Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    No cały czas ci to pisze, ja nie wiem na jaką ty rozpiskę patrzysz, przecież wszystko masz rozpisane na nowym radiu. Podłącz samą wiązkę nowego radia do wiązki radia w kabinie i na czerwonym masz mieć plus po stacyjce, na czarnym masę a na żółtym stały plus.
  2. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Czy przewód czerwony nowej wtyczki trafia w przewód fioletowo biały starej wtyczki ?
  3. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Nie bylo żadnych zmian we wtykach radia. Z resztą jak ty patrzysz na te piny, pin 5 tam gdzie wsadziles grot multimetru to plus pi stacyjce i trafia w czerwony kabel od nowego radia. Zgadza się ? Pin 9 tez się zgadza bo trafia w niego kabel żółty, tylko nie widzę na zdjęciach nowej wtyczki kabla czarnego który ma trafiać w pin 15 masa.
  4. piotr520 odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Kolego nie bardzo rozumiem z twojego opisu w czym jest problem, jedna kostka idzie do nowego radia, druga do starego wtyku skoro to wiązka przejściowa typowo do bmw. No chyba że coś pomieszali, jaką masz oryginalną wtyczkę do radia, na okrągłe czy płaskie piny.
  5. Przełożyłeś słupek razem z wiązką, czy wiązka została stara?
  6. Można spróbować wrócić do starego klucza GM i SA ale klucz VN musi pozostać zmieniony tak jak podał szumrak , bo inaczej TCU będzie niewidoczne. U mnie Ista przed i po kodowaniu nie podświetla TCU na zielono, widzi że jest ale jakby niedostępny.
  7. Coś jak u mnie, inpa 5.0.2 , ediabas 6.4.7 nie łączy z TCU, TV, Navi monitorem, mimo najnowszych sp daten. Inpa 5.0.6 ediabas 7.3.0 standard tools 2.12 łączy z TCU bez problemu, ale z TV, Navi i monitorem przez e53. Ale całe auto przeszło kodowanie wszystkich modułów w NCS bez problemu. Skąd instalowałeś inpę? Bo jeśli z bimmerpark to pierwsza wersja była problemowa. Od niedawna jest w pełni działająca. Druga sprawa to zaktualizuj sp daten dla e53, e83, e46, bo w tych autach też były montowane te moduły. Tu jest inpa i sp daten https://bimmerpark.pl/inpa-f
  8. Ten moduł RLS to masz dokładany czy oryginalnie był w aucie? Bo NCS chce go kodować innym plikiem niż powinien.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Najpierw zajrzyj do modułu świateł, jeżeli jest przewod na pinie 35 to znaczy że biegnie do bagaznika i trzeba szukac wolnego przewodu w tym kolorze przy wtyczkach lamp albo z tylu bagażnika na dole jak koło zapasowe, ale to tylko moje przypuszczenia. Najpierw sprawdź a zaoszczedzisz czas na darmowe szukanie.
  10. Jutro mogę odczytać swoj licznik i będziesz mógł porównać ustawienia, tyle że ja mam benzyniaka, ale r6 to niby powinny być podobne.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Jeden przewód do czarnej wtyczki 54 pinowej, do pinu nr 35. Bardzo możliwe że może być w bagażniku, po to żeby nie było problemu z dołożeniem haka.
  12. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Bezpieczniki.
  13. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Moduł świateł jest w słupku od strony pasażera ,pod schowkiem przy nogach.
  14. Chyba że program tak namieszał.
  15. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Do modułu komfortu nie, tylko do modułu świateł LCM.
  16. Bym spróbował , ciekawe czy zmieni się od razu zasięg, bo z tego co piszesz to jest za duży według spalania.
  17. Niby 10% różnicy, ale jeżeli jest to składowa dla jakiegoś wzoru to wynik końcowy może być całkiem inny. Wartość tych impulsów jest ustawiana dla czterech parametrów, i możliwe że któryś z nich odpowiada typowo za obliczenie spalania. Funkcji oznaczonych TACHO bym nie ruszał.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    To są schematy pod rocznik 2000.09 Moduł haka Gniazdo przyczepy Schemat podłączenia, w całości i podzielony żeby było lepiej widać Nie widzę tam żadnego przewodu który idzie do modułu komfortu. Te trzy przewody idą do jednej lampy (9, 10,14), ale pod różne piny. A to starsze modele
  19. Jak najbardziej, tu jest fajny kalkulator, pokazuje różnicę w średnicy i prędkości, a co za tym idzie przebytej drogi https://www.oponeo.pl/zamienniki-opon
  20. Zerknij nawet w ustawienia pasoft, rodzaj silnika, paliwa, pojemność zbiornika. Albo odczytaj licznik NCS i wrzuć plik w NCS dumny, tam lepiej widać wszystkie opcje.
  21. Bo może tam coś namieszane, ustawienia nie dla tego silnika.
  22. Licznik masz oryginalny.
  23. W benzyniakach jest to jakiś iloraz czasu wtrysku do prędkości i podejrzewam że tu jest podobnie.
  24. Mój błąd, odjąłem 0629 i dodałem 0638 i takie SA wychodzi.
  25. Z numeru SA po usunięciu opcji 0629 i dodaniu 0638 wychodzi 20090C940D174534 5

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.