Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś sytuację, że przekroczył przebieg do pierwszego przeglądu gwarancyjnego? Komputer pokazuje mi, że zostało 3700km i we wrześniu wyjeżdżam na urlop. Przed wyjazdem nie zdążę zrobić już tych 3700km, za to w czasie wakacji zrobię pewnie z 6000-7000km. W jednym serwisie powiedzieli, że jak przejadę więcej niż 10% dotychczasowego przebiegu od momentu pokazania się komunikatu to utracę gwarancję, a w drugim, że nie mam się czym przejmować. Infolinia każe dzwonić bezpośrednio do serwisu :roll:. Ktoś może orientuje się co w takiej sytuacji?

Ja jestem w Chorwacji i jest zapaliły mi sie klocki, ponieważ mam mniej niz 25k przejechane to zrobię tutaj bo koszty pokrywa gwarant. Więc bez obaw jedz i umawiaj sie z BMW w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś sytuację, że przekroczył przebieg do pierwszego przeglądu gwarancyjnego? Komputer pokazuje mi, że zostało 3700km i we wrześniu wyjeżdżam na urlop. Przed wyjazdem nie zdążę zrobić już tych 3700km, za to w czasie wakacji zrobię pewnie z 6000-7000km. W jednym serwisie powiedzieli, że jak przejadę więcej niż 10% dotychczasowego przebiegu od momentu pokazania się komunikatu to utracę gwarancję, a w drugim, że nie mam się czym przejmować. Infolinia każe dzwonić bezpośrednio do serwisu :roll:. Ktoś może orientuje się co w takiej sytuacji?

Ja jestem w Chorwacji i jest zapaliły mi sie klocki, ponieważ mam mniej niz 25k przejechane to zrobię tutaj bo koszty pokrywa gwarant. Więc bez obaw jedz i umawiaj sie z BMW w danym kraju.

Wymieniasz klocki po 25k km? Masz hamulce M czy bazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem od serwisanta że, jesli auto ma mniej niż 25k i zapala się tylne klocki to wymiana jest na koszt gwaranta dot serii 3

Wymieniają również zaciski dot. aut z końca 2019 G20,G21 ale być może inne.


Gość w Chorwacji o tym nie wiedział, i się wykłócał ze czego takiego nie ma i był bardzo wzburzony, na szczęście miałem na mailu wew. dokument bmw w którym jest mowa o całej procedurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!


(Bimmercode)


Pytanie: czy ktoś jest w stanie zarekomendować/wytłumaczyć którą wtyczkę OBD2 kupić?

Jest np iCar Pro w cenie 100 PLN i vLinker MC+ w cenie 300 PLN. Jeżeli to to samo to nie ma sensu przepłacać. (Wiem że nie wszystkie obsługują Android czy iOS - nie o to pytam). Pytanie: czy tańsza wtyczka obsługuje wszystkie funkcje w trybie expert mode? Chciałbym uniknąć sytuacji że kupię wytyczę i nie będzie działać? (Nie będzie obsługiwać wszystkich protokołów).


Chyba że to tak nie działa - więc proszę mnie wyprowadzić z błędu?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś sytuację, że przekroczył przebieg do pierwszego przeglądu gwarancyjnego? Komputer pokazuje mi, że zostało 3700km i we wrześniu wyjeżdżam na urlop. Przed wyjazdem nie zdążę zrobić już tych 3700km, za to w czasie wakacji zrobię pewnie z 6000-7000km. W jednym serwisie powiedzieli, że jak przejadę więcej niż 10% dotychczasowego przebiegu od momentu pokazania się komunikatu to utracę gwarancję, a w drugim, że nie mam się czym przejmować. Infolinia każe dzwonić bezpośrednio do serwisu :roll:. Ktoś może orientuje się co w takiej sytuacji?

Ja jestem w Chorwacji i jest zapaliły mi sie klocki, ponieważ mam mniej niz 25k przejechane to zrobię tutaj bo koszty pokrywa gwarant. Więc bez obaw jedz i umawiaj sie z BMW w danym kraju.

 


Chyba będę musiał tak zrobić, chociaż nie przekonuje mnie jakiś dealer na południu Włoch :mrgreen:. No i jako, że jedziemy na objazdówkę, to trochę wkurza mnie fakt, że będę bez auta dzień czy dwa, tylko dlatego, że nie mogę zrobić przeglądu 1500km przed czasem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś sytuację, że przekroczył przebieg do pierwszego przeglądu gwarancyjnego? Komputer pokazuje mi, że zostało 3700km i we wrześniu wyjeżdżam na urlop. Przed wyjazdem nie zdążę zrobić już tych 3700km, za to w czasie wakacji zrobię pewnie z 6000-7000km. W jednym serwisie powiedzieli, że jak przejadę więcej niż 10% dotychczasowego przebiegu od momentu pokazania się komunikatu to utracę gwarancję, a w drugim, że nie mam się czym przejmować. Infolinia każe dzwonić bezpośrednio do serwisu :roll:. Ktoś może orientuje się co w takiej sytuacji?

Ja jestem w Chorwacji i jest zapaliły mi sie klocki, ponieważ mam mniej niz 25k przejechane to zrobię tutaj bo koszty pokrywa gwarant. Więc bez obaw jedz i umawiaj sie z BMW w danym kraju.

 


Chyba będę musiał tak zrobić, chociaż nie przekonuje mnie jakiś dealer na południu Włoch :mrgreen:. No i jako, że jedziemy na objazdówkę, to trochę wkurza mnie fakt, że będę bez auta dzień czy dwa, tylko dlatego, że nie mogę zrobić przeglądu 1500km przed czasem…

 

Komunikat o przeglądzie odpala się w samochodzie na 1500km przed limitem i dostałem info że jak tylko się pokaże to można przegląd robić. Niestety nie wiem co przy przekroczeniu. Na chłopski rozum jak nie będzie dużo brakowało do tych 1500km można by próbować negocjować... tylko właśnie z kim, z konkretnym ASO czy raczej centralą... :roll:

Ale z tym dzień lub dwa bez auta za granicą to przesada, jak się wcześniej odopowiednio umówisz to sprawę załatwisz od ręki pewnie w 2-3h bo ten przegląd to śmiech na sali, olej właściwie tylko i filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zanosi się, że wreszcie odbiorę 330iXD i powoli będę przymierzał się do zakupu kół zimowych. Przeglądałem ostatnio różne sklepy i większość oferuje mi dodatkowo czujniki ciśnienia TPMS. Czy ja to muszę kupować do nowego samochodu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zanosi się, że wreszcie odbiorę 330iXD i powoli będę przymierzał się do zakupu kół zimowych. Przeglądałem ostatnio różne sklepy i większość oferuje mi dodatkowo czujniki ciśnienia TPMS. Czy ja to muszę kupować do nowego samochodu ?

Kolega na dole był pierwszy :) Do nowych felg, nowe TPMS. Jakbyś znalazł jakaś dobrą ofertę, możesz się podzielić. Też szukam kompletu do 330ix na 18" zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! czyli potrzebuje :)

Przeglądałem oponeo, ale dostałem tez ciekawą ofertę z felgi-niemieckie.


Mnie się podobają takie:


http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/154658/22/104/2925/18/rial.x10.br.7.50.x.18.et.25.00.5x112.br.metalgrey.html


+


http://felgi-niemieckie.pl/opona/676719/2254518V



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! czyli potrzebuje :)

Przeglądałem oponeo, ale dostałem tez ciekawą ofertę z felgi-niemieckie.


Mnie się podobają takie:


http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/154658/22/104/2925/18/rial.x10.br.7.50.x.18.et.25.00.5x112.br.metalgrey.html


+


http://felgi-niemieckie.pl/opona/676719/2254518V

 

Mi podobnie, tylko czarne X10 ;) Natomiast od dilera mam ofertę na komplet 796M z tymi samymi oponami za 8590 zł brutto, na allegro 796M za 7k widzę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zanosi się, że wreszcie odbiorę 330iXD i powoli będę przymierzał się do zakupu kół zimowych. Przeglądałem ostatnio różne sklepy i większość oferuje mi dodatkowo czujniki ciśnienia TPMS. Czy ja to muszę kupować do nowego samochodu ?

Mam kpl oryginalnych czujników z demontażu moich oryginalnych letnich felg. Jak coś to pisz na pw. Bez FV.


Zapomiałem dopisać. Przebieg zrobiony 8,5k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na co zwracacie uwagę przy odbiorze auta? Ma ktoś może jakąś checkliste? :)

Jak odbierałem to oprócz wizualnych oględzin jak stan lakieru szczelin, to miałem miernik. Dodatkowo zerknałem na szyby dot i opony dot. Co do zbieżności to żałuje ze nie zażądałem wydruku przed i po. Mówiłem handlowców żeby sprawdzili i ustawili przed wydaniem. Zapewniał ze to zawsze robią yhyhy... przy 8,5k km na hunterze u ogarniętych ludzi wyszło ze dużo stopni trzeba było korygować. Są dwie opcje. Albo a Aso jak to często bywa maja sprzęt a nie potrafią z niego korzystać - czynnik ludzki albo druga opcja to guzik sprawdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front 225/40 93Y XL

tył 255/35 96Y XL


Bridgestone Turanza T 005 RFT

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ROF

Pirelli P-Zero r-f

 

Teraz powinienem poruszyć temat, które z wymienionych marek i wersji opon Wam pasują najbardziej. Ale już nie będę znowu rozpętywał wojny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front 225/40 93Y XL

tył 255/35 96Y XL


Bridgestone Turanza T 005 RFT

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ROF

Pirelli P-Zero r-f

 

Teraz powinienem poruszyć temat, które z wymienionych marek i wersji opon Wam pasują najbardziej. Ale już nie będę znowu rozpętywał wojny :lol:

Michelin Pilot Sport 4S :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front 225/40 93Y XL

tył 255/35 96Y XL


Bridgestone Turanza T 005 RFT

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ROF

Pirelli P-Zero r-f

 

Teraz powinienem poruszyć temat, które z wymienionych marek i wersji opon Wam pasują najbardziej. Ale już nie będę znowu rozpętywał wojny :lol:

Michelin Pilot Sport 4S :twisted:

Dokładnie tak, dodatkowym ich atutem jest brak RFL. Porównując do poprzednich założonych u mnie Asymmetric 3 na suchym przyczepność niebo a ziemia, kleją jak szalone. Na mokrym również dużo dużo lepiej. Wydaje mi się ze jaki by nie był RFL to opona jest stosunkowo mniej przyczepna niż bez RFL. Twardy bok opony powoduje, ze bardziej skłonna jest do poślizgu. Do driftu jak najbardziej RFL.

Edytowane przez tutegotamtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.