Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. Wszystko się zgadza tylko popatrzcie jakich okazji cenowych szukają ludzie. Każdy by chciał kupić rocznik 2008 za 38 koła a takich aut nie ma, no chyba że składany z 3 przystanków autobusowych a na zdjęciach niby tylko zderzak i maska uszkodzona :norty:
  2. A wklejki jak otworzysz drzwi kierowcy nie masz ?
  3. To drganie w e90 jest "normalne" niestety. Nie zgodzę się że każde BMW tak ma. Miałem kilka modeli, wszystkie po 1998r, wszystkie w benzynie i wszystkie R6, oprócz e90 i w żadnym nie występowało drganie lewarka tylko w e90. Kłopoty w wrzucaniem biegów to może być też kończące się sprzęgło.
  4. A co to za błąd i czym to wyczytali ? W tych autach masz tyle elektroniki że nikt nie strzeli na ślepo. Jedź do kogoś kto ma INPĘ a najlepiej DIS'a i wtedy sprawdzi co nie halo.
  5. Ale ja nie pisze że masz podłączyć miernik i z nim jeździć tylko sprawdź to INPĄ. Jak nie masz to poszukaj kogoś z forum z twojej okolicy kto ma.
  6. Wszystko zależy jaki masz akumulator. Jak zwykły to napięcie na pracującym silniku 14.4-14.6 V a jak masz aku AGM to może nawet być 14.8-14.9 V. Odczyt ponad 15V to już elektronika wariuje. Pewnie dlatego masz te błędy. Najlepiej laptopa z INPĄ do auta i chwile pojeździć. Zobacz jakie pokazuje napięcie podczas jazdy. Miernikiem to nie do końca wyjdzie poprawny wynik, wszystko zależy co to za sprzęt :norty:
  7. Fejs D-CAN, soft INPA a najlepiej DIS v57. Carsoft sobie daruj, ogólnie to szit a z e90 się i tak nie połączy.
  8. Kup oryginalne są tańsze od zamienników.
  9. kris1973 odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w E90, E91, E92, E93
    No nie do końca. Ja mam auto sprzed 2007 i na różnych fejsach i inpach próbowałem i żaden się nie łączył dopóki nie kupiłem fejsu na D-CAN. Ja bym na Twoim miejscu poszukał kogoś w twojej okolicy kto sprzedaje takie ustrojstwa i podjechał niech podepnie i sprawdzi czy czyta aut bo utopić kase to nie problem.
  10. chyba chodzi o synchronizacje a nie adaptacje ... rozrusznik kręci po zmianie cas ?? sprawdzałeś jakie teraz błedy masz w module cas ?? i dme/dde ??
  11. U Ciebie nie ma VTG, znaczy w Twoim aucie :norty: Poradziłeś sobie już z tym spadkiem mocy ??
  12. Nie dało się ścisnąć sprężyny żeby wyszły amory, nie było miejsca i dlatego musiałem odpiąć wahacze. Nie szło wyjąć amora ze zwrotnicy. U mnie też nie trzeszczały łożyska ale miały już delikatny luz. Staram się nie oszczędzać i wymieniać to co należy i na czas.
  13. Kolego mam takie samo cudo też zakładane w DE. Ja rozłożyłem ten uchwyt na telefon, rozkręciłem kabel "transmisyjny nic nie ucinając i ten drugi chyba od anteny i schowałem je pod plastikiem po stronie pasażera. Nic nie widać a zestaw działa normalnie z telefonem apple. Można odbierać i kończyć rozmowy przyciskiem.
  14. To zależy jaką masz "śrubę" do ściśnięcia sprężyny. Moja nie dała rady i trzeba było odpinać wahacze, oczywiście tylko od strony mcphersona. Kup od razu górne łożyska żeby dwa razy nie rozkładać. Czujników żadnych nie trzeba ruszać tylko oczywiście wypiąć je z uchwytu znajdującego się na amortyzatorze. Ja u siebie kupiłem wszystko oprócz sprężyny, amory, łożyska góra, odbój i harmonijka, uszczelki na sprężyny ...
  15. Kup Conti SportContact 2. Ja mam takie 2 sezon. Kolego ty czytałeś testy adac a ja w różnych autach jeżdze na conti i jakoś nie znikają w oczach. Są bardzo ciche. Nie słuchaj bzdur o pływaniu auta na oponach nie RSC bo to jakieś bzdury. Na RSC auto trudno utrzymać w koleinach dlatego je wywaliłem.
  16. Puścił uszczelniacz na pompie, ten pomiędzy pompą a głowicą silnika. Nie wiem jak wygląda to w dieslu ale u mnie ruszał się kruciec od wężyka idącego do serwa więc wymieniłem całą pompę.
  17. Ja mam na fejs na D-CAN ale mam też dostęp do żółtej głowicy. Kupiłem fejs od gościa który dorzucił wsady do NCS'a do wszystkich auto do 2009 roku :wink: Koleś jest blisko mojego miejsca zamieszkania czyli z Włocławka. Miałem kilka fejsów i żaden nie chciał zagadać z e90 ...
  18. A nie łatiwej i szybciej jest zadzwonić do ASO żeby oni się wypowiedzieli ?? Nie sądzę żeby ktoś z forum pomógł bo pewnie jesteś odosobnionym przypadkiem ...
  19. Kolego kruk203 to Ty sprzedajesz tego OPS'a ?? Jeżeli tak to napisz czemu musi być komp z RS jak połączenie masz po lanie ?? Chyba, że głowice łączy się przez lan i rs. To chodzi w nativie czy na VM, ciekawi mnie to że śmiga na każdym kompie.
  20. Masz grzałki na sondach przed katalizatorem jak padnie to może wariować na zimnym silniku. Sprawdź sondy przed katalizatorem.
  21. Tu nie chodzi o kontroler w laptopie ATA tylko o chipset, grafike, LAN itd łopatologicznie pisząc hardware komputera. Jak instalujesz windowsa na jednym komputerze i wrzucisz dysk do innego to winda się kładzie bo masz inny sprzęt logiczne prawda ?? RS-232 do niczego jest tam nie potrzebny. Głowicę łączysz z laptopem po lanie a nie rs-ie. Co ma przyspieszyć fejs na D-CAN jak can miałeś dopiero w e90 i to też nie we wszystkich modelach tylko późniejszych.
  22. Bawiłem się tą głowicą koleś kupił sobie takie coś. W grę wchodzi tylko stary IBM dlatego że masz dysk ATA a nie SATA jak w nowych, po drugie dis i progman są postawione w nativie pod konkretny sprzęt jak kupisz coś innego rozwalisz zainstalowane tam systemy, win xp i unixa. Uważaj bo duży dysków ma rozwalony bootloader i musisz kombinować żeby odpalić progmana bo dis idzie z automatu. Skasujesz błędy disem ale progman nie widzi tej głowicy trzeba kombinować. Jeżeli potrzebujesz dla siebie kup sobie kabel na D-CAN. U mnie na takim kablu dis chodzi szybciej jak ta głowica na T23. Dobry fejs na D-CAN kosztuje ok 600 zł.
  23. Jedź do normalnego mechanika a nie jeździsz na szarpaki. Na szarpakach to wyjdzie jak już masz wszystko totalnie wybite. Stuki na lekko pofałdowanej nawierzchni to zazwyczaj łączniki lub gumy stabilizatora.
  24. Po pierwsze nie ten dział, po drugie auto ładne ale szukaj po lifcie cena trochę wyższa a ładniej wygląda.
  25. Zrobić sobie mogę sam pytam czy robiłeś i czy zadziałało.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.