Treść opublikowana przez maniura
-
Samochód zgasł podczas jazdy
Jeśli chcesz zaoszczędzić kilka godzin szukania przyczyny, to zacznij od dedykowanego kompa i posprawdzaj w wartościach rzeczywistych zasilania czujników. Przy takim sprawdzaniu masz też po części sprawdzoną wiązkę
-
E60 doładowanie, różne wartości
Przy większym doładowaniu przepływka będzie więcej mierzyć, więc jest to skutek nie przyczyna. Duzy wpływ na doładowanie i masę powietrza ma egr, Całkowicie zamknięty zwiększa masę, a otwarty zmniejsza. Czy obroty silnika masz odpowiednie, nie za wysokie? Ciśnienie paliwa oczekiwane też nie jest stabilne.
-
Ustawianie czujnika deszczu
To oznacza wyłączenie zapłonu
-
e60 530D wymiana wtryskiwaczy 216 a wyniki
Czy przy robieniu programu ,nie da się ogarnąć wtrysków pod ten sterownik ,co umożliwi wpisanie wtrysków ?.Bo nie siedzę w temacie Jeśli nie ,to może warto pomyśleć o sterowniku z euro4. Moim zdaniem kodowanie wtrysków nie jest tylko do wolnych obrotów. Do pokazania prawidłowych korekt wtrysków jest potrzebnych kilka parametrów ,w tym też kod ima ,który mówi sterownikowi o parametrze pracy wtrysku. Czytałem gdzieś, że przy wyższych obrotach jest uwzględniany procent odchyłki (korekty)odnotowany na wolnych obrotach. Ja tego nie mogę potwierdzić ,bo nie mam takiej wiedzy. Wymiana wtrysku powinna załatwić sprawę, ale czy korekty będą obliczane prawidłowo ,czy z odchyłką?
-
e60 530D wymiana wtryskiwaczy 216 a wyniki
Oczywiście zakodowałeś wtrysk po zmianie miejsc? Gdy będziesz czekał na kolejny wtrysk to wrzuć nr 6 dla testu na 3 cylinder (w pobliżu wszystkie na +)
-
e60 530D wymiana wtryskiwaczy 216 a wyniki
Ujemna korekta oznacza, że wtrysk leje a komp koryguje i skraca czas otwarcia. Na wydruku z testu widać ,że wtrysk przy ciśnieniu 1200 barów ledwie się wyrabia. Jest na końcu skali ma 2,1 przy max 2,3 . Jest to w normie według Boscha i testera Inpa. Coś Cię niepokoi w pracy silnika np : zadymienie itp, czy tylko ten parametr wtrysku?
-
E60 Lift 3.0xd 235km okopcony wydech!? Co to może być!?
Skoro dymi i jest okopcony wydech, a błędów brak, to trzeba w parametrach sprawdzić (pracę turbo, egr-u, korekty wtrysku itd)
-
[E60] 530i N52 most z automatu do manuala
Kolego popraw ten most ,bo inaczej będziesz miał zapytanie z forum Żuk ,Star ,Nysa czy nie odsprzedaż mostu :D
-
E60 Lift 3.0xd 235km okopcony wydech!? Co to może być!?
Trzeba sprawdzać parametry-wartości rzeczywiste, czy nie odbiegają od normy lub czy się pokrywają z wartościami zadanymi.
-
[E60] Uprany pilot problem z centralnym
Suszenie to był zły pomysł .W takiej sytuacji czyścimy np małym pędzelkiem elektronikę izopropanolem ,jeśli nie mamy to może być spirytus. Gdy obejrzysz kluczyk pod lupą to zobaczysz biały osad, to on jest wrogiem elektroniki. Wyczyść kluczyk w spirytusie ,pocierając delikatnie pędzelkiem. jeszcze jest szansa go uratować. Jeśli tego nie zrobisz prawdopodobnie za jakiś czas przestanie całkowicie działać. Sposób sprawdzony ,uratowałem tak już kilka rzeczy, z tym że ja jeszcze podgrzewam płytkę
-
AGM czy zwykły akumulator do e60 z 2006r / Start-Stop
Pamiętaj o zakodowaniu-adaptacji nowego akumulatora.
-
Błedy: brak wspomagania, abs, czujnika trakcji, czujnikow pa
Szkoda było kasy na podłączenie do takiego skanera, Sterownik abs nie zareagował, co oznacza, że skaner nie jest w stanie się z nim połączyć (braki w oprogramowaniu),lub sterownik uwalony i się nie komunikuje. Na początek sprawdź zasilania i bezpieczniki. Błędy nieznane odnoszą się do katalizatora, a przyczyną tego może być błąd wałka ssącego. Błąd wałka może mieć kilka różnych przyczyn. Ogarnięty mechanik jest w stanie z wartości rzeczywistych wywnioskować co może być ewentualną przyczyna, ale musi mieć odpowiednie narzędzie czyli najlepiej dedykowanego kompa.
-
DPF wypalanie co ile km ?
W czasie wypalania dpf-u popiołu nie wypalisz (tylko sadzę),więc albo dpf już zawalony, albo egr, wtryski ,turbo do sprawdzenia. Dpf może być zapychany przez złe spalaniem mieszanki,lub olejem.
-
Błedy: brak wspomagania, abs, czujnika trakcji, czujnikow pa
Wspomaganie tylko wtedy gdy jest servotronic. Niedziałający pilot też raczej nie powiązany jak i czujniki PDC.
-
Migające kierunki
Na początek alarm i włącznik świateł awaryjnych do sprawdzenie (odpięcia).
-
Błedy: brak wspomagania, abs, czujnika trakcji, czujnikow pa
Te błędy nie są powiązane ze sobą,więc bez kompa nic nie zrobisz, bo nie masz punktu zaczepienia. Wspomaganie jest mechaniczne,a większość błędów dotyczy elektroniki. O ile błąd abs i trakcji może być powiązany ze sobą to inne problemy nie koniecznie.
-
E60 523i Problem z akumulatorem.
Przy takim ładowaniu to można podejrzewać ,że akumulator się kończy.
-
BMW 5 E61 2.0 2006 r. Kiedy wymienić koło dwumasowe , kiedy
Jeśli są objawy niesprawnej dwumasy, to się wymienia nie czeka ,bo może narobić trochę szkód. Oczywiście podnoszenie obrotów i spadanie to nie jest objaw padającej dwumasy.
-
demontaż wymiana silnika e60 ( bez skrzyni )
Też jestem tego zdania.I to samo napisałem koledze w prywatnej wiadomości. Bo jeśli uszkodzi chłodnice przy wyciąganiu silnika to dopiero zrobią się niepotrzebne koszty. A rozebranie przodu to jest pestka ( 30 minut roboty). Tylko zostaje kwestia odzysku czynnika R134a.
-
E60 530d czy to uszczelka pod głowicą?
171 zł to za rozebranie głowicy ,czyli rozpięcie zaworów, wymiana uszczelniaczy zaworowych,frezowanie gniazd,wymiana prowadnic zaworów. Widzę ,że koledze wymienili tylko prowadnice zaworów wydechowych ( 13 sztuk) i to nie wszystkie,a co z prowadnicami zaworów ssących? Przy remoncie nie robi się takiej lipy,wymienia się komplet.Wtedy mamy 200 tyś spokoju.
-
m57 ograniczenie egr a spalanie
W zimę się zwiększy.
-
demontaż wymiana silnika e60 ( bez skrzyni )
Rozbierając przód (pas,chłodnice itd) a jest to dość łatwe w tym modelu,Wyciągniesz silnik ze skrzynią do góry.Wystarczy do tego żuraw i osoba pod samochodem operująca skrzynią biegów manualną.
-
demontaż wymiana silnika e60 ( bez skrzyni )
Te silniki wyciąga się w dół ze skrzynią biegów i sankami (ok 2 godziny jeśli robisz to kolejny raz) Oczywiście jest możliwość wyjęcia silnika do góry ,ale to będzie bardziej pracochłonne. Sprężarkę klimy można zostawić bez rozpięcia na przewodach. To że wyjmiesz silnik do góry nie oznacza ,że go zamontujesz. Zapewne skończy się i tak na wyjęciu skrzyni biegów,bo będzie ciężko wcelować silnikiem w wałek skrzyni. Nie mówię,że jest to nie wykonalne,ale nie wiem czy dysponujesz żurawiem i innymi potrzebnymi narzędziami. Na pierwszy raz będzie to wyzwanie.
-
Doposażenie m5 e60
Poszukaj tu https://www.newtis.info/tisv2/a/en/
-
[E60] M54B25 rolka prowadząca
Na zdjęciu zaznaczyłeś pompę wody.