Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

moja pali przy spokojnej jezdzie do 30 litrow gazu,lub 17litrow benzyny. zawsze obiecuje sobie ze sprawdze ile pali jak nie bede przekraczal 90,ale zawsze znajdzie sie jakis pojazd ktory chcialby sprawdzic czy M przykleilem sam czy w fabryce :twisted:

 

 

Jak ja czytam że komuś paki 30 litrów gazu w silniku 2,5 litra to mnie tylko utwierdza w przekonaniu że dobrze że nie zagazowałem swojego samochodu bo jak tak ma być to mój musiałby palić Ok 60 :jawdrop: :!: :shock:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ci instalacja gazowa ?? :| skoro pali tyle ze wychodzi prawie tak jak byś jezdził na Pb!

 

Doliczając wszelkie koszty utrzymania instalacji gazowej, ten interes jest nieopłacalny :wink:

 

to mnie tylko utwierdza w przekonaniu że dobrze że nie zagazowałem swojego samochodu

 

heh... zobacz moją sygnaturkę :wink: przychylam się do tej wypowiedzi :D gdybym miał już zakładać LPG to tylko instalację z wyższej półki (np polecany PRINS).

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pali 11,5 litra benzynki w mieście,

a gazu to od 15 do 18 litrów w mieście.

 

Nie jestem specem, ale chyba przydałaby się regulacja gaziorka ;)

 

No też mi się tak wydaje, tylko już byłem trzy razy i dalej jest tak samo, że między 15,a 18 pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz:

miasto 12 -14 zalezy jaka jazda do 2,5 tys obr. nawet 10 - 11 - w centrum krakowa sa wieksze korki wiec spaliwiecej bo wiecej sie stoi!

na trasie zejdzie do 8 - 9! tak do 120 130 km/h

 

benzyna:

miasto przy spokojnej bardzo spokojnej jezdzie 10 - przy ostrej wlancza sie wirek

trasa: 7-8 zalezy jak szybko!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale chyba przydałaby się regulacja gaziorka ;)

 

No też mi się tak wydaje, tylko już byłem trzy razy i dalej jest tak samo, że między 15,a 18 pali.

 

Wiesz co... teraz dopiero przeczytałem że masz e34 525i. Miałem takie autko zagazowane i wyniki na gazie były podobne. Na benzynie miałem wyższe niż ty, ale nigdy dokładnie nie sprawdziłem. Spróbuj może wyregulować ją delikatnie u jakiegoś innego specjalisty, tak żeby paliła z 13-16 litrów gazu po mieście i to chyba wszystko co wyciśniesz (obecne wyniki nie są wcale złe :)). Za słaba też nie może być, więc po wyregulowaniu przez analizator spalin, niech delikatnie go podkręcą, bo będzie mulił. :wink:

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie dokladnie policzylem spalanie w 740, wyszlo mi w cyklu mieszanym, glownie miasto 13l/100. Ufffffff, ulga.

A co do gazu to 518 palilo mi 1.5-2 l wiecej na gazie, zamiast 11 - 12.5/13 l gazu. Roznica 11 vs. 18 l tylko znaczy o zrypanej instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy zrypanej, bo a ni nie strzela i super jeżdzi na gazie, a z tego co czytałem to tak palą te 525i 12v.

 

Ja miałem 24v.

 

Wlasnie sobie dokladnie policzylem spalanie w 740, wyszlo mi w cyklu mieszanym, glownie miasto 13l/100. Ufffffff, ulga.

 

Masz szczęście, że masz takie luźne (pod kątem przemieszczania się) miasto. Bo wiesz korek korkowi nierówny. ;)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy kiedy używacie latem klimatyzacji, w widoczny sposób wzrosło wam spalanie. Pytam, bo nie wiem czy to normalne, ale u mnie spalanie wzrosło z ok 15 l gazu do 17-18 l. Zastanawiam się czy jechać do regulacji, czy odpuścić sobie.
lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy kiedy używacie latem klimatyzacji, w widoczny sposób wzrosło wam spalanie. Pytam, bo nie wiem czy to normalne, ale u mnie spalanie wzrosło z ok 15 l gazu do 17-18 l. Zastanawiam się czy jechać do regulacji, czy odpuścić sobie.

 

U mnie spalanie też wzrasta o litr lub dwa na klimie. Silnik jest bardziej obciążony co od razu czuć przy ruszaniu spod świateł. (zaznaczam, że nie mam lpg).

 

Zamiast jechać i płacić za "wizytę", wyłącz klimę i sprawdź czy pali znowu 15l. :wink:

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam. Czy kiedy używacie latem klimatyzacji, w widoczny sposób wzrosło wam spalanie. Pytam, bo nie wiem czy to normalne, ale u mnie spalanie wzrosło z ok 15 l gazu do 17-18 l. Zastanawiam się czy jechać do regulacji, czy odpuścić sobie.

Ja co prawda mam silnik jak w kosiarce do trawy, ale nie zaobserwowałem większego spalania przy klimie. Niezależnie od tego czy jest zima czy lato zawsze pali w mieście 9.4 - 9.7 l/100km. Benzyny oczywiście. :D

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dolacze bo moja 735e38 zre jak smok, przynajmniej w miescie

21 litrow to nie extremum, spokojna jazda w szczycie we wroclawiu

jak mu wciskam to i 35 spali

 

w niedziele, jak miasto bez korkow, to 15 :)

 

na trasie, naprawde ciezko zejsc ponizej 10 litrow

moze ktos podzieli sie jaka technike jazdy mam stosowac zeby palic mniej :)

 

jezdze na klimie, ale naprawde nie czuje w mocy przy tym silniku czy klima jest wlaczona czy nie

 

jak nie resetuje w ogole kompa, jezdze po trasie i miescie to mam srednia w okolicach 14-17 (glownie jednak w miescie)

 

jak mnie ktos pyta ile to pali, to juz nawet nie mowie i nie wdaje sie w dyskusje, bo nie chce szokowac rozmowcow i sie przyznawac ze tyle wydaje na bezyne bo boje sie okreslenia w stylu, ze padlo mi na mozg :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Marcin, no smok niestety :-).

 

Ja zakończyłem pierwszy miesiąc uzytkowania ze srednia 14,3.

Rekord to 8,6L/100 KM w trasie.

Generalnie to wciskanie gazu jest wielopoziomowe.

Tu trzeba szukać położenia przepusticy, kiedy auto jedzie jak chcemy a spalania chwilowe są 8L/100 km a nie 20 ....

Nie możnma jezdzic tym autem beztrosko wciskając gaz, nawet jadąc wolno. Trzeba lookac na ekonomizer non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni post był orientacyjny.

Teraz dokładnie.

Trasa Szczecinek-Goleniów-Szczeinek. Razem wyszło 314,5 km.

Jazda spokojana 110-120.(zmiana biegów przy 3k obrotów).

 

W szczecinku tankowanie pod korek.

Po przyjeżdzie to samo. Wynik 18,1 litra paliwa.

Wynik spalanie 5,75 litra/100km.

 

I dlatego kocham mojego tds'a. A trzeba pamiętać że to kombiak.

Samochód miał dodatkowo pasażera i ze 50 kilo bogażu( no i cały bak paliwa). Więc można bybyło go jeszcze odchudzić o ~150 kilo.

Do tego jazda była z otwatymi okienkami, lub klimą!!!

A oponki także 225 na 16-tkach.

Myślę że 5 można spoko wyciągnąć na trasie. Kiedyś sprawdze.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja automatem wyciagnalem wynik 6.4 :D - tyle pokazal komputer i tyle wyszlo po wlaniu do pelna.

 

Swoja 327i przetestowalem teraz na Trasie Słupsk-Torun-Słupsk (troche krecenia po Toruniu, itp) jazda raczej spokojna do 130-140 km/h wynik to 8l/100 i jestem bardzo zadowolony :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie membrany.

No i przymusowej zmianie oleju drugi raz w tygodniu, przez wache w oleju.

Wczoraj spalanie na trasie 100km miałem 7,7L, przy prędkości średniej z tego dystansu 80,0 km/h.

Bawiłem sie w Clarksona :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko sprawdziłem ile pali i wyszło w jeżdzie mieszanej 50/50 7,8 Litra ON przy automacie...Na lotnisku w Borsku miała średnie spalanie 21Litrów :jawdrop: ale tego co wyczyniała to już nawet fabryka nie przewidziała....

Na codzień leje ile auto potrzebuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie przy rownej jezdzie ok 120-130 dyszke wciaga. jak wylacze klime to do ok. 9 udaje sie zejsc...

 

W miescie srednio ok 14-15l. Przy wlaczonej klimie i w korkach bedzie wiecej...

 

Ale ten dzwiek.....

Edytowane przez Martinez
Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np zmieniłem opony z 245 na 205 i spalanie(chyba)wogole sie nie zmieniło,czyli szerokosc opony ma sie nijak do spalania.Moja jak paliał tak pali ok 11-12l miasto.Wiec nie ma co wierzyć ze spalanie wzrasta wraz z szerokosćia kapcia,no chyba w aucie co ma 50km :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.