Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 22.12.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Problem brzęczenia został rozwiązany. Pojechałem do innego ASO a tam od razu wiedzieli co jest przyczyną. Podobno to jakaś przekładka w module poduszki powietrznej. Ogólnie, to BMW o tym wie i jeśli klient zgłasza taki problem jak u mnie, to serwis ją po prostu demontuje. Przykre, że w pierwszym ASO nie zostałem potraktowany poważnie i zwyczajnie olali temat twierdząc, że wszystko jest ok.
  2. Macieju nie przejmuj się, i tak od 1 stycznia połowa z nas sprzedaje fury bo po co nam ta moc i kocie ruchy, ja teraz korzystam z ostatnich dni 'promocji' i cesjuję 7er. 3er sobie zostawię tylko wrócę do tunerów po zwrot pieniędzy i przywrócenie ustawień fabrycznych bo już nie będę potrzebował tylu koników. Jak żyć panie premierze?! 😢😂
  3. @89Hinol Tak wygląda jakość premium. Jasno powinieneś napisać, którego ASO unikać, a które odwiedzać.
  4. Każdy ma swoje odczucia, a w dodatku jest cała masa ludzi przeogromnie podatnych na placebo. Są też tacy, którzy umniejszają jednej rzeczy z powodu tego, że mają inną rzecz, a inni z kolei wygłaszają jakieś przesłodzone historie z czapy na temat tego, co mają, żeby sobie zracjonalizować swój wybór i go przed sobą samymi bronić. Na tym forum już wiele wątków to pokazało i dotyczą opon, harmana, zawieszenia czy poglądów na temat tego czy g20 to duże auto, czy wręcz małe autko albo wyciszenia serii 3. Co człowiek to inna opinia. Jeden mówi, że zawieszenie sportowe jest dla niego super zestrojone i bardzo wygodnie mu się jeździ a inny twierdzi, że mu tzw. plomby wypadają i musza mieć adaptacyjne. Opinie z neta są generalnie do niczego 🙂 Warte czegokolwiek są jedynie o tyle, o ile dotyczą faktów - ktoś czasami zwróci uwagę na coś, czego się wcześniej nie zauważyło albo czego się nie wiedziało, jakiś parametr techniczny na przykład. W sferze opinii, odczuć, wrażeń są zupełnie bezwartościowe.
  5. A ja mam wrażenie, że właściciele 330i głównie piszą, że m340i to to samo albo minimalna różnica. Ja z tą świadomością porównałem b48 do b58, bo się naczytałem że żadna różnica. Bezpośrednie porównanie pokazało, że niewiele w tym prawdy, bo b58 to kompletnie co innego. Ale są gusta i guściki 🙂
  6. To nie są sportowe samochody, a limuzyny do wygodnej jazdy. Nikt nie chce w ustawieniach komfort, żeby mu się guma paliła. Jeśli chcesz poczuć super giga różnicę musisz mieć wrzucone wszystko na Sport Plus i od razu gaz do oporu wtedy, bo samochód przystosuje się do stylu jazdy i jak będziesz zamulal w trybach sportowych też będzie jechał spokojniej.
  7. No ja mam od niedawna pre-lci 2019 330i RWD ze szparą i faktycznie te auto jest zwinne i przyspiesza fajnie. Chciałbym się kiedyś przejechać 340i albo 340d i sprawdzić jakie są odczucia;)
  8. Lepiej Alpinę...
  9. 1 punkt
    Kazdy 530ps+ to ten najlepszy.
  10. Odnośnie 330i vs 340i, to stety albo niestety (bo zależy dla kogo 🙃) różnica się powiększyła. 330i pre-LCI: 258 KM i opcja RWD 330i LCI2: 245 KM i tylko cięższe AWD Z kolei 340i od września ma 392 KM, zamiast 374 KM. I dodatkowe 50Nm momentu. Więc trochę zależy co się porównuje, teraz różnica jest większa niż kiedyś.
  11. 330i zwłaszcza ośka to bardzo dynamiczny i zwinny wóz. Swoją byłą zmierzyłem 5,6 do 100 i 16 s 100-200. Stąd przepaści w odczuciach zwłaszcza przy niższych prędkościach nie ma. M340i chyba jednak waży sporo więcej. Jeździłem M340i i miałem podobne odczucia co autor postu. Nie mam już żadnej G20 więc nie chwalę "swojego".
  12. Różnica jest jak przycisniesz, jak sie skradasz w 330i to masz dokładnie takie same odczucia z jazdy jak w golfie 150km. Samochód nie pojedzie za ciebie. Tryby comfort są po to żeby spełniały normy i będą bardzo stonowane.
  13. Oczywiscie ze masz racje, 340i blizej do 330i. Tylko wlasciciele b58 pisza inaczej. Na komfort, 40i jest zmulone, 40d robi znacznie lepsza robote. S58 w em tez nie jest tym samym co s55 w efce, zmula okrutnie do 4tys obrotow.
  14. 1 punkt
    Może dpf się wypalał/nagrzał się mocno Warto mieć coś do podglądu DPF, zwłaszcza jak jeździsz głównie po mieście. Najlepsze warunki do wypalania DPF to jazda ze stałą prędkością 60-100km/h i prędkość obrotowa 1500-2000 obr/min (przynajmniej wg ista) Ja poznaję po tym, że bardzo szybko się auto nagrzewa do pionu (dużo szybciej niż normalnie), wydech "strzela" pod autem i po zgaszeniu włącza się wentylator. Do tego czasem czuć takie spalone opony/gumę. Wystarczy zrobić 6-8km takim nagrzanym autem i jest potem ok
  15. Szczegóły pojazdu VIN:WBA21EU060 9S85485 / Seria:X5 G05 LCI / Opis sprzedaży:X5 40iX / Nadwozie:SAV Wersja katalogu/region:ECE / Kod typu:21EU / Skrzynia biegów:21EU / Układ kierowniczy:Lewostronny Data produkcji:06.06.2023 / Lakier:475 / Tapicerka:KPHF Dane dot. pojazdu Nazwa Wartość Drzwi 5 Silnik B58N Pojemność 3 Moc (kW) 280 Napęd ALLR Lakier 475 black-sapphire metallic Tapicerka KPHF Sensafin ze szwem dekor.coffee Poziom integracji (fabryczny) S18A-23-03-545 Poziom integracji (aktualny) S18A-25-03-538 Wyposażenie indywidualne Nie Wypełnianie ilości Wypełnianie ilości do Ilość zmienna w litrach WSKAZÓWKA Hamulec 2 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Czynnik chłodzący bez układu klimatyzacji 19 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Czynnik chłodzący bez układu klimatyzacji 0 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Tylna oś 0.9 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Skrzynia biegów (GA8HP60X) 8 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Silnik (B58N) 6.75 Coolant HT (13.3l), NT (5.7l), S823A Coolant HT (14.7l), NT (6.3l) Transfer case (0.7l), Front axle gearbox (0.6l) Wyposażenie Kod Opis Wyposażenie seryjne 01CE System rekuperacji 02TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów 0459 Elektryczna regulacja foteli z pamięcią 0481 Fotel sportowy 0488 Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera 04KR Wersja z drewna szlach. Fineline Stripe 04T8 Rozbudowany pakiet lusterek 04UR Oświetlenie wnętrza dookoła 0548 Licznik kilometrów 05AC Asystent świateł drogowych 05AL Active Protection 0851 Wersja językowa, niemiecki Opcje 01CB Zakres CO2 01DF Norma spalin EU6 rde II 01MA M Sportowy układ wydechowy 01PA 22" k.st.le.Double Spoke 742M 0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE 02NH Hamulec sportowy M 02PA Zabezpieczenie śrub kół 02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach 02VC Zestaw naprawczy do opon 02VF Adaptacyjne podwozie M 0302 Instalacja alarmowa 0320 Brak napisu modelu 0322 Funkcja dostępu komfortowego 0337 M Pakiet sportowy 033B PAKIET SPORTOWY M PRO 03AC Hak holowniczy 03DN BMW niere iconic glow 03MC Reling dachowy M, Shadow Line 03MF Oprawy M Shadow Line 0402 Dach panoramiczny elektryczny 0413 Siatka oddzielająca bagażnika 0417 Roleta przeciwsłoneczna drzwi tylna 0418 Pakiet bagażnika 0420 Przyciemniane szyby 0423 Dywaniki podłogowe Velours 0428 Trójkąt ostrzegawczy i apteczka 044A Uchwyt na napoje z regulacją temperatury 04FL System Travel & Comfort Rail 04GQ M pasy bezpieczeństwa 04HA Podgrzewanie fotela przednie i tylne 04HB Pakiet zapewn. komfort cieplny, przód 04NB Autom. klimatyzacja z regul. 4 strefową 0536 Urządzenie ogrzewania dodatkowego 0552 Adaptacyjny reflektor LED 05AU Driving Assistant Professional 05AV Active Guard 05DW Parking assistant professional 0654 Moduł odbiornika DAB 0688 Harman/Kardon Surround Sound System 06AE Teleservices 06AF Ustawowy numer awaryjny 06AK Connected Drive Services 06C4 Connected Package Professional 06NX Storage tray wireless charging 06PA Personal eSIM 06U3 BMW Live kokpit Professional 06U8 Sterowanie gestami BMW 0710 Kierownica skórzana M 0715 Pakiet areodynamiczny M 0760 Wysoki połysk Shadow-Line 0775 Podsufitka antracyt 07LK Travel Paket 07M9 M Shadow Line o rozszerzonym zakresie 07R7 Pakiet innowacyjny 07RS Pakiet Comfort 0801 Wersja krajowa Niemcy 0879 Literatura pokładowa, niemiecki 08KA Termin wym.oleju 24 miesiące/30 000 km 08R9 Czynnik chłodniczy R1234yf 08TF Aktywna ochrona pieszych 0925 Dummy-SALAPA
  16. Też zawsze mówię, że żona zrobiła 😉
  17. 1 punkt
    Ważne że autko będzie ! pochwal się jak już furkę okiełznasz 😉
  18. Nigdy w życiu nie wystawiłem negatywnej opinii w internecie (jestem z tego dumny) i teraz zastanawiam się co tu napisać o X1 30e, które użytkuje na przemian z żonką. 5 lat temu zdecydowałem się na zakup hybrydy plug-in (zawodowo "mocno wierzę w potęgę elektronów"). Z technicznego pkt. widzenia auto z takim napędem było idealne dla sposobu użytkowania - codzienne jazdy wokół komina, od czasu do czasu trasa, czerpanie radości z szybkiej dynamicznej jazdy. Po wielu testach wybór padł na BMW X1 25e wtedy jeszcze w wersji F48. Dlaczego BMW - były auta, które bardziej pasowały ale w salonie sprzedawca wystraszył się, że ma zdeterminowanego kupca na hybrydę plug-in (nic nie wiedział o samochodach tego typu) i udzielił takiego rabatu, że BMW było droższe jedynie od Kia a tańsze od np Peguota 3008, Toyoty Rav4 czy Outlandera. W ciągu trzech lat użytkowania i przejechaniu ok 40000 km samochód sprawował się rewelacyjnie, spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieję, nigdy się nie zepsuł i dawał poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Jedyne niepokojące pytanie, które nasuwało się podczas jazdy to: Jakim cudem najbardziej renomowany i doświadczony producent aut na świecie może wprowadzić w swoim produkcie rozwiązanie techniczne doprowadzające kierowców do szału - monostabilną kontekstową dźwignię przełącznika kierunkowskazów ? - chyba tylko dlatego, że kierowcy BMW nie używają kierunków przy zmianie pasa ruchu :). Po 3 latach naturalna stała się wymiana na nowy model X1 U11 30e. Salon stanął na wysokości zadania - wysoka cena odkupu, dobry rabat na auto nowe. Nowy model był o wiele lepszy od poprzednika - normalna manetka zmiany kierunków, znacząco większa moc (326KM - dla tych co lubią daje ogromną radość z jazdy), większy zasięg w trybie elektrycznym (76-88km), dużo ładniejszy (kwestia gustu) i wiele innych bajerów - po prostu auto jak z marzeń. Bajka szybko się skończyła - przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza. Auto nie dojechało z salonu do domu !!! (komunikat o przegrzaniu skrzyni biegów), zdarzało się, że chciało zabić kierowcę (nie hamowało, potrafiło zblokować tylną oś, przejść w żeglowanie na łuku drogi przy dużych prędkościach), nie załączało monitora centralnego (nie zmienisz wtedy nawet temperatury nawiewu), potrafiło przejść w tryb żeglowania w najmniej spodziewanym momencie (doszedłem do wniosku, że zależy to chyba od koloru auta, które jedzie przed tobą :), system antyzderzeniowy potrafił bez powodu zablokować jazdę na środku parkingu (trzeba cierpliwie odczekać ok min. i można kontynuować manewr), samoczynnie przestawia podparcie lędźwiowe (włącza masaż na ok 1 min po opuszczeniu auta), losowo przestawia konfiguracje auta (automatyczne załączanie hamulca postojowego), nie załącza grzania foteli w trybie auto pomimo, że na synoptyce pokazuje, ze fotele grzeją, tylne zawieszenie stęka i jęczy przy zatrzymaniu, komfort zawieszenia porównać można do wozu drabiniastego (zaciskasz zęby jak przejeżdżasz przez hopka), agresywna jazda w ciasnych zakrętach to samobójstwo - wymaga ciągłego kontrowania toru jazdy ( przy tak twardym zawieszeniu, niskim środku ciężkości i 4x4 auto ma wybitny problem z utrzymaniem toru jazdy), dezaktywuje chłodzenie / grzanie kabiny, wyświetla komunikaty, ze jak się nie uruchomi to masz wezwać pomoc drogową, ładuję się i ma realny zasięg do 35km (przy +5°C), pęknięta przednia szyba bez odprysku itd. itp. Codzienne użytkowanie tego auta to ciągła irytacja. Co na to wszystko serwis - wyuczone formułki - przecież typowy klient nie ma zielnego pojęcia o samochodach a już na pewno nie potrafi nimi jeździć. Podczas 10 wizyt w serwisie na 20 tys km. (kilku wymian części, ciągłego wgrywania oprogramowania i nieustającej diagnostyki) usłyszałem już chyba wszystko - moje ulubione - "komputer powiedział nam, że z Pana autem jest wszystko ok." oraz na dzień dobry od przesympatycznej pani recepcjonistki "Proszę się nie martwić ja też mam BMW, które się ciągle psuje". W serwisie widoczne jest gołym okiem bardzo słabe przygotowanie merytoryczne obsługi do napraw tak mocno zaawansowanych technicznie pojazdów oraz całkowity brak wsparcia centrali/producenta dla trudnych niejednoznacznych przypadków. Jeśli twoja awaria zgadza się z procedurami to zostanie naprawiona, jeśli nie ma na nią procedury to nie ma awarii. Podsumowując: - Plug in to genialne rozwiązanie dla codziennych miejskich jazd. Mimo, że nie ma szansy zwrócić się z czysto ekonomicznego pkt widzenia (różnica w cenie do najmniejszej benzyny jest znaczna) to osobiście uważam, że warty jest każdej nadpłaconej złotówki. - BMW X1 U11 to bardzo ładne i praktyczne auto, jedno z najciekawszych w swoim segmencie. - Producent BMW 2 lata temu praktycznie wypadł z rynku chińskiego, mam wrażenie, że to nie był przypadek z takim stosunkiem ceny do jakości nie miał tam czego szukać tym bardziej, że potencjalny klient ma bardzo duże oczekiwania. - Za rok pewnie znowu będę zmieniał auto na kolejną hybrydę plug in - na dzisiaj bardziej sensowne wydają się "Chinczyki" - w moim przypadku gorzej od BMW raczej nie będzie a cena 100 tys. mniej, gwarancja 7 lat, klientów dopieszczają - rozsądek podpowiada czemu nie spróbować?. Toyota, Honda czy też Hyundai również nie próżnują, Francuzi się budzą a BMW dalej zadufane w sobie. - Mała dygresja dla zbulwersowanych powyższą uwagą. Na początku wieku wszyscy uważali, że Nokia 3010 jest najlepszym telefonem na świecie. Nokia była potęgą - najbardziej uznanym producentem telefonów i wydawało się pewne , że tak będzie zawsze. Coś jednak poszło nie tak i wystarczyło kilka lat aby Nokia przestała istnieć pomimo tego, że ciągle wiele osób uważa, że 3010 to najgenialniejszy telefon wszechczasów . Mam wrażenie, że z niemiecką motoryzacją a w szczególności z BMW dzieje się to samo. BMW powiela podobny schemat i jak nic się nie zmieni to skończy podobnie.
  19. Też jeżdżę głównie na 2/5 ale na tym biegu dmuchawa jest poprostu zawsze słyszalna, nawet jak osiągnie zadaną temperature i na zewnątrz jest zbliżona. Samochód jest super wyciszony i jak sie jedzie powoli, z kimś rozmawia lub słucha cicho muzyki to ja ten szum w tle słyszę, dopiero na 1 prawie znika. Zwracam na to uwagę bo w poprzednim samochodzie klimatyzacja była poprostu w wielu sytuacjach niesłyszalna. Wogole nie rozumiem jaki jest sens tych biegów w trybie auto, gdzie sama powinna sie regulować w całym zakresie obrotów. Może zepsuty, może Ci to nie przeszkadza, a może nie wiesz jak to może działać lepiej. Faktycznie, nie wiedziałem nawet, że w nowym modelu zlikwidowali L&C. Siedziałem w poprzednim modelu L&C i moim zdaniem tam było w wielu miejscach lepiej niż w g20. No ale jak widać każda marka idzie w tym samym kierunku.
  20. @jacekmury1 nikt nie szuka problemów - na pewno nie na siłę. Można się chyba dzielić swoimi spostrzeżeniami. Po drugiej stronie są ci okopani w swoich przekonaniach o doskonałości tego, co mają, dlatego, że to wybrali i stosują mechanizm wyparcia. Na pewno mają najlepsze samochody, w chacie mają najlepsza pralką i telewizor 😉 Jak gdzieś jedziesz na wakacje to też możesz zauważać wady i zalety wybranej destynacji, nie ma w tym niczego niezdrowego, a obiektywizm jest ważny.
  21. Oczywiście generalizuję trochę. Jak się dobrze wertuje i śledzi forum to znajdziesz i te mniej pozytywne opinie ale jednak bardzo duża większość mocno chwali to co ma 🙂 A być może po części wynika to z tego, że nie mieli do czynienia z czymś lepszym. Na przykład ten patent, że nawet w trybie auto trzeba manualnie regulować siłę nawiewu klimatyzacji, żeby sensownie działała w różnych warunkach. Już w dwóch czy trzech poprzednich samochodach (różne marki, nie BMW) nie musiałem sie wogole tym bawić, oprócz zmiany temperatury, jeśli chciałem. Dmuchawa nawalała kiedy trzeba i była bardzo cicha jak zadana temperatura została osiągnięta. Tutaj żeby sensownie grzało/chłodziło trzeba ustawić min. 2 bieg, a zeby była cicha przestawić na 1. Niby nie duża rzecz ale jest sporo takich rzeczy, co inicjator tego wątku dobrze zebrał. To nie znaczy, że g20/21 jest samochodem którego nie warto brać pod uwagę. Nawet trzeba brać, jesli ktoś ma tak bardzo konkretne kryteria jak Ty. Patrząc na rynek to można nawet odnieść wrażnie że, wymagania pisałeś pod g20 🙂 Pisałeś o Superbie, ale chyba Octavia spełniłaby Twoje kryteria? np. w wersji L&C? Niestety, rynek wygląda coraz gorzej i trzeba będzie iść na różne kompromisy, żeby mieć cześć rzeczy na którch nam zależy.
  22. Akurat w Lexie nowym niejednym miałem okazję i trochę mi luksusu vs BMW brakuje... w tej samej klasie. Chińczyki materiałami miażdżą, to prawda. Na silniki spuszczę zasłonę ciszy, podobnie jakość blach, trwałość silników, skrzynia biegów, prowadzenie... pożyjemy zobaczymy. I jednego i drugiego można się nauczyć ale to kosztuje $$$ i czas. Poza tym prestiż ale to pominę. I tak jak w elektrykach Europa nie dogoni Chin (klasa średnia) tak Chiny w spalinowych do Europy lata świetlne. Oczywiście zawsze mogą wsadzić silnik Daimlera bo to już miało miejsce w historii... Osobiście mam BMW głównie ze względu na przyjemność jazdy i fakt że mi się podoba. Chciałbym ładniejsze wnętrze ale to już raczej do tej klasy nie wróci w Europie. Czy Skoda ma lepsze plastiki? Miałem okazję posiedzieć w Superb a.d. 2025 i nie widziałem lepszych. To co jest fajne to alcantara na desce i tyle dobrego. Sam design nie dla mnie. Ale jak piszesz kwestia gustu, a o tym trudno dyskutować i wyciągać wnioski 😀 Pojedź Skodą szybciej po zakrętach to po jednym już będziesz czuł różnicę, to samo we wspomnianych chińczykach. Nawet A4 kryte ma super rozkład masy płuży przodem (fwd) jak Skoda Octavia... przykre. Miałem 3 Audiki w historii i coś na ten temat wiem. Starsze z V6 i quattro też były podsterowne... niestety. IMO nie ma w średniej klasie lepiej jeżdżącego auta i za razem lepiej wykończonego jak 3er i Cklasse. Cklasse ma lepsze materiały... ale skrzynia vs ZF i silnik 2l (C43) dużo droższy od B58... dla mnie zdecydowanie nie do przyjęcia. Każdy ma inne kryteria i wybory. Dużo znajomych mówi o chińczykach a kupuje ("nie wiedzieć czemu") auta z Niemiec...
  23. Skody concept .. ciekawe.. gdzieś to już widziałem hehe ...
  24. Idąc tokiem myślenia naszego kolegi to zależy czy dociskasz w łóżku żonę/partnerką palcami, czy otwartą dłonią. Ja dociskam otwartą dłonią i nie ma na mojej żonie żadnych siniaków. Podobnie przy dociskaniu otwartą dłonią nie ma żadnych wgniotek na masce. Dociskając palcami czy pięścią bym nie ryzykował. Nie wiem czy to doświadczenie wyniesione z sypialni pomaga w garażu, ale u mnie na pewno. Nie ma co popadać w paranoję.
  25. W sumie ja częściej korzystam z tego schowka niż z mocy… zrobili mi odcinkowy pomiar prędkości na trasie do pracy i d…
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.