Treść opublikowana przez kkx5
-
Dodatkowe wymiany oleju - ASO czy warsztat?
Lepiej nic nie pisac jak sie nie ma pojecia o jakosci produktow OE, wliczajac w to oleje. Moja wypowiedz nie odnosila sie do interwalu wymian. O tym sie nie dyskutuje na forum, to wszyscy juz dawno wiedza.
-
Dodatkowe wymiany oleju - ASO czy warsztat?
Alez ty BRWS pleciesz glupoty, czytac tego nie idzie a ten YouTube kanal, co polecasz, co testuje nie ma nic wspolnego z realnym srodowiskiem silnika a jesli chodzi o Lotos, to byly bardzo dobre oleje a to co leje serwis BMW jest na 100% lepsze od tego co sam zalewasz. Przestan pisac glupoty.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Xdrive to system ciaglego 4x4, zalaczony jest momentu odpalenia silnika. Urzadzeniem mozna sprawdzic kat zapiecia ale to nic "zwyklemu" uzytkownikowi nie mowi. Reduktor monitorowany jest w czasie rzeczywistym, jesli cos jest nie tak, mamy kontrolke na desce, ale od 450L do dzis, problem jest czysto mechaniczny i praktycznie nigdy nie "wali" bledami, auto szarpie i tyle.
-
Wahacze przód xdrive a RWD
Wahacze sa inne. Nie pasuja zamiennie. Da sie wyjac ale w 90% uszkadza sie gume wiec, trzeba demontowac. Glowne hurtownie pokazuja jeden zamiennik Moog w cenie nie wiele nizszej od ori.
-
Wahacze przód xdrive a RWD
Wszystko co napisales sie zgadza. Wahacze sa rozne x/rwd. Do wymiany musisz odkrecic poloske, nie musisz demontowac z dyfra.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Nie. Opony, to trzeba ze 100tys na zlych jezdzic ale przeciez sie nie da, szarpie okropnie. Spalenia tarcz to 4 scenariusze: 1. Bardzo czesto, zle dobrany dyfer, brak zgodnosci przelozenia. 2. Wykonanie tuningu na hamowni 2D. 3. XDelate i upalanie. 4. Wymiana reduktora bez prawidlowo przeprowadzonej procedury wymiany.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Sprzegla sie praktycznie nigdy nie pala same od siebie, nawet jak masz zle opony. To internetowa bzdura ludzi co w tym nie siedza. Lancuch byl od samego poczatku, przez wszystkie generacje xdrive. Atc500->700->450->45L->13, rownoczesnie szly na kolach zebatych 350/35 tam gdzie nie szlo wcisnac wiekszej, seria 1/3/5. Problemem atc13 jest glowny walek oraz flansza wyjscia na wal tyl (za miekki material) oraz najgorsze, uzyto zbyt waskich lozysk na wyjsciu przedniego walu. Wybija sie caly korpus trzymajacy przedni (paskudnie zaprojektowany) walek na wal przedni.
-
BMW Z CIC unikalne ?
Nie ma opcji aby w prelci bylo cic, nie ma tez zadnego stringu w fa ktory o tym mowi, cic opcja combox, to jaki jest system (ccc czy cic), mowi rocznik auta i tyle. Ktos zrobil zmiane na cic. Nie ma tutaj zadnej wyjatkowosci auta.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Wyraziles opinie jakobys wiedzial jak zbudowany jest uklad, a przeciez nie masz pojecia bo w tym nie "siedzisz", to raz, dwa, juz widze jak wymieniasz reduktor w starej g30, za 20tysi w aso... Uzywki to loteria... ale dlaczego wedlug Ciebie skoro sa "pancerne". Ja zawsze stoje na stanowisku, nie wiem wiec sie nie wypowiadam w temacie.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Kazda seria G uzywa tej samej, dokladnie tej samej skrzynki vtg. Panowie, jesli nie pracujecie jako mechanicy, po co teksty, co mialoby sie popsuc? A co w moscie moze sie popsuc jak tam nic nie ma. A jednak sie psuja. Sonar, jako moderator, sprawdz cene nowej, moze zaczniesz pisac jak na tytul przystalo... Bo tak, to tylko klepanie.
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Oczywiście.
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Maszyna spowalnia proces a nie przyspiesza.
-
CHIPTUNING BMW seria G, silniki B38, B47, B58, B48, B58, N63
Przestan, 90%, jak nie wiecej wgrywa gotowce, lacznie z tymi na hamowni, to tak obeznany silnik ze nic nowego juz nie wymysla. Jeden pomiar i tyle.
-
F10/11 N57 rzeczywiste ciśnienie oleju
Mialem pare sztuk na rozrzad ostatnio, takie grube przebiegi, pod 400tys, n57, wszystko jeszcze ori, wlecialo tylko kolko mniejsze przy "okazji", egr wywalony duzo wczesniej.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Dlaczego nie? Przeciez mozna wyprodukowac wahacz na 500tys. Konweter w skrzyni biegow tez ulega zuzyciu a moznaby zrobic taki pancerny. Koszt regeneracji reduktora xdrive to cena zblizona do dobrego zestawu hamulcow, nie robmy z tego wielkiego halo, to nie statek kosmiczny, to zwykle bmw jest.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Tak, fabrycznie zle sa zrobione. Wymieniac olej bez sensu bo problem nie jest w zestawie sprzegla a w konstrukcji przeniesienia napedu na przod. Regeneracja przywroci prawidlowosc pracy ale oczywiscie, po jakims czasie wroci usterka. Nikt nie jest w stanie zmienic konstrukcji reduktora. Wahacze tez sie zuzywaja, tarcze hamulcowe tez trzeba wymieniac.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Rozumiem ze z przekora piszesz, xdrive to nie dziadostwo. Sa firmy co regeneruja. To najlepsza opcja.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Dlugi temat. Nie istotne. Nie bedziemy sie tutaj ciagac bo to nic nie wnosi w tym temacie. Siedze w reduktorach od 15tu lat. Zakup uzywek jest bez sensu, 90% ma uszkodzenia.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz Luk, nowa czesc ma gwarancje, mozesz ja reklamowac, powodzenia w reklamacji uzyki.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
No cos ty? Mechanicy uwielbiaja takie sytuacje. Zakladanie uzywki dostarczonej przez klienta, dziala, super, nie dziala, tez super, zepsuje sie, nie nasz problem...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gdzie jest Kriss, twierdzil ze Tesla sie nie psuje...
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
A jak sam kupuje w uzywce, za klienta pozwoleniem, to wezmie....?
-
Pierwsza wymiana oleju
Marcinq, chwala tobie jesli dbasz o swoje auto jak to opisujesz, niestety, jesli dojdzie do sprzedazy, podasz vin w ogloszeniu, ludzie to auto najpierw sprawdza w bazie bmw, zanim do ciebie zadzwonia, tam bedzie dziura w serwisie. Wiem to z doswiadczenia, czesto sprawdzam auta, jak klienci szukaja i jesli nie ma historii w bazie, nie pisze, musi byc aso, bo przeciez, ktos juz wspomnial, sa serwisy z dostepem do serwera, to nikt juz nawet o auto nie dzwoni. Czasy sie zmienily, ksiazki sa online, brak wpisu, brak serwisu, fv/paragony/karteczki, sa malo istotne. Nie ma w bazie, NIE BYLO robione.
-
Skrzynia rozdzielcza do wymiany G30 xDrive
To juz pytanie do Bmw. W serii G, skrzynki sa zle skonstruowane.
-
rozrząd 3.0D czy komuś rozleciał się
Jak mial uszczelke to musi zalozyc uszczelke, nie moze kleic na mase, miski sa inne.