Skocz do zawartości

M50i 4.4 V8 530km


Zermax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
9 godzin temu, savik79 napisał(a):

Co laliście jak było E5 (do %5 biokomponentów) 95 czy 98 ? . W 2021 jak odbierałem X540i, w Autofus Warszawa powiedzieli mi, żebym tankował 95, 98 dla X'ow, które są produkowane w USA, nie ma sensu. 

Jeśli chcę zostać przy E5 to skazany jestem na 98 ? 

Ogólnie co myślicie o tym całym switchu E5/E10  i co lejecie do waszych "hot vee" ? 

Nie ważne gdzie auto zostało wyprodukowane tylko na który rynek. W instrukcji jest napisane jasno. Katalogową moc i spalanie silniki benzynowe w G05 osiągają na benzynie 98. Nie wolno stosować benzyny o liczbie oktanowej niższej od 91 i zawartości etanolu powyżej 10 %. Czyli benzyna 95 E10 może być stosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Borsuczek napisał(a):

Nie ważne gdzie auto zostało wyprodukowane tylko na który rynek. W instrukcji jest napisane jasno. Katalogową moc i spalanie silniki benzynowe w G05 osiągają na benzynie 98. Nie wolno stosować benzyny o liczbie oktanowej niższej od 91 i zawartości etanolu powyżej 10 %. Czyli benzyna 95 E10 może być stosowana.

U mnie na klapie w X5M jest nawet E25 wpisane 🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja leje 98 od początku do X5m.

Co do wcześniejszego wątku związanego z obawami do m50i, to znajomy 3 lata jeździ od nowości, kilkadziesiąt tys km przebiegu, dużo krótkich tras i praktycznie zero problemu.

Te silniki szybko się grzeją i przegrzewanie było głównym powodem problemów starszych generacji. W m50i oraz x5m jest układ chłodzenia który działa na długo po wyłączeniu silnika i pewnie nie raz go słyszysz.

Co do dźwięku silnika, to pamiętaj że auto jest mocno wyciszone, więc nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka 😉 Duża różnice natomiast robi wydech i to był jeden z powodow dla którego zmieniłem m50i na x5m i jest lepiej ale też jakoś d nie urywa. Jak Ci mocno zależy na dźwięku, to któryś kolega tu na forum robił jakiś porządny wydech do m50i i podobno robi niezłą robotę. 

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowych i mocnych aut 98 może mieć sens, dla starszych może być szkodliwe. Ja tam z reguły leję 95, czasem 98, ale ja jestem bidny 40i 🙂. Artykuły odnośnie 95 vs 98, jakiś pogląd mogą dać (zachęcam do czytania komentarzy, bo czasem wnoszą ciekawe informacje):

https://moto.pl/Porady/7,115894,30487722,benzyna-pb95-kontra-pb98-czy-w-ogole-jest-roznica-w-mocy-samochodu.html

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,29912783,kiedy-paliwa-premium-moga-zaszkodzic-silnikowi-czasem-moga.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, wilk325 napisał(a):

Nie wiem co oni tam palą w tym Autofus 😉. Do obu X zarówno 4.0i jak i Mc staram się lać 100 na Shell'u, jeżeli nie mam takiej możliwości to leję 98. 
Ciekawe czemu MC w wersji USA ma 617KM, a w PL 625KM

Różnica mocy to roznica miedzy HP a KM dodatkowo podawana na paliwie 91MON/RON moc jest taka sama.

Co do paliw.

W USA jest PB 91 i 93 w Californi tylko 91 ale oni podają inny parametr średnią z MON I RON u nas używa się RON do określenia liczby oktanowej. 

Nasze 95 ma liczbę oktanową MON ok 85 RON ok 95 średnia to 90-90.5 oktana w normie USA. 

I analogicznie ich 91 to nasze ok 96.

Co do E10 nie ma co panikować. Etanol dla nowych aut nie jest szkodliwy połowa USA jezdzi na mieszankach etanolu 30% i więcej w sportowych autach. Pamiętać trzeba też że liczba 10 oznacza maksymalny % a alkohol jest drogi więc tyle raczej nie będzie. Aktualnie paliwa które przyjechały na stację mają ok 7% bioetanolu. 

Edytowane przez --maly--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku użytkuje silnik m50i w X7.

Spalanie w mieście, odcinki 1-3km trzeba liczyć 20-25l i nie uwierzę w mniejsze spalanie, w trasie mniej więcej zero trzeba odjąć od prędkości i wychodzi spalanie ( przy 120 12l, 150 15l itd).

Silnik jest rewelacyjny, nawet przy tej masie około 2500kg daje dużo frajdy. Na razie przejechane 15k km więc co do awaryjności się nie wypowiem, przynajmniej w mojej zero problemów póki co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie musze się z Wami podzielić:

dwa wypady na Śląsk, każdy koło 900km w dwie strony, średnie spalanie 12l.

znaczy w jedną stronę, wyjazd z miasta koło 13l/100km, ale już powrót to spalanie w okolicach 11.2  -11.5 .

Podobnie mi wyszło jak przeliczyłem z pistoletu.

Jedna z podróży to  wyjazd do  Zielenica z rodziną  +  box na narty , średnio 12.6

Nie ma dramatu ... 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, savik79 napisał(a):

Panowie musze się z Wami podzielić:

dwa wypady na Śląsk, każdy koło 900km w dwie strony, średnie spalanie 12l.

znaczy w jedną stronę, wyjazd z miasta koło 13l/100km, ale już powrót to spalanie w okolicach 11.2  -11.5 .

Podobnie mi wyszło jak przeliczyłem z pistoletu.

Jedna z podróży to  wyjazd do  Zielenica z rodziną  +  box na narty , średnio 12.6

Nie ma dramatu ... 

 

Tyle to mi spala 40i 🙂 średnia z 25k km to 11.5. Natomiast trasa do austrii z boxem na dachu to 13.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, savik79 napisał(a):

Panowie musze się z Wami podzielić:

dwa wypady na Śląsk, każdy koło 900km w dwie strony, średnie spalanie 12l.

znaczy w jedną stronę, wyjazd z miasta koło 13l/100km, ale już powrót to spalanie w okolicach 11.2  -11.5 .

Podobnie mi wyszło jak przeliczyłem z pistoletu.

Jedna z podróży to  wyjazd do  Zielenica z rodziną  +  box na narty , średnio 12.6

Nie ma dramatu ... 

 

ale nie wiemy czy masz na Śląsk z górki czy pod górkę? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, savik79 napisał(a):

Panowie musze się z Wami podzielić:

dwa wypady na Śląsk, każdy koło 900km w dwie strony, średnie spalanie 12l.

znaczy w jedną stronę, wyjazd z miasta koło 13l/100km, ale już powrót to spalanie w okolicach 11.2  -11.5 .

Podobnie mi wyszło jak przeliczyłem z pistoletu.

Jedna z podróży to  wyjazd do  Zielenica z rodziną  +  box na narty , średnio 12.6

Nie ma dramatu ... 

 

Nie ma dramatu to malo powiedziane . Jak na taki silnik to spalanie swietne 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kenhor napisał(a):

No i z jaką prędkością jechałeś, bo wygląda, że raczej nie prułeś.

prawie "Przepisowo" , na Wroclaw S-ką ->> 140 najczęściej,  max 150, bywało  130 , po zjeździe z S, wedle znaków max100 🙂

jechałem z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szary83 napisał(a):

Tyle to mi spala 40i 🙂 średnia z 25k km to 11.5. Natomiast trasa do austrii z boxem na dachu to 13.4

Jak sprzedawałem swoje X5 40i przy przebiegu 28k km, miałem zużycie z całości 11.7  

Na trasie z Łodzi do Wrocławia i dalej w góry,  w dwie strony, zdarzało mi się  mieć równe 10. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To są wartości z trasy. Średnie wyjdzie w okolicach 14-14.5L zależy ile miasta. 

Trasa jest w ok 12 a miasto w ok 15L.

I tak nie dużo jak na taki silnik i tak ciężkie auto.  W M3 G80 mam takie samo spalanie jak w X5 V8 (+2-2.5L względem F80) ta ich ekologia jest jakaś dziwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jednej rzeczy nie rozumiem. Jak da sie znalezc miejsce na 300kg baterii w przypadku phev to nie dałoby sie znalezc miejsca na dodatkowe powiedzmy 50l paliwa w wersji czysto benzynowej?Wtedy temat spalania straciłby na znaczeniu przynajmniej w przypadku tak drogich wersji jak V8 gdzie koszt benzyny nie jest najistotniejszym elementem układanki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do samych wartosci spalania temat jest jak wiadomo niewyczerpywalny. Jechałem ostatnio bardzo dynamicznie z Warszawy do Łodzi autostrada. Moje 840d zużyło w tych warunkach 11,5l /100km! Rekord! Przy 140 ten samochod pali 6,5-7l/100km. Przy takiej jeżdzie moj drugi samochod X5 M50d paliłby z 15-16l/100km a V8 dwadziescia kilka. Jak jazda jest spokojna to roznice robia sie niewielkie. Nigdy nie jezdziłem spokojnie V8 i nigdy nie miałem średniej niższej niż 16l/100km z jakiegos dłuższego dystansu. Jak komus V8 pali 12l na autostradzie tzn jedzie rownym tempem zgodnie z przepisami. Ktos inny niedowierza bo wystarczy pare razy dynamicznie powyprzedzac i robi sie z tego 15l. Spalanie V8 to bardzo indywidualna sprawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 11:55, maciek_w napisał(a):
36 minut temu, Michael1916 napisał(a):

Co do samych wartosci spalania temat jest jak wiadomo niewyczerpywalny. Jechałem ostatnio bardzo dynamicznie z Warszawy do Łodzi autostrada. Moje 840d zużyło w tych warunkach 11,5l /100km! Rekord! Przy 140 ten samochod pali 6,5-7l/100km. Przy takiej jeżdzie moj drugi samochod X5 M50d paliłby z 15-16l/100km a V8 dwadziescia kilka. Jak jazda jest spokojna to roznice robia sie niewielkie. Nigdy nie jezdziłem spokojnie V8 i nigdy nie miałem średniej niższej niż 16l/100km z jakiegos dłuższego dystansu. Jak komus V8 pali 12l na autostradzie tzn jedzie rownym tempem zgodnie z przepisami. Ktos inny niedowierza bo wystarczy pare razy dynamicznie powyprzedzac i robi sie z tego 15l. Spalanie V8 to bardzo indywidualna sprawa.


Zgadzam się.Jesli ktoś zawsze jeździ zgodnie z przepisami i zwraca uwagę na niskie spalanie to powinien kupić 25d 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michael1916 napisał(a):

Jednej rzeczy nie rozumiem. Jak da sie znalezc miejsce na 300kg baterii w przypadku phev to nie dałoby sie znalezc miejsca na dodatkowe powiedzmy 50l paliwa w wersji czysto benzynowej?Wtedy temat spalania straciłby na znaczeniu przynajmniej w przypadku tak drogich wersji jak V8 gdzie koszt benzyny nie jest najistotniejszym elementem układanki.

normy wltp, do tego zacieranie różnic w zasięgu EV i ICE. Jak diesel będzie robił na małym zbiorniku 600km i elektryk też "teoretycznie" 600 to będą argumenty dla rządzących, żeby wywalać ICE z obiegu.
Mnie też wkurza, że do e53 tankowałem 90l do zbiornika a do f15 już tylko 75. Z większym zbiornikiem mógłbym spokojne 1h dłużej przejechać autem (140km) w trasach.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek777477 napisał(a):


Zgadzam się.Jesli ktoś zawsze jeździ zgodnie z przepisami i zwraca uwagę na niskie spalanie to powinien kupić 25d 🙂

Niestety 25d to nie jest mistrz oszczędzania: 9-10l/100km przy normalnym operowaniu gazem, 8,6l/100km to już wymaga emeryckiego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 09:45, Michael1916 napisał(a):

Jednej rzeczy nie rozumiem. Jak da sie znalezc miejsce na 300kg baterii w przypadku phev to nie dałoby sie znalezc miejsca na dodatkowe powiedzmy 50l paliwa w wersji czysto benzynowej?Wtedy temat spalania straciłby na znaczeniu przynajmniej w przypadku tak drogich wersji jak V8 gdzie koszt benzyny nie jest najistotniejszym elementem układanki.

Dokładnie o to w tym wszystkim chodzi o zasięg , 600 km vs 800 czy nawet 900km longiem robi różnice, daje komfort podróży .

X5 w V8 powinna mieć zbiornik min 100 litrów, tak chyba było w pierwszych wersjach Porsche Cayenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.