Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. kkx5 odpowiedział(a) na dawido922 temat w X1 (U11)
    Oczywiscie ze szkoda zycia tym bardziej ze taka wymiana nie jest nigdzie zapisana a w dzisiejszych czasach, wpis na serwer bmw jest bardzo istotny.
  2. Obeznany warsztat wymienia statycznie i nie kupuje maszyny, warsztat co sie nie zna, kupuje aby swiadczyc uslugi i wmawiac ze tylko dynamiczna....
  3. Nie ma planu serwisowego na adaptacje klap, wiec, nie tyle, nie trzeba, nie mozna.
  4. Pewnie dlatego w NL wprowadzili ohraniczenia do 110km/h a w wielu miejscach do 90km/h aby te cuda mogly gdziekolwiek dojechac. Do miasta, oczywiscie, jak ma sie solary na dachu i nadmiar pradu, widze to. Na austostradzie to wciaz meczarnia a kolega jeszcze zapomina ze takie bmw od 2015 roku ma takie benzy oraz diesle ze do 300tys nie robi sie w nich praktycznie nic. Ja wiem, jest drozsze ale mi Tesla, wyglad oraz jej wykonanie po prostu nie odpowiada. Kazdy nowy chinol wyglada tak samo.
  5. Poczytaj dobrze. Od poczatku roku 102tys benzyn vs 18tys elektrykow... Do tego drugie tyle miekkiej hybrydy czyli dalej diesel oraz benzyna i jeszcze plug in, 90% to klasyka 10% full elektryk.
  6. Od lat dostepne w Intercars wiec zadna nowosc. Noxem to emulator przeciez, udaje nie sprawny katalizator Nox, jako sprawny. Wymiana samego czujnika/sondy Nox nic nie da gdy kat jest martwy. Prosze mnie poprawic jesli jest inaczej.
  7. Zgrywasz sie? Uzywasz translatora? Jestes na etapie szkoly podstawowej?
  8. W e46? Powaznie? Co ty masz za monstrum ze szpere chcesz w to pakowac?
  9. Awarie czego ma 8 letnie 200tys bmw, 3/5/7 X3/X5 itp itd? A jesli nawet, naprawi je co najmniej 5ciu mechanikow w kazdej wiosce, a Tesle? BYD? Jajko itp? Dlatego napisalem, w uzywce, bez gwarancji, elektryka, powodzenia.
  10. 95%, takie samo 95% ryzykujesz kupując 15to letnie bmw, tyle ile dales, nie istotne, 20cia, 30ci, 100tys zlotych. Liczysz teoretyczny koszt awarii.
  11. No chyba nie chcesz powiedziec ze sportowe bmw to to samo co sportowa Tesla na rynku uzywek. Przeciez to nie istotne ile koni ma elektryk, wszystko w nich powyzej 300hp mija sie z celem wiec potencjalna awaria i jej naprawa tez mija sie z celem. Chinczyki kupujesz tanio, na 5-6 lat i jak sie popsuja ida na zlom, nikt tego po gwarancji nie bedzie naprawial.
  12. W przypadku awarii, 5cio letni elektryk, ile bedzie warty? Tyle co wazy.
  13. Tesla peknie jak rzad USA przestanie ja dotowac, BYD peknie jak rzad CHRL przestanie go dotowac. Jak bys nie bronil elektyka, na dzien dzisiejszy to technologia na 5lat i auto na zlom, nie bedzie sie oplacalao naprawiac. 80% spalinowek nawet po 20tu latach dalej lata bez problemu po drogach.
  14. A co da update? Robiles reset blokady?
  15. kkx5 odpowiedział(a) na pawelo9 temat w F40
    Roznie. Febi 171871, Motul High-Torque Dctf
  16. kkx5 odpowiedział(a) na pawelo9 temat w F40
    Robilem wielokrotnie, wchodzi dokladnie 4.5L, nie ma nic w serwisowce o ponownym sprawdzaniu, zlewasz stary, wlewasz nowy, robisz reset gdy olej ma wiecej niz 40°, ponizej procedura jest zablokowana. Odnosnie komunikatu, tak, pojawia sie blad napedu po przebiegu +60tys
  17. Vtg nie ma zadnego czujnika badajcego zuzycie oleju. Po wymianie oleju robimy reset adaptacji oraz kalibracje aby algorytm ecu na nowo liczyl zuzycie oleju. Jesli tego nie zrobimy, moze pozniej, wyskoczyc blad zuzycia oleju.
  18. No gdzie swiece i brak mocy...? Co to za pomysly z czapki? Brak mocy, zawsze? Od kiedy sa problemy? Od kiedy "buczy"? Co robil mechanik ostatnio?
  19. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Oczywiście, unikac, caly system mild to g straszne. Start/stop byl zly ale mild to dramat.
  20. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Dokladnie tak. W trybie zeglowania gdy silnik jest wylaczony, turbo jest chlodzone przez pompe obiegowa, nie jest smarowane.
  21. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    1. Czytasz siebie? 2. Wrzutka nie dotyczy tego silnika. 3. Napisales ze glowna jest mechaniczna po moim wpisie o twoim bedzie. 4. Obiegowe pompki sa obiegowe, co tu tlumaczyc? Do ogrzewania wnetrza, do intercoolera wody, do chlodzenia turbo. Skad wiem? Bo rozbieralem wiele silnikow B. Nie brnij dalej bo doskonale wiesz o czym pisze a wymyslasz jakies nowe historie ze cos napisales prawidlowo.
  22. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Adiki, przestan, facet przyznaje sie do bledu a ty brniesz dalej? To jeszcze pogorsze twoja sytuacje, ta wrzutka po angielsku...dotyczy n55, a nastepna wypowiedz... pompki obiegu to moga byc ze 4ry i byly stosowane od 30tu lat... Nie ciagnij tego bo sie zakopiesz, silnik b58 ma dwie pompy MECHANICZNE, wody oraz oleju.
  23. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    No wiem. Pompa wody jest mechaniczna, w kazdym B, diesel czy Pb.
  24. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Hihi, adiki, gdzie ma ta pompe elekteyczna wody? 😁
  25. Super. Dziekujemy za dokonczenie tematu, najgorsze sa watki bez potwierdzen👍

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.