Treść opublikowana przez kris1973
-
3/4 chinskiego gow... a niby ori
kris1973 odpowiedział(a) na kamil560 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSię czepiacie, ma fantazje i sobie zrobił ulepa. Auto z zielonej a blachy z inowrocławia ...
-
Olej w Intercooler-ze ?
Też wystąpi, w każdym doładowanym silniku.
-
316i Kopciło jak z parowozu
Raczej tak. Skąd jesteś ?
-
316i Kopciło jak z parowozu
Zapala się check ?? Może masz przestawiony rozrząd ?? Jaki masz silnik N42 ? To standardowa usterka tego silnika. Padały napinacze, i przeskakiwał rozrząd ze względu na nie kolizyjność tych silników pali się check i auto nie ma mocy.
-
316i Kopciło jak z parowozu
A jaki masz objaw tego skrzywienia korbowodu ?? Zazwyczaj górnym przewodem, tym wchodzącym w kolektor ssący, przepycha olej i wywala go do wydechu. Szczerze powiem, że nie słyszałem żeby padł wał korbowy od tego...
-
E92 słabnie wspomaganie na mrozie
Pocenie się na wężach to uroki e90. Ja wymieniałem w ASO jakieś 40 tysięcy temu i znowu się zaczyna pocić. Ogólnie e90 to lekki knot.
-
pomocy
Żonę zawsze możesz zmienić tak samo jak tarcze hamulcowe.
-
Olej w Intercooler-ze ?
Pewnie, że może. Uroki jazdy dieslem.
-
316i Kopciło jak z parowozu
Wymienili tą odmę i rurki czy tylko wyczyścili ?? Pewnie wyczyścili bo odma i 3 rurki to koszt ok 450 zł plus robota. Ta kontrolka jest od kilku rzeczy. Bez podłączenia pod INPE lub DIS'a nic się nie dowiesz.
-
318i /N42/ lift. migające kontrolki ładowania,ABS, DSC...
Kolego sprawdź pasek i napinacz. Zobacz czy pasek nie skacze na rolkach, jeżeli tak to masz do wymiany sprzęgło alternatora. Padały w tych silnikach. Pisk paska spowodowany jest jego słabym naciągnięciem. Kiedy wymieniałeś pasek rolki i napinacz ?? Pewnie wcale.
-
330xi Jaki Termostat?
Kup wahlera, idzie na pierwszy montaż. Przy ilu się otwiera u ciebie termostat, 98 stopni ??
-
Dyferencjał / Tylny most pocenie
Bo jest brudne ... :wink: Pewnie poleciał uszczelniacz na przegubie od półosi. Sprawdź czy masz w ogóle olej w dyferencjale.
-
4A27 błąd
klemy wymieniasz całe, nie dostaniesz samych elementów pirotechnicznych chyba że bedziesz bawił się w druciarstwo i kupisz używke, wtedy może coś tam sobie sklecisz.
-
Kod lakieru?
Co masz na myśli pisząc kod lakieru, np titansilber ( 354 ) ?? Jeżeli tak to wystarczy rozkodować vin, no chyba że auto było malowane i ktoś źle dobrał lakier to wtedy tylko skan jakiegoś elementu. Kodu lakieru czyli np 354 nie znajdziesz na żadnej naklejce w aucie.
-
[E90] Wymiana separatora oleju N46B20
Dwie śruby trzymające separator da rade bez większych problemów odkręcić ale z trzecią jest lekki problem bo grzechotka nie wchodzi. Opracowaliśmy patent z kolegą czyli klucz oczkowy + torx + taśma izolacyjna do połączenia w/w. zaden Niemiec by na to nie wpadł :wink:
-
[E90] Wymiana separatora oleju N46B20
Serwis w benzynie nie zaleca wymiany przy wymianie oleju. Po ok 160 tysiacach przebiegu powinno się wymieniać. W separatorze jak i rurkach zbiera się syf i woda. Tam nie ma się co zużyć tylko zapychają się kanały i staje się on niedrożny. Rurki kupiłem bo 2 są plastikowe i mogą pęknąć przy wymianie, jedna jest gumowa więc istnieje możliwość że w aucie jak ma 10 lat rozejdzie się w dłoniach. Wymiana ok 3-4 godzin zależy czy masz do tego smykałkę. Zapytaj w serwisie i zobacz w TIS'ie mówią że trzeba ściągać kolektor ssący. Taka wymiana w serwisie to ok 700 zł plus cena części. Jak chcesz zaoszczędzić, czego nie polecam, to możesz wszystko zdemontować i wyczyścić. Ja z ciekawości rozebrałem ten separator i go wyczyściłem więc od bidy mam drugi komplet na wymianę :wink: Przebieg ma znaczenie ale też czy auto jest dogrzane, eksploatowane w trasie czy na krótkich dystansach. Wymianę przy każdej wymianie, co drugiej, oleju BMW sugeruje w dieslach. Nie wyobrażam sobie żeby ten szajs wymieniać przy każdej czy nawet co drugiej wymianie oleju. Koszty i czas przewyższyły by koszt przeglądu olejowego nawet w ASO.
-
[E90] Wymiana separatora oleju N46B20
Witam. Jestem po wymianie separatora oleju, odmy, w BMW E90 320i N46. Serwis zaleca, nakazuje, przy wymianie odmy demontaż kolektora ssącego ale da się to zrobić bez ściągania kolektora. Poniżej postaram się opisać krik po kroku jak to wykonać. 1. Demontujemy filtr przeciwpyłkowy, czujnik zapylenia odpinamy, demontujemy podstawę filtra przeciwpyłkowego. 2. Zdejmujemy, odkręcając 4 nakrętki osłonę kolektora ssącego. 3. Odłączamy minusową klemę od aku. 4. Odpinamy wtyczki od przepustnicy, przepływomierza oraz odkręcamy i wyciągamy puszkę filtra powietrza. 5. Demontujemy kanał dolotowy powietrza. 6. Luzujemy kluczem napinacz paska i wyciągamy sam pasek. 7. Odkręcamy przewód plusowy oraz wyciągamy wtyczkę od alternatora. 8. Odkręcamy śruby alternatora, 3 sztuki i wyjmujemy alternator. 9. odkręcamy przewód zasilający od rozrusznika, odpinamy 2 wtyczki od czujników znajdujących się w bloku silnika. 10. Odpinamy dolny przewód od odmy, miski olejowej i wyciągamy go. 11. Odpinamy przewód górny odmy od samej odmy i kolektora ssącego, odpinamy przewód idący od odmy do pokrywy zaworów. 12. Odkręcamy 3 kręty mocujące odmę i delikatnie wyciągamy ją z przewodem idącym do pokrywy zaworów. 13. Do nowej odmy podpinamy przewód idący do pokrywy zaworów i wkładamy odmę pod kolektor. Resztę czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności. Ja kupiłem nowy separator i przewody ale jeżeli ktoś chce się pobawić to może zdemontować wszystko i spróbować to wyczyścić. Koszt części ok 450 zł, separator + 3 przewody. Czas wymiany ok 3 godzin. Mam nadzieję, że komuś pomoże mój opis. Pozdrawiam Krzysztof
-
bmw seri 3 e90
kris1973 odpowiedział(a) na dennis1920 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzkoda, że diesel bo bym teraz już po nią jechał. Promocja lepsza jak w dyskontach spożywczych. Zapytaj Pana sprzedającego co jest wliczone w tę cenę bo chyba nie całe auto.
-
Błąd IBS zwykła klema
Ta zwykła klem pewnie była zakładana przez poprzedniego właścicela może padł IBS i założył po kosztach. Patrzyłem u siebie, co prawda e90 a nie e91, i powinna być taka jak na rysunku z realoem a nie zwykła jak na twojej fotce.
-
Problemy z ładowaniem akumulatora w e92 330i
Przy uszkodzonym IBS DIS wywala błąd.
-
Problemy z ładowaniem akumulatora w e92 330i
Jaki masz stary aku ?? Może się już kończy.
-
N46 zapach oleju w kabinie [odp: pompa vacum, uszczelka]
Dajcie spokój jaki specjalny klucz. Wymiana jest prosta jak budowa cepa. Sam to wymieniałem prawie rok temu. Kupiłem nową pompę z oringiem bo zazwyczaj wymiana samego uszczelniecza kończy się brakiem pożądanego efektu czyli cieknie tak samo labo bardziej. Trzeba zdemontować półkę od filtra przeciwpyłkowego. Pompa wychodzi lekko do tyłu a potem w bok, w lewo bo do góry nie da rady. Klucz nasadowy, najlepiej cienkościenny.
-
BMW 530i e60, nr rej: CBR 2X95 , nr VIN: WBANA72090B184591
kris1973 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażna gg podaje się za jakąś laskę, lekko żałosne to wszystko, auto wisi na allegroszu od ponad pół roku i jakoś się nie sprzedało, pewnie nie trafiło na amatora przeszczepów
-
[E90] 320si interpretacja INPA -problem z rozruchem ciepłego
Jedne z mniej udanych silników nie licząc M40, N42. Z ciekawości, jaki masz przebieg ??
-
[E90] problem z odpalaniem zależny od temperatury powietrza
Jakie masz błędy w DME ? Pewnie pada czujnik prędkości obrotowej wału korbowego albo wałka rorządu ale bez diagnozy DIS'em/Inpą nikt Ci z fusów nie wywróży. Te teksty o kopułce i palcu rozdzielacza rozbawiły mnie do łez. Że też ludzie takie głupoty wypisują. Skąd się chłopie urwałeś ?? lata 80 ?? Jak nie masz pojęcia a jesteś młody na forum to nie nabijaj sobie postów wypisując takie głupoty bo nie świadczy to dobrze o Tobie, orki za OT ale ręce opadają ...