Skocz do zawartości

Brzęczenie w kabinie.


plubart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z irytującym dźwiękiem pochodzącym gdzieś z kabiny. Dźwięk pojawia się głównie przy przyspieszaniu na niższych obrotach ale nie tylko. Brzmi to jakbym woził ze sobą cykadę albo świerszcza ale ma to jeszcze wyższą częstotliwość. Sprawdziłem co mogłem i nie zlokalizowałem źródła. Wydaje mi się że dźwięk dobiega gdzieś spod deski rozdzielczej. Ktoś miał taki problem? Może będę mógł im w serwisie coś podpowiedzieć zanim zaczną mi rozbierać połowę samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plubart napisał(a):

Mam dziwny problem z irytującym dźwiękiem pochodzącym gdzieś z kabiny. Dźwięk pojawia się głównie przy przyspieszaniu na niższych obrotach ale nie tylko. Brzmi to jakbym woził ze sobą cykadę albo świerszcza ale ma to jeszcze wyższą częstotliwość. Sprawdziłem co mogłem i nie zlokalizowałem źródła. Wydaje mi się że dźwięk dobiega gdzieś spod deski rozdzielczej. Ktoś miał taki problem? Może będę mógł im w serwisie coś podpowiedzieć zanim zaczną mi rozbierać połowę samochodu..

Może to być dysk, dysk cyka jak przyspieszasz bo dostaje przeciążeń, jeśli dzięki występuje też na zakrętach kiedy dysk dostaje przeciążeń to może być to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, plubart napisał(a):

Mam dziwny problem z irytującym dźwiękiem pochodzącym gdzieś z kabiny.

U mnie po zimie zaczął sie probem ze strzelającymi plastikami. Ale dzwieki sa bardziej podobne do łamania zapałki lub mocnego naciskania dekorów na desce niz do piszczenia. Dzwieki są zwykle krótke o charakterze pojedynczych trzasków, pochodzą z obszaru deski rozdzielczej, sa pojedyncze, czasami pojawiaja sie przy najechaniu na dziure lub przy hamowaniu, ale bywa ze pojawiaja sie przypadkowo przy łagodnej jezdzie na rownej jak stół drodze. Rozebrałem czesc dekorów na razie na kanale srodkowym, znalazłem na moje oko zle pospawane dekory. Uzupelnilem złe spawane miejsca klejem na cieplo tak zeby wyeliminowac mozliwosć zgrzytania o siebie pospawanych dekorów i dzwieki czesciowo ustały, ale zostal mi jeszcze dekor na desce, ktory jest spawny indetyczną metodą.

Za pare dni jak bede w domu to podrzuce film ktory mam w prywatnych na youtube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal2-4 napisał(a):

Cześć, ten dzwiek dobiega prawdopodobnie z tableta jeśli masz LCI. Przytrzymaj go i sprawdź czy ustąpi 🙂

Sprawdzałem już i niestety nie.

 

U mnie to nie są trzaski tylko takie brzęczenie o wysokiej częstotliwości trwające kilka sekund i okresowo powracające w trakcie jazdy. Tak jak pisałem na myśl przychodzi dźwięk wytwarzany przez cykady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkdancerr napisał(a):

A co było nie tak z gaśnicą?

Premium koszyk mocujący jest tak wysokiej jakości, że prędzej czy później zaczyna wydawać dźwięki podczas wibracji (u mnie pierwszy raz odezwał się przy 11k przebiegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też. Doraźnie rozwiązanie - chusteczka higieniczna pomiędzy gaśnicą a uchwytem. 

Dźwięk trudno namierzyć, nawet ostatnio przeszukałem schowki, a to torba było wyjąć i włożyć gaśnicę zpowrotem. Podstawowe usuwanie awarii przez informatyków... w sumie też inżynierowie 🙂

A rozwiązaniem będzie chyba podklejenie uszczelki gumowej. Ale to jak będzie czas. Na razie standardowa prowizorka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba cos na podszybiu , Ale ja to slysze jakby z drzwi pasazera , ale pasazer slyszy jakby z drzwi kierowcy , natomiast nachylajac sie to raczej cos z deski-podszybia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.