Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Moja to "żre jak smok" Very Happy po ostatniej regulacji pali 18,19/100 po mieście i przy bardzo spokojnej jeździe

 

Violeta- Nawet jeśli masz silnik 12V, automat i instalkę II generacji to przy spokojnej jeździe nie powinien tyle palić. Ja mam 2.0l który według instrukcji pali więcej niż 2.5l ( 2.0 :13,6l manual 2.5 : 13,3 aut) a jak spokojnie jeżdze na Pb to pali 11-12l po mieście (Katowice).

 

Musisz jednak pamiętać, że rozrzut w spalaniu przy tych silnikach jest ogromny. Ja cały czas uczę się jak jeździć oszczędnie moim autem i okazuje się ze wolna jazda jest mniej ekonomiczna, niż wtedy gdy jeździmy dynamicznie ale i rozsądnie operujemy pedałem gazu :wink: A najlepiej pojechać do innego gazownika i zapytać go o zdanie:)

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajemie się ze tyle to ona nie powinna palić, ale gazownicy w Mrągowie są kiepscy i wykręcają sie jak tylko mogą zwalając winę na elektronikę ale oczywiście nie na instalację. A co najlepsze (a raczej najśmieszniejsze) to mam manualną skrzynię biegów, a przy jeździe to już nauczyłam sie patrzeć nie na licznik ile jadę, ale na obecne spalanie i gazem dopasowuję sobie zeby było jak najbardziej ekonomicznie. A co do gazowników to jak :mad2: (czyli i tak to nic nie da, ja swoje oni swoje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to "żre jak smok" Very Happy po ostatniej regulacji pali 18,19/100 po mieście i przy bardzo spokojnej jeździe

 

Violeta- Nawet jeśli masz silnik 12V, automat i instalkę II generacji to przy spokojnej jeździe nie powinien tyle palić. Ja mam 2.0l który według instrukcji pali więcej niż 2.5l ( 2.0 :13,6l manual 2.5 : 13,3 aut) a jak spokojnie jeżdze na Pb to pali 11-12l po mieście (Katowice).

 

Musisz jednak pamiętać, że rozrzut w spalaniu przy tych silnikach jest ogromny. Ja cały czas uczę się jak jeździć oszczędnie moim autem i okazuje się ze wolna jazda jest mniej ekonomiczna, niż wtedy gdy jeździmy dynamicznie ale i rozsądnie operujemy pedałem gazu :wink: A najlepiej pojechać do innego gazownika i zapytać go o zdanie:)

 

własnie tez to zauważyłem jezdzac dynamicznie krecąc auto góra do 4 tys auto pali mniej niż dziadkujac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Auto powinno być rozpędzane do chwili kiedy dostaje sie maksymalny moment obrotowy ... ale z gazem wciskanym płynnie nie do dechy...

 

2. Na prostych odcinkach nie wciskamy przy 60 kmh gazu ostro tylko płynnie i delikatnie przy wyprzedzaniu redukcja aby pracowałw zakresie momentu obrotowego!

 

 

to są moje podstawowe 2 punkty oszczędnosci oszczędnie jeżdze z zasady tzn spokojnie nie męczac sie smigając o zderzak od innych aut i zmieniając pasy bo mam BMW cenie możliwosci Bmw czyli jak potrzeba to idzie jak diabli:) jest elestyczna i wygodna! jak chce podeptać to to co zaoszczędziłem wykorzystuje na deptaniu czyli średni 3miasto Sopot - Gdańsk 15 L i często na postoju zaglądam pod mache i słucham :):):) bo lubie tam patrzeć:)

 

czy zasadagościa bądź gościówy w BMW ma byc nie jezdzenei jak dziadek zasiadam sobie na srodkowy pas kontroluje przepustnice kierownice i całę auto :) i jade ! :) a na trasie gaz do dechy aby było bezpiecznie!:)

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Udalo mi sie ustanowc nowy najlepszy wynik spalania, jazda miesznaa trasa-miasto tak po polowie mniejwiecej i wyszlo 16,2 litrow gazu :wink:

 

Witam. to moze wymienimy sie doswiadczeniami jako Ziomki :D

 

 

Noo ba :) Trzeba sie spotkac :mrgreen:

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje cudo e36 316i coupe , pali 7-7.5 L benzyny trasa, miasto 8-9L

gaz: trasa = 32L w zbiorniku = 370km przejechanych

miasto= roznie , ale nie wiecej niz benzyny(sekwencja)

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym mikserze - średnio 12-14l (jazda mieszana)

Rekord najmniejszego spalania to ok 10,5l powtórzony czterokrotnie, rekord najwyższego spalania to 32l, ale to tylko raz

Na blosie - jeszcze nie wiem dokladnie . Jak narazie podczas jazd testowych było 13,3l i 15,7l

 

Silnik M30B28, inst gazowa I generacji

 

Pozdrawiam

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik na odcinku 880 km (troche kręcenia po Swiniujsciu):

8 litrów.

Ogolnie przy jezdzie na codzien:

miasto 10-12 litrow (czasami z włączoną klimą :D )

trasa 8-9 litrów.

 

 

mam podobne wyniki :cool2:

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.