Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, moje g20 jest z pełnym wyposażeniem łącznie z performance dyferencjałem, a nie mogę uruchomić procedury startu (launch control) możliwe że nie mam tego zaprogramowanego?

Auto z 9/19

 



1. DSC w trybie TRACTION - nie DSC OFF

2. Skrzynia w trybie sport - ale auto - ale sport

3. Tryb sport/sport plus

4. Wyłączasz hamulec automatyczny

5. Wciskasz hamulec do podłogi + gaz do podłogi po 2 sekundach puszczasz hamulec i dzida :)


Ważne - nie zrobisz tego na zimnym silniku, albo niedogrzanym. Musisz przejechać ok. 10 km zanim faktycznie bedziesz mógł uruchomić procedurę.

Polecam po tej zabawie chwilę pojezdzić spokojniej i przed zgaszeniem silnika, chwilę postać na włączonym silniku.


Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu odebrałem auto handlowiec sprawdził czy jest otwieranie klapy nogą i jest! Ale za nic nie mogę powtórzyć tego ruchu. Proszę o krótki opis może

jakiś link do instrukcji walczymy z żoną już cały tydzień

pod marketem. :mad2: :)

Kluczyk w kieszeni i kopniak pod zderzak, nie machanie nogą , that's it!

Zamyka się identycznie

Sprawdź w ustawieniach: drzwi/ dostęp do pojazdu- pokrywa bagażnika


https://drive.google.com/file/d/1Gj2o4RdzMer23jZk-PNSkryMIufU4rUU/view?usp=drivesdk

Edytowane przez masssakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, moje g20 jest z pełnym wyposażeniem łącznie z performance dyferencjałem, a nie mogę uruchomić procedury startu (launch control) możliwe że nie mam tego zaprogramowanego?

Auto z 9/19

 



1. DSC w trybie TRACTION - nie DSC OFF

2. Skrzynia w trybie sport - ale auto - ale sport

3. Tryb sport/sport plus

4. Wyłączasz hamulec automatyczny

5. Wciskasz hamulec do podłogi + gaz do podłogi po 2 sekundach puszczasz hamulec i dzida :)


Ważne - nie zrobisz tego na zimnym silniku, albo niedogrzanym. Musisz przejechać ok. 10 km zanim faktycznie bedziesz mógł uruchomić procedurę.

Polecam po tej zabawie chwilę pojezdzić spokojniej i przed zgaszeniem silnika, chwilę postać na włączonym silniku.


Miłej zabawy.

 

Zdaje mi się że właśnie wszystko tak zrobiłem, silnik był rozgrzany (sądzę że wystarczająco, spróbuję jeszcze raz po dłuższym dystansie)

Punkt 2. Nie do końca rozumiem. Skrzynia ma być na manuał tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że właśnie wszystko tak zrobiłem, silnik był rozgrzany (sądzę że wystarczająco, spróbuję jeszcze raz po dłuższym dystansie)

Punkt 2. Nie do końca rozumiem. Skrzynia ma być na manuał tak?

 

 

No właśnie z tego filmiku malowałem... Więc może kwestia dogrzania skrzyni, bo silnik był nagrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że właśnie wszystko tak zrobiłem, silnik był rozgrzany (sądzę że wystarczająco, spróbuję jeszcze raz po dłuższym dystansie)

Punkt 2. Nie do końca rozumiem. Skrzynia ma być na manuał tak?

 

 

No właśnie z tego filmiku małpowałem.. Więc może kwestia dogrzania skrzyni, bo silnik był nagrzany

 

Wszystko jasne, moja wina, trzeba mocniej dać gazu żeby przebić się przez pierwsze dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer zaniża o 0,3-0,5litra na 100 km. Po tankowaniu i mierzeniu z dystrbutora spalanie zawsze wychodzi większe o te właśnie liczby. :mrgreen:

W każdym samochodzie niezależnie od marki tak jest. Chyba celowe działanie :)

 

no ale w dużej ilości marek można to skorygować przez komputer serwisowy , a w BMW nie widziałem takiej opcji, ASO też twierdzi że takiej opcji nie ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat że ASO twierdzi, że to jest niemożliwe to jest najmniej wiarygodne.

We wcześniejszych seriach była możliwa taka kalibracja albo poprzez interfejs diagnostyczny albo wręcz ukryte menu serwisowe.

Wydaj mi się, że trzeba by było pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem świeżym użytkownikiem G20. Mam mały problem z ustawieniem wyświetlacza z zegarami. Chciałbym, żeby na stałe zatrzymał się w pozycji z wyświetlaniem liczb na zegarach i np. przebiegiem.

Obecnie mogę ustawić się w tej pozycji, ale po kilku sekundach wraca tak jakby do pozycji "0", czyli same wskazówki + mapa na środku.

Z góry dzięki za info jak rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem świeżym użytkownikiem G20. Mam mały problem z ustawieniem wyświetlacza z zegarami. Chciałbym, żeby na stałe zatrzymał się w pozycji z wyświetlaniem liczb na zegarach i np. przebiegiem.

Obecnie mogę ustawić się w tej pozycji, ale po kilku sekundach wraca tak jakby do pozycji "0", czyli same wskazówki + mapa na środku.

Z góry dzięki za info jak rozwiązać problem.

 

W ustawieniach masz ustawienia wskaźników i tam jest tryb spokojny który musisz wyłączyć. Chyba to jest to :) . Tam też skonfigurujesz inne elementy wyświetlaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie 13:55?


 


Wszystkie tego typu usterki infotainment likwiduje się jego resetem. Ja miałem problem z przesyłaniem adresów do mapy (auto nie widziało przesłanych danych przez MyBMW). W takim przypadku trzeba przytrzymać przycisk fizyczny od włączania systemu tak długo aż ponownie po resecie pojawi się dźwięk w głośnikach z radia. Trwa to ok 30 sek. i przez tyle czasu trzeba trzymać ten przycisk wciśnięty. Powinno pomóc, ew. jechać na aktualizację do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem świeżym użytkownikiem G20. Mam mały problem z ustawieniem wyświetlacza z zegarami. Chciałbym, żeby na stałe zatrzymał się w pozycji z wyświetlaniem liczb na zegarach i np. przebiegiem.

Obecnie mogę ustawić się w tej pozycji, ale po kilku sekundach wraca tak jakby do pozycji "0", czyli same wskazówki + mapa na środku.

Z góry dzięki za info jak rozwiązać problem.

 

Na lewej manetce od kierunkowskazów masz przycisk BC który zmienia wyświetlane opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.