Treść opublikowana przez kris1973
-
BMW e90 320i - Góra Kalwaria [UWAGA]
kris1973 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystko się zgadza tylko popatrzcie jakich okazji cenowych szukają ludzie. Każdy by chciał kupić rocznik 2008 za 38 koła a takich aut nie ma, no chyba że składany z 3 przystanków autobusowych a na zdjęciach niby tylko zderzak i maska uszkodzona :norty:
-
jaki rozmiar na zimowki
A wklejki jak otworzysz drzwi kierowcy nie masz ?
-
Skrzynia biegów E90?
To drganie w e90 jest "normalne" niestety. Nie zgodzę się że każde BMW tak ma. Miałem kilka modeli, wszystkie po 1998r, wszystkie w benzynie i wszystkie R6, oprócz e90 i w żadnym nie występowało drganie lewarka tylko w e90. Kłopoty w wrzucaniem biegów to może być też kończące się sprzęgło.
-
Błąd automatycznej skrzyni biegów
A co to za błąd i czym to wyczytali ? W tych autach masz tyle elektroniki że nikt nie strzeli na ślepo. Jedź do kogoś kto ma INPĘ a najlepiej DIS'a i wtedy sprawdzi co nie halo.
-
[e90] 320d LCI ABS Control Message
Ale ja nie pisze że masz podłączyć miernik i z nim jeździć tylko sprawdź to INPĄ. Jak nie masz to poszukaj kogoś z forum z twojej okolicy kto ma.
-
[e90] 320d LCI ABS Control Message
Wszystko zależy jaki masz akumulator. Jak zwykły to napięcie na pracującym silniku 14.4-14.6 V a jak masz aku AGM to może nawet być 14.8-14.9 V. Odczyt ponad 15V to już elektronika wariuje. Pewnie dlatego masz te błędy. Najlepiej laptopa z INPĄ do auta i chwile pojeździć. Zobacz jakie pokazuje napięcie podczas jazdy. Miernikiem to nie do końca wyjdzie poprawny wynik, wszystko zależy co to za sprzęt :norty:
-
Diagnostyka-jaki program ?
Fejs D-CAN, soft INPA a najlepiej DIS v57. Carsoft sobie daruj, ogólnie to szit a z e90 się i tak nie połączy.
-
łączniki jakiej firmy?
Kup oryginalne są tańsze od zamienników.
-
Diagnoza bmw
No nie do końca. Ja mam auto sprzed 2007 i na różnych fejsach i inpach próbowałem i żaden się nie łączył dopóki nie kupiłem fejsu na D-CAN. Ja bym na Twoim miejscu poszukał kogoś w twojej okolicy kto sprzedaje takie ustrojstwa i podjechał niech podepnie i sprawdzi czy czyta aut bo utopić kase to nie problem.
-
Blokada kierownicy a programowanie
chyba chodzi o synchronizacje a nie adaptacje ... rozrusznik kręci po zmianie cas ?? sprawdzałeś jakie teraz błedy masz w module cas ?? i dme/dde ??
-
BMW E90 320i spadek mocy przy wysokich temperaturach
U Ciebie nie ma VTG, znaczy w Twoim aucie :norty: Poradziłeś sobie już z tym spadkiem mocy ??
-
wymiana amortyzatorów przód
Nie dało się ścisnąć sprężyny żeby wyszły amory, nie było miejsca i dlatego musiałem odpiąć wahacze. Nie szło wyjąć amora ze zwrotnicy. U mnie też nie trzeszczały łożyska ale miały już delikatny luz. Staram się nie oszczędzać i wymieniać to co należy i na czas.
-
E91 - Zestaw Bluetooth Nokia - Demontaż
Kolego mam takie samo cudo też zakładane w DE. Ja rozłożyłem ten uchwyt na telefon, rozkręciłem kabel "transmisyjny nic nie ucinając i ten drugi chyba od anteny i schowałem je pod plastikiem po stronie pasażera. Nic nie widać a zestaw działa normalnie z telefonem apple. Można odbierać i kończyć rozmowy przyciskiem.
-
wymiana amortyzatorów przód
To zależy jaką masz "śrubę" do ściśnięcia sprężyny. Moja nie dała rady i trzeba było odpinać wahacze, oczywiście tylko od strony mcphersona. Kup od razu górne łożyska żeby dwa razy nie rozkładać. Czujników żadnych nie trzeba ruszać tylko oczywiście wypiąć je z uchwytu znajdującego się na amortyzatorze. Ja u siebie kupiłem wszystko oprócz sprężyny, amory, łożyska góra, odbój i harmonijka, uszczelki na sprężyny ...
-
BMW 320d E91 Letnie opony.
Kup Conti SportContact 2. Ja mam takie 2 sezon. Kolego ty czytałeś testy adac a ja w różnych autach jeżdze na conti i jakoś nie znikają w oczach. Są bardzo ciche. Nie słuchaj bzdur o pływaniu auta na oponach nie RSC bo to jakieś bzdury. Na RSC auto trudno utrzymać w koleinach dlatego je wywaliłem.
-
Pompa podciśnieniowa
Puścił uszczelniacz na pompie, ten pomiędzy pompą a głowicą silnika. Nie wiem jak wygląda to w dieslu ale u mnie ruszał się kruciec od wężyka idącego do serwa więc wymieniłem całą pompę.
-
Bład ELV pomoc
Ja mam na fejs na D-CAN ale mam też dostęp do żółtej głowicy. Kupiłem fejs od gościa który dorzucił wsady do NCS'a do wszystkich auto do 2009 roku :wink: Koleś jest blisko mojego miejsca zamieszkania czyli z Włocławka. Miałem kilka fejsów i żaden nie chciał zagadać z e90 ...
-
[E93] dziwny/inny dźwięk po wymianie wtrysków w N53
A nie łatiwej i szybciej jest zadzwonić do ASO żeby oni się wypowiedzieli ?? Nie sądzę żeby ktoś z forum pomógł bo pewnie jesteś odosobnionym przypadkiem ...
-
Zakup GT1 i IBM T23 lub T30
Kolego kruk203 to Ty sprzedajesz tego OPS'a ?? Jeżeli tak to napisz czemu musi być komp z RS jak połączenie masz po lanie ?? Chyba, że głowice łączy się przez lan i rs. To chodzi w nativie czy na VM, ciekawi mnie to że śmiga na każdym kompie.
-
[E46 318Ci] Błąd 272A pomozcie zdiagnozowac
Masz grzałki na sondach przed katalizatorem jak padnie to może wariować na zimnym silniku. Sprawdź sondy przed katalizatorem.
-
Zakup GT1 i IBM T23 lub T30
Tu nie chodzi o kontroler w laptopie ATA tylko o chipset, grafike, LAN itd łopatologicznie pisząc hardware komputera. Jak instalujesz windowsa na jednym komputerze i wrzucisz dysk do innego to winda się kładzie bo masz inny sprzęt logiczne prawda ?? RS-232 do niczego jest tam nie potrzebny. Głowicę łączysz z laptopem po lanie a nie rs-ie. Co ma przyspieszyć fejs na D-CAN jak can miałeś dopiero w e90 i to też nie we wszystkich modelach tylko późniejszych.
-
Zakup GT1 i IBM T23 lub T30
Bawiłem się tą głowicą koleś kupił sobie takie coś. W grę wchodzi tylko stary IBM dlatego że masz dysk ATA a nie SATA jak w nowych, po drugie dis i progman są postawione w nativie pod konkretny sprzęt jak kupisz coś innego rozwalisz zainstalowane tam systemy, win xp i unixa. Uważaj bo duży dysków ma rozwalony bootloader i musisz kombinować żeby odpalić progmana bo dis idzie z automatu. Skasujesz błędy disem ale progman nie widzi tej głowicy trzeba kombinować. Jeżeli potrzebujesz dla siebie kup sobie kabel na D-CAN. U mnie na takim kablu dis chodzi szybciej jak ta głowica na T23. Dobry fejs na D-CAN kosztuje ok 600 zł.
-
Stuki z zawieszki gdy autko postoi
Jedź do normalnego mechanika a nie jeździsz na szarpaki. Na szarpakach to wyjdzie jak już masz wszystko totalnie wybite. Stuki na lekko pofałdowanej nawierzchni to zazwyczaj łączniki lub gumy stabilizatora.
-
BMW e91 prosze o opinie .
Po pierwsze nie ten dział, po drugie auto ładne ale szukaj po lifcie cena trochę wyższa a ładniej wygląda.
-
Kodowanie BMW Warmia-Mazury, Kujawsko-Pomorskie
Zrobić sobie mogę sam pytam czy robiłeś i czy zadziałało.