1,5 obrotu czuc opór, który jest przez kolejne 2 obroty i potem luz.