Treść opublikowana przez piotr520
-
E39 touring i radio android
No cały czas ci to pisze, ja nie wiem na jaką ty rozpiskę patrzysz, przecież wszystko masz rozpisane na nowym radiu. Podłącz samą wiązkę nowego radia do wiązki radia w kabinie i na czerwonym masz mieć plus po stacyjce, na czarnym masę a na żółtym stały plus.
-
E39 touring i radio android
Czy przewód czerwony nowej wtyczki trafia w przewód fioletowo biały starej wtyczki ?
-
E39 touring i radio android
Nie bylo żadnych zmian we wtykach radia. Z resztą jak ty patrzysz na te piny, pin 5 tam gdzie wsadziles grot multimetru to plus pi stacyjce i trafia w czerwony kabel od nowego radia. Zgadza się ? Pin 9 tez się zgadza bo trafia w niego kabel żółty, tylko nie widzę na zdjęciach nowej wtyczki kabla czarnego który ma trafiać w pin 15 masa.
-
E39 touring i radio android
Kolego nie bardzo rozumiem z twojego opisu w czym jest problem, jedna kostka idzie do nowego radia, druga do starego wtyku skoro to wiązka przejściowa typowo do bmw. No chyba że coś pomieszali, jaką masz oryginalną wtyczkę do radia, na okrągłe czy płaskie piny.
-
E36 compact m43b16 1997 swap na m42b18 silnik po automacie
Przełożyłeś słupek razem z wiązką, czy wiązka została stara?
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Można spróbować wrócić do starego klucza GM i SA ale klucz VN musi pozostać zmieniony tak jak podał szumrak , bo inaczej TCU będzie niewidoczne. U mnie Ista przed i po kodowaniu nie podświetla TCU na zielono, widzi że jest ale jakby niedostępny.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Coś jak u mnie, inpa 5.0.2 , ediabas 6.4.7 nie łączy z TCU, TV, Navi monitorem, mimo najnowszych sp daten. Inpa 5.0.6 ediabas 7.3.0 standard tools 2.12 łączy z TCU bez problemu, ale z TV, Navi i monitorem przez e53. Ale całe auto przeszło kodowanie wszystkich modułów w NCS bez problemu. Skąd instalowałeś inpę? Bo jeśli z bimmerpark to pierwsza wersja była problemowa. Od niedawna jest w pełni działająca. Druga sprawa to zaktualizuj sp daten dla e53, e83, e46, bo w tych autach też były montowane te moduły. Tu jest inpa i sp daten https://bimmerpark.pl/inpa-f
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Ten moduł RLS to masz dokładany czy oryginalnie był w aucie? Bo NCS chce go kodować innym plikiem niż powinien.
-
Hak montaż i instalacja
Najpierw zajrzyj do modułu świateł, jeżeli jest przewod na pinie 35 to znaczy że biegnie do bagaznika i trzeba szukac wolnego przewodu w tym kolorze przy wtyczkach lamp albo z tylu bagażnika na dole jak koło zapasowe, ale to tylko moje przypuszczenia. Najpierw sprawdź a zaoszczedzisz czas na darmowe szukanie.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Jutro mogę odczytać swoj licznik i będziesz mógł porównać ustawienia, tyle że ja mam benzyniaka, ale r6 to niby powinny być podobne.
-
Hak montaż i instalacja
Jeden przewód do czarnej wtyczki 54 pinowej, do pinu nr 35. Bardzo możliwe że może być w bagażniku, po to żeby nie było problemu z dołożeniem haka.
-
Hak montaż i instalacja
Bezpieczniki.
-
Hak montaż i instalacja
Moduł świateł jest w słupku od strony pasażera ,pod schowkiem przy nogach.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Chyba że program tak namieszał.
-
Hak montaż i instalacja
Do modułu komfortu nie, tylko do modułu świateł LCM.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Bym spróbował , ciekawe czy zmieni się od razu zasięg, bo z tego co piszesz to jest za duży według spalania.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Niby 10% różnicy, ale jeżeli jest to składowa dla jakiegoś wzoru to wynik końcowy może być całkiem inny. Wartość tych impulsów jest ustawiana dla czterech parametrów, i możliwe że któryś z nich odpowiada typowo za obliczenie spalania. Funkcji oznaczonych TACHO bym nie ruszał.
-
Hak montaż i instalacja
To są schematy pod rocznik 2000.09 Moduł haka Gniazdo przyczepy Schemat podłączenia, w całości i podzielony żeby było lepiej widać Nie widzę tam żadnego przewodu który idzie do modułu komfortu. Te trzy przewody idą do jednej lampy (9, 10,14), ale pod różne piny. A to starsze modele
-
Korekta wskazań średniego spalania
Jak najbardziej, tu jest fajny kalkulator, pokazuje różnicę w średnicy i prędkości, a co za tym idzie przebytej drogi https://www.oponeo.pl/zamienniki-opon
-
Korekta wskazań średniego spalania
Zerknij nawet w ustawienia pasoft, rodzaj silnika, paliwa, pojemność zbiornika. Albo odczytaj licznik NCS i wrzuć plik w NCS dumny, tam lepiej widać wszystkie opcje.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Bo może tam coś namieszane, ustawienia nie dla tego silnika.
-
Korekta wskazań średniego spalania
Licznik masz oryginalny.
-
Korekta wskazań średniego spalania
W benzyniakach jest to jakiś iloraz czasu wtrysku do prędkości i podejrzewam że tu jest podobnie.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Mój błąd, odjąłem 0629 i dodałem 0638 i takie SA wychodzi.
-
E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Z numeru SA po usunięciu opcji 0629 i dodaniu 0638 wychodzi 20090C940D174534 5