Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. Tu cie zaskocze, w mild, OE bmw miska nie jest ZF, ma logo Hengst.
  2. Tu trzeba to sprostowac bo nie do konca tak jest. Duza kreci sie od samego poczatku napedzajac powoli mala, od juz 1500 obrotow, gruszka zaczyna otwierac doplyw spalin na wirnik duzej, od 1750 jest tak 50/50 i wzrasta aby przy 3000 zamknac doplyw do malej a przekierowac na duza. To nie zero jedynkowo w tym ukladzie turbin.
  3. Jeszcze raz sie Ciebie medrcu spytam, jak awaria adblue moze byc wada ukryta? Awaria to awaria, jak sie dogadaja kto za co placi, to ich sprawa ale, to NIE jest wada ukryta czlowieku. Wada ukryta byloby wywalenie adblue i zamaskowanie bledow. Nie pisz bzdur i nie pij do mojej osoby.
  4. Mozecie mi wytlumaczyc, jak zuzycie systemu adblue oraz akumulatora, traktujecie jako wade ukryta?
  5. Nie posiada, to n45.
  6. Tam gdzie masz 12v do lewarka, po zaplonie. Sprawdz, przewaznie to odmiany czerwonego. Robisz odciecie, lewarek bedzie martwy do czasu jak nie zrobisz polaczenia, guzikiem czy cokolwiek chcesz podlaczyc.
  7. Po co? Odcinasz zasilanie, linie can, mase, co tam chcesz na wtyczce do lewarka, robisz bypass i tyle.
  8. Zacznij a wlasciwie zakoncz zakladac ten sam temat, na ktory, juz dostales odpowiedz.
  9. Takiej jak moja nie ma nigdzie. To moja koncepcja, zlozona z tego co widziales, z usa (tez jest ujowa) oraz dwoch innych. Dlaczego pisze ze sie rozpadnie? Bo mi sie posypaly i ta, co wyslales i ta z usa, przeszedlem przez to osobiscie i stwierdzilem ze zaprojektuje swoja, ale to bylo z 10lat temu.
  10. Przechodzilem przez to, nawet jesli uda sie ja wcisnac, w co watpie, po paru tygodniach sie rozpadnie na tym zabezpieczeniu i plyn poleci. To bylo lata temu, nie wiem czy jeszcze mam, pare osob w nia zaoopatrzylem, mam swoja koncepcje, wyprodukowana ale nie jestem pewien czy jeszcze gdzies na warsztacie lezy na polce.
  11. To jest smietnik, nigdy tego nie zalozysz.
  12. Nie ma uszczelek oe. W n62 ta rurka, wraz z wklejona uszczelka, jest wciskana w procesie skladania silnika, aby zrobic to wedlug procedury, trzeba zdjac obie glowice oraz miske olejowa... Daj link do aukcji alle to Ci powiem czy kupijes cos co nigdy nie zadziala..
  13. Dopisze jeszcze, procent awarii dla wszystkich jest taki sam M/N/B, roznice sa w ilosci i czasie w ktorym byly robione, M powstawal w czasach gdzie byla duza sprzedaz (bo byly dobre) aut z pb (m52/m54/n62), natomiast N sprzedawany w czasach gdzie byly same gowniane pb i niska sprzedaz benzyn, B silnik znowu w czasach bardzo dobrej benzyny (b48/b58), tak to wyglada w realu. Za pare lat bedziemy wspominac jaki to silnik N byl genialny, prosty w naprawie, trwaly, bez zbednej ekologii, w normie eu5, nie do zajechania...
  14. Bez przesady, chyba masz male doswiadczenie, moze na zeliwnym to on byl bezproblemowy, malo tu2 po zerwaniu jest. Uszczelki pg to norma w tu i tu2. To samo tyczy sie historii n57, ze niby 150tys i koniec, to jakas bzdura wymyslona przez tych co zarabiaja na tym. Jezdza spokojnie po 300/400/500 tys. Silnik B to praktycznie taka sama konstrukcja co N tylko nie krecona tak nagminnie co N ze względu na trudnosc cofania licznikow w serii G (laczenie z serwerem bmw, trudne/elektroniczne liczniki), dokreca do 300 tys i procent napraw bedzie taki sam, tam nie ma nic inmego jak w silniku N, tylko jeszcze wiecej ekologii.
  15. Uszczelki pod glowica to wlasnie tylko m57, tego w N nie znajdziesz, to samo zanik kompresji, to domena m57. Ogolnie, m57 to tylko, ale to tez nie regula, w miare trwaly dol silnika, reszta to jest dno polaczone z mulasta 6hp i bez prucia wszystkiego co mozliwe (egr, dpf, klapy), nie jedzie to wcale a pozniej jedzie z wielka czarna chmura dymu.
  16. Taaa, pancerny, osikany olejem z lewej i prawej, zapchane dpfy, turba wylatane, braki cisnienia, kopcenie na niebiesko, wtryski wylatane, wypierdziane uszczelki pod glowica, m57 to dramat, zaden warsztat tego juz nie chce robic.
  17. Zdejmuj pokrywe i wymieniaj uszczelniacze zaworow, zadne wtryski, sondy i inne duperele w tym silniku nie maja zadnego znaczenia na kopcenie.
  18. kkx5 odpowiedział(a) na zxc206 temat w F07
    Tutaj nie pomoge, tak jak pisalem, jeszcze nikt o pogorszenie auta nie pytal, masz slabych mechanikow, nie znaja sie na nivo w bmw. Siedze w elektronice i wiem ze bardzo duzo modulow potrzebuje nivo, czy mozna je wywalic, pewnie tak, nigdy przez to nie przechodzilem, powodzenia.
  19. kkx5 odpowiedział(a) na zxc206 temat w F07
    Ja juz napisalem, na samym poczatku, gdzie masz problem, robilem/robie tego typu awarie co tydzien, ty zaufales temu co powiedzial mechanik, wiec z mojej strony mozesz dostac tylko taka odpowiedz jaka dostales: zrobiles gniota a nie naprawe.
  20. Wpakujesz moment w tego starego chrupka 20tys, to juz lepiej poszukac f30 z n47.
  21. kkx5 odpowiedział(a) na zxc206 temat w F07
    Nie wiem czy byl tutaj taki idiota aby w f07 wywalic prosty system poduszek tyl i przejsc na sprezyny, czekamy.
  22. 20to letnie e60... daj sobie luz.
  23. Chlodniczka do wymiany, ta w srodku, pod deska.
  24. Nie bardzo moge to polaczyc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.