Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

E32 z silniczkiem M70

 

trasa/miasto 70/30 jakieś 16 l/100km (typowa jazda w trasie + przejazdy przez różne miejscowości)

miasto od 20 (bardzo delikatna jazda) ---> do 26 l/100km

pozdrawiam

Marek

E32 750 V12 r. 91

Opel Senator B 3.0 24V

Omega 3000

Jeep Cherokee 4.0

Jeep ZJ 5.2

http://img129.imageshack.us/img129/2398/bmwe327501uv3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawil mi sie nastroj po ostatnim maratonie :D 1200km i non stop "S" w automacie i "sandal". Cisnalem ja dosyc mocno (dzien, spory ruch ciezarowek) bo prawie caly czas 160 a na naszych drozkach to na diesla nie tak zle (spieszylo mi sie a i tak nie dalo rady szybciej - dziury, wyboje, remonty :mad2: ) :wink: Do tego przejazd przez kilka duzych miast i przejazd przez cala wa-we i powrot tez przez miasto. Spalanie wyszlo 8,5l/100km :cool2: Myslalem, ze bedzie gorzej, zwlaszcza ze wskazowka czesto podchodzila pod czerwone pole a redukcje przy wyprzedzaniu szly od razu po 2 biegi :D To moja pierwsza dluzsza trasa moja Beti (Szczecin - Wa-wa w jeden dzien w dwie strony) i jestem super zadowolony. W zakretach bajka, kapcie 225 nie szarpaly mocno na koleinach i spalanie wyszlo nizej niz liczylem :D Dla mnie nigdy wiecej zadnego innego autka - tylko BMW :D

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testa chcac sprawdzic ile najmniej mozna spalic moim autem

 

udalo mi sie spalic 8.7 litra benzyny na 100km, na trasie zary wroclaw (okolo 170km)

 

w 735 e38, automat

 

zatrzymalem sie ze 4 razy na swiatlach i przed innym autem, nie jechalem szybciej jak 100km/h (tylko chwilowo zeby jechac z rozpedu)

i staralem sie nie wolniej jak 70km/h

 

 

a normalnie na trasie to pali mi 10.5 km / h (jazda normalna, czyli ile warunki pozwola ;) )

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz udało mi się na pełnym baku ok. 70 litrów ropy przejechać 1100km., tj. nad morze i z powrotem. W mieście niestety pali dużo więcej (ok. 8-9 lit.) ale też nie jest żle. A jak jest ze spalaniem w innych dieslach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przy normalnej jezdzie pali 13, nie oszczedzam jej wtedy. Na trasie do 100 km/h ok. 8l/100 km. DA sie tak jechac. Ostatnio wlalem za 80 zl pb95 i przejechalem 210 km :) To chyba niezle. Ale miasto to poraszka z 16-17 tzreba liczyc. No ale niestety, V8 to nie r4 :).

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj TDS pali nadpodziw malo...na trasie to nawet moge zejsc ponizej 6 litrow a w miescie 8 max 9..ale bylo i tak ze spalil 11 ale to jak testowalem jego predkosc max caly cas obroty do czerwonosci..220 km/h i jeszcze polecialby :twisted: ale i tak zmieniam na 528 e 39!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 520i na silniku m20 jeździ tylko na Pb98 :cry2: chociaż na baku pisze zeby lać tylko 95 :?: takie juz mamy paliwo :duh: musze jednak przyznać że lepszej benzyny pali mniej - przy oszczędnej jeździe 11,5-12 miasto, 8,5-9 trasa (V 120-130) , a do tego jest bardziej elastyczny na niskich obrotach i jeździ się dużo przyjemniej :D. Problem w tym, że BMW nie służy do spokojnej jazdy, więc jak depnę mocniej to 15-16l po mieście nie moje :jawdrop: w trasie można jechać do 180km/h < 15l
Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na trasie przy normalnej jezdzie pali

8,9-11l. W miescie od 13,7-15,4. Srednia miasto-trasa 12,3l.PB95

 

PS. Niewazne jest spalanie,najwazniejszy jest komfort jazdy.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chętnie się pochwalę ile moja pali. 318i M43 pali :

PB trasa 6,9

PB miasto 9,1

LPG trasa 7,8

LPG 10,8

Trasa to raczej spokojna jazda do 120 i wciskanie tylko przy wyprzedzaniu.

Miasto to typowo łódzka dojazdówka bez ścigania na światłach :)

Dodam jeszcze że mam kapcie 225 z przodu i z tyłu :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to "żre jak smok" :D po ostatniej regulacji pali 18,19/100 po mieście i przy bardzo spokojnej jeździe (nie mieszkam w żadnej metropoli i nie stoję w godzinnych korkach). A partacz od instalacji gazu co regulował rozkłada ręce i mi wpiera ze spalanie jest w normie, tylko pogratulować fachu :)

A może ktoś mi powie czy te spalanie może byc powiązane z elektroniką? Przewody odchodzące od cylindrów miały przepięcia wiec wymieniłam, słyszałam nawet teorię (od tego mądego fachowca) że spalanie może byc też z tym powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie przy rownej jezdzie ok 120-130 dyszke wciaga. jak wylacze klime to do ok. 9 udaje sie zejsc...

 

W miescie srednio ok 14-15l. Przy wlaczonej klimie i w korkach bedzie wiecej...

 

Ale ten dzwiek.....

 

Poprawka. Ostatnio za 100 PLN po Wawce zrobiłem ciut ponad 200 km. Z klimą i takimi sobie korkami. Czyli wyszlo ok 12-13 l....

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.