Treść opublikowana przez kkx5
-
Pierwsza wymiana oleju
Oczywiscie ze szkoda zycia tym bardziej ze taka wymiana nie jest nigdzie zapisana a w dzisiejszych czasach, wpis na serwer bmw jest bardzo istotny.
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Obeznany warsztat wymienia statycznie i nie kupuje maszyny, warsztat co sie nie zna, kupuje aby swiadczyc uslugi i wmawiac ze tylko dynamiczna....
-
F10, F11 - silnik B47 - klapy wirowe
Nie ma planu serwisowego na adaptacje klap, wiec, nie tyle, nie trzeba, nie mozna.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pewnie dlatego w NL wprowadzili ohraniczenia do 110km/h a w wielu miejscach do 90km/h aby te cuda mogly gdziekolwiek dojechac. Do miasta, oczywiscie, jak ma sie solary na dachu i nadmiar pradu, widze to. Na austostradzie to wciaz meczarnia a kolega jeszcze zapomina ze takie bmw od 2015 roku ma takie benzy oraz diesle ze do 300tys nie robi sie w nich praktycznie nic. Ja wiem, jest drozsze ale mi Tesla, wyglad oraz jej wykonanie po prostu nie odpowiada. Kazdy nowy chinol wyglada tak samo.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Poczytaj dobrze. Od poczatku roku 102tys benzyn vs 18tys elektrykow... Do tego drugie tyle miekkiej hybrydy czyli dalej diesel oraz benzyna i jeszcze plug in, 90% to klasyka 10% full elektryk.
-
Jak usunąć programowo sondę NOXw BMW E90?
Od lat dostepne w Intercars wiec zadna nowosc. Noxem to emulator przeciez, udaje nie sprawny katalizator Nox, jako sprawny. Wymiana samego czujnika/sondy Nox nic nie da gdy kat jest martwy. Prosze mnie poprawic jesli jest inaczej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zgrywasz sie? Uzywasz translatora? Jestes na etapie szkoly podstawowej?
-
Szpera Blackline - opinie? W szczególności na mokrym.
W e46? Powaznie? Co ty masz za monstrum ze szpere chcesz w to pakowac?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Awarie czego ma 8 letnie 200tys bmw, 3/5/7 X3/X5 itp itd? A jesli nawet, naprawi je co najmniej 5ciu mechanikow w kazdej wiosce, a Tesle? BYD? Jajko itp? Dlatego napisalem, w uzywce, bez gwarancji, elektryka, powodzenia.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
95%, takie samo 95% ryzykujesz kupując 15to letnie bmw, tyle ile dales, nie istotne, 20cia, 30ci, 100tys zlotych. Liczysz teoretyczny koszt awarii.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No chyba nie chcesz powiedziec ze sportowe bmw to to samo co sportowa Tesla na rynku uzywek. Przeciez to nie istotne ile koni ma elektryk, wszystko w nich powyzej 300hp mija sie z celem wiec potencjalna awaria i jej naprawa tez mija sie z celem. Chinczyki kupujesz tanio, na 5-6 lat i jak sie popsuja ida na zlom, nikt tego po gwarancji nie bedzie naprawial.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W przypadku awarii, 5cio letni elektryk, ile bedzie warty? Tyle co wazy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tesla peknie jak rzad USA przestanie ja dotowac, BYD peknie jak rzad CHRL przestanie go dotowac. Jak bys nie bronil elektyka, na dzien dzisiejszy to technologia na 5lat i auto na zlom, nie bedzie sie oplacalao naprawiac. 80% spalinowek nawet po 20tu latach dalej lata bez problemu po drogach.
-
Aktualizacja CAS bmw E91 problem elv
A co da update? Robiles reset blokady?
-
automat 7dct300 wymiana oleju
Roznie. Febi 171871, Motul High-Torque Dctf
-
automat 7dct300 wymiana oleju
Robilem wielokrotnie, wchodzi dokladnie 4.5L, nie ma nic w serwisowce o ponownym sprawdzaniu, zlewasz stary, wlewasz nowy, robisz reset gdy olej ma wiecej niz 40°, ponizej procedura jest zablokowana. Odnosnie komunikatu, tak, pojawia sie blad napedu po przebiegu +60tys
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
Vtg nie ma zadnego czujnika badajcego zuzycie oleju. Po wymianie oleju robimy reset adaptacji oraz kalibracje aby algorytm ecu na nowo liczyl zuzycie oleju. Jesli tego nie zrobimy, moze pozniej, wyskoczyc blad zuzycia oleju.
-
Problemy z mocą BMW e91
No gdzie swiece i brak mocy...? Co to za pomysly z czapki? Brak mocy, zawsze? Od kiedy sa problemy? Od kiedy "buczy"? Co robil mechanik ostatnio?
-
Zasięg
Oczywiście, unikac, caly system mild to g straszne. Start/stop byl zly ale mild to dramat.
-
Zasięg
Dokladnie tak. W trybie zeglowania gdy silnik jest wylaczony, turbo jest chlodzone przez pompe obiegowa, nie jest smarowane.
-
Zasięg
1. Czytasz siebie? 2. Wrzutka nie dotyczy tego silnika. 3. Napisales ze glowna jest mechaniczna po moim wpisie o twoim bedzie. 4. Obiegowe pompki sa obiegowe, co tu tlumaczyc? Do ogrzewania wnetrza, do intercoolera wody, do chlodzenia turbo. Skad wiem? Bo rozbieralem wiele silnikow B. Nie brnij dalej bo doskonale wiesz o czym pisze a wymyslasz jakies nowe historie ze cos napisales prawidlowo.
-
Zasięg
Adiki, przestan, facet przyznaje sie do bledu a ty brniesz dalej? To jeszcze pogorsze twoja sytuacje, ta wrzutka po angielsku...dotyczy n55, a nastepna wypowiedz... pompki obiegu to moga byc ze 4ry i byly stosowane od 30tu lat... Nie ciagnij tego bo sie zakopiesz, silnik b58 ma dwie pompy MECHANICZNE, wody oraz oleju.
-
Zasięg
No wiem. Pompa wody jest mechaniczna, w kazdym B, diesel czy Pb.
-
Zasięg
Hihi, adiki, gdzie ma ta pompe elekteyczna wody? 😁
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
Super. Dziekujemy za dokonczenie tematu, najgorsze sa watki bez potwierdzen👍