Skocz do zawartości

E39 wymiana szczotek dmuchawy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Dopadła mnie dość nie fajna usterka z racji zimowej aury za oknem mianowicie padł wentylator nawiewu. Na 100%jest to wentylator ponieważ podpinalem bezpośrednio zasilanie z wtyczki "jeża" i wentylator ani drgnie. Czy ktoś z was wymieniał szczotki w silniku i wie jakie jakie pasują?

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Moderatorzy

Jak szczotki już nie kontaktują to wiatrak będzie zajechany na maksa, łożyska i komutator również. Ktoś tu kilka miesięcy temu opisywał wymianę na jakiś zamiennik, ale nie mogę znaleźć tego tematu. Roboty jest sporo, żeby zrzucić deskę więc dobrze zrobić to raz. Możesz też kupić używkę za 50zł i na spokojnie spróbować zregenerować, to napisz wtedy czy warto. 

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mnie też czeka wymiana wentylatora, jest co raz głośniejszy, stosował ktoś z was nowy zamiennik? Nie uśmiecha mi się za jakiś czas zaglądać tam ponownie, jak się coś zadzieje

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Moderatorzy

Właśnie, ktoś wymieniał niedawno, ale nie mogę znaleźć tego tematu. Zakładał zamiennik i jedynym mankamentem podobno było wyważenie turbin i gorszy ich plastik. Nawet pytałem o przebieg, bo u mnie w chłodniejsze dni już ćwierka, to coś koło 400k następuje zgon dmuchawy. Chyba, że mi się śniło... :classic_unsure:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

U mnie 300 z hakiem i wszystko było ok, do póki nie chciałem szybko osuszyć szyby i pogoniłem go na max obrotach przez kilka minut. Od tamtej pory się zaczęło, buczy jak odrzutowiec 🫤

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Moderatorzy

Może turbinę rozerwało od obrotów, stary plastik, albo spadł odważnik. U mnie jak robiło się chłodno to zaczynał piszczeć dopóki się nie zagrzał. Teraz tego nie ma, ale jak odpalam rano to przez chwilę mam swąd jak z przegrzanej wiertarki. Szkoda, że tam jest taki łatwy dostęp...

Opublikowano
22 godziny temu, Fuser napisał(a):

Roboty jest sporo, żeby zrzucić deskę

pozwolę się nie zgodzić z tym zdaniem. Wymieniałem niedawno deskę. Założyłem  osobny temat (wymiana deski). proponuję tam zajrzeć. Opisałem też sposób montażu....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.