Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Opon ZR oraz z indeksem W się nie naprawia. I tyle. I nie ma co przeżywać - w końcu w każdym BMW mamy te opony ubezpieczone na 3 lata za free :D .

o czym ty piszesz - jak sobie ubezpieczysz to masz. Jak nie to nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie do umowy zakuou auta. Moze Ty nie masz ubezpieczenia…

U mnie jest to jako ubezpieczenie dodatkowe (koła - do 10 tys. zł + szyby) i kosztowało coś około 100 zł. Warto wziąć, w przeciągu ostatnich 5 lat wymieniałem 3 x szybę i raz felgę z oponą. Nie trzeba korzystać wtedy z AC (nie lecą zniżki).

Edytowane przez being
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz w calym pakiecie dokunentow znajduje sie papier z Allianz „OWU opon BMW”

W calosc nie bede sie zglebial, zacytuje pkt 1

Przedmiot ubezpieczenia


Ubezpieczone są oznaczone gwiazdką opony letnie o głębokości bieżnika co najmniej 4,5 mm, zamontowane w momencie zakupu na nowym pojeździe BMW lub MINI. Nowy pojazd musi zostać nabyty w salonie autoryzowanym przez BMW Group.


Czas trwania 36m-cy od pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w oponach, ktore podaje bmw na tabliczce jest podane dla zimnych opon, czy cieplych ?


Zawsze dla zimnych, jest chyba nawet o tym w instrukcji, że nie należy przejeżdżać więcej jak kilometr w celu kontroli czy coś takiego.

Ja z kolei zdecydowałem się trzymać ciśnienie o „jedną kreskę” mniej niż to wymagane i muszę przyznać że nawet lepiej mi się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamówiłem nowe Bmw g20 318i - Sport line - 2021. W wyposażeniu mam Bmw live cockpit, usługi bmw connecteddrive oraz connecteddrive. Czy wobec tego będę miał nawigację, albo chociaż funkcję android auto? Jeżeli nie, to czy istnieje możliwość doposażenia auta w taką funkcję po odbiorze z salonu np. W autoryzowanym serwisie? Samochód mam już zamówiony i wpłaciłem zaliczkę. :|


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live Cockpit Plus / Professional to właśnie opcje ekranów z nawigacją, więc będziesz miał. Ciekawe tematy zakładasz, pytasz i znikasz. Ile już tych aut zamówiłeś / kupiłeś..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Moze ktos robil ostatnio obowiazkowy przeglad maly (po 30kkm) i duzy (po 60kkm) bez service inclusive. Jaki byl koszt przeglądu?

P

A czy nie próbowałeś po prostu zatelefonować do ASO, na pewno wiedzą i powiedzą.

 

Raczej chodzi o porównanie cen, każde ASO ma swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile płacicie za serwis olejowy ? silnik 2.0d czy można pojechać do innego dealera np. inny oficjalny ?

Jasne, że można. Jeżeli chodzi o ceny to są bardzo różne, wahają się od 600zł do nawet 1300zł za dokładnie tę samą usługę, w zależności od dealera. Najlepiej podzwoń i dopytaj o koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurcze mi Inchcape w Poznaniu zaśpiewali 1800zl ! Rozumiem ze np. do Smorawińskiego mogę pojechać ?

 

1800 PLN brutto za wymiane oleju?

Nawet jak na zwariowane ceny ASO wydaje sie to abstrakcyjna oferta, jestes pewny ze nie ma w tym jeszcze jakiegos przegladu czy cos? :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Moze ktos robil ostatnio obowiazkowy przeglad maly (po 30kkm) i duzy (po 60kkm) bez service inclusive. Jaki byl koszt przeglądu?

P

A czy nie próbowałeś po prostu zatelefonować do ASO, na pewno wiedzą i powiedzą.

 

Pytanie zadalem w weekend wiec nie dzwoniłem zeby potwierdzić czy nie bylo zmian.


Odkopalem starą notatke dotyczaca jednego aso - dla 318i: odpowiednio 1300 i 2600 brutto (+plyn hamulcowy).

Teraz dostalem odpowiedź z kwotami 1.5k i 3k. Zadzwonie jeszcze w dwa miejsca w okolicy zeby miec rozeznanie w sytuacji.


Patrzac na wzrost cen pewnie niedlugo trzeba sie spodziewac kosztów rzedu 2k i 3.5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi Inchcape w Poznaniu zaśpiewali 1800zl ! Rozumiem ze np. do Smorawińskiego mogę pojechać ?

 

1800 PLN brutto za wymiane oleju?

Nawet jak na zwariowane ceny ASO wydaje sie to abstrakcyjna oferta, jestes pewny ze nie ma w tym jeszcze jakiegos przegladu czy cos? :norty:

W cenie 1800 zl jest olej, filtr oleju oraz filtr kabinowy - to Inchcape Poznan Swadzim

to samo u Smorawińskiego ul. Obornicka 1200zl, auto na przedłużonej gwarancji więc wole zrobić to u oficjalnego Dealera. Z tego co wiem to olej można wymienić w innym warsztacie ale musza mieć wpis do bazy danych BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.