Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. Jestem bardzo pomocny, przeczytaj wyzej co napisalem. Zasade jaka kazdy powinien przestrzegac: nie pisz nic jesli sie na tym nie znasz, tworza sie wtedy historie z kosmosu wziete. Jesli to jest dla Ciebie aroganckie, trudno, nie dbam o to.
  2. Cos slyszales ale po wypowiedziach widac ze niestety malo masz doswiadczenia w tuningu oraz ogolnie w systemach opf/dpf/egr itp.
  3. Chyba w czasach m57 sie zatrzymales. Dpf nie jest zadnym problem do min 300tys a co ciekawe, w b57 nie mialem ani jednego przypadku zapchania dpf a mialem juz dwa w m3/m4 zapchania opf...
  4. Ten temat o 340d jest po prostu glupi, b57 to genialny silnik i na pewno do KR wjedziesz przez wiele lat, jak na razie to b57 moze osiagac norme eu7 a benzyna b58 juz nie, dlatego jej nie ma w ofercie.
  5. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    M550d B57, jadac tak jak wiekszosc tych co maja 340i/540i, spala mi 5.6/100km.
  6. Wyglada na to ze potrzebujesz stabilizatora napiecia, prostownik to za malo dla isty.
  7. To jest czujnik cisnienia spalin. Jest przy kolektorze wydechowym. Wpisz w google nr to zobaczysz gdzie jest.
  8. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Wiekszosc warsztatow nie zbiera danych, nie ma na to czasu, widzisz to co robisz, co przyjezdza, z jakimi problemami. Kiedys sadzilem ze silniki B w benzynie to legenda, faktycznie zrobili je bardzo mocne... dolem (wal, korby, panewki), ale wiekszosc juz robi pewne przebiegi i zaczely sie pojawiac, ostatnio wiecej niz diesle na powazne naprawy/remonty. Odnosnie diesla to 1sza generacja b57 nie stwarza zadnych problemow, nawet do 300tys,zero napraw. 2ga jest wciaz za swieza ale... patrzac na budowe, beda z nia duze klopoty osprzetowe, za duzo ekologii. Wiec tak, B w benzynie jest genialne, ale nie jest pancerne, trzeba o tym pamietac. Do miasta, do serii max 5er, wybralbym benzyne, poza miasto, do kazdego suva, wybralbym diesla. Benzyna nie jedzie i pali duzo.
  9. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Tu chodzi o aure tego tematu, wywyzszanie, szczegolnie b58, jako legendy, czegos cos nagina prawa fizyki: lepiej jedzie, mniej pali, nie psuje sie, a diesel b57 to same zlo, przeciez to bzdura. To o to chodzi.
  10. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    No nie wiem, jak na razie naprawiam wiecej b38/48/58 niz b57.
  11. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Zgadza sie.
  12. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    B57a vs b58a to jest jakies 40kg. Przeciez rozbieralem kazdego z nich, roznice sa tylko w tlokach, korbach, kolektorach. Budowa, te silniki sa praktycznie takie same.
  13. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    B58 to jest diesel z wtryskami benzyny, roznice wagi sa znikome.
  14. Kazdy 530ps+ to ten najlepszy.
  15. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Tak, stety/niestety (skresl co uwazasz), to prawda.
  16. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Ja nie mam ani jednego ani drugiego, jezdze wszystkim co dostepne w bmw, kazda seria, kazdym silnikiem.
  17. kkx5 odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Oczywiscie ze masz racje, 340i blizej do 330i. Tylko wlasciciele b58 pisza inaczej. Na komfort, 40i jest zmulone, 40d robi znacznie lepsza robote. S58 w em tez nie jest tym samym co s55 w efce, zmula okrutnie do 4tys obrotow.
  18. Ale odpowiedz na pytanie juz padla. Wstawiasz screeny pracy posredniego wtrysku, mozesz tez wrzucic cisnienia w oponach, tyle samo znacza czyli nic.
  19. W n46 badasz wtryski? Szacun...
  20. Maske, mocno z gory, nie dopychac rekoma, robia sie wgniotki.
  21. kkx5 odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    Problemem jest 5/40 bez SP. Ogolnie, nie widze zadnego sensu lania do t2/t3 oleju innego niz 0w30, 5w30. 5w50 to juz pomysl bez znajomosci budowy silnika.
  22. kkx5 odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    To przestan sie zastanawiac. Tu2 nie ma problemu z panewkami, sa innej budowy, takiej jak b58. Problemem moze byc ten 5w40. Masz tam norme SP?
  23. Nie moze, to forum otwarte a nie grupa wspolnej adoracji, plakietka Moderator do czegos zobowiazuje. Pisze glupoty, bedzie prostowany.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.