Skocz do zawartości

MarekM-535i

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MarekM-535i

  1. MarekM-535i odpowiedział(a) na kifiu temat w E34
    Kolego pytałem o to ponieważ otwór centrujący felgi od e-39 ma większą średnicę niż e-34. Et w tym przypadku pasuje chodzi o idealne ustawienie felgi względem piasty.
  2. MarekM-535i odpowiedział(a) na kifiu temat w E34
    Jak rozwiązałeś problem różnych średnic otworu centrującego? Zakładałeś pierścień centrujący?
  3. proponuje tak jak u kolegi - ominąć pompkę, możesz też przy uruchomionym silniku odłączyć wężyk od pompki (niestety narazisz się trochę na utratę płynu) i obserwuj czy pompuje Ci dobrze płyn, kiedyś poszła mi pompa wodna i o dziwo z elektrozaworów płynął mi płyn do nagrzewnicy ale za słabo, więc pamiętaj, że to musi być mocniejszy strumień! Silwer86 kolega jest ''świeży" i pyta o pompę wody a jej nie radzę omijać.
  4. MarekM-535i odpowiedział(a) na palermos temat w E36
    Przepraszam przeoczyłem nie jest sprawny,dane z info -tech piny sprawdż tak jak napisałem
  5. MarekM-535i odpowiedział(a) na palermos temat w E36
    Twój czujnik jest sprawny piny 1 i 2 opór 15 omów piny 1 i 3 opór 12 omów 1-wtyk sygnałowy 2-masa 3-sygnał wejściowy 120-150 kHz
  6. Czujnik położenia wałka to nr.17, w tabeli masz numer części. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB51&mospid=47442&btnr=11_1480&hg=11&fg=15 chyba o to chodziło?
  7. żeby sprawdzić zaworki i pompkę musisz całość zdemontować ,rozebrać i wyczyścić.Dokładniejsze instrukcje znajdziesz na forum.
  8. Przez tą nieszczelność układ się zapowietrza i dlatego temperatura wzrasta,ta pompa i elektrozawory nad nią ma za zadanie zapewnić obieg przez nagrzewnicę.
  9. Ciśnienie które wytwarza pompa jest za niskie powinno być od 2,5 do 3,0 bar
  10. MarekM-535i odpowiedział(a) na bmw530 temat w E34
    Pompę sprzęgła masz sprawną? Jest połączona z pedałem sprzęgła ,zdejmij maskownicę pod kierownicą i zobacz czy nie ma wycieku.
  11. Jeśli masz silnik 4-ro cylindrowy dolej 2 litry jeśli 6-cio cylindrowy musisz wlać 4 litry ,jak będzie po literku na każdy nastąpi poprawa.
  12. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=38521&highlight=amortyzatory+przednie+e30 temat dla Ciebie.
  13. U mnie hałasuje łożysko nr 12 z tego linku ; http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AG71&mospid=47294&btnr=23_0516&hg=23&fg=15 właśnie to łożysko pracuje przy zwolnionym pedale sprzęgła na luzie.
  14. MarekM-535i odpowiedział(a) na ceziodur temat w E34
    Rozumiem że ta sytuacja ma miejsce zaraz po wyłączeniu silnika i trwa dosyć krótko? Jeśli tak to przyczyną może być zacięty zaworek zwrotny który ma za zadanie utrzymywać paliwo w przewodzie.
  15. He... nie wziąłem się jeszcze za jego wymianę, pewnie wymienię skrzynię a nie łożysko.
  16. Drgania samochodu to skutek wypadania zapłonów co ma miejsce w Twoim samochodzie ,co do usterki to tak jak kolega wyżej napisał.
  17. Krzysiek mam w e-30 to samo, to jest oznaka padającego łożyska wałka sprzęgłowego jest trochę zabawy przy jego wymianie.
  18. MarekM-535i odpowiedział(a) na Marcin E34 temat w E34
    Sprawdzałeś czujnik temperatury cieczy (ten dla sterownika?)
  19. Znajdż miejsce w którym przewody masowe od świateł mijania ,kierunkowskazu i pozostałych łączą sie z karoserią i dokładnie to miejsce oczyść i zabezpiecz.Myślę że pomoże.
  20. Pasuje jeszcze od Z3 masz zestawienie http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=33101428419&showus=on&showeur=on&details=1 dyfer od e-30 nie jest tu uwzględniony ale pasuje.
  21. Do compacta pasuje od e-30.Sedan i coupe oczywiście e-36 mają inny dyfer
  22. Brando5 ochłoń kolego czego straszysz? Na pewno uszkodzony jest alternator co do sterownika to będzie wiadomo po próbie odpalenia ale alternator i sterownik nie będą kosztowały więcej niż 600zł.
  23. MarekM-535i odpowiedział(a) na PANEUROPAN temat w E36
    Chyba to; http://www.automotosklep.pl/witryna_in.htm szukaj pod nazwą osłona przegubu ale nazwa manżeta jest potocznie używana jak napisał Basti
  24. Blisko progu to są tuleje tylnej belki elementy nr 2 z tego linku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47375&btnr=33_0219&hg=33&fg=30 wpływu na wysokość tyłu raczej nie mają ,tak jak koledzy piszą mechanik sam nie wie o co chodzi.
  25. MarekM-535i odpowiedział(a) na PANEUROPAN temat w E36
    Możesz założyć 3,38 wtedy nieznacznie spadnie przyśpieszenie ale wzrośnie prędkość maksymalna ale konstruktorzy wyliczyli optymalnie więc przy takim pozostań.Odkręcić musisz półosie,wał,dwie metalowo-gumowe poduszki i dwie śruby mocujące dyfer do wózka i oczywiście odpiąć wtyczkę prędkościomierza.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.