Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. Kolega e61 napisal ale nie do konca, chodzi o synchronizacje ews ze sterownikiem silnika. Tez mialem u siebie e60, e91 jak chlopaki powyciagali sterowniki i trzeba bylo robic synchro. Auto zapalalo po czym gaslo, wygladalo jak by odcinal paliwo.
  2. Jakie masz bledy ?
  3. Byla juz. 320d i laska ktora nia jezdzila nie byla zachwycona. Wybrala X3 poprzedniej generacji
  4. A to nie jest mata pasazera ??
  5. kris1973 odpowiedział(a) na Dia20 temat w E90, E91, E92, E93
    Ślizga się ?? Nie ?? To daj sobie spokój.
  6. Odme to chyba przy dieslu. W benzynie wymienia się jak zaczyna wcinać olej, każde ASO Wam tak powie. Życzę powodzenia w wymianie co parę tysięcy.
  7. Jak uda się usunąć awarię to daj znać co i jak. Tka na prawdę jedyny soft jakim da się to skutecznie wykasować to DIS, żadne KTS'y czy inne wynalazki.
  8. Jeżeli kupisz z silnikiem N46 to nie ma z nimi problemów. Nie padają rozrządy czy inne cuda. Diesla bym sobie odpuścił bo pada osprzęt, turbina, wtryski czasem pompa a to już duże koszty jeżeli kupujesz nowe części. Spalanie w mieście ok 8-10 L.
  9. Uzupełnij profil bo nawet nie wiadomo jaki masz silnik w aucie. Regulaminu to się czytać nie chciało, co ????
  10. Tak jak pisałem wcześniej pompa od wspomaganie nie jest częścią układu/pompy wody więc po ja wymieniać ?? A co to za warsztat aso czy jakiś koleś ?? Może nie ma pojęcia co robi albo chce cie naciągnąć ?? Chłopie taką pompę to byś sobie sam wymienił przy odrobinie chęci.
  11. A czemu chcesz wymieniać pompę wody ?? Przecież to chodzi na osobnym pasku, w benzynie masz pompę wody za pompą wspomagania.
  12. Nie ma problemu z parowaniem iphona z BT w aucie. Sam mam i działa normalnie.
  13. Kolego ten błąd masz w module CAS a nie DDE czyli zmiana mocy nie ma tu nic do tego. Zobacz jakie masz błędy w CAS'ie i je wykasuj, INPA, DIS. Jeżeli błąd będzie to pewnego dnia nie odpalisz auta. Jeżeli nie da się go skasować to update całego softu w aucie, możesz spróbować tylko w module CAS a jak to nie pomoże to wymiana całej kolumny kierowniczej. Było o tym sporo popatrz w dziale o E90.
  14. Daty nie zmienisz tak samo jak daty wymiany płynu hamulcowego, żadne obd. Kasowanie masz z komputera pokładowego-BC i tyle. Kolego krzysiek555 jak piszesz że można przez obd to podaj czym to robiłeś-jakiego softu do tego używałeś. Robiłeś to czy tylko obiło się Tobie o uszy ze można ????
  15. Tak jak pisałem. Musisz odkręcić ten element, który przylega do podszybia na którym jest filtr przeciwpyłkowy. Potem ściągasz wąż idący do serwa a na końcu 3 śruby mocujące pompę do głowicy. Klucz najlepiej nasadowy bo innym nie dasz rady. Pompa wyjdzie ale musisz ją wyciagać nie do góry a w lewo nad wydechem. W razie pytań pisz na gg: 35952769
  16. Nie ma problemu, po to jest forum :P
  17. Tak, robiłem to sam. Musisz zdjąć "podszybie" ten długi element pod maską, masz tam 3 śruby i musisz zdjąć przewód idący do serva. Miejsca jest masakrycznie mało. Dokładnie chodzi o ten oring. Zanim zdemontujesz pompę zdejmij podszybie i sprawdź ręką czy masz tam olej. Pompę wyczujesz ręką bo nic innego z tyłu głowicy nie ma.
  18. Kolego mam ten sam silnik, N46, i zapewniam Cię że jest ta pompa z tyłu głowicy i właśnie z jej uszkodzonego uszczelniacza cieknie. Wejdź sobie na realoem.com wbij nr vin i w sekcji silnik->głowica znajdziesz sobie nr części.
  19. Wymiana czujników w klockach powinna pomóc żeby skasować inspekcję z BC disem tego raczej nie ruszysz. Zawsze jest niebezpieczeństwo, że uwalisz jakiś sterownik podczas aktualizacji. Nawet polskie ASO nie bierze odpowiedzialności jeżeli nie masz auta na gwarancji. Przy aktualizacji podepnij prostownik pod auto !!!
  20. Uszczelniacz na pompie vacum czyli próżniowej. Koszt nie duży wymiana ok 40 minut, no może godzinka. Za chwile zacznie kapać na katalizator i będzie nieprzyjemny zapach palonego oleju.
  21. Jedź do nich niech podepną pod komputer. Nikt Ci z głowy nie strzeli co jest nie halo, o ile w ogóle coś jest nie tak. Jak padnie cewka to auto nierówno pracuje, nie na wszystkie cylindry i zapala się check od silnika.
  22. a to na forum nie możesz napisać tylko odsyłasz go na pw ?? co chcesz kaskę ścignąć ?? nie ładnie kolego
  23. kris1973 odpowiedział(a) na Dia20 temat w E90, E91, E92, E93
    400 tysięcy to chyba w benzynie a nie w dieslu gdzie masz dużo większy moment. Jak ktoś ma ciężką nogę do sprzęgła to dwumas może paść i po 20 tysiącach. Jak nie słychać dwumasu to zostaw to i jeździj bo kasę wywalisz i po 1000 km jak się ułoży będziesz miał to samo.
  24. Wymiana płynu w opisywany przypadku nic nie pomoże. Tak jak powiedzieli w ASo taśma do wymiany a jak nie pomoże to plastikowa tuleja. Tobie wymiana płynu może i pomogła jak miałeś już zużyty albo było go po prostu za mało.
  25. Napisz jeszcze czy ten dźwięk przypominał grzechotanie blachy tak jakby pukał wydech o coś, bardziej metaliczny. Koleś był w ASO ze swoją e46 i się okazało że to nie napinacz, prawdopodobnie katalizator lub któryś z tłumików ale nie potrafili określić bo jak auto jest nagrzane to tego nie ma. Koleś w ASO sprawdził czy nie ma akcji serwisowej i nie było oczywiście. Stwierdził że tego się nie wymienia przez całą żywotność silnika no chyba że łańcuch szoruje to wtedy tak. Możemy sami to wymienić bo to nie jest problem tylko czy to pomoże. Masakra.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.