Treść opublikowana przez Ponta
-
Na jakich oponach jezdzicie?
Rant ochronny ma każda z tych opon. Oponeo. Są na oponeo. PS4 i PS4S, a jak użytkujesz bardziej na sportowo to PSS. Nie ma takich zlotów. Zbyt mało ludzi ma Z4, zobacz może grupki na fb coś organizują.
-
Na jakich oponach jezdzicie?
Wywal te opony kup wzmacniane bez rft. Zobaczysz dopiero jak auto jeździ. Wywalenie rft to pierwszy zabieg w Z4, nie bez powodu każdy tak robi na bimmerpost i z4forum UK. Wrzucaj Michały, Pirelli P7, albo Contisporty.
-
Opony Runflat - zmiana na zwykłe. Jakie? F11 535xD
Bak 70l i zasięg 1100 km daje spalanie 6,4 Zasięg 800 km oznacza, że spalanie miałeś 8,8l, samymi oponami byś tego tak nie zdewastował. Więc nie pisz bajek. Wpływ jest marginalny z przejścia 245 - 275 na 19" - 19" Coś tam by komp przeliczył, gdybyś przeszedł z 17" na 20" w ogumieniu mieszanym. Każda przewózka pasażera 90 kg by ci zawyżała spalanie o 5 l według twojej logiki.
-
E46 320d jaki rozmiar felg, ET itd POMOCY
ET 30 8J na froncie może przycierać, bo felga wyjdzie na zew. 17 mm w stosunku do serii. Analogicznie ET 35 wyjdzie na zew 12 mm i będzie idealnie.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Mają jeden numer czy z podwoziem M czy bez, więc nie trzeba. Zaraz można wymienić też stabilizatory, gumy i łożyska i dalej można wyliczać :)
-
Opony Runflat - zmiana na zwykłe. Jakie? F11 535xD
True :norty:
-
Pielęgnacja samochodu - co kupić.
Musisz furę psiknąć nie masz wyjścia, niech pokrwawi i spłucz. Potem glinka to wyciągnie na zero, ale cleanerem bym tego nie robił, nie od tego jest.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Zakładałeś już temat: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=392615 Jak chcesz kupić to weź bimmerchecka i śpij spokojnie, nie ma co rozkminiać.
-
Opony Runflat - zmiana na zwykłe. Jakie? F11 535xD
No styling 351 ma szerszy tył seryjnie, to sprawdź dobrze. Obecnie widzę masz Goodyear Exellence z homologacją BMW, ale to jest 535xD a nie 520d i załaduj mu Michały PS4 albo Contisporty czy Pirelli P7 oczywiście non rft i zobaczysz jak się klei drogi.
-
Pielęgnacja samochodu - co kupić.
Stosuj środek zgodnie z instrukcją a nie że leży 30 min na słońcu. valet pro bilberry ma neutralne pH więc nic ci nie zrobi z lakierem czy felgą. Poza tym takie środki stosuje się raz jak masz brudną felgę, bo tego nigdy nie używałeś a potem po pół roku, a nie co mycie. Ja jak myję auto co tydzień to zwykłe APC z pędzelkiem i mam nowe alusy bez grama smoły czy kropek metalu, ale kwarc na nich siedzi i wosk syntetyczny.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Pasuje, ale musisz kupić nowe osłony + inne są odboje. Do tego gniazdo sprężyny góra dół nowe i tyle.
-
Opony Runflat - zmiana na zwykłe. Jakie? F11 535xD
Jest tak jak pisze kolega. Poda jakie masz parametry felg, ale najpewniej masz seryjne i rozmiar dobierzesz z tabliczki na aucie.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
To przód zaraz też poleci jak masz Pro kit. Bierz coś co jest dostosowane do niższych sprężyn czyli Bilsten B8 np. lub zamiennik z Sachs do oryginalnego M podwozia. W sensie na przód też już załatw odpowiednie amory.
-
BMW X3 WBAWY310X0L545587
Ponta odpowiedział(a) na bimer1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZdjęcia nie są w 100% accurate. Nie ma się czym przejmować.
-
E92 328xi WBAKF5C58DE658098
Ponta odpowiedział(a) na Skrzypo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJedna wpisana w kartotekę :wink:
-
BMW X3 WBAWY310X0L545587
Ponta odpowiedział(a) na bimer1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMa jakieś szkody w historii.
-
F34 - zmiana opon na bez RUNFLAT
Jest tak jak masz na tylnej osi szersze kapcie. A w zasadzie już przy 255-265 na koleinach potrafi auto uciekać.
-
BMW E84 X1 XDrive23d WBAVP51080VM67132
Ponta odpowiedział(a) na nord temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażX1 są świetne. Zapytaj jak rozrząd, bo chyba 4-5k zł wymiana.
-
Pytania przed kupnem Z4
Nie ma problemu z automatem.
-
BMW X1 XDrive18d WBAVP11010VU05337
Ponta odpowiedział(a) na niko999 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest manual w dieslu, to nawet sobie tym głowy nie zaprzątaj. Ktoś wziął wściekły wygląd zamiast silnika. Wszelkie M dobroci, a to nie jedzie.
-
BMW Seria 2 M240i XDrive WBA2J7C56JVD60920
Ponta odpowiedział(a) na wiiktor11 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWeź bimmerchecka.
-
E92 328xi WBAKF5C58DE658098
Ponta odpowiedział(a) na Skrzypo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażStrasznie zlepiony ma ten przód. TO nie jest jego jedyna szkoda w USA, miał jeszcze minimum jedną przed tą. Auta z USA są niemalże niesprzedawalne wśród kumatych.
-
Pytania przed kupnem Z4
Nie znajdziesz 3.0si bez 70k zł+ w Polsce a w DE od 90k zł. Mechanik gada bzdury, bo m54 może pić olej na potęgę i tak chyba tu jest bo będziesz MINIMUM 7 właścicielem, gdyby liczyć w DE jednego. Auto miało 5 właścicieli w PL. Czego się mechanik boi w n52? Tek egzemplarz wygląda ciekawie biorąc pod uwagę ostatni rok śledzenia otomoto. Same kapelusze się trafiały. 5b automat. Produkcja 2002 a nie 2003, to niezłe jaja. To pierwszy z pierwszych egzemplarzy. Jeszcze nigdy nie widziałem daty produkcji 2002 w e85. Z ciekawszego wyposażenia ma alarm, sportowe zawieszenie, navi i HiFi. Nie ma bocznych oznaczeń modelu a powinny być. Zaciski i felgi po renowacji.
-
Drążek dźwigni zmiany biegów z e90 do e46
Nie można, chodzi o długość tej szpilki wewnątrz.
-
F31 320d WBA8H91090A720046
Ponta odpowiedział(a) na Ddawid_ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJakie to były kwoty naprawy?