Treść opublikowana przez kkx5
-
G01 3.0d mildhybrid 286km b57 skrzynia 8hp wymiana oleju w skrzyni z miska z filtrem OEM czy ZF
Tu cie zaskocze, w mild, OE bmw miska nie jest ZF, ma logo Hengst.
-
Błąd niskiego ciśnienia doładowania 244C00 - F11 525d 218KM
Tu trzeba to sprostowac bo nie do konca tak jest. Duza kreci sie od samego poczatku napedzajac powoli mala, od juz 1500 obrotow, gruszka zaczyna otwierac doplyw spalin na wirnik duzej, od 1750 jest tak 50/50 i wzrasta aby przy 3000 zamknac doplyw do malej a przekierowac na duza. To nie zero jedynkowo w tym ukladzie turbin.
-
Awaria systemu adblue, błąd 8052B7 oraz 8052DF
Jeszcze raz sie Ciebie medrcu spytam, jak awaria adblue moze byc wada ukryta? Awaria to awaria, jak sie dogadaja kto za co placi, to ich sprawa ale, to NIE jest wada ukryta czlowieku. Wada ukryta byloby wywalenie adblue i zamaskowanie bledow. Nie pisz bzdur i nie pij do mojej osoby.
-
Awaria systemu adblue, błąd 8052B7 oraz 8052DF
Mozecie mi wytlumaczyc, jak zuzycie systemu adblue oraz akumulatora, traktujecie jako wade ukryta?
-
E87 2007r silnik N45- olej w płynie
Nie posiada, to n45.
-
Schemat lewarka - joistica zmiany biegów 8HP - montaż blokady - odcięcia zapłonu
Tam gdzie masz 12v do lewarka, po zaplonie. Sprawdz, przewaznie to odmiany czerwonego. Robisz odciecie, lewarek bedzie martwy do czasu jak nie zrobisz polaczenia, guzikiem czy cokolwiek chcesz podlaczyc.
-
Schemat lewarka - joistica zmiany biegów 8HP - montaż blokady - odcięcia zapłonu
Po co? Odcinasz zasilanie, linie can, mase, co tam chcesz na wtyczce do lewarka, robisz bypass i tyle.
-
Bmw E90 uszkodzone panewki oporowe
Zacznij a wlasciwie zakoncz zakladac ten sam temat, na ktory, juz dostales odpowiedz.
-
Uszczelka rury płynu chłodzącego N62
Takiej jak moja nie ma nigdzie. To moja koncepcja, zlozona z tego co widziales, z usa (tez jest ujowa) oraz dwoch innych. Dlaczego pisze ze sie rozpadnie? Bo mi sie posypaly i ta, co wyslales i ta z usa, przeszedlem przez to osobiscie i stwierdzilem ze zaprojektuje swoja, ale to bylo z 10lat temu.
-
Uszczelka rury płynu chłodzącego N62
Przechodzilem przez to, nawet jesli uda sie ja wcisnac, w co watpie, po paru tygodniach sie rozpadnie na tym zabezpieczeniu i plyn poleci. To bylo lata temu, nie wiem czy jeszcze mam, pare osob w nia zaoopatrzylem, mam swoja koncepcje, wyprodukowana ale nie jestem pewien czy jeszcze gdzies na warsztacie lezy na polce.
-
Uszczelka rury płynu chłodzącego N62
To jest smietnik, nigdy tego nie zalozysz.
-
Uszczelka rury płynu chłodzącego N62
Nie ma uszczelek oe. W n62 ta rurka, wraz z wklejona uszczelka, jest wciskana w procesie skladania silnika, aby zrobic to wedlug procedury, trzeba zdjac obie glowice oraz miske olejowa... Daj link do aukcji alle to Ci powiem czy kupijes cos co nigdy nie zadziala..
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Dopisze jeszcze, procent awarii dla wszystkich jest taki sam M/N/B, roznice sa w ilosci i czasie w ktorym byly robione, M powstawal w czasach gdzie byla duza sprzedaz (bo byly dobre) aut z pb (m52/m54/n62), natomiast N sprzedawany w czasach gdzie byly same gowniane pb i niska sprzedaz benzyn, B silnik znowu w czasach bardzo dobrej benzyny (b48/b58), tak to wyglada w realu. Za pare lat bedziemy wspominac jaki to silnik N byl genialny, prosty w naprawie, trwaly, bez zbednej ekologii, w normie eu5, nie do zajechania...
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Bez przesady, chyba masz male doswiadczenie, moze na zeliwnym to on byl bezproblemowy, malo tu2 po zerwaniu jest. Uszczelki pg to norma w tu i tu2. To samo tyczy sie historii n57, ze niby 150tys i koniec, to jakas bzdura wymyslona przez tych co zarabiaja na tym. Jezdza spokojnie po 300/400/500 tys. Silnik B to praktycznie taka sama konstrukcja co N tylko nie krecona tak nagminnie co N ze względu na trudnosc cofania licznikow w serii G (laczenie z serwerem bmw, trudne/elektroniczne liczniki), dokreca do 300 tys i procent napraw bedzie taki sam, tam nie ma nic inmego jak w silniku N, tylko jeszcze wiecej ekologii.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Uszczelki pod glowica to wlasnie tylko m57, tego w N nie znajdziesz, to samo zanik kompresji, to domena m57. Ogolnie, m57 to tylko, ale to tez nie regula, w miare trwaly dol silnika, reszta to jest dno polaczone z mulasta 6hp i bez prucia wszystkiego co mozliwe (egr, dpf, klapy), nie jedzie to wcale a pozniej jedzie z wielka czarna chmura dymu.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Taaa, pancerny, osikany olejem z lewej i prawej, zapchane dpfy, turba wylatane, braki cisnienia, kopcenie na niebiesko, wtryski wylatane, wypierdziane uszczelki pod glowica, m57 to dramat, zaden warsztat tego juz nie chce robic.
-
Bmw n46 320i kopcenie/dymienie
Zdejmuj pokrywe i wymieniaj uszczelniacze zaworow, zadne wtryski, sondy i inne duperele w tym silniku nie maja zadnego znaczenia na kopcenie.
-
Zawieszenie tyl air suspension
Tutaj nie pomoge, tak jak pisalem, jeszcze nikt o pogorszenie auta nie pytal, masz slabych mechanikow, nie znaja sie na nivo w bmw. Siedze w elektronice i wiem ze bardzo duzo modulow potrzebuje nivo, czy mozna je wywalic, pewnie tak, nigdy przez to nie przechodzilem, powodzenia.
-
Zawieszenie tyl air suspension
Ja juz napisalem, na samym poczatku, gdzie masz problem, robilem/robie tego typu awarie co tydzien, ty zaufales temu co powiedzial mechanik, wiec z mojej strony mozesz dostac tylko taka odpowiedz jaka dostales: zrobiles gniota a nie naprawe.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
Wpakujesz moment w tego starego chrupka 20tys, to juz lepiej poszukac f30 z n47.
-
Zawieszenie tyl air suspension
Nie wiem czy byl tutaj taki idiota aby w f07 wywalic prosty system poduszek tyl i przejsc na sprezyny, czekamy.
-
BMW E60 3.0d Touring jako pierwsze auto – warto?
20to letnie e60... daj sobie luz.
-
Ogrzewanie BMW E90 N46 automatyczny klimatronik dwustrefowy
Chlodniczka do wymiany, ta w srodku, pod deska.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w40
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Nie bardzo moge to polaczyc.