Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. kris1973 odpowiedział(a) na Dia20 temat w E90, E91, E92, E93
    Mam to samo, nie mam czasu się tym zająć. Sprawdzałem sworznie mocujące pedał sprzęgła w aucie ale wszystko jest ok. Dźwięk dochodzi, przynajmniej u mnie, z okolicy przegrody w komorze silnika tak jakby pod servem.
  2. A jaki masz przelot w tym N47 ?? Tam chyba były wadliwe rozrządy i padały ale nic sobie uciąć nie dam ... A równie dobrze to może być coś na wydechu ...
  3. Jak dla mnie to raczej coś z przeniesieniem napędu, skrzynia ... Dźwięk jest dziwny i występuję pod obciążeniem no chyba że padł napinacz łańcucha rozrządu i się tłucze o obudowę.
  4. Kumpel ma podobny problem, też mu rzęzi tak ale e46 też ma silnik N46 tyle, że jemu już tak hałasuje ze 30 tysięcy i nic się nie dzieje z silnikiem. Pytałem przed chwilką znajomego z ASO o te silniki i mówił, że nie było problemów z N46 ale dla spokojności można zamówić ten napinacz 128 zł z oringiem więc majątek to nie jest. Będziemy wymieniać pod koniec września przy okazji oleju...
  5. Ok, To daj znać czym się to skończyło.
  6. To jest tylko w momencie zapalania czy jest też jak już auto zapalisz, zimne, rzęzi nadal np podczas dodania gazu ?? Koleś powiedział jaki koszt tego napinacza ?? Czy to jest sam napinacz czy też ślizg łańcucha ?? Sam napinacz to "śruba" z oringiem. Koleś z ASo nie powiedział, że to jest groźne dla silnika i trzeba wymienić natychmiast ??
  7. kris1973 odpowiedział(a) na serbista temat w E90, E91, E92, E93
    Zmień swoich miszczów bo Cie robią w balona. Każdy kto ma fejs i INPĘ czy DIS'a zdiagnozuje to a co dopiero ASO ... Mają chłopaki wysokie mniemanie o sobie.
  8. Jeżeli N46 to nie było akcji serwisowej na wymianę napinacza czy łańcucha rozrządu. W 116i to nie N46. Napisz jakie masz objawy, po czym mechanik poznał że masz napinacz do wymiany.
  9. Jaki masz silnik ?? Oznaczenie ?? N46, N45 ?
  10. Pewnie dwumas kończy żywot.
  11. Jaki silnik N46 ?? Jeżeli tak to masz 4 sondy. Jedna niecałe 500 zł. Diagnozujesz na oko ?? Nie lepiej podjechać do kogoś kto ma DIS'a lub INPE ??
  12. Jedź do kogoś kto ma DIS'a i sprawdzi co się dzieję z elektroniką. Na "oko" to nikt Tobie nie pomoże. Profil nie uzupełniony, nawet nie wiadomo skąd jesteś. Regulaminu też pewnie nie czytałeś ??
  13. Na USA poszczególne moduły różnią od tych na Europę więc pewnie i CAS się różni. Na stany były wersje z blokadą i bez niej ...
  14. Raczej go nie oszukasz. Masz tam 4 sondy więc żeby chodził normalnie trzeba jakoś zrobić ich emulacje albo "wyciąć" sondy w DME ale się tego raczej nie da. Nie sprawdziłeś tego przed wywaleniem katalizatora ?? W najgorszym wypadku będziesz lżejszy o 2900 zł za katalizatory + uszczelki i w/w czujnik ...
  15. A po polsku możesz to napisać ?? Przy ops nie robisz nic na VM tylko nativ. Profil uzupełnij a nie jakieś bzdury tam wpisujesz. Regulaminu nie czytałeś ???
  16. Przed 2000 rokiem produkcji na ODB2 tylko silnik reszta + silnik czyli wszystko pod maską na 20 pinowym. Było 6 milionów razy o tym ...
  17. W DE 2 czy 3 lata temu była akcja serwisowa związana z wadliwym wężem od pompy wspomagania i objawy podobne do opisywanych, głośna praca pompy. Może u Ciebie jest podobnie ???
  18. Miałem e46 z M52 R6 zero problemów, wycieków, przegrzewania itp. Teraz mam e90 z N46 przebieg ponad 180 tysięcy, oryginalny, i tez się nic nie dzieje. Auto trzeba serwisować i tyle. No chyba, że kupisz zajeżdżonego trupa to wtedy koszty napraw mogą być nie przewidywalne. Nie wymieniałem cewek tylko x2 świece. raz po 90 tyś a potem po 170 tyś. Świece oczywiście irydowe NGK. Poza tym mat. eksploatacyjne. Za rok pewnie będę sprzedawał i szukał czegoś z R6 i w automacie chociaż na amerykańskim forum piszą o problemach z tymi silnikami ( N52, N53 ) więc mam jeszcze czas na przemyślenia... Mało jest e9x w benzynie więc życzę powodzenia. Aha ponoć w N43 były jakieś problemy z rozrządem ...nie, nie mylę się i nie chodziło o N42.
  19. Nie rozumie. Z końcówkami ciężko Tobie uwierzyć a z maglownicą nie ??? Prędzej padnie końcówka czy drążek osiowy niż przekładnia kierownicza. E90 to zwykły samochód a nie prom kosmiczny więc każdy normalny i średnio rozgarnięty mechanik da sobie radę ze sprawdzeniem. Jedź na stację diagnostyczną to sprawdzą a jak nie masz zaufania do mechaników nieautoryzowanych to jedź do ASO BMW i napisz co ci po kolei wymieniali zanim trafili :norty:
  20. Zacznij od sprawdzenia drążka osiowego. Tam jest przegub kulowy jak sie wybije to masz stuki i lekki luz. Sam raczej tego nie sprawdzisz bo w oryginale są tam manszety plastikowe i ciężko wyczuć czy to tam jest luz więc trzeba je zdjąć. Zacznij od tego plus końcówki drążków też mogły się wybić.
  21. Nie wiem jakie świece kolego kupowałeś ale ja we wszystkich autach jeżdżę na NGK i nigdy nie było problemu. Zawsze kupuje u tego samego dostawcy, nie kupuje z netu bo może być różnie - podróby nie mające nic wspólnego z NGK. Z wymianą świec nie ma problemu jest trochę rozbierania i tyle.
  22. Kolego jak by wszystko pokazywał na desce rozdzielczej to po co był by serwis... Błędy w poszczególnych modułach samochodu zapisywane są w pamięci danego modułu, odczyt tylko poprzez interfejs/głowię + odpowiednie oprogramowanie.
  23. Masz 2 wentylatory ?? Jeden do klimy a drugi do układu chłodzenia silnika ?? W benzynie jest jeden dlatego pytam.
  24. Piszesz o pompie vacuum ?? Ja miałem wymienianą bo puścił uszczelniacz i delikatnie kapał olej. Przed wymianą na nową nie zauważyłem spadku mocy. Tak samo po wymianie nie ma wzrostu. Auto jeździ normalnie jedyne co to delikatnie ciszej pracuje sam silnik. U mnie auto chodzi normalnie nie mam żadnych problemów z wkręcanie na obroty czy spadkiem mocy może dlatego nie ma różnicy, chociaż sądzę że to nie pomoże.
  25. Kupić w ASO, odpowiednią do danego typu nawigacji.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.