Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Po rozkodowaniu VINu na mdecoder mam tajemniczy kod S9QX Preparation Driver Assistance. Coś to znaczy konkretnego? Nie mam żadnych asystentów, aktywnego tempomatu, a high beam assistant jest do kupienia na connected drive. Przed odebraniem auta pytałem czy można dodać te wszystkie rzeczy post-produkcja, żadnej się nie dało, tymczasem high beam można za 800 zł ;)


Drugie pytanie, to czy kupienie high beam assistant na connected drive przypisuje się do VINu auta czy do użytkownika myBMW? Tj. czy przy zmianie konta / sprzedaży auta funkcja zostaje na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Po rozkodowaniu VINu na mdecoder mam tajemniczy kod S9QX Preparation Driver Assistance. Coś to znaczy konkretnego? Nie mam żadnych asystentów, aktywnego tempomatu, a high beam assistant jest do kupienia na connected drive. Przed odebraniem auta pytałem czy można dodać te wszystkie rzeczy post-produkcja, żadnej się nie dało, tymczasem high beam można za 800 zł ;)


Drugie pytanie, to czy kupienie high beam assistant na connected drive przypisuje się do VINu auta czy do użytkownika myBMW? Tj. czy przy zmianie konta / sprzedaży auta funkcja zostaje na stałe?

Gdzie VIN dekodowałeś ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Po rozkodowaniu VINu na mdecoder mam tajemniczy kod S9QX Preparation Driver Assistance. Coś to znaczy konkretnego? Nie mam żadnych asystentów, aktywnego tempomatu, a high beam assistant jest do kupienia na connected drive. Przed odebraniem auta pytałem czy można dodać te wszystkie rzeczy post-produkcja, żadnej się nie dało, tymczasem high beam można za 800 zł ;)


Drugie pytanie, to czy kupienie high beam assistant na connected drive przypisuje się do VINu auta czy do użytkownika myBMW? Tj. czy przy zmianie konta / sprzedaży auta funkcja zostaje na stałe?

Gdzie VIN dekodowałeś ?

 

Na https://www.mdecoder.com. Ale też pamiętam na stronie dealera widniał ten kod z wypisanym wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem informację, że zbieżność kół można zrobić w serwisie tuż przed odbiorem nowego auta, ale jest to usługa odpłatna. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?

Mnie zapewniono, ze jak auto przyjeżdża to zbieżność jest „sprawdzana”. Jeśli maja robić ja odpłatnie w Aso to dobrze, bo lepiej podziękować i zapłacić przynajmniej 1x mniej u chłopaków co zajmują się tylko takimi tematami na konkretnych urządzeniach, które potrafią obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Akurat nie BMW.

Chciałem przejąć czyjś najem na auto konkurencji.

Najem był w zewnętrznej firmie, zażądali weksla. Nie zgodziłem się.

Dotychczasowy najemca nie miał weksla. Sadziłem, że może po prostu dla nich mam za małą zdolność, ale nie.

Dotychczasowy najemca podpisywał umowę w grudniu 2020. Ponoć od stycznia wprowadzili obligatoryjny weksel w tej firmie.

A to wygląda na to, że w BMW podobnie. Do tej pory ode mnie nie wymagali w BMW żadnego weksla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa podpisywana w grudniu z FS BMW i wymagali weksla in blanco.

Na ten moment toczy się postępowanie weryfikacyjne przez Rzecznika Finansowego, bo mam wrażenie, że dla osób fizycznych te umowy nie są do końca zgodne z obowiązującym prawem.


Także jeszcze raz - do momentu przyjazdu auta do salonu odradzam podpisywać umowę leasingową. Nawet jak wam będą grozić rzekomo gorszymi warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe Comfort Lease dla klienta indiwidualnego podpisalem w grudniu 2020. Auto odebralem dopiero teraz, warunki utrzymane i dopiero teraz zaczynam placic. Weksla nie kojarze, chyba nie mogłem przeoczyć ?:)

 

ja też nie kojarzę i własnie sam zastanawiam się czy czasem nie przeoczyłem rok temu.

 

Umowa podpisywana w grudniu z FS BMW i wymagali weksla in blanco.

Na ten moment toczy się postępowanie weryfikacyjne przez Rzecznika Finansowego, bo mam wrażenie, że dla osób fizycznych te umowy nie są do końca zgodne z obowiązującym prawem.


Także jeszcze raz - do momentu przyjazdu auta do salonu odradzam podpisywać umowę leasingową. Nawet jak wam będą grozić rzekomo gorszymi warunkami.

 

Umowę leasingową możesz podpisać a auta nie musisz odebrać, do momentu jak nie zarejestrują samochodu umowa jest nieczynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa podpisywana w grudniu z FS BMW i wymagali weksla in blanco.

Na ten moment toczy się postępowanie weryfikacyjne przez Rzecznika Finansowego, bo mam wrażenie, że dla osób fizycznych te umowy nie są do końca zgodne z obowiązującym prawem.


Także jeszcze raz - do momentu przyjazdu auta do salonu odradzam podpisywać umowę leasingową. Nawet jak wam będą grozić rzekomo gorszymi warunkami.

 

Umowę leasingową możesz podpisać a auta nie musisz odebrać, do momentu jak nie zarejestrują samochodu umowa jest nieczynna.

 

Masz obowiązek odebrania auta w ciągu 7 lub 14 dni od daty dostarczenia, później naliczają Ci różne kary za nieodebranie auta. Umowa jest ważna od momentu podpisania - dlatego jesteś m.in. zobowiązany do odbioru przedmiotu leasingu.

W moim przypadku auto zarejestrowali bez mojej wiedzy i 10 minut przez zamknięciem salonu dzwonili, że MUSZĄ ubezpieczyć bo będzie kara z UFG za brak OC. No i tak jeszcze przed odbiorem "zachwyt zgasł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa podpisywana w grudniu z FS BMW i wymagali weksla in blanco.

Na ten moment toczy się postępowanie weryfikacyjne przez Rzecznika Finansowego, bo mam wrażenie, że dla osób fizycznych te umowy nie są do końca zgodne z obowiązującym prawem.


Także jeszcze raz - do momentu przyjazdu auta do salonu odradzam podpisywać umowę leasingową. Nawet jak wam będą grozić rzekomo gorszymi warunkami.

 

Umowę leasingową możesz podpisać a auta nie musisz odebrać, do momentu jak nie zarejestrują samochodu umowa jest nieczynna.

 

Masz obowiązek odebrania auta w ciągu 7 lub 14 dni od daty dostarczenia, później naliczają Ci różne kary za nieodebranie auta. Umowa jest ważna od momentu podpisania - dlatego jesteś m.in. zobowiązany do odbioru przedmiotu leasingu.

W moim przypadku auto zarejestrowali bez mojej wiedzy i 10 minut przez zamknięciem salonu dzwonili, że MUSZĄ ubezpieczyć bo będzie kara z UFG za brak OC. No i tak jeszcze przed odbiorem "zachwyt zgasł".



Nie mam żadnego obowiązku odebrania samochodu. Mam potwierdzone, że jak wycofam sie to zaliczkę oddają jeszcze przed znalezieniem klienta na samochód. Nie wiem jaki dealer pozwala sobie na tak nieprofesjonalne praktyki o których wspominasz, ale omijałbym takie miejsca z daleka. Podpisuje umowe na leasing a auta nie musze odbierać, wtedy umowa nie wchodzi w życie (to również mam potwierdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 6. Odbiór Pojazdu

1. Korzystający jest uprawniony do odbioru Pojazdu od Dealera, w ustalonym pomiędzy Dealerem a Korzystającym terminie, po spełnieniu następujących warunków:

(i) po dostarczeniu dokumentów potwierdzających ustanowienie Zabezpieczeń;

(ii) po uiszczeniu Opłaty Wstępnej (o ile jest przewidziana w Umowie Leasingu);

(iii) po przedłożeniu oryginału polisy ubezpieczeniowej, stanowiącej dowód zawarcia umowy pełnego ubezpieczenia autocasco (AC), od kradzieży (KR) Pojazdu i umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), o których mowa w § 14 OWUL;

(iv) po przedłożeniu dowodu zapłaty za polisę ubezpieczeniową w przypadku, o którym mowa w § 14 ust. 1 punkt (iii) OWUL.

2. W przypadku, gdy w terminie 7 (siedmiu) dni od Dnia Dostawy, ustalenie terminu odbioru Pojazdu nie będzie możliwe z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w ust. 1 powyżej, lub z innych przyczyn leżących po stronie Korzystającego, lub gdy Korzystający odmówił podpisania Protokołu Odbioru – Finansujący lub Dealer (działając w imieniu Finansującego) wezwie Korzystającego do odbioru Pojazdu w formie dokumentowej i w tym celu wyznaczy Korzystającemu dodatkowy termin do odbioru Pojazdu, nie dłuższy niż 14 dni.

3. W przypadku wypowiedzenia Umowy Leasingu z przyczyn określonych w §18 ust. 1 punkt (i) OWUL, Korzystający jest zobowiązany do zapłaty kary umownej wynoszącej 15 (piętnaście) procent ceny Pojazdu. Postanowienie to nie wyłącza możliwości dochodzenia przez Finansującego odszkodowania na zasadach ogólnych.

4. Odbiór Pojazdu zostaje potwierdzony Protokołem Odbioru , podpisanym przez Korzystającego i Dealera. Podpisanie przez Korzystającego Protokołu Odbioru stanowi dowód przekazania Pojazdu. Jeżeli Pojazd będzie używany w ruchu drogowym to Korzystający jest uprawniony do jego odbioru od Dealera wyłącznie po zarejestrowaniu Pojazdu we właściwym Wydziale Komunikacji. Przebieg rzeczywisty potwierdzony Protokołem Odbioru nie może przekroczyć więcej niż 500 km Przebiegu początkowego.

5. Z chwilą wydania Pojazdu wszelkie ryzyko zawiązane z jego używaniem, przypadkową utratą lub uszkodzeniem przechodzi na Korzystającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę: par 18, pkt.2 podpkt (ii). prawnikiem nie jestem, ale wygląda, ze można wypowiedzieć umowę "po bezskutecznym upływie terminu oddania Korzystającemu do używania pojazdu oraz po bezskutecznym upływie dodatkowego terminu wyznaczonego Finansującemu w piśmie Korzystającego, wzywającym do udostępnienia Pojazdu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 18. Wypowiedzenie Umowy Leasingu

Korzystający jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy Leasingu, ze skutkiem natychmiastowym z następujących powodów:

(i) gdy Korzystający nie akceptuje zmiany Tabeli Opłat i Prowizji; oświadczenie Korzystającego o wypowiedzeniu Umowy Leasingu powinno zostać doręczone Finansującemu w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez Korzystającego nowej Tabeli Opłat i Prowizji; w przypadku nieskorzystania z prawa wypowiedzenia Umowy Leasingu w powyższym terminie, uważa się, że Korzystający wyraził zgodę na zmienione opłaty i prowizje oraz że są one dla Stron wiążące; w przypadku otrzymania przez Finansującego oświadczenia Korzystającego o wypowiedzeniu Umowy Leasingu w okresie wypowiedzenia Finansujący stosuje opłaty i prowizje w dotychczasowej wysokości;

(ii) po bezskutecznym upływie terminu oddania Korzystającemu do używania Pojazdu oraz po bezskutecznym upływie dodatkowego terminu wyznaczonego Finansującemu w piśmie Korzystającego, wzywającym do udostępnienia Pojazdu;

(iii) utraty możliwości używania Pojazdu z winy Finansującego przez co najmniej jeden Okres Rozliczeniowy, jeżeli pomimo pisemnego wyznaczenia przez Korzystającego dodatkowego terminu do udostępnienia Pojazdu, Finansujący nie dokona lub nie doprowadzi do jego udostępnienia.


Natomiast nie można zrezygnować bo "się chce", lub bo samochód nie ma kompletnego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 18. Wypowiedzenie Umowy Leasingu

Korzystający jest uprawniony do wypowiedzenia Umowy Leasingu, ze skutkiem natychmiastowym z następujących powodów:

(i) gdy Korzystający nie akceptuje zmiany Tabeli Opłat i Prowizji; oświadczenie Korzystającego o wypowiedzeniu Umowy Leasingu powinno zostać doręczone Finansującemu w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez Korzystającego nowej Tabeli Opłat i Prowizji; w przypadku nieskorzystania z prawa wypowiedzenia Umowy Leasingu w powyższym terminie, uważa się, że Korzystający wyraził zgodę na zmienione opłaty i prowizje oraz że są one dla Stron wiążące; w przypadku otrzymania przez Finansującego oświadczenia Korzystającego o wypowiedzeniu Umowy Leasingu w okresie wypowiedzenia Finansujący stosuje opłaty i prowizje w dotychczasowej wysokości;

(ii) po bezskutecznym upływie terminu oddania Korzystającemu do używania Pojazdu oraz po bezskutecznym upływie dodatkowego terminu wyznaczonego Finansującemu w piśmie Korzystającego, wzywającym do udostępnienia Pojazdu;

(iii) utraty możliwości używania Pojazdu z winy Finansującego przez co najmniej jeden Okres Rozliczeniowy, jeżeli pomimo pisemnego wyznaczenia przez Korzystającego dodatkowego terminu do udostępnienia Pojazdu, Finansujący nie dokona lub nie doprowadzi do jego udostępnienia.


Natomiast nie można zrezygnować bo "się chce", lub bo samochód nie ma kompletnego wyposażenia.

 

Tak, tu się zgadzam - nie można zrezygnować bo "sie chce".

Natomiast w przypadku braku kompletnego wyposażenia, występuje niezgodność z zamówieniem, wiec tu bym walczył, zwłaszcza, że w większości przypadków bez opóźnienia się nie obyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy tu wypisujecie.. o jakim wypowiedzeniu leasingu jak jeszcze sie nie zaczął (umowa ląduje w koszu jak sie nie odbierze samochodu - jak sie go nie zarejestruje) z dealerem gadalem i w takich przypadkach robią jakies „story” dla centrali i w moment maja nastepnego klienta a w tym czasie to jeszcze szybciej jak aut w ogole nie ma. Nie wyczarowałem sobie takiej narracj, mam ja potwierdzoną na mailu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Android Auto jest w standardzie? Jeśli nie, to co trzeba zamówić?

'Pakiet ConnectedDrive Plus' za 9.600, w którym jest 'BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym'?

Z tego co widzę innej (tańszej) opcji nie ma, tak?

 

Na to wygląda. Przed restrykcjami można było zamówić (6C3) Pakiet Connected Professional z Live Cockpit Plus (mała navi) taniej. Ale analogowe zegary się skończyły i tym co mieli zamówionego Plusa, dawali Professional. Teraz nawet nie ma w konfiguratorze "Connected Professional"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie do polecenia jakis dekoder vinu, który mi powie czy mam ogumienie mieszane? Z bimmer.vin wychodzi: 01RE BMW light-all.wheel dbl.sp.790M OG/GG/MB ale nie wiem jak to odczytać poza samym numerem oraz nazwą felgi.Wiecie co to OG / GG / MB?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.